Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Én úgy emlékszem, hogy anno valamelyik Samsung is ilyen zoom technológiával rendelkezett...

Szerk: Meg is van! 9 évvel ezelőtti telefon... :D

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#2) brek666


brek666
tag

Sajnos a 11-es vonalig ment a tökéletes támadás de azon belül botlás és ziccer ,kihagyás...
Ez a fotóminőség nem nagy szám zajos,mosott,a fehéregyensúly brutál beteg.Egedüli jó dolognak a külső vakut tartom .Mondjuk jobb lett volna a házba kerül led mellé.

Remélhetőleg a gyúró a félidőben még dolgozik a srácon szoftveren kellene gyúrni..... :D

(#3) gutriqper


gutriqper
tag

Nem értem, hogy a kamera telefonoknál miért nem figyelnek a képminőségre. Azt gondolják, hogy a látszat+marketing elég lesz?

(#4) Zirowe válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Volt annál frissebb is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) tothmaxy182 válasza Zirowe (#4) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Igen, de ez nem a cikkben taglalt mechanikával működik. Az a telefonhátlap síkjára merőlegesen mozgatott lencsékkel zoomol, a cikk tárgya és az általam linkelt 9 éves Samu pedig a telefon belsejében, hosszirányban mozgatja a lencséket...

Minden szavam magánvélemény!

(#6) EndR


EndR
tag

Tavaly nagyon vártam ezt a telefont. (egy Nokia N8 cserejelöltje volt)
Ezeket a tesztképeket látva viszont nem is értem, hogy gondolják komolyan "kameramobilnak" nevezni.
Konkrétan silány minőségűek a képek... :(

Kár érte!

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#7) mani17


mani17
tag

Szerintem még mindíg ötletesebb volt anno a Lumia 1020 ;)

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hát igen, kicsit jobb képminőséggel tavaly tavasszal még befutó lehetett volna, csak közben eltelt egy év...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) szupermacs


szupermacs
veterán

Gyönyörű szép telefon lett, nagyon jól néz ki a kamera modul.

(#10) Valaki87


Valaki87
senior tag

hát az ember a képeket elnézve azt várná, hogy ez igen ez majd most nagyon szép képeket fog csinálni...aztán megnézi a tesztképeket és tulajdonképpen semmi xtra.... hozza az átlagtól a jobbat... kinézet alapján sokkal jobb képeket várnék, szóval ez fail... galaxy s7-el is csinálok bármikor ilyen képeket...sőt még jobbakat ..... egyszer egy Pana Lumix 1-et próbálnék ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet Bone123. Jó volt.
Tetszik a telefon, pedig ritkán fotóZoom.

[ Szerkesztve ]

(#12) KillHates


KillHates
nagyúr

Én is köszönöm a tesztet, jó volt olvasni :R

Nekem ilyen telefonom van, alapvetően meg vagyok vele elégedve, vállalható sebességű strapálva is bírja egy napot. Nálam a hátlap rendesen illeszkedik és a fotók is sokkal jobbak, meg is döbbentem azokon a maszatokon amik a cikkhez készültek :Y Mondjuk lehet, hogy az algoritmus javít valamit az elkészült képeken, mert én 4 MP-en lövöm a képeket (jobbra ott a MILC) és ha jól tudom, ha nincsen kihasználva az érzékelő teljes felbontása akkor a PixelMaster is tud valami olyan csalást mint anno a Lumia 1020 azaz teljes felbontású képet fényképez, majd azt átlagolja mentéskor. Ha jól tudom superpixel fantázianéven futott ez a fícsör :)

Ami viszont atom kontra; a melegedés! Az valami katasztrófális :D A kis Intel SOC egy AMD-t meghazudtoló meleget tud termelni :DDD Ha nem lenne "bőrborítású" a telefon hátlapja akkor jóval több kritika érné a terméket. A rücsis felület jó hatással van a komfortérzetre de gyanítom hogy a hardver látja kárát idővel.
A másik szopás a "koppintásos" felébresztés ami NEM LEHET KIKAPCSOLNI !!! De előnyére váljon, hogy mivel atom módon (találó!) melegszik a készülék, hamar észrevenni, ha véletlenül bekapcsolta a combja az ember zsebében a telefont :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) Zami007


Zami007
csendes újonc

Nekem nagyon tetszik kinézetre a telefon, de kár érte, hogy nem lett annyira jó, mint amit elvárna tőle az ember. Az a bőr hátlap tetszetős lett. :)

(#14) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Nagyon tetszetős, kár, hogy a kamera mégsem lett olyan jó mint azt vártuk. :)
De ettől még egy jó árazással lehetne piaca! :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#15) moleculez


moleculez
veterán

Ha jól értettem akkor ez mostanában került a boltok a polcaira? Minek? Tartották volna meg a gyártási költséget, fejleszteni, és kiadni egy aktuálisabb modellt. Friss vassal, szoftverrel. Ennek így semmi értelme, a mai flagshipek megeszik reggelire, még fotózás terén is, pedig elvileg az az erőssége.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) helixP válasza KillHates (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy-két képed esetleg nincs valahova feltöltve?
Nagyon érdekelne.

