Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Bizonyára ezért nem szerepel a listában a meghajtó (OEM). Ettől függetlenül ha rákeresel, akkor jó eséllyel találsz újabb firmware-t hozzá, esetleg az javít a dupla rétegű DVD-s problémádon.

<-ƘƘ->

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

MPC-HC-hez pedig ajánlom ezt az írást. :)

Véleményem szubjektív...

(#3) alcsa


alcsa
senior tag

Nagyon jó gép, jó felszerelt, minden benne van ami kell mostanság. Használd egészséggel.
Köszönöm a bemutatót!

(#4) huskydog17 válasza Kendek (#1) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, már rákerestem az új Firmware verzióra, de a külföldi beszámolók alapján az FD06-os sokkal rosszabb, mint az elődei, csak bajt okoz, így azt nem merem felrakni.

#02: Ismerem ezt az írást és természetesen használok shadereket MPCHC alatt.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#5) klambi


klambi
addikt

ÁÁhhh én is athlon xp-ől váltottam csak én i5-re 1 HP Envy15-ös formájában! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#6) h_rowley


h_rowley
tag

Bios frissítést próbáltad, hátha elmúlik tőle a venti felpörgetési hiba?

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#7) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez sztem egy nagyon korrekt gép. Csak azt nem tudom lenyelni hogy mindbe szinte ati van. Rühes driverek miatt váltottam anno és nem tudom magam rávenni, hogy megközelítsem a gyártót. Ergo ha notit nézek mind kiesik ami ati-s, azaz lényegében mind. Rühes Nvidia meg alig van a piacon. :C

Boldog karácsonyt! :R

(#8) klambi válasza Kolondrum (#7) üzenetére


klambi
addikt

teljesen jók, nincs velük semmi gond nekem is a másik tábor volt eddig vidkariból meg prociból is és totálisan jól megy minden!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#9) A Zéé válasza Kolondrum (#7) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem eddig csak Ati-s gépeim voltak, a mostani notim az első Nvidiás, és szerintem ez a driver téma már nagyon nem állja meg a helyét. Az Nvidia is tud szar drivert írni. Nekem például a 260.99 drivertől lassult az ArchiCAD, és amikor térben pörgettem valamit mindig villant egyet a tárgy.

Leld örömod a gépben! Tavaly a párom élte át ugyanezt az ugrást, amikor kicseréltük az asztali gépét :) Napokig csak ámuldozott, hogy milyen gyors lett :)

Just a simple Lineman...

(#10) Nus


Nus
tag

Egy barátom vett nemrég gépet és sok utánjárás után mi is ezt választottuk a miskolci Acer márkakereskedésben vettük meg. Volt Nvidiás verziója is, de az picivel drágább volt, én azt javasoltam, mert én Nvidia párti vagyok, de ez az összeg is nagyon határeset volt, így maradt az Ati. Eddig semmi gond nincs vele, az általad írt hibákról nem tudok nyilatkozni, mert nem én használom.

The sky was pink...

(#11) shenmuedc


shenmuedc
tag

Az optiarc (sony) dvd noti írók botrányosan rosszak, nekem a notimban már kétszer csere lett garanciában, támogatása gyakorlatilag nincs. Mondjuk a sony dvd-k is szarok, úgy látszik ez a részleg nem igazán megy a cégnek.

(#12) huskydog17 válasza h_rowley (#6) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Még nem próbáltam, mert voltam, illetve nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldja az adott problémát? Egyébként nem akarom elkiabálni, de egyelőre úgy tűnik, hogy miután feltelepítettem az Acer ePower Management szoftvert, mintha eltűnt volna a jelenség, vagy csak idáig nem találkoztam még vele újra.
Érdemes felrakni a legújabb BIOS-t?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13) kzoard válasza huskydog17 (#12) üzenetére


kzoard
csendes tag

Mindig, minden körülmény közt. (Nagyon ritka kivételektől eltekintve.)

(#14) Pano


Pano
addikt

Hali!

"Az első és egyben a legbosszantóbb problémám a géppel, hogy meghatározatlan időközönként, amikor az egyik ventit felpörgeti a gép, egyszerűen semmire nem reagál, vagyis gyakorlatilag lefagy a felpörgetés idejére"

Windows 7-ben az energiagazdálkodást a kiegyensúlyozottról állítsd át teljesítmény centrikusra és megszűnik ez a probléma. Nekem is így múlt el :)

(#15) Boxi88


Boxi88
őstag

Ez egy nagyon jó gép apró hibákkal... melyik gép tökéletes?! Mindbe lehet hibát találni... használd egészséggel! ;)

(#16) huskydog17 válasza Pano (#14) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

#14, #15: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) Tommee


Tommee
aktív tag

Érdeklődnék, hogyan van 5 év garid Acer gépre?
Amúgy akkor módosíthatod az aláírásod ezen részét: WinXP SP3 user
Használd egészséggel a masinát :)

(#18) huskydog17 válasza Tommee (#17) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az áruházban, ahol vettem, van egy ilyen akció, hogy több évvel meg lehet hosszabbítani a garanciát.

