Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem semmi. :Y

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) rottenbull válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


rottenbull
senior tag

Viszlat vekonyabb laposok, viszlat halkabb hutes :D

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

Hát jah ilyenkor látszik hogy "persze mert 70 wattal többet fogyaszt 50ft havonta nagy cucc" annyit tesz hogy elviszi a mobil-szegmens tortáját, a másiknak meg semmi nem jut : )

(#4) kovsol


kovsol
titán

Érdekes, hogy a 1070 mobil verziója más paraméterekkel rendelkezik, és ráadásul felfelé van eltérés. :Y

May the Force be with you!

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha az nVidia annyira készül a VR-ra, akkor első körben a marketinganyagot kellett volna valaki olyannal megcsináltatni illetve megnézetni, aki ismeri a helyesírási szabályokat. Az a "GeForce-al" nagyon gáz az első képen, továbbá a felszólító mondat végére felkiáltójelet kéne tenni. Az a pont még hülyén is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lacok


Lacok
őstag

Nem tudom, hogy van e értelme notebookba ekkora gpu-t rakni. :Y

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) dr.nervus válasza Lacok (#6) üzenetére


dr.nervus
tag

Szerintem meg pont van.. Én örülök, és kimondottan vártam hogy mikor lesz végre hasonló erősségű gpu-val szerelt noti.. Szerintem ez a jövő és biztos vagyok benne hogy meglesz a piac rá!

(#8) Shifty01 válasza dr.nervus (#7) üzenetére


Shifty01
tag

Használt kocsi áron áron :DD

(#9) Laraxior válasza kovsol (#4) üzenetére


Laraxior
titán

Még jo h erosebb lett mint az asztali... Vagy eliras.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

"A GEFORCE-AL" :W

GEEEEEZ!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kicsit ellentmondásosnak látom azt, hogy a VR-hez kvázi kompromisszum-mentes brutális teljesítmény kell, egy notebook meg minden, csak nem az. Mintha valaki notebookkal szeretne belépni a top 500 szuperszámítógépek közé. Akarni lehet, de nem fog összejönni. A marketingstratégia elbír bármit és biztos erős gamer noti lesz abból, amibe ilyen gpu kerül, de akkor is nagyon kompromisszumos lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Tikakukac válasza dr.nervus (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

A jövő biztosan nem ez. Talán max eGPU-ként TB porton. Talán.

A piaca meg megvan, igaz, hogy 1 számjegyű százalékban és ott is inkább az alja, de az is piac ha úgy nézzük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) #72042496 válasza Shifty01 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mivel szinte semmi pénzért is lehet használt kocsit venni, illetve köze nincs a kettőnek egymáshoz, ez az összehasonlítás nem igazán mérvadó. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) dr.nervus válasza Tikakukac (#12) üzenetére


dr.nervus
tag

Úgy gondolod hogy az asztali pc-k hosszabb távú megoldást nyújtanak, ebben a rohanó mobilis világban, mint a laptopok? Főleg hogy ilyen gpu-k felé tekintgetnek a notik is? Nem sok ember tart pc-t azért csak mert 8gb-os vga-t tud beletenni és ezért a doom jobb texturákkal megy... Holott egy notival is el tud doom-ozni akkor is ha nem otthon van...

Igaz hogy jóval erősebb asztalik vannak mint notik, de az aki az annyival erősebb asztalikat keresi azok szerintem a kis része a társadalomnak, azok az "fps hajhászok".. De ez csak az én véleményem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#15) Tikakukac válasza dr.nervus (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Nope. Azt gondolom, hogy ezt az asztali VGA-t notiba kérdést, már cibáljuk legalább 10 éve, de szerintem még régebb óta is. Az eredmény általában hasonló. Sőt, épp 1 hete csináltam meg az AlienWare külső vidkaris box vs. belső videokari tesztet. Nem lövöm le a poént. 1 komplett kategóriát vert az asztali kari a mobilra.

Akinek komoly vidkari kell, mert mobilban akar Doomozni meg akármit csinálni nem tudom milyen grafikai szinten, az évente cseréli vagy az épített hordozhatós gépét, amit megvesz kintről vagy mondjuk AW-kat cserélget, esetleg a legtáposabb G-s Asust és MSI-t. Asztali dolgokat még mindig nem azért nem rakunk mobilba, mert csúnya rosszaság, hanem mert fizika. 4 kilós szörnyeteg gépek alig bírnak tartósan vidkarit+procit kezelni mobil hardverrel tartósan, mert kifőnek. Ez nem vélemény meg elképzelés kérdése. Ez így volt eddig meg marad is. Mióta meg elkezdtek mobilba is 4K paneleket tenni, sokan bele sem gondolnak milyen vas kell alá, hogy az menjen is. Ahhoz meg milyen hűtés...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) macilaci78 válasza Lacok (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van. Pár év, és a karórádban is lesz ilyen grafikus teljesítmény.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) ribizly


