Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ahh, na végre, hogy valaki leírta! :K Én is akartam már ezzel kapcsolatos bejegyzést írni, hogy kicsit kilássanak az emberkék a Windows-ra is erőltetett Apache-mániájuk mögül, de eddig a lustaság győzött (vagy épp nem jutott eszembe). :D

Javaslat a cikkbővítésre:

- ha el akarjuk indítani az IIS Managert, akkor azt a leggyorsabban így tehetjük meg:
Win+R billentyűkombináció (ekvivalens a Start-Futtatás menüpontra kattintással) >
inetmgr
(legalábbis nekem így a leggyorsabb, bár a Start menü saját keresőjébe bepötyögve az "iis" karakterláncot, szintén kidobja egyből az Internet Information Services (IIS) Managert, SSD-n ez nyilván villámgyors; de érdekességként lehet, hogy érdemes megemlíteni az c:\windows\System32\inetsrv\InetMgr.exe-t)

- leírhatnád a legegyszerűbb módszert arra, ha valaki saját tesztdomaint akar localhoston, majd tetszőleges helyre akarja pakolni a weboldala fájljait (hogy ne ragaszkodjon már a c:\inetpub\wwwroot\ könyvtárhoz):
indítsunk egy Notepadet (vagy más szövegszerkesztőt) rendszergazdai jogokkal, majd nyissuk meg ezt a fájlt:
%systemroot%\System32\drivers\etc\hosts
tegyük bele pl. a következőt:
## Test site
127.0.0.1 test.local

innentől a test.local a localhost IP-címére mutat.
utána IIS Managerben kinyitva a fő csomópontot, a Sites csomóponton jobb klikk > Add Web Site

Site name: TESZT (ide akármi kerülhet, amilyen név tetszik)
Physical Path: D:\My_Web_Sites\test.local (a nekünk tetsző elérési út az adott weboldal fájljaihoz)
Host name: test.local

Innentől már rakhatjuk a test.local címen elérhető weboldal fájljait a D:\My_Web_Sites\test.local könyvtárba (csak szemléltető példa az elérési út és a név is, amúgy akármi lehet, ami nekünk tetszik).

- esetleg megemlíthetnéd, hogy nagyon egyszerű a Web Platform Installeren keresztül akár CMS-t (Drupal, WordPress, stb.) is egyből telepíteni, ami behúzza a függőségeket: PHP-t, MySQL-t, esetleg cache-kiterjesztéseket, stb., mert ez többeknek is jól jöhet, amire bizonyíték a Weblapkészítés topicban előforduló problémák sorozata a telepítés során (plusz ugye itt is mindenki feltétlenül erőlteti a WAMP-csomagokat).

- flame-ek elkerülése érdekében lehet, hogy érdemes megemlíteni, hogy mindenki döntse el, neki melyik a legkedvezőbb, akarja-e az éleshez hasonló környezetben tesztelni a weboldalát (akarja-e Windows-on is Apache-csal szopatni magát), mert az az általános ellenérv, hogy jujj, mi lesz, ha az éles szerveren Apache van, de valaki localhoston mégis IIS-sel tesztel, akkor biztos összeomlik a világ. :) (én így szoktam tesztelni, és még nem omlott eddig össze :DDD)

Cikkben javítandó helyesírási hiba:
"Server 2012-őn"
--> helyesen Server 2012-n (mivel nem "kétezer-tizenkettő-őn")

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.