Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eagle16


Eagle16
addikt

A Coolermaster MH-751/752 nagyon jó, a 752-eset használom már kb. fél éve, egyetlen hátránya hogy nem cserélhető a fülpárna, ha esetleg tönkremenne. Szubjektív, de nekem zenére sem kell ennél jobb, kényelmes is, a mikrofonja is jó minőségű, bár én nem használom. Kicsit megugrott az ára, én még 23 ezerért vettem, de ha garanciaidőn túl elromlana esetleg, ugyanilyet vennék. (a visszafogott dizájn is szuper, szerencsére ilyenek is vannak, nem csak színes világítósak)

A térhangzásos dolog nekem nem jött be, de a külső "hangkártya" miatt megérte 1500-at kifizetni pluszban, azóta is azzal használom, sajnos az alaplapi hangkártya túl halk, amit beleraktam Xonar-t, az meg felveszi a zajokat a PCI-E sloton keresztül. (próbáltam az összesben...valószínűleg az alaplap hibája, ejnye ejnye Asrock)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2) Predatorr


Predatorr
őstag

Hihetetlen. Elértük a telefonos 2-4* túlárazást... alaplapok 100000-ért, rég elavult laptop 200-ért, szék 160-ért, füles 25-ért...
Persze, amíg elég hülye van megvenni...

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Ezek az árak felforrtak nem aszalódtak :U

(#4) Piftuka válasza Predatorr (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Ráadásul a "gamer" szék népszerűbb, mint valaha.

Most, hogy a témában profi szakértőkkel sikerült hosszasan elbeszélgetnem, és megtudtam, hogy a 380.000 forintos "prémium" gamer szék is olyan gyatra minőségben van összeállítva, amely miatt a gyártójának szégyellnie kellene magát, őszintén meglep, hogy ezeket még el lehet adni.

Persze, a legtöbb embernek sajnos nincsenek információi erről, addig, amig - hozzám hasonlóan - el nem beszélgetnek olyannal, akinek ez az élete, a megélhetése, és a szakterülete.

Én is "gamer" székeket kerestem, hiszen kényelmesnek tűnt, de most már egy fillért nem adnék ilyen eszközre.

"Aquila non captat muscas."

(#5) uatu


uatu
csendes tag

Az a hihetetlen, hogy ezeknek a cikkeknek szintje a fizetett tartalom mellett is egyre pocsékabb...
Az Asus Strix-nél nem a Mini-ITX-es X570-I verzió képe van, hanem az ATX-es méretű X570-E.
A PCX 204831 PC összeállításnál az üres CM ház képe van.
Ez publikálás előtt nem tűnt fel senkinek?

(#6) pusszycat válasza Predatorr (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A laptopokon én is szörnyülködtem (az árakon), azért máshol (nem Mo-n) jobb a helyzet. 3-4 éves CPU-k 4 GB :DDD ram.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) #00137984 válasza Piftuka (#4) üzenetére


#00137984
törölt tag

Gamer széket kerestem, de szintén letettem a szándékomról. PH! játékban nem nyertem, ezért egy sima mezei székben üldögélek továbbra is... Pedig egy ital (sör) tartó hasznos dolog ilyenkor. :)

Laptop árakra nincs mit szépiteni, de ha legalább egy dedikált videókártya lenne valamelyikben.

[ Szerkesztve ]

(#8) Zanik válasza Piftuka (#4) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem a home office miatt kellett egy 8 órás munkaszék otthonra (a korábbi ikeás székről hamar kiderült hogy nem 8 órás ülésre tervezték), de nekem eszembe sem jutott a gamer székek irányába menni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Noble Chairsből Epicet vagy Herót érdemesebb választani? Árban nincs nagy különbség.

(the cake is a lie)

(#10) hallador válasza pusszycat (#6) üzenetére


hallador
addikt

Nekem is tetszik, hogy n4000-el ad el valamint amiben 4 GB ram van, hdd-vel, hercules kijelzővel. Ezen már egy Linux Mate-val is lassú lenne, nem, hogy egy Windows 10, ami sztem 10 percig nyit meg egy böngészőt rajta. Meg egy frissítés 1 napos procedúra ha lefut.

Komolyan mondom nem értem azt az országot.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Egyik Lenovo sem nyerte el tetszeset. Nem ertem, miert kellett ezeket betenni.

