Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darvinya


darvinya
titán

Kimaradt Sony SmartWatch.
Jó cikk. :R
Tetszik

Viszont jobb lenne eInk kijelzővel, normális óraként építenék meg(értem magára az építésre), akkor nagyobb IP lehetne és egyéb szabványnak megfelelne.
Érintőt akár ki is maradhatna, mert 1 gombos vezérlés régóta jól teszi dolgát normál óráknál is.
De zafír üveg alá is lehet érintőt rakni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

50 ezerért tényleg elmenne, egész ügyes. :))

B.Cs.

(#3) Crafter32


Crafter32
őstag

Külsőre elég mutatós. Nekem tetszik, bár továbbra is "hagyományos" órát választanék inkább.

(#4) batai15


batai15
félisten

Ilyen formába ertelmetlenek számomra ezek a kütyük.
Legyen óra ami tud pár extrát, ne egy mini mobil.
Tudja az értesítést jelezni, gps pulzust, meg ébreszteni kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5) macskea


macskea
őstag

Talán az eddigi leg óraszerűbb megoldás. Nekem nagyon tetszik. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#6) Napfénysüti

Az előttem szókókkal egyetértve tényleg elég pofás kis óra lett külsőre.

Més que un club!

(#7) Zami007


Zami007
csendes újonc

Hú, kell egy ilyen!! Tetszik! Jó lenne a Zenfone 2 Laser-em mellé.

(#8) Tottalino


Tottalino
tag

Még most se ér többet 5000-nél.

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Jövő ilyenkor 20-30 ezerért már veszem is.
Az okosórán sajnálkozóktól pedig nem lehetne azt kérni, hogy most leírják azt, hogy fosszar meg nincs értelme ezeknek, aztán utána már többet nem? Kicsit (nagyon) unalmas ezt már minden ilyen termék tesztjénél olvasni. Én se járok a savanyúság topikba, hogy fúj, hogy lehet olyan szart enni! ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Ennek a készenléti idő kijelzése valóban folyamatosan mutatja az időt? A gear s2 always on display funkciója akárhogy volt beállítva 20-30 perc után mindig kikapcsolta a kijelzőt.

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Ez a szögletes design nem gyere be, johetett volna 2 verzioban. A konkurens termekek bar drágábbak, inkább azokat vinném.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) Memmaao válasza macskea (#5) üzenetére


Memmaao
addikt

Hát, azért a huawei watch, a gear S2, Moto 360 2nd ge, LG urbane és a Pebble time round mind sokkal óraszerűbb. Nem is gondolnám, ahogy a cikk végén van, hogy bárki azért választana szögletes órát, mert már elege van a kerek design-ból. Szerintem minden óra szebb kerekben, és csak néhány mutat jól szögletesben (pl. Tissot Quadrato). A Pebble steel az egyetlen szögletes okosóra, ami szerintem jól is néz ki.

My name is Bond, James... Dean.

(#13) szori válasza Memmaao (#12) üzenetére


szori
tag

Ha jól emlékszem, az első próbálkozások mind szögletesek voltak, és akkor meg az első kerek okosórás tesztnél voltak olyan hozzászólások, hogy végre nem szögletes :-D

(#14) Dawkins


Dawkins
tag

Még mindig nem adnék pénzt okosóráért, DE ez az első amit szívesenhordanék.

Minden elismerésem az Asus dizájnerének :R

Mert akárki akármit mond, a mai világban az óra elsősorban nem egy funkcionális eszköz, hanem egy ékszer. Végre az Asus ezt belátta és egy igazán jó külsőt dobott össze, nem valami bóvlinak látszó förmedvényt

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#15) akishamis


akishamis
csendes tag

Szép az óra, de nekem annyira nem jön be az android wear rendszer, kár h azzal van. Szerintem 50ezerért sok, ennyiért simán rendelek az Amazonról Fit Bit Blaze okosórát aminek sokkal több funkciója van, profibb és kinézetre is megnyerőbb.

Nokia 3210+Windows 95

(#16) Arween


Arween
senior tag

Volt ilyen órám ,hamar eladtam :) Szép , igényes de nekem nagyon sok esetben nem működött rendesen a telefonnal össze kapcsolódás, így rendszeresen lemaradtam a hívásokról.... A készenléti ideje nagyon kevés ha valóban használod is .Szóval ment a levesbe.

(#17) CB


CB
senior tag

100000 környékén már elég széles palettából lehet választani.
Ezen a környéken már a sport okosórák is megjelenítik az értesítéseket, hívásokat.
Az lehet, hogy nem ilyen mutatósak, de nálam a funkcionalitás sokkal előbbre való.

