Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

És csodálkoznak, hogy bezuhantak a tablet eladások...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

40-50 ezer között még azt mondom, megéri. A kijelző fényereje bentre szerintem elég lehet, nem kell több. Max annak baj, aki kint is akarja használni, de egy 10 colos tablettel hadonászni...
Az akku valóban pici.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Csak én nem találom, hogy mennyi tárhely van benne?

***

(#4) Teaway válasza ollie (#3) üzenetére


Teaway
veterán

Országonként/régiónként változik, 16/32/64 GB lehet.

Nincs itthon csokid??

(#5) #16820480


#16820480
törölt tag

Kb ilyen árban vettünk fél éve apukámnak egy Samsung tabot, sokkal normálisabb ennél, már ránézésre is :U

(#6) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ha vki ki akarja dobni a kukába a pénzét, az vegyen! Legalább a mtk proci jobban van támogatva kicsit....z300c-m van és egy rakás trágya! Még a tecsós tab is tudta ezt fele ennyiért. Az intel proci gyenge, akadozik a rendszer, laggol. De a leggázabb az az aksi. Mikor megvettem 6h kijelzőidőket vitt. Most 1,5 éves és max 3 órát lehet belőle kisajtolni!(mindez 67e forintért) Van egy régebbi asus memopad hd7-esem, állítom jobb, mint bármelyik mai hulladék asus! Nálam nagyon leszerepeltek, el is vette a tabozástól a kedvem!

Boggal egyetértek: szép burokba rakott semmi.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#7) Prien


Prien
addikt

Még mindig egy első generációs Galaxy Tab S teljesít nálunk, kifejezetten szeretem és le nem cserélném semmi ilyen "új" gépre.

Pedig az Asus név jól cseng, de ez a tábla valahol félrement, nem sikerült.

A kevés is több a semminél.

(#8) Crafter32


Crafter32
őstag

Szeretnék gyerekeknek venni 10 collosat 50-60 körül YouTubera. Tud vki ajánlani nem kínai márkájú tabletet?

Ezekszerint Asus az kuka, pedig nékünk is az volt, míg le nem esett a lépcsőn.

[ Szerkesztve ]

(#9) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Ennyiért inkább Tab A6 10.1, az se világmegváltó, de augusztus óta nyúzom, és semmi bajom vele.. Mondjuk a fél kiló súly itt is játszik, de legalább 7300 mAh-s akksi indokolja.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem valami nagy durranas.

(#11) macskea válasza Crafter32 (#8) üzenetére


macskea
őstag

Van ebből a sima Z301ML kiszerelés, több RAM mellé kisebb felbontás, árban ugyan ez. A kevesebb néha több. A sima Z301M ugyancsak a kisebb felbontással, de csak 2GB RAM-mal meg kb egy tízessel olcsóbb. Egy Huawei MediaPad T3-mal beljebb lennél bármelyik variánsnál.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#12) jUUh


jUUh
addikt

Mondjuk az ilyen és ehhez hasonló ajánlatok mellett nem csoda, hogy leáldozóban a tablet piac...

Samsung Galaxy S23+

(#13) GreatL válasza jUUh (#12) üzenetére


GreatL
őstag

Most úgy őszintén... kit érdekelnek? Pont az említett telefon és még a TV-k netezési lehetősége miatt is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) moleculez válasza jUUh (#12) üzenetére


moleculez
veterán

A piacban van még azért potenciál, az iPad például még mindig pörög, ugyanis igény van rá, és tényleg nehéz androidos táblák közül választani.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) SX Wave válasza Crafter32 (#8) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Samsung T580 Galaxy Tab A 10.1 Wi-Fi 16GB ajánlom. Ettől jobbat 70 000,- körül jelenleg nem találsz a piacon, nem tökéletes, de nagyon korrekt egy készülék.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#16) ollie válasza SX Wave (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennél lehet SD-re telepíteni? Mert ha nem, 16GB-set már nem szabad venni.

***

(#17) ALBY


ALBY
senior tag

Gyászos. :(

OnePlus -t kéne behergelni, ragasszanak a telefonjukra egy nagyobb kijelzőt (8 és 10"os is jöhet), tegyenek be végre sdkártya foglalatot, és toljanak mellé annyi akksit ami elfér. Plusz egy mágneses dokkoló esetleg. Ennyi.
Ugyan ez a Redmi Note 4-el is, és eljő a világbéke a földön.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) Hallosz


Hallosz
senior tag

A 2GB RAM-ig olvastam, hátha . . . . . Miben akar ez a cucc versenyezni?

Mert lakni, muszáj.

(#19) SX Wave válasza ollie (#16) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Szerencsére lehet SD kártyára telepíteni.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#20) mg1992mg válasza ollie (#16) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Nekem bőven elég a 16 GB, ami benne van, SD kártyán vannak a filmek meg a sorozatok, ami kell (MX Player, Nova, FB, Messenger, Skype, Chrome, YouTube), az meg elfér a belső tárhelyen is.