(#12) Noukoum válasza Zanik (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Az csak azoknak való akik jobbnak hiszik magukat attól hogy gémer székben ülnek :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Gémer székek-en kiakadtam 2 másodperc alatt!!
Le is írom miért:
Még ma is a szarházi gyártók képesek 120kg-os teherbírással adni a nem épp olcsó szaraikat. Én is vettem ~2,5 éve egy széket! Kényelmes, dönthető, fasza, beszarsz.....csak épp a gézlift (gázrugó) leeresztett alattam, kezdte ezt pár hónapja, és szépen tönkre is ment. Mikor utána jártam kiderült, hogy létezik 110kg-os, és 150kg-os gázlift, 120kg nincs, vagyis jó átvágnak még most is a gyártók.
Én nem vagyok dagadt, de magas, és 105-110kg vagyok, ezért a határon üzemelő gázliftnek annyi lett, persze pont a gar időn túl.
Szóval vettem külön egy 150kg-os gázliftet és kicseréltem magamnak a cuccot, kapják be. Csak azt nem értem, miért kell egy ilyen drága székeknél ezen az egyébként 10.000ft-os alkatrészen spórolni....
Szóval a 120kg-os felejtsétek el, létezik 110kg és 150kg.
Persze ha 70kg-os kiscsávó vagy semmi gond.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) A.K.


A.K.
tag

Az ezüstszínű gépbe egész pontosan a Core i3-7100U CPU került, mely mellé 4 GB DDR4 memória és 1 TB-os merevlemez jár. A gyenge pont a kijelző lehet

meg a memoria, meg a hattertar...

(#15) yorgashx válasza Mostly Harmless (#9) üzenetére


yorgashx
tag

Szerintem másban se, egyébként kivételesen jó értelemben. Nem azt mondom, hogy nem túlárazott, de a hasonló székekkel összevetve már-már "megéri" az árát.

(#16) Thome válasza Eagle16 (#1) üzenetére


Thome
addikt

Egy tipp. A vga-d backplateje fém vagy műanyag?
Nekem akkor csinálta ezt a xonar amikor műanyag volt a backplate, több vga-val is próbálva,ajd bekerült egy fém backplates 1080ti és a hiba megszűnt. :)

(#17) Alchemist


Alchemist
addikt

40-70 ezer körüli árfekvésben egész tűrhető "gamer" székeket lehet kapni., 80 kilós emberek alatt biztosan nem fognak szétesni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Noukoum válasza Alchemist (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Kell annál több? :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Krugszvele válasza A.K. (#14) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

200-ért adni egy ekkora trágyát még oké, majd megveszi aki akarja. De hogy ezt külön ajánlani, felhívni rá a figyelmet? Elrettentő példa ez, nem ajánlott vétel.
SSD nélküli gépet, HD felbontással... használja aki ajánlotta.

(#20) zetor2000 válasza Predatorr (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

eBay-en vettem 145ért Xiaomi Notebook Air 13" masinát. Az sem mai, de ezektől jobb hardver van benne, szerintem. i5 6200U, 8GB ram, 128GB SSD, ez utóbbi cserélhető is, talán a memória is bővíthető, de ebben nem vagyok biztos. Alu ház és világító bill.

Igaz, ezt ajánlani nem illik, mert használt, és nem mindig elérhető.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21) Eagle16 válasza Thome (#16) üzenetére


Eagle16
addikt

Nincs rajta semmilyen, de azért köszi :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22) agressor12


agressor12
senior tag

Otthon Noble-t használok, munkahelyen DX Racer-t, a Noble fényévekkel minőségibb,nekem kb 2 éve van meg, semmi gondom vele. Hardverapron vettem újként.

(#23) atee


atee
őstag

Annyira szeretem amikor valaki kijelenti, hogy a gamer szék az szar. Igen nagyon sok szart adnak el gamer névvel mindenből.
Viszont a Noblechairs az egyik kivétel. Annak ellenére, hogy qrva sokba kerül. Cserébe nem egy vödör xart kapsz!
Nem lehet összekeverni a sok silány szintén túlárazott székkel. Persze divat ma mindet szidni. A gamer széknél jobban csak a ledes dolgokat utálják sokan! Pedig nem attól lesz jó vagy rossz valami.

