Hirdetés

2020. április 2., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Peter Kiss

Peter Kiss
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

[ open your heart ]

(#2) j0k3r!

j0k3r!
(senior tag)

- felhívod, megbeszéltek egy időpontot, ottvagy, ő nincs ott, felhívod, "bocsánat már kiadtam"
- felhívod, már ki lett adva, viszont tudok egyet ami ugyanolyan jó (nyílván jóval szarabb)

Én másfél éve keresgéltem utoljára albérletet Pesten, illetve ha minden jól meg, akkor majd idén nyáron fogok, de mindegyikbe belefutottam, amit írtál. Majd bővítem én is a listát, ha eszembe jut valami.

some men just wanna watch the world burn...

(#3) j0k3r! válasza j0k3r! (#2) üzenetére

j0k3r!
(senior tag)

Ja meg persze, vannak képek, de
- csak az épületről, folyosóról, utcáról + jolly jokerként valami random pesti hídról
- az összes kép felbontása 320x240, azaz gyakorlatilag a képzeletedre van bízva a dolog

some men just wanna watch the world burn...

(#4) Bazsesz válasza j0k3r! (#3) üzenetére

Bazsesz
(őstag)

A leírásod kisértetiesen hasonlít az egyik országos ingatlanközvetítő iroda bevett szokásaira:

-Menj el a lakásba, lehetőség szerint mindenféle plusz fény nélkül valami szutyok telefonnal csinálj 3-4 darab 640×480-as képet, függetlenül attól, hogy hány helyiség van a lakásba. Ja, de ebbe férjen bele a lépcsőházról kívülről készült kép, illetve a környékróől is.
-Hogy logózva legyen, ezt a képet töltsd fel a saját rendszerbe, majd onnan lementve tedd fel ahány helyre csak tudod.
-Borítóképként tegyél be egy totál más helyen lévő képet a városból, nem baj, hogy a kép x km-rel arréb készült a múlt évezredben.
-Még véletlenül se a település nevét írd be, hanem egy közeli település nevét, ahol van látványosság, és írd oda, hogy hány km-re van, de azt se jól (pl.: "Aggtelektől 50 km-re", ami valójában ~35km)

A legjobban a hozzá írt szövegek tetszenek, amiken jót szoktam röhögni:
-Zöld övezetben: hátul van egy kb. 150 négyzetméteres park, vagy játszótér, esetleg a közeli erdőszerűség mellett van, ahol az egy lakásra jutó lakók száma exponenciális mértékben növekszik
-Új részen: nem 60, hanem csak 50 éve épült panelkörnyék.
-Igényesen felújított: ki van festve diszperzittel, beletolva valami megmaradt színes festékkel, hogy ne fehér legyen.
-Csendes környék: nincs hat, csak 3 kocsma 100 méteres körzeten belül
-Városközpontban: a megyeszékhelyre tartó busz megállója kevesebb, mint 10 perc sétára van, esetleg van a környéken egy nagyobb bolt. Ez nálunk kb. a fél városra igaz lenne.
-Fő utcán: ami nálunk kihalóban van, hála a nagy felújításoknak.
-Öreg mamié/papié volt: az ezer éves kosz, meg bútort is megkapod a lakással együtt, mert a hozzátartozók még véletlenül se viszik el
-Panelprogramos, kis rezsijű: a legolcsóbb műanyag ablak, télen hungarocellezett panel, ami esztétikusabb lenne, ha valaki ráhányna, cserébe még vagy 3-4 évig fizetsz ezért havonta legalább 15e forintot plusszba a közös költségbe.
-Rendezett lépcsőház: az utóbbi 10 évben egyszer ki volt festve, esztétikai szempontból lásd panelprogramot.

Tehát ezek olyan szavak, mint az autóeladásnál a "nem dohányzó", "női tulajtól", "garázsban tartott", "klíma működik, csak fel kell tölteni", stb mondatok, vagy robogónál/motornál az "önindító jó, csak akksi kell bele".