(#21) ollie válasza ALBY (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Redmi Note 4-es hardverrel most van nagyon olcsón tablet: [link]

***

(#22) Woodcutt3R válasza Crafter32 (#8) üzenetére


Woodcutt3R
tag

AlldoCube/Cube U83 iplay 10 Android 6.0 Tablet PC 10.6'' IPS 1920x1080 MTK 8163 Quad Core Bluetooth GPS HDMI 2GB RAM 32GB ROM
http://s.aliexpress.com/nAbYBVZr
(from AliExpress Android)

(#23) moleculez válasza ALBY (#17) üzenetére


moleculez
veterán

És akkor kapsz egy korrekt kanapén használós tabot. Viszont a szoftveres felhozatal nincs ott, hogy bármi másra is alkalmas legyen, szóval ha produktivitás kell, akkor jönnek a W10-es vasak, vagy iPadek a képbe. Persze nem egy arkategoria, de pl a Tab S3 sem sokkal hasznosabb (!) mint ez. Persze sokkal szeeb, jobb, etc, de szvsz nem hasznosabb.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) Taranti válasza Prien (#7) üzenetére


Taranti
senior tag

Az Asus a mobil szegmensben kb. mindennel ezt csinálja, drágán ad korrektül összeszerelt minimális teljesítményt (lásd Zenfone3). Asusból talán alaplap és VGA amit átlag usernek érdemes venni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) Crafter32


Crafter32
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ.

(#26) nordo


nordo
tag

Az Asus kezd a vicc kategóriába tartozni, 4- max 11 FPS röhej.

(#27) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Tényleg ennyire vállalhatatlan ez a tablet? :(

(#28) Quqesz válasza Crafter32 (#25) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Asszonynak lenovo tabot vettünk, az bírja szuflával(12h kijelzőidő 1 év után is!). Bár csak snapi212 hajtja, de még mindég jobb, mint ez az inteles gagyi....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29) macskea válasza Quqesz (#28) üzenetére


macskea
őstag

A Z300Mvalami volt inteles, ez viszont egy MTK-s gyász. Amúgy az inteles SoC-ok jók voltak, csak kiesett mögülük a support. Így lettek "rosszak".

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#30) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet!

(#31) #78600448


#78600448
törölt tag

Ha valaki járatlan a témába a név miatt megveszi mert jó, de ez így ilyen áron nem nagyon ajánlott.
Voltak más márkából tabjaim igaz nem vagyok egy power user de az ár mindig vastagabban fog ASUS-nál az értékkel ellentétben így ez sajnos elvérzik.

[ Szerkesztve ]

(#32) Joe.36


Joe.36
addikt

Régen asus tabom volt, több fajta... is... áttértem at M3 ra és nem bántam meg !

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#33) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszi a tesztet,de ez egy vicc hardverileg.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#34) vilmose33


vilmose33
őstag

iPad-et ajánlanék inkább. Mini 2 van igaz már kezd picit lassulni, de azért még mindig nagyon jó. Használtam már 35-40 körül ki lehet szép-jó darabot fogni.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#35) SL-27


SL-27
tag

Valaki tudna mondani néhány biztató szót az alábbi kütyüről? - mert karácsonyra ez van kinézve.
LENOVO Tab 4 10 Plus (TB-X704F tablet ZA2M0080BG)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#36) ollie válasza SL-27 (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha ez az, akkor jónak tűnik. Ugyan csak 16GB tárhely van, amiből csak 8-10GB szabad, de SD-t lehet belső tárhelyként formázni, és ez nagyon ajánlott. Vegyél egy gyorsabb, 32GB-s SD-t (pl: Samsung EVO), és még első bekapcsolás előtt pattintsd bele.

***

(#37) atis123 válasza mg1992mg (#20) üzenetére


atis123
tag

Pontosan. Nekem az LTE verzió van. Vettem hozzá egy 64 és u1-es SD kártyát. vmi 22 fontért, aszem kb 8000 ft. 3 Full hd NFL meccs simán rá megy. Mind 3 óra. Bérezésre, filmet nézni, könyvet olvasni tökéletes. Szerintem ár-érték arányban nem nagyon van jobb a piacon. Aminek jobb hardvere, kijelzője van már benéz 100 fölé, az meg sztem tényleg csak akkor indokolt, ha vki agyba-főbe akar játszani.

[ Szerkesztve ]

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#38) SL-27


SL-27
tag

Kösz az infót! :)

Az a modell, amit én néztem, annak az ára 100 körül figyel :Y :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#39) =Mentor= válasza Woodcutt3R (#22) üzenetére


=Mentor=
őstag

Számból vetted ki a szót, Ha valaki netezésre, videónézésre akar tabletet, verhetetlen ajánlat majdnem harmad annyiért mint a tesztalany. Az Asus és társai elmehetnek tudják hova... Én is (elégedett) Asus felhasználó voltam, de hogy a Full HD és minimum 32GB tárhely már nem fér bele 75 rugóba az egyszerűen vicc. Sajnos szóba sem jöhetett az, hogy Asus felhasználó maradjak ilyen szutyok és túlárazott kínálattal. :W :U

[ Szerkesztve ]

(#40) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Három tabletem volt összesen, és ezek közül az utolsót is közel 4 éve adtam el.
Akkoriban még valamivel izgalmasabb volt ez az egész tablet biznisz, de mára teljesen kifulladt.
A drágább, high-end cuccokat is már csak futólag nézem meg a MM-ban, nem adnék már pénzt ilyesmiért.