D-day 2002-01-04 01:54

(#24) #60662784


#60662784
törölt tag

Egy alap utcai kagyló 30-50e ft, de legyen márkás, és 100-130e. Egy hozzá gyártott, szinterezett állvány se lehet több 20-30-nál. És az nem jellegű, meg -szerű gémerszék, hanem AZ. Már ha valaki ilyenre vágyik. :)

(#25) pusszycat válasza hallador (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows 10 utálja a HDD egyszerűen nincs rá optimalizálva, még gyors gépen is elalszok mire betölt róla. Sőt már a sata ssd-t sem ajánlanám hozzá legyen inkább pci ssd.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) BerserkGuts válasza Piftuka (#4) üzenetére


BerserkGuts
őstag

ime ilyen az én gémer székem :DD

csak ide tévedtem mert hát aszalódtak az árak ;] aha látva az áraikat köszi marad ami van

+ a minőségük tudom hogy szar a varrásnál szeretnek tönkre menni
már kibaxtam az enyémet és unokatesóméknak is hasonlók vannak persze nem 100e+-osak de most tudva hogy azok se jobbak sose vennék még ha milliomos lennék akkor se

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#27) yorgashx válasza pusszycat (#25) üzenetére


yorgashx
tag

Megjegyzés: simán elég a SATA SSD. Boot idő kb így alakul (és szinte bármi program indítása is):
NVME pci SSD 1 egység, sata SSD 1,2 egység, hdd 10 egység...

(#28) pusszycat válasza yorgashx (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez is érdekes 3-4 x gyorsabb az NVME pci SSD és ilyen pici különbség... :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vajon kinek gyártják a következő tulajdonságú lapot?

"M.2-ből pedig három darab található rajta (....). A hátoldalon az esetleges integrált grafika számára HDMI és DisplayPort kivezetést helyeztek el, ezek mellett pedig egy PS/2 és összesen hét darab USB port kapott lehetőséget a szereplésre, de megtaláljuk az integrált WLAN adapter antennáinak kivezetését és egy Toshlink csatlakozót kínáló hangkonnektor-tornyot is."

Gamer integrált grafikával? Mellé 3 darab M.2 SSD csatlakozó.
VGA-ra niincs pénz helyette van RAID5 SSD tömb, ami a toshlink kábel mellé tökéletesen passzol, A 7 USB port közül vajon melyik gamer USB egér port?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) A.K. válasza Krugszvele (#19) üzenetére


A.K.
tag

most mar egy fokkal jobb a helyzet es odairjak, hogy szponzoralt a rovat de teny, hogy a legszebb az lenne ha tenyleg szakmai szempontok alapjan valogatnanak az adott cegek kinalatabol es az ilyeneknek eselyuk sem lenne bekerulni (van egy erzesem, hogy a szerkeszto se boldog, hogy ilyeneket kell ajanlgatnia)

(#31) janeszgol válasza pusszycat (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez azert lehet, mert mindennek van egy fizikai korlatja. Hiaba ontesz 5 literes edeny helyett 50 literessel egy tolcserbe, ha a tolcser szaja ugyan akkora marad.

(#32) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ami itt aszalódik, az a forint. Az árak kevésbé...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33) tibaimp válasza pusszycat (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pedig de! Nekem van 120-as SATA win10-el, és 128-as NVME Win10-el, kb. boot-ba max 2-5 sec, de a SATA win tölti az összes játék klienset, Steam-től a GOG-ig, míg a másik "csupasz win". A SATA-s a szokásos ~500/500-as az Adata nvem-s 1000/1000 MB/sec.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) dabadab válasza Zanik (#8) üzenetére


dabadab
titán

Pedig egyébként az eléggé látszik, hogy ezek a gamerszékek tulajdonképpen irodai székek vérpistike dizájnnal, szóval akár egyébként jók is lehetnének.

Mondjuk az a 365 e pénz már Herman-Miller terület, én nem szórakoznék ilyen gémerizékkel.

DRM is theft

(#35) pusszycat válasza janeszgol (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor valami még lassú ezért nem bootol jelentősen gyorsabban. Gondolom a cpu, ram, sávszél..

tibaimp ez az adata a leglassabb nvme ssd ami kapható? Azért a 2-5 sec azt ki lehet bírni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) tibaimp válasza pusszycat (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kicsi a kapacitása, azért ilyen "lassú" ADATA SX6000 5 év garos, ami a lényeg volt nekem. Az 1TB-os már egész jól nyomja, de akkora meg minek win alá.

