Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Good_boy válasza pepe792 (#649) üzenetére


Good_boy
kezdő

Ezt én is kérdezhetném tőled. Nem akarod érteni? Az, hogy van benne képszerkesztő, az nem jelenti azt, hogy azt is tudja, amit én akarok. A Google képnézőben is van képszerkesztő, csak nem tudja azt, amit én akarok. A Googlenak is van zenelejátszója, meg van még ezer zenelejátszó meg billentyűzet, csak nem tudják ami nekem kell.
Ha te akarsz venni egy Volvót, de a kereskedő egy Daciát akar rádsózni, akkor megveszed a Daciát, mert abban is van kormány ugyanúgy mint a Volvóban? Kicsit vicces vagy.

Tudatos felhasználóként nem telepítek finghangok apk-t az apk mirror oldaláról, nem rootolok, nem nyitom ki az ismeretlen forrásokat, de ettől még nem tudok mindent kivédeni, mert azért néha látogatom pl az onlinefilmek oldalát, ahol eléggé sok kártevő van és vagy szűri őket a vírusirtó, vagy nem. Én pedig szeretem, ha minden mellettem szól és le vagyok védve.

A notesnak nincsen köze a játékhoz. Viszont én említettem, hogy nekem nem játékra kell a telefon. Ez azt jelenti, ahogy akinek nincs 5 forint a bankszámláján és csak arra kell neki a telefon, hogy arcoskodjon vele a haverok előtt, meg egérxboxozzon a telefonján, az persze, hogy szarik a biztonságra. Ha ellopják a jelszavát és belépnek vele a Mobilbankba, akkor nincs mit ellopni. Persze, hogy szarik az egészre. De nálam egy kicsit nagyobb a tét. Hát ennyi közé van hozzá.

A Sporifyt meg ismétlem leszarom, mert van kb 40 Gigányi zeném ami ki van fizetve, nem torrentes zene. Én ezeket a zenéket hallgatom, nem fogok havidíjat fizetni. Ha megint jön a Pandémia és elveszítem az állásom, én akkor is tudok zenét hallgatni fizetés nélkül. Akinek meg nincs állása, az elsőként ezeket a szarokat fogja lemondani, hogy Spotify, meg hasonlók... És nem hallgat zenét. Amúgy is, a Youtube musicot is lehet offline hallgatni, mégis szívta az adatomat. Kösz nem.

(#652) Konstans25


Konstans25
csendes tag

Tegnap megjött a rhinoshieldes tok nagysokára, amit elvártam tőle azt hozza, annyi talán, hogy egy keményebb anyagból van nem az a rugalmas gumi-szilikon mint a spiegen. Szépen túlnyúlik a kijelző síkján így nagyon kicsi az esély, hogy az üveget érje az ütés ha leesne. Az eltolható kameravédő is szimpatikus, jobban lemerem rakni akármilyen felületre nem kell azon agyalni, hogy megkarcolódik a kamera védőüveg.

(#653) pepe792 válasza Good_boy (#651) üzenetére


pepe792
tag

Látszik, hogy teljesen nem vagy képben. Ismételgeted azt, ami konkrétan nem úgy van ahogy írod. Vegyél Samsungot légy vele boldog.

(#654) Izland` válasza Konstans25 (#652) üzenetére


Izland`
tag

Erről nem tudnál esetleg videót készíteni?
Kíváncsi lennék hogyan mutat a telón, csak sajnálom érte az árát, hogyha mégsem válik be. :))

(#655) Good_boy válasza pepe792 (#653) üzenetére


Good_boy
kezdő

Te nem vagy képben. És a sértettséged sem értem, hiszen te kérdezted, hogy mit találok jobbnak. A végére azért csak előkerült az a kés…
Azt azért elmagyarázhatnád zárómondatként, hogy mi nincs úgy, ahogy írtam.

(#656) Konstans25 válasza Izland` (#654) üzenetére


Konstans25
csendes tag

https://youtu.be/3lz6X8D9u9g ennél jobb videót én se csinálnék, itt nagyjából látszik minden, hogy néz ki. Az meg már ízlés kérdése kinek fér bele, én is szeretném ha mindig csilivili lenne, de egy 200000 forintos telefonnál inkább a védelme a prioritás azt meg nem adja meg a gyári tok szerintem.