Átírom, de a WinXP-t továbbra is használni fogom kb. még fél évig.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) qdak


qdak
addikt

amikor az egyik ventit felpörgeti a gép, egyszerűen semmire nem reagál...
nálam ez van szatali gépnél csak itt a 3bol 1 winyó ha felpörög :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20) Blero3311


Blero3311
tag

Venti felpörgös probléma:

Szerintem nem a ventit pörgetést hallod, hanem csak emelkedő hangot ami utána átvált halk búgásba. Nos ez a vinyó felpörgetése majd működése. Azért áll meg teljesen minden, hogy amíg felpörög a lemez(több másodperc, ami adatírásnál némileg soknak számít) ne sérüljenek adatok, ha netán pont akkor kattintanál vmi olyasmire ami írás/olvasás műveletre kényszerítené a merevlemezt.

XP esetében ha jól tudom nincs, vagyis régen még nem volt ilyen szolgáltatás, hogy futásidőben leállítaná a rendszer a hdd-t, viszont a win7 ezt megteszi. Energiagazdálkodási beállítások között megtalálod, vmelyik speciális menüben ki lehet kapcsolni, ill. beállitani az időközöket.

Remélem jól mondtam, amit, és tudtam segíteni :)

(#21) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

tudom milyen érzés. én is most raktam össze egy amd785+phenom II x3 kombót a majd 7 éves athlonxp+nf7 helyett :)

boldog karácsonyt nekünk

(#22) qdak válasza Blero3311 (#20) üzenetére


qdak
addikt

xp nél is van, pont elötted irtam nálam detto u ez a hejzet :K

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#23) Beri válasza Blero3311 (#20) üzenetére


Beri
addikt

Az xp is leállította a vinyókat x idő tétlenség után, sőt, már a 98 is. Viszont olyan nem lehet, hogy játék közben olyan sokáig ne legyen vinyóművelet, hogy ez megtörténhessen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hello!

En is hasonloan voltam mint te....Csak en ACER ASPIRE 5551G-t vettem... :DD
Mondjuk nálam procitéren lehetne jobb is (Athlon II X2 P320)...de grafikailag nagyon fasza(HD5650 1GB DDR3)....Maffia 2,Medal of Honor:Lim Ed.,GTA 4-et jatszom vele sot a Call of Duty: Black ops-t pedig LCD TV-re kötve Full HD-n HDMI-n keresztul... ;) En is elvolotam varazsolva hogy már mennyit tud egy Laptop az asztali gépemhez képest! :Y

Nalam ez a ventillator vagy vinyo leallas nem erzekelheto! :N

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Egy BIOS frissítés talán megoldja a problémát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) negyedes


negyedes
addikt

A billentyuzet a g-h-j gomboknal hajlik picit?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27) huskydog17 válasza negyedes (#26) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hogy érted, hogy hajlik-e?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28) Beri válasza huskydog17 (#27) üzenetére


Beri
addikt

Hogy ha rátehénkedsz ezekre a gombokra, hajlik-e a klavi...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#29) huskydog17 válasza Beri (#28) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem, ugyanúgy működnek, mint az összes többi billentyű.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Win7 energiagazdálkodását nézd át, még asztali gépnél is bele kell nyúlni, ha azt szeretnénk, hogy magában álljon működő kijelzővel és programokkal. Ahogy már írták, tuti a vinyó felpörgést veszed észre, az asztali gépnél is ugyanezt a jelenséget produkálja, ha megtörténik.
Én tennék egy Linuxot is a gépre a helyedben (már csak a biztonság kedvéért is, mégis csak winről van szó, mindenre fel kell készülni), rögtön kiderülne, hogy biosos a probléma, vagy a win energiagazdálkodásában szívat egy beállítás...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) huskydog17 válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Úgy tűnik, hogy megszűnt a probléma.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#32) Beri válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Beri
addikt

Tehát játék KÖZBEN leállítgatja a vinyót, mert fujjfujjvindóz, mi? Ugyan már...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#33) CPT.Pirk válasza Beri (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem ez lenne az első furcsasága (a nem rendszer vinyómat is random kapcsolgatta egy ideig, aztán már mindig megy, pedig nem változtattam meg a beállításokat, akkor most mitől szokott le róla?), de nem flémet kelteni jöttem ide. Melóban is problémákat okozott a Win7 energiagazdálkodása, mikor DVR funkciókat láttak el a W7-es gépek magukban monitor meg minden nélkül, hiába ment a rögzítő progi, ki kellett venni mindenféle energiagazdálkodást...