Amúgy félreértettük egymást, akkor bocs :R , mert azért írtam, hogy 2-5 sec a különbség, ami elenyésző, és persze, simán kibírható :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Szívesen megnéznék egy az ergonómiai szempontokra kihegyezett NobleChairs Epic vs. SteelCase Gesture vagy Think összehasonlítást.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#38) Joker88


Joker88
őstag

" HP 250 G7 89 990 forintért Celeron Dual Core N4000 processzort "


Mennyi van még raktáron ezekből a hulladékokból 2020 közepén ? :(

In loving memory of Garrett Lockhart

(#39) koxx válasza dabadab (#34) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy Mirra 2 az 750 dollár, az Embody sajnos 1600. De valóban ezért a pénzért én is inkább HM-et vennék.
Btw egy 5 éves AK Racinget cseréltem egy Secret Lab Titanra, az AK sem volt rossz minőségű, de a SL egy másik dimenzió minőségben és összeszerelésben/működésben.

(#40) pusszycat válasza tibaimp (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a különbség... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) Piftuka válasza Zanik (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

És mit vettél végül?

"Aquila non captat muscas."

(#42) Piftuka válasza atee (#23) üzenetére


Piftuka
veterán

Szívesen meghallgatnám a Noblechairs székekkel kapcsolatban a véleményét olyannak, aki látta ezeket belülről is, mert többek között székek szervizelésével foglalkozik.

(Én egy ilyen vállalkozással beszéltem, és ők beszéltek le a "gamer" székekről. A 380.000 forintos vacak miatt... Sajnos a márkát nem kérdeztem, de ebben az ársávban már nem a kínai "no name" versenyzők szerepelnek.)

"Aquila non captat muscas."

(#43) atee válasza Piftuka (#42) üzenetére


atee
őstag

A nappa bőr verzió ami ilyen árban van. Ugyan az a szék bőr vagy pu kárpittal lényegesen olcsóbb!
Ettől még drágák persze. Viszont tényleg jobbak is az átlagos gamer vonalnál.

D-day 2002-01-04 01:54

(#44) koxx válasza Piftuka (#42) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

90k-ért van HA-n NC szék, amúgy a HM embodyról sem csak 5*-os vélemények vannak pedig az bőven 500k-s szék.

(#45) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az FSP CMT110-be épített 300+k-s gép is mókás.
Én tavaly raktam össze a gépem, a büdzsém végére jártam, így a legolcsóbb házat vettem, ami épp akkor raktáron volt, és az volt ez a modell. 9401 Ft volt.
Borzalmas. Nincs elég hely a meghajtóknak, ha beteszek egy DVD írót, nem tudom betolni rendesen, mert az alaplapnak ütközik a széle...
Nemsoká veszek egy rendes házat, és megy az apróra 5k-ért, amennyit ér.

(#46) Piftuka válasza koxx (#44) üzenetére


Piftuka
veterán

Utóbbinak a minőségét illetően merültek fel kifogások?

"Aquila non captat muscas."

(#47) Piftuka válasza FoxiestFox (#45) üzenetére


Piftuka
veterán

A PCX teljesen érthetetlen módon válogatja össze a számítógépházakat (és a tápegységeket) a konfigurációihoz.

Az egy dolog, hogy olcsó házakat (is) használnak, mert attól még lehetne jó. De jellemzően csupa "gépfőző" házat használnak.

A CM Q500L/300L is rossz választás. Pedig azok "dizájn" házak, még nem is legolcsóbbak.

És ahogyan mondod... ebben az árkategóriában az még külön érthetetlen, hogy a legolcsóbb PC házakat, és nem ritkán kifejezetten nem ajánlott tápegységeket raknak a gépeikbe.

Amikor ~12.000-20.000 forint között olyan SilentiumPC házakat használhatnának, amely "megszólal", nem beszélve arról, hogy 20.000-30.000 forint között is vannak egészen kiváló tápegységek. (És ezek a jelenlegi kiskereskedelmi árak, tehát nekik mindez sokkal kevesebbe kerülne.)

"Aquila non captat muscas."