Itt van pl. a Garmin Vivoactive HR, de a Garminnak több hasonló órája is van.
Ennél pl. a telefonra telepíthető progi, és maga a telefon is magyar nyelvű. Ami még egy plusz pont. Árban pedig ugyanennyi.
A Fitbit Blaze meg kicsit több, mint fele ennyibe kerül, és funkcionalitásban előrébb van.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#18) cintula187


cintula187
addikt

Csúnya. Iszonyat széles a kávája.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19) doongoo


doongoo
addikt

Engem az érdekelne, hogy valahol a világban elérhető-e már hozzá az anno beharangozott Chargeback (akksi hátlap), úgy már érdekes lehetne az akksiidő is.

(#20) doongoo válasza Kiss Tamás (#10) üzenetére


doongoo
addikt

Android wear, azaz igen, folyamatosan (always-on screen a funkció neve, kikapcsolható)

(#21) Baggins86 válasza Csapoati (#9) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Semmilyen savanyúságot nem szeretsz? Ubi, csalamádé, cseresznyepaprika stb.. ilyenről még nem hallottam :O

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha esetleg rászánnám magam egy ilyen vásárlására, de nem fogom, egy pebble-t vennék azok nagyon tetszenek.

(#23) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, bár picit nagy...

Oké, a többi sem kicsi... :DDD

(#24) Gergőke88 válasza CB (#17) üzenetére


Gergőke88
addikt

Garmin Vivoactive HR:
élőben egy vicc az eszköz, kicsi a kijelző, műanyag az egész....

(#25) CB válasza Gergőke88 (#24) üzenetére


CB
senior tag

Jelenleg egyik okosóra sem hibátlan.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#26) Gergőke88 válasza CB (#25) üzenetére


Gergőke88
addikt

Garmin fenix 3-nal jelenleg nem tudokhibat mondani...

(#27) Csapoati válasza Gergőke88 (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

150 ezerért azért már lehet is hibátlan. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) CB válasza Gergőke88 (#26) üzenetére


CB
senior tag

Igen, az nekem is tetszik, viszont nem 100000-es kategória.
Na abból a HR-es, és zafír üveges a cél, viszont ahhoz el kéne adnom pár órámat, de sajnálok megválni tőlük.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#29) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ezt a sok hülye funkciót nem értem minek kell belesűríteni, sok értelme nincs és aki egy ilyet megvesz annak valoszeg ott van a zsebében mellette az S7 vagy LG G5.

Inkább tehették volna esztétikusabbá a formáját, vagy az árát lejjebb. Az órát még mindig legtöbben órának használnánk elsősorban.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#30) aquamist

3 hónapja használom, semmi gond vele, egy teljes napot simán kibír, állandó kijelzővel. Napon viszonylag gyenge a fényereje, még maximum (5) szinten is. Az enyém bőr szíjas, 23cm a csuklóm, éppen jó rá. Karcokat nem gyűjti, a bőr nem használódik látványosan, teljesen újszerű. Aquaparkokat is jól viseli :-)

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#31) dementor


dementor
senior tag

Ügyes és szép darab, árban is vállalható, de még mindig semmi értelmét nem látom. Iszonyat magas az értékvesztés, magasabb mint 1 mobilé. Okos órák Svájcban készülnek és pont. :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#32) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Szép és biztosan hasznos is, de még nem érzek késztetést egy ilyen kütyüre.

(#33) RyanGiggs válasza Csapoati (#9) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én meg az ellenkezőjét kérném.
Akik látnak ezekben az értelmetlen órákban értelmet leírhatnák hogy mi az?!

Az asszonyomnak van "hasonló" órája, de abba bele lehet tenni a sim kártyát. Lehet vele úgy beszélni, hogy nincs nála a teló. Annak van értelme! De ezzel csak úgy tudsz beszélni, ha nálad van a telefon is! Úgy meg már elveszti az értelmét, legalábbis nálam.

(#34) Solten


Solten
addikt

Tetszetos, elfogadnam.

Saor Alba

(#35) User64476


User64476
őstag

Annyira próbálom de nem, nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#36) Memmaao válasza RyanGiggs (#33) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem a munkám során a telefon néma üzemmódban, a zsebemben van. Ha jön bejövő hívás, üzenet, email, a csuklómról leolvasom, hogy fontos-e. Szóval nagyon hasznos, pl. ha az ember olyan helyen van, ahol nem tudja fogadni a hívást, egy mozdulattal, a telefon felesleges elővétele nélkül ki tudom nyomni, tudok azonnali válaszüzenetet küldeni.

My name is Bond, James... Dean.