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5) total90

total90
(veterán)

En nem vennek ki butorozott lakast, plane nem fekudnek bele olyan agyba, ahol ki tudja hany ember volt, milyen betegseggel...

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#6) marositech válasza total90 (#5) üzenetére

marositech
(senior tag)

+1.
Csak itt pesten halott dolog keresni bútorozatlan lakást.
Példa:
160e havi 70 nm bútorozott lakás.
80e havi 70 nm bútorozatlan lakás.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#7) Speeedfire

Speeedfire
(nagyúr)

Borzalmas itt albérletet keresni, nekem is csak szerencsével sikerült találni. Ismerősömnél megüresedett a szoba és be tudtam költözni hozzá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://tothszabi.info || Linkkatalógusom http://weblapkeszites.ro

(#8) daenerys

daenerys
(tag)

Néhány pontot érdemes átgondolnod bérbeadóként is

Nincsenek képek, dafuq?! :W

ez tényleg gáz, valszeg paranoiás, aki ki akarja adni, vagy ronda a lakás - egyik sem érdekel téged nyilván, úgyhogy ezt vedd pszichológiai tesztként :D

Nincs lekapva, milyen bejárati ajtó van;

jó, fényképezzék csak le, és könnyítsék meg a betörők dolgát - úgyis téged fognak kirabolni, ha kiveszed és beköltözöl

Nincs képen az ágy (van egyáltalán?);

a bútorozott lakásokat jelezni szokták, mivel szerelik fel. a bútorozatlant is megfelelően jelölik normális esetben. plusz ide is igaz, hogy amit nem lát a potenciális betörő, az nem létezik.

Nincs minden helyiség képen;

már látom, ahogy a kamrát 360 fokos obival lefotózza a néni a kedvedért :D

A képek akkor készültek, mikor minden redőny le volt húzva, miért?!

hogy ne tudják, hova kell betörni

Közös költség nem titkos...

ja, az a nemmindegy. de ha a teljes rezsi fel van tüntetve, ott kb. lehet tudni úgyis.

Nincs a lakásban olyan asztal + szék, aminél dolgozni lehet...

nálam sincs, pedig otthon lakom

Ne akarja senki se a 20-30+ éves kommunista bútorait kiadni így. :U

simán lehet, hogy ellopták az előző garnitúra ikeás bútorait a "kedves" bérlők...

Ugyanez igaz a régi háztartási eszközökre...

nekem a kedvencem a "kommunista" melegszendvicssütő. :D

- ha újra albérletet keresnék... nem tenném. :D az egész úgy rossz, ahogy van. ami nem ilyen tré, az drága. ami nem tűnik trének, beköltözés után kiderül, hogy tré.

[ Szerkesztve ]

(#9) Csabroncka

Csabroncka
(addikt)

Nem egyszerű dolog!
Mi a feleségemmel lakást nézünk megvásárlásra: van olyan ami valóban felújítandó vagyis régen volt festve, itt ott repedt a fal vagy régi a csempe..stb, árulnak viszont olyan felújítandó lakást is ahol még vakolat sem volt a falon vagy fal sem volt :DDD

"in medias res"

(#10) daenerys válasza Csabroncka (#9) üzenetére

daenerys
(tag)

volt egy hatalmas pókháló a fürdőszobában, megkérdeztem, leszedjem-e, de anyám nem engedte, mert a pók az jóóóóó, az kell.

aztán miután elmentek az érdeklődők, bement a fürdőszobába, felnézett, és elkezdett röhögni. mondom mi van? anyuci akkor nézte csak, hogy mennyire orbitális is az a pókháló (egy fél csövet beszőtt nyolclábú barátunk).

tanulság: amit már én észreveszek, az tényleg nagyon gáz.