ribizly
veterán

Durva! Én csodálkoztam eddig is, hogy csak gyengus VGA teljesítménnyel rendelkező laptopok vannak a piacon. Pont erre van inkább kereslet, mint a nagy asztali megoldásokra (mondom ezt úgy, hogy soha nem tolnám notebook-on). Rengeteg lehetőséget hordoz egy ilyen mobil erőmű mind játéka és munkára. Ha sikerül az energiafogyasztást normálisan belőni, akkor egy ilyen megoldás megmozgathatja az állóvizet, mert biztosan van rá igény.
Ha az árát sikerülne nem horror szintre emelni (ez ugye kizárt :) ), akkor ki tudja mi történne... ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) dr.nervus válasza Tikakukac (#15) üzenetére


dr.nervus
tag

Persze értem én ezt, de biztos vagyok benne hogy azért mert az elmúlt 10 évben nem volt komolyabb eredménye annak hogy hasonló teljesítményt nyújtsanak az asztalik és a notik, attól még most hogy minden megy össze, és kevesebbet fogyaszt és kevesebb hőt termel, "lassan" elérünk oda hogy közel azonos asztali gpu-k legyenek mobil gépekben is. Legalább is remélem..

ribizly: +1

[ Szerkesztve ]

(#19) Lacok válasza dr.nervus (#7) üzenetére


Lacok
őstag

Jelenleg így fest az általad vágyott noti

[link]

ez annyira azért még nem mobilis márpedig a notebook pont a hordozhatóságról szól. Az, hogy mi lesz a jövő arról el lehet polemizálni de nem látom sok értelmét.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) xmaas


xmaas
őstag

Jo dolog hogy vegre raknak normalis erossegu vgat notebook ban ,csak plane a 1080 eseteben az millios araknal fog kezdodni az adott masina.
Meg persze kerdeses lesz a hutes mennyire lesz normalisan megoldva hogy ne olvadjon szet a tobbi alkatresz terheles allatt

Mondjuk egy 1060-1070 asztali erossegu vga mar siman eleg lenne teljesitmeny szempontjabol egy 17-20" monitor kihajtasahoz .

Nah majd meglatjuk mennyi lesz az annyi mert az a fo kerdes .(remlhetoleg ezeknek a gepeknek az arukban mar belefog ferni egy nyomorult IPS panel is )

(#21) Lacok válasza macilaci78 (#16) üzenetére


Lacok
őstag

"Pár év, és a karórádban is lesz ilyen grafikus teljesítmény."
Ezt nem vitatom sőt. De én a jelenről beszélek és az 1080-as gpu-ról.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#22) Tikakukac válasza dr.nervus (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Eddig is minden ment össze, eddig is minden kevesebbet fogyasztott és kevesebb hőt termelt. Na, mivel szopódik ki a millás "gémer" noti is? Throttling, úgy bizony.

Amiért nincs közelítés meg nem is lesz: hely. Amíg az asztali konfigom térfogatra 50-szer annyi mint a nagyobb notik, addig totálisan felesleges azt várni, hogy ugyanannyi kraft lesz a notiban. Miért lenne ugyanannyi? Sokkal nagyobb a szabadság méretben, hőcsőben, ventikben és szimplán NYÁK-ban is, energia oldalról nem is beszélve. Ezt sosem értettem, hogyan képzelik el emberek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) -Alvin- válasza Tikakukac (#15) üzenetére


-Alvin-
tag

980m óta a laptoprol valo gamazasnak van ertelme. egy clevo\xmg\schenker amin van 3 huto hidd el le fogja huteni a 1080ast is ami alul van feszelve es kevesebb az orajele. 2 3 eve valoban ertelmetlen volt laptopot gamere venni de most ez valtozni fog.

De az msi gt73on is mar 3 huto van effektive fel vannak ezek mar keszitve a nagyobb tdpre.
Az asusrol meg ordog tudja mit kotyvaszt a dudoros laptopjan kivul.

[ Szerkesztve ]

(#24) Devastate


Devastate
csendes tag

Szerintem meg igy néz ki most egy noti amiben elmegy az 1080.

(#25) Tikakukac válasza -Alvin- (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Le is írtad, hogy miért nem fog változni. A recept ugyanaz: még egy kis optimalizálás, feszültség/órajel sweet point megtalálása és mehet is gyártásba, aztán meg majd megküzd vele pár sipákoló a notikban. Csak, hogy tényezzünk: a 960 asztali beveri a 970M-et is. Nem mertem még megnézni mennyiben van az utóbbival a konfig, de szerintem még graphics amplifier árával+kari+olcsóbb U procis gépecske is jobban kijön, nem beszélve ha új karit raknál a rendszerbe.