Az meg szerintem megint nem flém, hogy a win összeomlása esetén legyen egy másik rendszer, amivel legalább a doksikat ki lehet menteni, ha a wint újra kell rakni. És ezt sem a fújfúj windows mondatja, hanem a józan ész.
Gép előtti időm kb. 80%-át windowsal töltöm. Nem szeretem, nem látom benne a logikát, de ez van, ne menjünk ebbe bele.

huskydog17: és mitől?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) #61666560


#61666560
törölt tag

Régebbi ACER Aspire gépeknél is volt ilyen probléma (5315 ha jól emlékszem) és a BIOS frissítés igenis sokat segít. Az ePowerManagement-et is jó ötlet feltenni.

-> Tedd csak fel az újabb BIOS-t nem fog fájni... nem véletlenül adták ki.

(#35) Beri válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Beri
addikt

20 perc teljes tétlenség kell hozzá, hogy leállítson egy vinyót. Furcsa játék lehet, ami közben ez a helyzet előállhat :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#36) CPT.Pirk válasza Beri (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hiszel még a mesékben? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) huskydog17 válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Miután feltelepítettem az Acer ePowerManagement szoftvert, már nem jelentkezett a probléma többet. Másrészt az energiagazdálkodási sémát is teljesítmény-centrikusra állítottam.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38) psylocke


psylocke
tag

dx9et pakoltál win7 alá? nem a catnek kellett volna alapból a 11et feltenni?

(#39) Beri válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


Beri
addikt

Hogy vindÓZ a nagy varázsló nem csapja le a vinyót, ha játszani akarok? Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#40) huskydog17 válasza psylocke (#38) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Persze, a MPCHC azonnal szólt, hogy hiányzik. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#41) zsoltti


zsoltti
senior tag

Jó cikk, nekem is hasonló gépem van, asus k42jv. De sajnos a kijelző felbontás kevés szerintem és a minősége nagyon silány, ezért is hdtvn használom a notit:) amúgy teljesítményre nagyon jók az i3 as procik!

(#42) CPT.Pirk válasza Beri (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kolléga válaszából az látszik, hogy igazam lett az energiagazdálkodással kapcsolatban. :K

psylocke: ha XP-n futtatod a DirectX websetupot, oda is letölti még a 11-nek a fájljait is, és ez fordítva is igaz, a W7 és a 9-es fájlokkal kapcsolatban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) Chaser


Chaser
titán

Hogy van 5 év gar a gépre? tudtommal alapból 1 van +2-t lehet venni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Beri válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


Beri
addikt

De nem a vinyót választotta le, akármennyire is kapálózol.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#45) CPT.Pirk válasza Beri (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor mit változtatott meg az energiagazdálkodás átállításával?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) huskydog17 válasza Chaser (#43) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A 18-as számú hsz.-ben találod a választ.

#44: A furcsa probléma okozója valóban a HDD leállása volt, amiért egyébként a Win7 energiagazdálkodási sémája volt a felelős. Átállítva azt teljesítmény-centrikusra megszűnt a probléma, de a többinél is át lehet állítani, hogy mikor, illetve mennyi idő után kapcsolja le a merevlemezt

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#47) Stef3


Stef3
csendes tag

Az 5 év garira én is kíváncsi vagyok, most intéztem egy ugyanilyen típusú notit egy ismerősnek, csak i5-ös procival és NVIDIA GeForce GT420M VGA-val. Alapból 1 egy év gari van rá, ami plusz ~21 ezerért kiterjeszthető összesen 3 évre.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#48) Beri válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


Beri
addikt

A CPU, meg a VGA energiagazdálkodása szólt bele a játékba. Esetleg csak simán hulladék az egész az aceres enerdzsiszéving-alkalmazás telepítése nélkül.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#49) Beri válasza huskydog17 (#46) üzenetére


Beri
addikt

Csodálatos. Már csak az a kérdés, hogy mindenki másnak rajtad kívül a világban mért nem választja le a fujjfujjvindóz random időközönként a vinyóját...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#50) EczkE


EczkE
addikt

Használd egészséggel! :K

Ha minden jól megy én notiról (Celeron) váltok majd asztali i3-ra.

Asszem mindenféleképpen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.