(#41) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A teszt kapcsán kíváncsiságból körbenéztem a tablet piacon, hát nagyon siralmas, hogy milyen összegekbe fáj egy normálisabb konstrukció. Pedig a tablet maga egy kiegészítő termék, alkalmankénti tartalomfogyasztáshoz, böngészéshez.

(#42) Jonesy84 válasza ollie (#21) üzenetére


Jonesy84
tag

Merem ajánlani ezt a tabot, 2 hónapja használjuk teljes megelégedéssel. Ennyi pénzért best buy.

(#43) johnny500


johnny500
tag

Lenovo tab2 a10-70. 2 gb ram full hd kijelző mediatek proci ha jól rémlik 7000 aksi. Már 2 éve megvan és még mindig nagyon jól bírja a nyüstölést, van hogy egyszerre 10 oldal is megvan nyitva a böngészőben :) . Youtube-ra, egyszerűbb játékokra még mindig tökéletes.

(#44) strogov


strogov
senior tag

Ennyi pénzért inkább egy használt air-t vennék. Ipad4-em most nyáron kibírta teljes fényerővel az utat Olaszországig. Legkisebb gyerek filmet nézett rajta. Ezeket az 1-2 év után 3 órás üzemidőket nem is értem. A tablet lényege, hogy akkor is kibírja a lefekvés előtti netezést/olvasást ha napok óta nem látott töltőt.

(#45) DDA40X válasza ALBY (#17) üzenetére


DDA40X
aktív tag

A Xiaomi-nak volt valami tabletje, nem? Azzal mivan?

Szerk.: Ja most nézem..100ezerért..grat..

[ Szerkesztve ]

(#46) forgonati válasza Prien (#7) üzenetére


forgonati
őstag

Megis hol cseng jól? Alaplapnáo meg vga-nál esetleg. De telefonoknál? Beteg árakon árulnak olyan telefonokat, amit a konkurencia majd feleannyiért vág hozzád. Tableteknél ugyanez a helyzet. Ne mondd már hogy jól cseng. A minőség az ott van, de annyira el vannak szállva az áeakkal, mintha nem bírnák felfogni, hogy nem csak egyedül vannak a piacon...

Keelah Se'lai!

(#47) tboy93 válasza macskea (#29) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Z300M nem inteles, hanem MediaTek MT8163-al szerelt tab. Én tavaly karácsonyra vettem egy Z300M-et és azóta is nagy megelégedéssel használom. Az előtte lévő Z300C és variánsai az Intel SoC-al problémásak, laggolnak, hemzsegnek a BUG-októl. Az MTK-s változatnak nincsenek ilyen nyűgjei, a HD felbontást röccenésmentesen viszi a hardver, elég a RAM és már android 7.0-t is kapott :K

[ Szerkesztve ]

(#48) nincskanál


nincskanál
tag

Én egy Z500KL-t használok 1 éve, és egy szépséghibától eltekintve teljesen elégedett vagyok vele. Jó felbontás, szép színek, akadásmentes működés. Jó az aksija, 5-6 órás videózás után is marad még benne tartalék. A szépséghiba az, hogy 6-8 °C alatt nem működik a kijelző, kicsit melengetni kell, hogy életre keljen. Én együtt tudok élni vele, bár tény, hogy bosszantó kicsit. De találkoztam másik asussal, aminek ugyanez a kijelzője, és az is megállt hidegben, szóval ez nem egyedi jelenség. Ettől függetlenül ajánlani merem. Igaz, a Samsungnál nem találkoztam ilyen problémával, de ez meg 70 ropival volt olcsóbb. Vásárláskor a tab2 180k volt, ez meg csak 110. Igaz, most már ez is felment 130-ra.

(#49) csabi63 válasza tboy93 (#47) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem Zenpad 10 Z300C van. Nem tapasztaltam olyasmit, amiről írsz. 2 éves, és kutya baja sincs. Pedig nem kímélem, iszonyat üzemóra lehet benne. Főképp mint alternatív kistévé üzemel, napi 10 órákat megy az asztal sarkán. Eurosport Player, Horizon GO, IPTV, etc. Aztán a napi Duolingo, némi böngészés, YouTube, alkalmanként 1-2 video. HD alá tableten sem megyek, de inkább FHD. HEVC is.
Ha nyűgje lenne már kidobtam volna, de nincsenek nyűgjei. Ennek legalábbis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.