Asztaliban nem kell sipákoló, van 2-3 slotod, rakhatsz 9-10-12 centis ventiket, 30-40 dekás bordákat nyugodtan, betápnak is mehet 300W boldogan egy rakat fázisból.

Még mielőtt: igen, 980M-970M-960M között ücsörögtem 2 napot és fogok még vagy 2 hetet, csak eljöttem nyaralni. A jövő az eGPU a gémereknek, csak kéne rendes nyomás a TB csatis külső házgyártóknak és a notigyáraknak, hogy ésszel procizzanak gépet rendes hűtéssel, de csak integrálttal. Tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) Johnnyxy27 válasza Devastate (#24) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

+1

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#27) Johnnyxy27 válasza -Alvin- (#23) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Régebben is volt értelme laptopról játszani, még egy 4 éves GTX 660M is még mindig alkalmas 1080P-ben alacsony-közepes grafon futtatni akár a legújabb játékokat is akadásmentesen!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#28) Lacces


Lacces
őstag

A végén még lehet, hogy az új Macbook Pro-kba is az Nvidia GPU-k kerülnek be az új AMD-k helyett :))

(#29) Tikakukac válasza Johnnyxy27 (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Az csinos 660M lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) Curse


Curse
tag

Nekem lassan 2 éves lesz a G751 jy-m és a 980m-el a mai napig rohadt jól elvagyok 1080p-ben nincs kompromisszum és a hőfokok is rendben vannak.Azóta csak 1 haveromnak van ütősebb asztalija többieknek gyengébb van. Coolermaster Mastergel-el be lett pasztázva, azóta gpu:8°-9° cpu: 7°-8°-al hűvösebb a ventik 300rpm-el lassabban pörögnek és hangja még rendben van.
Én köszönöm elvagyok a laptoppal is.

(#31) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

A gamer notiknak van értelme. :K (Főleg azóta látom, amióta használója vagyok egynek.) A probléma a felárral van, ami kisebb teljesítményt is jelent az asztali párjával összehasonlítva. :((

(#25) Tikakukac Annak én is örülnék, ha erős proci + TB csatlakozó + Külső VGA dokkoló kombóval megfelelő teljesítményt lehetne elérni. Úgy azért meg lehetne spórolni egy adag felárat, ha lenne dokkolóra bármilyen alternatíva.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#32) Johnnyxy27 válasza noPublicFG (#31) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ennyi.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#33) Johnnyxy27 válasza Tikakukac (#29) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=aJLLZIk70fA

itt egy videó, ahol a GTX 660M a GTA5-öt 1080p-ben átlag 36 fps-sel futtatja stabilan NORMAL grafikán!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Annyira hihető hogy a VR miatt kell... egyszerűen nem akarnak új GPU dizájnra pénzt költeni.
Persze elég az órajelet visszább húzni 10%-al és a magfeszültség drasztikusan csökkenthető.
Kérdés hogy a vásárló közönség szándékozik-e küszködni throttling-oló CPU-val, ha ilyen direkt módon összehasonlítható a teljesítmény közte és a desktop között, és az erős VGA ellenére masszív CPU limit várható. ;] továbbra is lesz felára a 10 perc "hordozhatóságnak", a gamer dizájnak, "egyedi" vízhűtésnek: 2..3x drágábban 1/2..2/3 teljesítménnyel év üzlete lesz. :P

[ Szerkesztve ]

(#35) Reggie0 válasza macilaci78 (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Lesz az 10 is.

(#36) Johnnyxy27 válasza #16939776 (#34) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

A proci throttlingolás az pár százalék a legrosszabb esetben is, tehát elhanyagolható, anno volt egy 13 collos gémer clevo laptopom, amiben egy i7-4700MQ ketyegett, full terhelésen 3% volt a throttling az alap hűtésével! Amikor a feszt visszavettem XTU-val, akkor meg 0% volt a throttling, szóval nagyobb, drágább laptopoknál, miért lenne fojtás? CPU limit manapság felsőkategóriában nincs. Drága a gémer laptop, ez az egy szól ellene. Viszont akinek szüksége van rá, az úgy is megveszi, ha megteheti.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#37) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Egy skylake + GTX1070 Razer noti kombóért bármennyit kifizetnék :)

(#38) 04ahgy válasza #16939776 (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Eddig se nagyon terveztek külön M-es GPU-t, inkább átnevezték. Az csak járulékos haszon, hogy most még kisebb munkabefektetéssel jutnak hozzá. Sajnos azonban a VR-re muszáj már most notebookos megoldást is kínálniuk, ha a tortából jó nagy szeletet akarnak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39) Dr. Akula válasza #16939776 (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ehhez már nem lecsatolható vízhűtő bőröndöt adnak, hanem Balatont.

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Közel 10 éve is volt már értelme a hordozható gamer/multimedia vonalnak. Ezt a sokoldalúságot azóta sem kaptam meg más eszköztől.