(#48) Zanik válasza Piftuka (#41) üzenetére


Zanik
addikt

Emagra X5 és Yaasa Chair között vacilláltam, végül azért az utóbbi lett mert az X5-re várni kellett volna (alkatrészellátási gondok voltak a járvány miatt).
Egyelőre nem bántam meg. Teljesen személyre szabható, és fasza hálós, jól szellőző a támla. 2 év gari, majd az idő eldönti mennyire tartós.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49) vadkörte válasza FoxiestFox (#45) üzenetére


vadkörte
addikt

"Én tavaly raktam össze a gépem, a büdzsém végére jártam, így a legolcsóbb házat vettem..."
Pár éve, mikor a gépem építettem, a lehető leg kompaktabb házat szerettem volna. Ingyen kaptam egy ASUS Barbone Vintage V2 házat. Azzal nem kalkuláltam, hogy a szerelhetősége borzadáj.
Idén januárban HA-n (10E) találtam egy "újradobozolt" Bitfenix NEOS kuckót. Az anyagminősége pont olyan vacak, mint a noname- és az előlapi 1+1 USB2.0+USB3.0 is édeskevés volt. Némi fúrás faragás árán 2x USB3.0 és 4x USB2.0 van már benne. Nem szépségdíjas, de kifogástalanul működik.
A meghajtók (2X DVD 2x HDD 3-5" 2x SSD 2,5") kényelmesen elférnek benne, a szerelhetősége erős közepes. Az új árát nem érné meg.

Székek.
Érdekes, de mintha egyes gyártók ugyanabban a kínai üzemben gyártatnák a székeiket. Kialakítás, felépítés, anyaghasználat 90-95%-ban megegyezik, csak az a gond, hogy az árcédula a legtöbb esetben nem követi ezt. Én maradtam egy LCPower-nél. Remélem nem nyúltam mellé vele.

Üdv. V. Körte

(#50) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Amióta szinte minden vezérlő a processzorokba költözött, az alap lap tényleg "csak" egy lap,aranyáron mérik. Legalább tartós lenne....

Wasabi...

(#51) Thome válasza Eagle16 (#21) üzenetére


Thome
addikt

Ott lesz a bibi, kérj egy vga-t kölcsön ami fém bakplates, vagy ha van integrált vga-d, próbáld azzal meghajtani, figyeld meg hogy nem lesz alapzaj. :)

(#52) attiati válasza Piftuka (#4) üzenetére


attiati
veterán

az már másodlagos, hogy mennyire egészségtelen ülni ezeken a gémer székeken

(nekem meg elsődleges)

szerk: ültem HM Aeron (2) székben, attól sem estem hasra

[ Szerkesztve ]

(#53) pusszycat válasza attiati (#52) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ülni alapból egészségtelen. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#54) attiati válasza pusszycat (#53) üzenetére


attiati
veterán

így van

ezek a vállig felérő kagyló alakú görbített hátú gémer izék főleg nem az emberi anatómiára vannak kitalálva

(#55) Csandi válasza attiati (#52) üzenetére


Csandi
őstag

HM székekről egyébként el lett mondva már általuk és a long-time userek ltal is, hogy nem arra van kitalálva, hogy amikor beleülsz akkor elájulsz, mintha felhőkön vagy habokon ülnél, hanem arra, hogy ha sok órát egymás után benne tölt az ember akkor sem lesz kényelmetlenebb és a lehető legegészségesebb a kapható székek közül. Persze érdemes járkálni időnként akkoris, de ha lehet választani, hogy egy bármilyen sokszázezres székben üljön napi 6-8-10 órákat az ember, akkor hosszú távon a HM-et köszöni meg a leginkább a testünk.

(#56) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Műbőr borítású szék 160e-ért, ez megcsinálta a napomat (így éjfél előtt). Tényleg van akit ennyire be lehet vinni az erdőbe?! Mondjuk az meg is érdemli.

Kartámla egypontos felfogatású, ezt sem termetesebb embereknek gyártják. Cserébe 135 fokig dönthető, amit volt alkalmam kipróbálni, de nem jöttem rá, hogy miért és mikor szeretném így nézni a plafont.