(#17) moleculez válasza helixP (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Már engem is, mit lehet kihozni belőle. Btw camera2 API kompatibilis?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) Potrien


Potrien
senior tag

Hát ilyen telefonom sem lesz:(

(#19) Blyan


Blyan
félisten

Nem vártam sokat, lévén, hogy Asus, nem is kellett csalódnom... :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) stamas80


stamas80
tag

@Bone123

A burkolatot csak nem sikerült visszarakni rendesen, vagy már most ilyen "jól" bírja a készülék alján?

Mert értem hogy kicsit mozog, de ennyire??

[ Szerkesztve ]

(#21) Bone123 válasza stamas80 (#20) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Jobban vissza lehet pattintani, csak a befotozashoz le- és felpattintgattam. Nincsenek hézagok rendesen visszarakva, de kis mozgástere akadt a hátlap egy részének.

(#22) tixem


tixem
addikt

De jó, hogy nem vettem meg, pedig tisztára meg voltam áldva ezzel a telefonnal. Még jó, hogy nem jött össze annyi pénz amennyibe kerül :DDD Irtózatosan elkésett ezzel a telefonnal az Asus... A kamera meg konkrétan esz a r. Nem is tudom, hogy gondolták.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#23) Rusi válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

Igaz, ebben hagyományos zoom mechanika van, de durva, hogy a Samsung már 11 évvel ezelőtt(!!) csinált optikai zoomos telefont 7 megapixeles(!) felbontással (meg nyilván színes kijelző és a többi), persze szigorúan csak koreai piacra, bár ez még nem okostelefon volt. :Y

Samsung SCH-V770

Mobilaréna (2010-2017)

(#24) angyalfoldi


angyalfoldi
csendes tag

Az ASUS fejével gondolkodva...

Tudják, hogy ezzel nem fosztanak trónt, viszont az innováció piacképessé tételétől nagy figyelmet kap a márka, amely jót tesz az eladásoknak más típusok, főleg majd az újabb generációk esetén. Így ez a mobil egy jó marketing eszközzé válik, amelynek költsége máshol térül meg busásan. Ez tehát nem képminőség kérdése, hanem üzleti stratégia.

[ Fujitsu Lifebook E736 ]

(#25) Bibby


Bibby
addikt

Szerintem ez kicsit jobban le lett szólva mint amilyen. Az esti képek kimondottan jók, a zoom pedig igen hasznos dolog.
Ettől függetlenül a tulaj által is írt melegedés rögtön elriaszt, meg nekem nagy is.

Ελευθερια η θανατος

(#26) sefan67


sefan67
aktív tag

"...jelentős melegedéssel járó Intel chipset..."

Hát nem tudom ebbe a unitba mit raktak, de a Z3580 pont arról híres hogy szinte az összes mid és high-end qualcomm chipnél hűvösebb.

Nem lehet hogy a kamera tartotta melegen a házat? :F

(#27) viano válasza Bone123 (#21) üzenetére


viano
aktív tag

Azt azért elárulhatnád, hogy miért az S7 Edge-hez kellett ezt a készüléket hasonlítani?

Ill. ha már ilyen szépen kiszámoltad a két évet, érdekelne, hogy melyik volt az első Lollis okostel, ami nem Nexus..
(Sajnos a barátom nem dobott semmi értékelhetőt, biztos én vagyok a béna.) :(

(#28) Potrien válasza angyalfoldi (#24) üzenetére


Potrien
senior tag

Egyetértek!
Csak nem mindegy, hogy milyen figyelmet kap vele a gyárto:)

(#29) igali


igali
tag

Szívesen kipróbálnám, ha hozzám vágnának egy ilyet :) :DD

(#30) viano válasza sefan67 (#26) üzenetére


viano
aktív tag

Figyelj a kamerát tesztelték . . .
A foto app pedig meg tudja pörgetni a procit, meg hát a napocska a fekete, vadiúj bőrt is szereti.
Lehet, hogy a fehéret kellett volna inkább tesztelni. :D

Egyébként azt sem értem, hogy a 4 óra DOT, az miért nem jó eredmény.

Amúgy én egyetlen külföldi tesztben sem láttam, hogy említették volna a melegedést.

Ami mondjuk azért is érdekes, mert van ez a típus (a 128GB-os verzió) még egy kicsit jobban húzott SoC-vel (CPU és GPU is) Z3590 á la 2,5 GHz.