Egészen elképesztő, hogy mennyit javult azóta a perf/W mutató. Nvidia leginkább emiatt tarolta le már a Maxwell idején is a mobil piacot és most jó eséllyel ugyanezt fogja tenni a Pascallal is.

(#41) Dr. Akula válasza MeszesKPT (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezek már úgyis csak konnektortól konnektorig hordozhatók, egyszerűbb és olcsóbb egy miniITX konfigot venni meg egy TFT monitort. Azt még fejleszteni is lehet, meg ha valami beszarik cserélni alkatrészenként.

(#42) MeszesKPT válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mindennek megvan a maga felhasználási területe. Én évekig hajón dolgoztam és cipeltem magammal mindenhova, kiváltotta teljes mértékben a TV-t és meglepően jó mozis élményt is adott. A kikötőkben számos példányt láttam másoknál is.

Ahogy az általad említett mini-ITX konfignak, úgy ezeknek a desktop replacement cuccoknak is meg van a létjogosultsága és a vásárlói köre. Attól hogy neked nem felelne meg, másnak még lehet hogy igen.

Ahogy egyre javul az energiahatékonyság, úgy lehet majd ezeket a megoldásokat egyre több feladatra használni.

(#43) XuChi válasza Tikakukac (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Én is a külső VGA-kra várok már mióta. Csak sajnos szerintem egy darabig még nem lesz, mert a noti gyártók ellenzik, mert kicsinálná a "gamer" notebook förmedvényeiket.

Egy jó vékony 17" fullhd fém noti, i5-i7, 16-32gb ddr4, ssd, és intel vga + TB port és külső vga doboz. Ez kellene már nagyon.

(#44) Tibi86 válasza Apollyon (#10) üzenetére


Tibi86
aktív tag

+1 Hú bszki! :(((

(#45) AxBattler válasza Tikakukac (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Az eGPU-k hivatalos támogatása, elterjedése lassan elkerülhetetlen.
Közvetlenül a notikba inkább IPS kijelzőket igyekezzenek pakolni! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#46) nemlehet válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


nemlehet
őstag

Egy 17-es gamer, ha az ember csinál bele egy undervolt profilt (XTU-val pl) akkor elmennek 2-3 órát aksiról. Nekem bár nem "igazi" gamer, de 15"-os ROG-om van és az meg 4-et is elmegy takarékos üzemmódban pl filmezés közben.
Az már bőven nem a konnektortól konnektorig kategória. Egy időben olyan munkám volt, hogy max 1 hetet voltam egy szálláson néha csak egy ágy és éjjeliszekrény jutott. Ott hova rakod a monitort meg a hogy cipeled a gépet?

Amúgy nem tudom a legújabbakban hogyan működik, de régen volt az nvidia ION ami egy tök jó megoldás volt ezeknek a szörnyeknek, hogy tovább bírják ha épp nem játszik rajta az ember. Csak néha hektikusan működött aztán szerintem a 700-as sorozatban ki is vették. Mostmár van valami más megoldás az integrált és a dedikált közötti kapcsolgatásra vagy nem sikerült még megoldani?

Amúgy meg a hűtés miatt fanyalgókat nem értem. Olyan elképzelhetetlen, hogy mondjuk van egy 3-4 teljesítményprofil (pl takarékos amikor nem játszol, "utazó" amikor nem rakod rá a plusz hűtést, és maximumum amikor rajtam van ez az extra külső hűtés). Már itthon is vannak konnektoros vonatok, nem mindegy, hogy tudsz játszani 1-2 órát vagy unatkozol. Mégha nem is betonstabil 60 FPS minden ultrán.... jah de tudom az alatt nincs élet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#47) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Elmagyarázná valaki mi a baj ezzel a "Geforce-al" szöveggel, mit raknátok a helyére? (vagy nem a nyelvtan a gond)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#48) Johnnyxy27 válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

De azt te nem csapod bele egy nagyobb hátizsákba, meg nehezebb, körülményesebb, nincs hordozhatóságra tervezve, veszkődni a kábel rengeteggel, nincs bennük szünetmentes tápegység(mert azokban az akksi csak arra jó terhelés alatt:).

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#49) csabi63 válasza dr.nervus (#14) üzenetére


csabi63
senior tag

A rohanó mobilis világban sem mindenki érzi laptop, noti hiányát. Volt laptopom, soha nem látta a házat kívülről. Ha nem voltam otthon, robotoltam a családért. Mégis hová vittem volna? Maradt a PC. Volt mindkettő, így döntöttem.

(#50) erahurka


erahurka
félisten

Mennyi lesz vajon egy ilyen noti? Vajon a 1050 is rendes lapka lesz? Talán az olyan laptopok már emberi áron kerülnek forgalomba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.