(#57) fecke78


fecke78
senior tag

vettem ,én is "gamer" széket ,és nem is a szerkezetével van gond , hanem a kafán lévö szivacs lapult ell ,illetve a bör , mübör abyag foszlik szét 2év után . ép ezért sámomra ezek nem érnek meg sok pénzt

[ Szerkesztve ]

(#58) tibaimp válasza fecke78 (#57) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz, ezzel én is küzdöttem egy sort, mire gariba cserélték a kartámaszokat, de mit kellett küzdenem a céggel akitől vettem, mert rám akarták húzni a "nem megfelelő használat" szöveget! Írtam is nekik, hogy egy szaros könyöklőt hogyan lehet nem megfelelően használni!! Aztán végül az ÁSZF-re való hivatkozással tudtam elérni, hogy cseréljék csak a karfát!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#59) atee válasza fecke78 (#57) üzenetére


atee
őstag

Eleve halott dolog szivacsos karfa.

D-day 2002-01-04 01:54

(#60) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nekem pont olyan barna bőr NobleChairs Epic székem van és nagyon jó. Évek óta használom, ebben sosem fájt a hátam/derekam. A szivacs párna a derék résznél idővel kilapul, de hát ez ellen nem lehet tenni.

Innen már csak Herman-Miller felé mernék nézelődni. Párom HM Aeron széken üldögél munkában. Hát elég jó, meg kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#61) <Adamsky> válasza Piftuka (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

De, akkor milyet (és hol) érdemes venni? Jöhet a válasz privátban is ;)

(#8) Zanik
Milyet vettél végül?

(#62) tibaimp válasza <Adamsky> (#61) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem AK Racing van, nem a legdrágább, de az anyagminőség, értem ez alatt huzat, kerekek, most már a könyöktámasz, jók! Kényelmes. A kérdés, hogy hány kiló vagy, mert a 120kg teherbírás kamu, mint ahogy itt kifejtettem: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63) koxx válasza tibaimp (#62) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az AK-ban nekem class 4-es 150kg-os teherbírású gázrugó volt.

(#64) tibaimp válasza koxx (#63) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Helyes! Én most építettem bele olyat, és a rohadt gyártó/kereskedő 120kg-os ként árulta, mint a cikkben szereplőket is...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#65) fartfun válasza Predatorr (#2) üzenetére


fartfun
tag

Szia,
már sajnos midnennel így van. Bemész a Li*l be vásárolni élelmiszert, üdítőt, 25ezer...

(#66) Zanik válasza <Adamsky> (#61) üzenetére


Zanik
addikt

Yaasa Chair: shop.yaasa.hu
Valami svájci cég (nyilván maga a gyártás kínai itt is). Tök véletlenül akadtam rájuk, szimpatikus volt a magyar nyelvű oldal, illetve ingyenes volt a szállitás (valami német raktárból küldték). Én még jobb euró árfolyammal vettem, szóval nem annyi volt mint most.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#67) abéla


abéla
senior tag

Ezeket a gamer székeket én is nézegettem anno, de lehangoló volt mind;
végül lett ez az Antares Oklahoma mert jó,
korábban voltak mindenféle vacakjaim -igen gémer is- szét is ment a derekam idővel (nyilván nem csak ezért, de feltehetően közrejátszott);
nna ezzel nem, elsőre blikkre nem túl kényelmes (ellenben a pihe-puha, de ergonomiai nulla "tespedős" típusokkal), de úgy tartja a hátam mint a pinty, 3-4 órát ülök benne és kevésbé fáj a végén, lévén melós szék után ülök át ebbe rekreációs céllal. :DDD
Mondjuk fejtámaszhoz kell vlmi párnát hajtogatni, mert nekem anélkül baromi kényelmetlen volt, meg tettem egy huzatszerű cumót a hálóra, mert lesmirglizte a hátam/seggem enélkül.
Ja és magas ellenben dagadt vagyok :DDD , mégis bírja zokszó nélkül a 110 kilómat immár másfél éve, pedig napi 3-4 órát simány punnyadok benne.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#68) wjbhbdux válasza dabadab (#34) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ezekkel az autóülés alakú gamer székekkel az a baj, hogy az a forma eredetileg arra lett kifejlesztve, hogy a karodat előre tartod a levegőben kormányon. Valami teljesen idióta PR művelet, hogy ez elterjedt mint "gamer" felszerelés, kb a Puma gamer zoknijával van egy szinten.

