Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Nesze semmi fogd meg jól... Lehetne részletezni, csak éppen kár bele a betű... :(

Persze biztos van egy réteg aki most nyakát töri, hogy minél előbb aktiválja...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) kakuk.tamas válasza sutszi (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Még mindig jobb, mint pl a Telenor...
Ott, ha elfogy a net, max 500 megás csomagot rendelhetsz, rendelésekkénk 1500 ft-ért......

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) Dezsike


Dezsike
tag

Tök jó ajánlatok, a korlátlan böngészést lehet meg is fogom rendelni, így korlátlan mobilnetem lehet bármire (ismerek olyan technológiát ami http forgalomnak álcáz mindent).

(#4) hjanos1 válasza Dezsike (#3) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ezt megosztanád velünk is? :)

The Factory Must Grow

(#5) wardemi válasza Dezsike (#3) üzenetére


wardemi
senior tag

Sok embert érdekelhet ez :-)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#6) dragon1993


dragon1993
őstag

Esetleg HTTP Tunneling

[ Szerkesztve ]

(#7) gabo89


gabo89
senior tag

Megrendeltem a korlátlan böngészést (szerintem nem vészes az ára). Le vagyok korlátozva 9-kéig 32kbit/s-ra, viszont a szolgáltatás megrendelése után ugyan úgy lassan megy a (normál) böngészés.

Wifin megosztva áll fenn a problema. :D

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#8) gabo89 válasza gabo89 (#7) üzenetére


gabo89
senior tag

Szerk: Mégsem. Azért volt jó, mert kinyomtam a wifin keresztüli internet megosztást, és visszacsatlakozott az otthoni hálózatra a telefon.

indul a sörös aludni

(#9) LordX válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


LordX
veterán

Azért van egy 100 megás csomag is 1000 Ft-ért. (pff..)
Illetve jópár tarifában nem korlátozzák a "Facebook, email, böngészés és navigáció" forgalmakat (gy.k: csak a YouTube-ot). Meg amikor korlátoznak, megkapod a 2G sebességet, amennyit amúgy is max kapsz, ha olyan helyen vagy..

(#10) remington2


remington2
senior tag

A hozzászólások alapján más is látta ezt, így szerintem ez történelmi alkalom, az első dokumentált eset, hogy mindenki közös hallucinációt, álmot, jelenést él át . . .

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag


[link]
A "sógorok" egyik szolgáltatójának árai...hol vagyunk mi ettől?!?!?!?!?!?

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#12) Dezsike válasza hjanos1 (#4) üzenetére


Dezsike
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.resolution.yf_android
Igaz nem erre lett kitalálva, hanem netcenzúra megkerülésére, de ha a szolgáltató a protokol alapján előnyben részesíti a forgalmat elméletben lehet trükközni vele. Nincs tapasztalatom ilyen jellegű használatról, így csak saját felelősségre próbáljátok ki.

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Amilyen minőségű lett felénk a mobilnet az utübbi időben... ingyen is drága lenne :D Mi is elhagyjuk a süllyedő hajót, remélem hamarosan... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) kakuk.tamas válasza LordX (#9) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem mondod?! AllIn L csomagban vagyok, plusz megvan rendelve a Deezer+2 GB csomag, és így olcsóbban kijövök, mintha az XL csomagban lennék. Plusz 500 megával több a netem is.
De ha véletlenül kell plusz net, akkor cumi van... :S

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nálam sajnos nem lehet vezetékes internet, van viszont a Telenornak Hipernet Home csomagja.

Adtak mellé egy routert (D-link DWR-921), van 100 giga nappal, 100 giga éjjel, Deezer és F-Secure licensz (Netpajzs).

A sebesség kb. 45/15 Mbps, nem rossz ahhoz képest, hogy nem kábeles.

Én elleszek ezzel két évig, a Telekom még most sem zárkózott fel ehhez.

Mondom ezt úgy, hogy szerintem mindegyik szolgáltató megéri a pénzét, de engem most megnyert a Telenor. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) LordX válasza Kronos3000 (#11) üzenetére


LordX
veterán

http://www.telenor.hu/hipernet-csomagok

Hipernet Active + korlátlan böngészés és email 10/2 Mbps = 4180 HUF
Ottani 'korlátlan' 10/4 Mbps = 15 EUR = 4626 HUF, 20 helyett 27% ÁFÁval 4927 HUF; +18% pénz

Ottani LTE 150/50 Mbps: 45 EUR = 14751 pénz (előző számolással)
Hipernet Pro + korlátlan böngészés + éjszakai 100 GB + 2db 10 GB-s adatjegy (azaz összesen 50 GB + 100 GB éjszaka, böngészés/email továbbra is korlátlan) = 16170 HUF; +9% pénz.

Gyengébb az itthoni ár, igen, de nem látom azt a hűdehatalmas ár-érték különbséget. Beszédtarifákban van különbség, mobilnetnél nem annyira.