(#657) pepe792 válasza Good_boy (#655) üzenetére


pepe792
tag

"Fotókban nem tudok a képekre ceruzával rajzolni"
Ebben a telefonban tudsz...
Egy másik példa. Felhővel példálóztál, ebben a a telefonban is van a filekezelőben. stb stb. stb.
Ezeket pl. bírtad felfogni, helyette mantrázod a hülyeséget. Kést meg te látsz magad előtt folyamatosan. Ajánlott egy orvos.

[ Szerkesztve ]

(#658) Good_boy válasza ChrisGhost (#646) üzenetére


Good_boy
kezdő

Az túlzás, hogy Samsung szerető ember vagyok, mert a Samsungnak is vannak hülyesége, pl hogy a frissítésekkel rendszerint teljesen megmásítják azt, ami nekem tetszett, pl menü és elrendezés, vagy funkcionális működést is gyakran módosítanak akaratom ellenére. Vagy éppen hol a wifi lesz rosszabb egy frissítés alkalmával, hol az üzemidő.
Nem váltáson gondolkozom, hanem azon, hogy én nem akarok félmillióért okostelefont venni. Ha lejár az 5 éves kihordási idő, amit előírok egy Samsung telefonnak, akkor lesz egy utódja és nem biztos, hogy Samsung lesz. A tech híreket követve az Asus jó ár-érték arányt biztosít, csak túl sok a kompromisszum. Azzal tisztában vagyok, hogy a telefon az nem fényképezőgép, és igazából nem is támasztok nagy igényeket. Tehát nem ájulok el az iPhone képességeitől. Nem szoktam maximumra nagyítva azt nézni, hogy zsizsikes a kép, vagy sem. De azért egy minimum elvárásom van, hogy éjszaka is vagy rossz fényviszonyok között értékelhető legyen a kép egy monotoron nagyítás nélkül. És azért oké, hogy a szoftverek helyettesíthetőek, de nem akarom halálba idegesíteni magam egy használhatatlan billentyűzettel pl. Az iPad-on pl minden nap felhúzom magam, milyen rossz írni a Samsunghoz képest.

(#659) GoneTom


GoneTom
tag

Nos...
Tegnap otthon már nem kapcsoltam be a gépet és valószínűleg ma sem fogom...
A kamera:
Először is tisztázni kell, hogy alapvetően nem szoktam este lámpafénynél nagyon fotózni. De előfordul. A három égő közül most amúgy az egyik ki van égve. A teljesítményük nem nagy, de nem is kicsi, szóval annak az egynek érezhető a hiánya, de nem zavaróan. Olvasni például tökéletesen lehet mellette.
A másik dolog amit tisztázni kell, hogy nem vagyok profi fotós, amatőrnek sem lehet mondani...szinte 100%-ban csak a kamera beállításaira hagyatkozok, kézi beállítással nem szoktam foglalkozni, a kifejezések terén is hadilábon állok, vannak olyanok amik úgy többé-kevésbé megvannak, hogy mit jelentenek. Tehát szakmailag teljesen megalapozott tesztet/leírást ne nagyon várjatok tőlem. Arra tudok hagyatkozni amit a két szememmel láttam és tapasztaltam. A saját szemem színérzékelésével nincs gond (a rajzolásból és némi festésből kiindulva amiket eddig műveltem...) például. Na mindegy...

A tesztelgetés során a párnahuzatomat/takarómat és Stickeez-eket, illetve egy Batmobile Lego MOC-ot fotózgattam.

Tesztelt kamera alkalmazások:
ASUS Zenfone 7 Pro:
- gyári
- GCAM (Wichaya)

Xiaomi Mi9 T Pro:
- gyári
- GCAM (Urnyx05 ...most nincs nálam, úgyhogy úgy rémlik, hogy ezt tettem fel rá)

Mindkét telefonnál csak a főkamerát teszteltem. Mivel csak az egyik telefon van nálam és a munkahelyi gépen nincs fent egyik fotó sem, így a tesztképeket nem fogom feltölteni. (Később sem.)