Azon egyébként rendesen kiakadttak, hogy side-by-side performance-ban rendesen lealázott, néhány akkori jóval drágább készüléket, ha jól emlékszem az egyik a Nexus 6P, a másik meg valami Note volt.
Amiket akkoriban teszteltek, ez az év elején volt, amikor USA-ban forgalomba került és ez is az alap 64GB-os verzió volt.

(#31) viano válasza angyalfoldi (#24) üzenetére


viano
aktív tag

Bocs, de ezt a hatalmas tudást hol kamatoztatod?
Gondolom valami marketing tanácsadóként . . . lol

Tekintsünk most el attól, hogy magadnak is ellentmondasz a leírtakkal, de egy márkás termék gyártójánál kicsit máshogy működik ez a dolog, mint a celebeknél.

Ez sajnos elég kemény bukta és nem utolsósorban éppen a nagyokos merketingeseknek köszönhetően, de ezt itt most, hagy ne részletezzem, főleg amikor egy egyébként kiemelkedő teló bukik emiatt, (lásd előző hsz.)

(#32) gutriqper válasza viano (#31) üzenetére


gutriqper
tag

Jöttél mindenkit leugatni és demonstrálni, hogy mekkora páva vagy? Szupi.

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez valahogy nem lett nagy durranás.

(#34) Joe.36


Joe.36
addikt

Régebben nagyon vártam ezt a telefont, de úgy érzem ez most már így kevés, kicsit elkéstek vele. Nem lett rossz, de nem is olyan jó mint reméltem.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#35) angyalfoldi válasza viano (#31) üzenetére


angyalfoldi
csendes tag

Légyszi ne az én szakterületemmel foglalkozz, mert az offtopic. (nem vagyok marketing tanácsadó)

Kérlek, világíts rá pontosan, hogy milyen ellentmondásba keveredtem. Ha már felhoztad, akkor szeretnék tanulni abból, hogyan látod a nagy márkák és a celebek sikerének különbségeit. Azt érzékelem, hogy lenézed a marketingeseket (ha egy multinál dolgozol, akkor még meg is értelek), ezért úgy gondolom, hogy ettől az üzleti folyamatokat alapjaiban meghatározó területtől valami teljesen eltérő okra vezeted vissza a próféciádat a telefon sorsát illetően.

Bátran részletezd, kíváncsi vagyok az érveidre!

[ Fujitsu Lifebook E736 ]

(#36) Freiherr válasza angyalfoldi (#35) üzenetére


Freiherr
őstag

Ne legyél ilyen modoros,mert így simán bedarálnak a fórumon.Elég egy "visszamennyé" is válasznak.😀

XXX

(#38) Francia91 válasza Freiherr (#36) üzenetére


Francia91
veterán

:DD

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#39) viano válasza angyalfoldi (#35) üzenetére


viano
aktív tag

". . . hogyan látod a nagy márkák és a celebek sikerének különbségeit."

Ha erre a viszonylag egyszerű kérdésre nem tudod a válasz és
nem találod, hogy hol van az ellentmondás az általad leírtakban,
akkor mégis honnan a bátorság, hogy - minden háttér és információ nélkül - értékelj egy olyan helyzetet, ahol a bennfenntesek sem tudtak jó döntést hozni?

Ez költői kérdés, nem kell rá válaszolni . . .
Sry, de ilyen háttér mellett nincs értelme elmélyedni a kérdésben, ha érdekel a téma iratkozz be valahová, vagy bújd a netet, stb. pár év alatt összejöhet a dolog, hogy megpróbáld a gyakorlatban is elkezdeni. :)

Egyébként, ha nem is vetted észre, én off-ba tettem a témát, mert nem ide tartozik, úgy hogy részemről lezárva.
Még csak annyit, hogy annak, ha valamiről nem a legjobb véleménnyel van valaki, esetleg irónikusan fogalmaz, semmi köze a lenézéshez.

--------------------------------------
Maradjunk a konkrétumoknál, az is elég nagy falatnak tűnik,
mert sajnos alig van érdemi hsz. a topikban,
pedig bőven lenne mire reagálni egy ilyen, nem kicsit ellentmondásos teszt után.

(#40) viano válasza Bibby (#25) üzenetére


viano
aktív tag

Nem kicsit . . .

Itt a válasz a tulaj által írtakra a ZF 2 (ugyanaz a vas!) topikból:

"Egyik sem igaz.

Melegszik, mint minden ilyen telefon, ha hajtjak. Egyebkent nem.

A koppintasos bekapcsolast meg a beallitasok/zen Motion menupontban lehet kikapcsolni.

(#41) Bog válasza viano (#30) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én igazából azt szeretném a legjobban, ha nem fórumoznál.