(#37) davidsone


davidsone
addikt

nem a legszebb darab...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#38) Fall-N


Fall-N
veterán

Nekem akkor tetszene az okosóra koncepció, hogyha egy hagyományos óra számlapja lenne a kijelző, ami alapból nem működik csak gombra, vagy ha jön valami értesítés. Természetesen hasonlóan egyes G-Shock órákhoz a mutatók a kijelző felett lehetnének, külön elemmel táplálva. Így ha lemerül az okos rész akkor is működne óránként tovább. Kiépítésben is inkább az igényes fém óra lehetne az alap. Még Android sem kellene hozzá, ha nem muszáj. Vagy elég lenne egy apró csík kijelző az óra számlapjának aljára is, de az lehet, hogy már van.

Persze olyan van ami hagyományos óra csak a csatján van a kijelző (TAG Hauer), na még az is jobb ennél. Kíváncsi leszek milyen szép lesz ha beég az AMOLED.

Ennyi pénzért inkább valami stílusos hagyományos óra. Az legalább megtartja értéket is, nem avul el.

[ Szerkesztve ]

(#39) Memmaao válasza Fall-N (#38) üzenetére


Memmaao
addikt

A kijelző nem fog előbb beégni, mint az akku behalni. Tudomásul kell venni, hogy az okos órát ugyan úgy kb 2 év használatra szánják, mint a mobilt. Ez nem egy olyan termék, mint a papi doxája, amit majd megörököl az unoka konfirmálásra. Az általad leirt opció létezik, sokkal régebb óta, mint az android wear órák.

My name is Bond, James... Dean.

(#40) Fall-N válasza Memmaao (#39) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen léteznek connected watch-ok, de mind elég rossz minőségű műanyag cuccok. Persze van a már említett TAG Hauer is horror áron, de az olcsó és a T.H. között nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#41) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Parov Stelarért jár a plusz pont, de nekem nem igazán tetszik a design. :(

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#42) Memmaao válasza Fall-N (#40) üzenetére


Memmaao
addikt

Melyik tagra gondolsz, mert én csak a connected - ről tudok? Ami ugye android wear.

My name is Bond, James... Dean.

(#43) Fall-N


Fall-N
veterán

Lehet, hogy keverem és a Hublot csinált olyan hagyományos automata órát, aminek van egy kiegészítő kijelzője a fémcsaton.

Ha már okosóra akkor ez ami tetszik:

Itt a Kairos óra honlapja.

[ Szerkesztve ]

(#44) CB válasza Fall-N (#43) üzenetére


CB
senior tag

Szerintem ez az óra jelenleg nem a hétköznapi ember pénztárcájához való.
Öt év múlva már lehet, hogy lesznek ilyenek halandóknak is.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#45) Frigo


Frigo
őstag

Nekem múlt héten jött meg a Microsoft Band 2 , nagyon bejött . 55K körül volt ennyiért best buy.

(#46) CB válasza Frigo (#45) üzenetére


CB
senior tag

Alkalmi vétel volt, vagy van még ott, ahonnét jött?
Mennyire kényelmes viselni?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#47) Memmaao válasza Fall-N (#43) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez egy túlárazott, kínai konstrukció, gabarizált mechanikus szerkezettel... És bután vastag is. Akkor már inkább tag Heuer connected.

My name is Bond, James... Dean.

(#48) Frigo válasza CB (#46) üzenetére


Frigo
őstag

Angol Amazonról rendeltem , konkrétan EZT , kb. 1-1.5 hét alatt kihozta a UPS. Érdemes sűrűn nézni az oldalt elég gyakran változik az ára , én pont kifogtam egy jó napot amikor pont a forint is kicsit erősebb volt.

Leginkább futáshoz és edzéshez használom , de nincs rajtam 24/7-ben . Egyelőre nem érzem hogy zavarna vagy hogy útba lenne . GPS is elég pontosan mér , EZ pl pénteken volt.

(#49) dutrás


dutrás
őstag

Kizárólag sportban tudnám elképzelni a hasznosságát.
Ha két év használatra készülnek az okosórák az azt jelenti hogy jobb esetben 100-150 ezret kell rosszabb esetben 200-300 ezret vagy még többet kellene leszurkolni a telefonért és óráért. Ez pazarlás! Egyszerűen nem éri meg!
Gondoljatok bele hogy tíz év alatt ez 2-3 millió vagy több ezekért a kacatokért.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#50) CB válasza dutrás (#49) üzenetére


CB
senior tag

Én két évente cserélem a telefonjaimat, és igen, tíz év alatt összejöhet az 1 milla. Ha több családtagot is számolok, akkor legalább a 2,5szerese.
Váltás előtt mindig őrlődök, hiszen a meglévő termék még jó, működik. De felteszem magamnak a kérdéseket. Nem ezért dolgozok? Van rá való? Tetszik? Örömet fog okozni? Akkor miért ne venném meg?
Manapság minden kidobott pénz, és a világ elment az "egyszer élünk" irányba, így sok a pazarlás.

Frigo: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.