(#17) ViZion válasza BomiBoogie (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Speedtest képet tudnál adni? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) ViZion


ViZion
félisten

Illetve kinek mi a tapasztalata játékok alatt a telenoros Huawei routerekkel?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem ez jó ötlet, a televíziózásba is be kellene vezetni azt hogy én állíthassam össze a nézendő csatornákat, mint ahogy a közelmúltban már beszéltünk erről.

Az irány jó, csak elérjünk is valahová! ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) kleinguru


kleinguru
addikt

Igazából az 1GB-os csomag olcsóbb lett és még az LTE hálózatra is felengednek vele.

Alapjáraton biztos nem kapcsolják át automatikusan, most hívom őket:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21) kleinguru válasza kleinguru (#20) üzenetére


kleinguru
addikt

Persze alapjáraton meghagyták a régit (1GB 2.490,- no LTE), de kértem a cserét és zokszó nélkül aktiválták. Az új pedig 1GB 2.190,- LTE

Azért ez így fejlődés és még jelentéktelennek sem nevezném:N

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22) Acélfarkas válasza Dezsike (#3) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Jaja, ez engem is érdekelne. Sztornó, látom már leírtad.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#23) BomiBoogie válasza ViZion (#17) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Este fogok csinálni egyet és átküldöm. :K

A routerrel kapcsolatban:
ahogy írtam is, én nem a listában szereplő Huawei-t kaptam, hanem egy D-Linket, konkrétan ezt.

(#24) ViZion válasza BomiBoogie (#23) üzenetére


ViZion
félisten

jah, ilyen csiga-szerűt... :D Fain.
Lehet átpártolok, jó a hájpernet, de felénk csak 3G van, tré LTE már van, Voda az év végére ígérte, de ők 2 évig a 3G-t is csak ígérték... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) BomiBoogie válasza ViZion (#24) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Errefele szerencsére van 4G.
A telefonomon vannak sebességteszt eredmények, de az sajna csak 3G-t tud, úgyhogy azt hiába mutogatom.

(#26) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Próbálta valaki gyakorlatban a korlátlanul böngészős csomagot? Mi az, ami megy rajta és mi az, ami nem?

(#27) Necc válasza ViZion (#18) üzenetére


Necc
addikt

Mobil neten nagyon NE akarj jatszani, a halozat kesleltetese oriasi, ellehetetleniti az osszes olyan jatek elvezhetoseget, ahol a reakcioidot nem masodpercekben kell merni. De ha csak kartyajatekokkal jatszol online, az ok :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#28) ViZion válasza Necc (#27) üzenetére


ViZion
félisten

Aham... :DDD 7-8 éve már mobilneten nyomom, FPS-t játszom. Jelenleg 3G 50-90 ping, LTE jobb. 3G előtt nehézkes volt, gyakori 100 feletti pingel MMO... de amit a ping elvesz, a technika hozzáad... BF2142 topikba, régi ET:QW topikba is voltam... Most BF3 is megy, de a 3G tré itt néha belaggol, ezért is keresek mást, vagy LTE lesz. Szal. lehet játszani, néha nehezebb, néha jobb. Én amúgy is éjjel játszom, olyan 22-02 h között, akkor azért nem vészes. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) gabo89 válasza r3dsnake (#26) üzenetére


gabo89
senior tag

Tegnap próbáltam, wifin megosztottam a pc-vel. Minden ment, nem volt korlátozás.
Este megnézem megint.

indul a sörös aludni

(#30) r3dsnake válasza gabo89 (#29) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És tartalom szempontjából? Azért nehéz most ezt tesztelgetni, mert jelenleg a 32kbps-es-re korlátozott netem is maxon száguld, ezért jelenleg nem is látom értelmét a bővítő opciónak.

(#31) LordX válasza Necc (#27) üzenetére


LordX
veterán

Attól függ. Magának az LTE hálózatnak 10ms késleltetés a követelmény. Ha onnantól a hülye szolgáltató core hálózata egy túlterhelt szar (*khm* Vodafone), akkor ott simán kaphatsz még 200-300 ms-t.

(#32) gabo89 válasza r3dsnake (#30) üzenetére


gabo89
senior tag

Nekem is korlátozva van a netem 9-kéig. Tegnap minden a normál sebességgel működött, a torrent is. Mostanra már korlátozva van. A böngészés normális, dropboxból pl. normál sebességgel töltök. Flash videó, torrent nem megy.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#33) r3dsnake válasza gabo89 (#32) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nyomd át airplane módba a telót és vissza. Maxon fog menni újra.