De vegyük sorra, megint jössz a hülyeségeiddel, mint általában, az imént a Moto Z topikba is odatettél egy velős marhacsontot, itt sem alakult sajnos jobban, tehát:
- Te nem láttál külföldi tesztben melegedést. Tiszta szerencse, hogy pár kommenttel előtted írta egy TULAJ, hogy neki is melegszik a cucc, eléggé. Well done, well done, ha amúgy is külföldi tesztekből szeretsz tájékozódni, akkor mindannyiunknak jobb lenne, ha ott is szólnál hozzá.
- Hogy miért hasonlítjuk egy benchmark táblázatban egy S7-hez? Mert az a jelenlegi csúcs, s mint ilyen, kvázi referencia, plusz árban is elég közel van. De minden tesztben ott van a táblázat, szóval hasonlíthatod te magad is, amihez csak akarod. Komolyan ebbe bírtál belekötni?
- A 4 órás kijelzőidő egy ilyen vaskos cucctól nem nagy fegyvertény.

A Lollipopot pedig először a Motorolák kapták meg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) turbulencia8 válasza Bibby (#25) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem is kisse le lett huzva a fenykepezo. Az esti smartos kep szamomra jobbnak tunt a P9-nel is.

[ Szerkesztve ]

(#43) Francia91 válasza turbulencia8 (#42) üzenetére


Francia91
veterán

Én egy "átlaghoz képest jobb" kategóriába sorolnám a kamerát, de pl a Samsung S7 képei azt kell mondjam, sokkal szebbek, a részletek is jobban kivehetőek. Az éjszakai képek szerintem jók, ha nem tolsz rájuk 100%-os nagyítást, de még nagyítással sem nevezhetőek rossznak, csak ha már egyszer kameratelefonnak készült, akkor az ember picit többet várna... Valalint nincs kizárva, hogy az én mércém nagy, ugyanis nekem Lumia 1020-asom van, és a mai napig maximálisan elégedett vagyok vele, fotózás és videő terén is

"Az esti smartos kep szamomra jobbnak tunt a P9-nel is."
Az a probléma, amit a mondás is tart: egy fecske nem csinál nyarat. Sajnos ha 2-3 képnél eltalálja a dolgokat a szenzor és automatika, és a többi 15-20-nál nem, az picit visszaveti az ember lelkesedését. Én mondjuk majdnem mindent kézi beállításokkal nyomok az 1020-assal, sokkal többet ki lehet hozni belőle ezen módon, de be kell ismerni, sok ember meg azt szereti, hogy előkapja, és lő vele képet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#44) fornettisuti


fornettisuti
veterán

ennyi? ez nem durrantott csak pukkant.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#45) KillHates válasza viano (#40) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A koppintasos bekapcsolast meg a beallitasok/zen Motion menupontban lehet kikapcsolni."

Ezer hála! :R De ki volt az az aberrált majom az Asus-nál aki "érintőmozdulat"-nak nevezte el ezt a funkciót???

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) G-Guts


G-Guts
aktív tag

A telefonnak vannak hibái, de ennek ellenére egész jó telefon. A fehéregyensúly sem olyan rossz szerintem, tűrhetőek a színek. Hamarabb kellett volna piacra dobni, kétségtelen. Ez az Intel proci nem volt rossz a maga korában, csak sajnos azóta eltelt több, mint egy év. A szenzor méretéről lehet tudni valamit?

(#47) ankarilla


ankarilla
újonc

szar

Khápcsúd ki á khámérát

(#48) KillHates


KillHates
nagyúr

Kiszaladtam és lőttem az esti félhomályban egy közeli

és egy normál képet

Ha azt veszem, hogy a MILC-em hogyan fényképez akkor ezek a képek tényleg gyalázatosak, de ha azt veszem, hogy ez egy telefon akkor azt mondom, hogy teljesen vállalhatók. A GsmArena-n az S6-os Samsunggal hasonlították össze ami szerintem jobban megáll, mert árban inkább azon a szinten mozog (~ 90 ezer) az S7-es természetesen sokkal jobb képeket lő, de vegyük figyelembe, hogy eltelt közben több mint egy év.

Egyébként a távol-keleti piacon már megjelent az ZenFone Zoom már egy ideje ZX550-es típusszámmal amit frissítettek ZX551-esre ami a WW-s lett. (gondolom csupán a rádió modulok a különbségek)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A külseje nagyon mutatós, egyedi lett.

(#50) forgonati


forgonati
őstag

A telefon háta frankón néz ki, de nem tudom mennyire jó ötlet és mennyire időtálló ez a bőr borításos cucc. Tudjuk a G4-nél is mi van...

A kamera része meg egyáltalán nem nagy szám, pl. sötétben a P8-am simán jobbat tud. De a nappali képek sem a legjobbak, nagyon lágyulnak a széleken. Ez amúgy nagyban köszönhető az optikának, ezek a periszkóp rendszerű optikák nem a legjobbak. Minél több tükör, annál jobban romlik a kép.

Keelah Se'lai!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.