Egy PC előtt úgy lehet egészséges testtartással ülni, ha a vállad egyvonalban van a testeddel, ami ezekben az előre hajló 2 oldalsó rész miatt szinte lehetetlen hacsak nem nagyon pici tested van. Egyszerűen belegyűrődik az ember, és egy rossz tartás rögzül az izomzatban. 12 éves Fortniteosoknak még elmegy, meg vannak ezek az XXL méretek még drágábban amiben egy kifejlett méretű ember is elférhet, de akkor már tényleg lehet olyan székeket is nézni, amit kifejezetten arra fejlesztettek hogy jó legyen egy asztalnál ülni benne.

Inkább egy háttámla nélküli ülőke mint ezek ha számít az egészség.

/s

(#69) <Adamsky> válasza tibaimp (#62) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi az infót! Szerencsére, bőven 120 kg alatt vagyok :)
Igazából egy jó (minőségű), kényelmes (hosszú távon), és nem normálisan kinézetű széket keresek. A "gamer" vonalhoz abszolút nem ragaszkodom ...

(#66) Zanik
Köszi! Tényleg nem olcsó, de tetszetős darab. Utána nézek / olvasok.

(#67) abéla
Neked is nagyon köszönöm a tippet! Ennek is utána nézek.

(#70) Dark Archon válasza A.K. (#30) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, szakmai szempontok alapján működik az egész ország :DDD :O

fecke78: ezekkel a székkekel meg az van, hogy ennyi pénzért profi szinkronmechanikás, szövetborítású irodai széket kapsz. Nem, sajnos én sem magamtól vagyok ilyen okos, 2 gamer széket is visszaküldtem a francba, mielőtt rájöttem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#71) atee válasza Dark Archon (#70) üzenetére


atee
őstag

És a két visszaküldött székből melyik volt Noblechairs? Gondolom nem a felső polcról lett választva egyik sem.

D-day 2002-01-04 01:54

(#72) Noukoum válasza atee (#71) üzenetére


Noukoum
veterán

Gémerszék = Noblechairs termék ?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#73) koxx válasza Noukoum (#72) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem, de ha figyelmesen olvastál akkor a cikkben Noblechairs székekről esik szó.

(#74) wjbhbdux válasza koxx (#73) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Jó eséllyel 1-2 kínai gyár csinálja az legtöbb gamer szék márka termékeit, csak felmatricázzák, színezik stb.

Ez a Noble 2 kattintással utána járva a Kolink márkához köthető, ami közismerten kínai átmatricázott elektronikus cumókat árult ezer éve.

/s

(#75) Noukoum válasza koxx (#73) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak hogy itt nem csak a noblechairs székeiről volt szó, hanem alapvetően a gémer székekről. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#76) atee válasza Noukoum (#75) üzenetére


atee
őstag

pont ez az általánosítás a baj! Gamer szék és gamer szék között hatalmas különbségek vannak! Nagyon sok a gagyi, de a cikkben szereplő pl. Pont nem az!
Persze sokan soha nem fognak ebbe beleülni és azoknak egy lesz a sok közül.

D-day 2002-01-04 01:54

(#77) Noukoum válasza atee (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

Általánosítás, tapasztalat, többség. Mindegy minek nevezzük :)
Én egy szót sem szóltam a cikkben szereplő konkrét székről..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#78) MeszesKPT válasza atee (#76) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Azért a műbőr változat esetében lehet általánosítani. Ott nincsenek csodák, legfeljebb négy év aktív használat mellett szét fog menni.

(#79) Dark Archon válasza atee (#71) üzenetére


Dark Archon
addikt

Natec Nitro 550 volt az egyik, másikra már nem emlékszem. De, ahogy írtam, ennyiért EZZEL pl. sokkal többre megy az ember.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#80) Synaptic válasza MeszesKPT (#78) üzenetére


Synaptic
senior tag

A 4 -el kicsit sokat mondtál. Nálam 2 után kuka volt.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#81) ted_tris válasza Eagle16 (#1) üzenetére


ted_tris
tag

Lovas nep a magyar.
Csak mindig a lo ket oldalan a foldre baszodva uli.
H410 es z490.
Kozte lenne a lo hata....

"learatjuk a pálmát.."

(#82) MeszesKPT válasza Synaptic (#80) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"legfeljebb négy év"

PU és PU között is van kisebb különbség, na az pont a 2 vs 4 év.

(#83) 8 válasza FoxiestFox (#45) üzenetére


8
senior tag

Sosem szabad a legolcsóbb házat venni, mindig csak a szpás van belőle

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.