(#34) #89874944 válasza LordX (#31) üzenetére


#89874944
törölt tag

ne csak a vodát szidjuk... a trékom is 150-200 körül tud, a legjobb eddig 45 volt.
Amúgy 5 ms van a rádiós hozzáférési hálózatban, "kis" terhelés és "jó" körülmények között ... nagy mese az a szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#35) Necc válasza LordX (#31) üzenetére


Necc
addikt

Engem a ping ertekek halalra nem izgatnak, ugyse a kijelzett szamokon mulik egy valosideju jatek (mindegy hogy FPS/RPG/strategia/egyeb) jatszhatosaga, hanem a jol erezheto kesleltetesen, es ez nem a szamokban, hanem a (mikro)lagok jelensegeben mutatkozik meg igazan.
Es ez a 3G halozatokon szamomra igen is nyomatekosan erezheto volt, elvezhetetlenul sokat kesett az osszes jatek, amivel probaltam jatszani. Igaz, volt ez akkoriban amikor az LTE meg elmeletileg se letezett, azt a halozatot meg nem tudtam kiprobalni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#36) LordX válasza #89874944 (#34) üzenetére


LordX
veterán

Róluk van tapasztalatom. Meg a Telenorról (ott elhanyagolhatókat mérek).

(#37) LordX válasza Necc (#35) üzenetére


LordX
veterán

Látom nem sikerült levonni amit mondani akartam, úgyhogy még egyszer egyszerűsítve:

Nem a mobilhálózattól lassú/lagos, hanem a szolgáltató gerinchálózatától.

(#38) Deck


Deck
titán

De jó!! Már kapcsoltatom is be a korlátlan böngészést :DD

PS5

(#39) r3dsnake válasza Deck (#38) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jelenleg ingyé' is megy. :D

(#40) Deck válasza r3dsnake (#39) üzenetére


Deck
titán

Beszéltem az ügyfélszolgálattal azt mondtál böngészőből minden beletartozik a korlátlanba pl a facebook is. Kivétel: ftp, torrent, youtube, online videók. :C :C

PS5

(#41) djculture válasza Kronos3000 (#11) üzenetére


djculture
félisten

(#42) Lambach válasza Dezsike (#12) üzenetére


Lambach
tag

Ez a cucc működik? Próbálta ezt valaki?

Plusz ha megosztod wifi hotspoton a netet egy gépre, tényleg nem veszi észre mit csinálok, és adja keményen a netet, akár töltögethetek is?
El se hiszem...

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#43) r3dsnake válasza Deck (#40) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez így kalap kakit nem ér, mert a legtöbb alkalmazás nem html-t tölt le, hanem egyedi protokollt használ. Viszont jelenleg nincs sebességkorlát valamiért, úgyhogy 2 nap alatt forgalmaztam 7 gigát eddig a 30 megás csomagommal. Torrent is megy.

(#44) BomiBoogie válasza ViZion (#24) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

ViZion, ezt tudja a Telenor LTE.
Hármat mértem, 3 különböző mérőpontról.

(#45) ViZion válasza BomiBoogie (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi!
Nagyon jó, jobb, mint a mostani trés netem. LTE-t ők nem engedik kipróbálni sajna, szal. Telenorost tesztelem majd. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46) BomiBoogie válasza ViZion (#45) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt is vissza lehet vinni 30 napon belül, azt hiszem. :K

(#47) Lambach


Lambach
tag

Tényleg nagyon érdekelne, előre is bocsánat a tudatlanságomért.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#48) ViZion válasza BomiBoogie (#46) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, a Telenornál 990 Ft a hónap, ha nem kéred. Vodánál is van ilyen, ott a pontos összeget elfelejtettem, de nem sok. Trénél nincs próba, ami jópofa dolog... több, mint 6 éve vagyok ott és a dolgozók egy órára sem adhatnak LTE modemet, fasza.

Ami kimaradt a hírből: a háttér program is változott, bő fél óra alatt nem tudtak egy megrendelést rögzíteni. Nem a legény volt béna, telefonált a központba, ott is elhasalt a szisztéma... :DDD Adataim felvették, majd próbálkoznak, ha sikerül, bemegyek aláírni. Én esetem nem is extrém, csak 2.-szor voltam bent ezt intézni, volt, akinek 4. próbálkozásra sikerült felvinni, pedig a rendszer minden esetben "vette"... Szal. ha ügyfeleket akarnak veszíteni, akkor jól tolják... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) Deck válasza r3dsnake (#43) üzenetére


Deck
titán

Miért nem jó a korlátlan böngészés? Nekem pl elég jól jön mivel böngészőbe amit megnyitsz nem kell érte aggódni. Oldalak, fórumok, stb..

PS5

(#50) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Visszamentünk az időben a kezdetekhez vagy mi van? A mobilnet ősidejében voltak ilyen hülyeségek, mint felhasználás függvényében kategóriákra osztott netcsomagok. Főleg, hogy a felhasználási kategóriák pont a manapság átlagosnak tekinthető internetelérésre nem jók. Mármint egy tinédzsernek, akinek nincs jobb dolga, mint Facebookon lógni éjjel-nappal biztos jól jön a közösségi oldalas csomag, de a felhasználók többsége biztos nem ilyen tinédzser. A csak statikus weboldalak meg e-mail (csak SMTP, küldésre és fogadásra is... még jó, hogy a kliensek kivétel nélkül POP3-at vagy IMAP-ot használnak fogadásra) elérése pont a lényegét öli meg bármilyen szélessávú internetnek, a TV GO rétegigény, főleg önreklám csak, az éjszakai net meg nettó baromság.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.