(#11) marositech válasza daenerys (#10) üzenetére

marositech
(senior tag)

Pedig a babona szerint a pókok elűzik a bajt. :)

(#12) daenerys válasza marositech (#11) üzenetére

daenerys
(tag)

hehe, az tuti, hogy ezek a vevőjelöltek tirpákok voltak, és igazad van. de azért örülnék, ha anyámnak nem kéne 3,5 emeletet megmásznia a 30 éve szétrúgott, rossz lábával, szóval jó lenne, ha valaki megvenné a kéglit, mi meg leléphetnénk valami alacsonyabban fekvő lakásba... :((

(#13) marositech válasza daenerys (#12) üzenetére

marositech
(senior tag)

Duh...mi meg keresünk újra albit, mert rohadt dohos az egész lakás...ablakok párásodnak, bejárati ajtó izzad...tulaj meg szarik rá.

(#14) nemlehet

nemlehet
(őstag)

Boldog boldogtalan hirdet ingatlant, meg mindent amit csak el lehet adni. Komolyan én már csak röhögni nézek be az apróhirdetéses csoportokba facebookon. Utóbbi hetekben kedvenc posztom: "Plasmatévé kinek mennyit ad" 1 db 320x240-es kép mellé sötétben a bekapcsolt TV-ről. Eleve értelmezni nem lehet az egészet...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) daenerys válasza marositech (#13) üzenetére

daenerys
(tag)

csak nem a Gizella úton laksz? :D az egész környék egy penetráns trágyadomb

(#16) marositech válasza daenerys (#15) üzenetére

marositech
(senior tag)

Hmm, ahhoz képest a Hársfa utca egy Harlem külterülete. :)
Elötte a Paulerbe laktam, totális Himalája és Marianna árok a különbség.
DE egy biztos, soha ne lakjatok belsőudvaros pesti gettóba...oda ahol még a nap SE süt be!

(#17) daenerys válasza marositech (#16) üzenetére

daenerys
(tag)

a körfolyosó tiltólistás. nálunk is az volt. na meg bejárkálás a "kedves tulajdonostól", ami nem volt bizonyítható, de tudtuk, hogy bejár, mikor nem vagyunk otthon, mert átrendezte a cuccainkat, bár elvinni nem vitt el semmit...

(#18) Peter Kiss

Peter Kiss
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

És majdnem fullosan berendezett, de mondjuk mosógép pont nincs. :(

(#19) Onlány válasza Peter Kiss (#18) üzenetére

Onlány
(tag)

Szia! Végül találtál megfelelő albérletet? Én is most keresek Budapesten de a hirdetések katasztrofálisak. Két véglet 1, az agyon hypolt ilyen olyan design bútoros, kicicomázott menő környéken horror áron 2, Lerohadt bútorokkal berendezett koszosnak tűnő de ennek ellenére is túlárazott hirdetések. Ja meg van a harmadik ami olcsónak tűnik képet nem tesznek fel róla. Vidékről elég nehéz így dönteni. Nekem valaki ígért emailben képeket három napja nem érkeztek meg. Az ilyen minek hirdet? Egyáltalán van kiadó albérlete vagy ez valami szívatás? Nekem az is gond, hogy 3 hónapra kéne albi de ez elég nehéz lesz.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#20) Peter Kiss válasza Onlány (#19) üzenetére

Peter Kiss
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Nem, még nem. Sajnos azok, amelyeknek nekem is jók lennének, hamar elviszik, a többi meg rakás sz.r. Kedvencem, mikor átmegy időutazásba az egész, és hipp-hopp a hetvenes években találom magam. :W

Ha megírod, merre keresel, milyet, jelzek, ha lelek valamit. :)

(#21) Onlány válasza Peter Kiss (#20) üzenetére

Onlány
(tag)

Szia! Küldtem privit. Jajj ne is mondd a 70-es évek bútorai egy csomó hirdetési képen virítanak + az "ízléses", koszos szőnyegek kanapék. Egyrészről megértem mert a bérlők közül sokan nem vigyáznak, sz.rnak az egészre. Én nem ilyen vagyok. Vigyázok a saját és más dolgaira és szeretem a rendet, tisztaságot.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.