A gyári Zenfone kamera lassabban fókuszált, a szélek felé homályosodás sokkal jobban jellemző és a kép belsejétől indulva már hamarabb megjelenik, mint a Xiaomi esetében.
A képbe belenagyítva a részletek hamarabb elvesznek, a takaró és a párnahuzat anyagának a ...szövése :F kevésbé részletes és az árnyékosabb részeknél egybefolyik, homályos az egész.
A gyári Xiaomi ugyebár hamarabb fókuszált, a szélek felé kevésbé és később homályosodott. A részletek jobban kivehetőek voltak a képeken, illetve jobban tudta kezelni az árnyékos és nem árnyékos területeket külön-külön és azok határát is.
A Xiaominak a "makro" fotózás is könnyebben ment, nem szövegelt vissza, hogy menjek hátrébb, hogy fókuszálni tudjon és ügyesebben oldotta meg a makro kérdést.
Ugyanez volt a helyzet a Stickeez figurák és a MOC esetében is.
Illetve még egy dolog ami nagyon zavar az ASUS gyári kamerájában, mégpedig, hogy a színeket nem igazán tudja eltalálni. Kevésbé életteliek a képek, mint a Xiaomi esetében. A színek fakóbbak...nem igazán azt adja vissza, mint amit az emberi szem lát. Pedig az élőképen elég szépen hozza a színeket a kijelzőn (majdnem annyira mint a Mi9)...csak az elkészült képek lesznek jóval haloványabbak.
Valamint voltam kint nappal fotózni lila virágos növényt (passz, fogalmam sincs mi volt az) és lila helyett rózsaszínes lett a virág a fotón. Bementem, nappali fény, belső tér, ebédlő - asztalterítő...azon is voltak lila minták, lefotóztam és az viszont olyan lila volt mint az asztalterítőn. Szóval ezt nem értettem, hogy egyszer eltalálja, másszor meg nem.
Visszatérve az esti, lámpafényes fotózásra...
Kipróbáltam mindkét telefon esetében a gyári alkalmazáson belül az éjszakai fotózást. Itt viszont élesség szempontjából (legalábbis ami fókuszterületen belül volt) az Asus jobban teljesített. A Xiaomi viszont továbbra is jobban eltalálja a színeket, de kisebb volt a különbség.

GCam (Asus) - sima fotózás: Kijelenthető, hogy ezzel jobb fotókat lehet készíteni, mint a gyárival. A színek jobban stimmelnek, a fókuszterület is nagyobb.
GCam (Asus) - éjszakai fotózás: Lassan készíti el, de tényleg, van, hogy majdnem 1 perc kell neki, hogy elkészítse, viszont ha sikerül addig elég stabilan tartani a telefont, akkor olyan részletgazdag képet készít, hogy el sem hiszem, hogy ugyanazzal a kamerával készült, mint az összes többi amik szerintem szarok lettek.

GCam (Xiaomi) - sima fotózás: Jó, de nincs látványos különbség a gyári alkalmazás által készített képek és az ezzel lőttek között. De szerintem ennél a telefonnál is ezzel jobbakat lehet készíteni.
GCam (Xiaomi) - esti fotózás: Gyorsabb mint az Asus esetében...sokkal, de az is igaz, hogy ez egy másik verzió. A gyári és a GCam-os esti fotók között jelen esetben sincs olyan nagy különbség szerinte, de ezzel szintén jobbakat lehet készíteni.

Összegezve - szigorúan a szobában/zárt térben megfelelően elégséges lámpafény mellett - a két telefon képességeit:
A GCam mindkét esetben javít a fotók minőségén és azon, hogy mit lehet kihozni a két telefon főkamerájából.
A Xiaomi esetében kisebb a különbség, mert már alapvetően jobb képet készít.
A színhőmérséklet (színhűség? Kromatikus abberráció...a franc...) a Xiaomi esetében jobb, sokkal!
Az Asus a GCam-ot használva éjszakai fotózás esetében leveri a Xiaomit. De csak úgy. A gyári alkalmazással nem fogja.

A nappali tesztelgetés még úgy nem igazán volt meg, illetve a videózásra nem is tértem ki.

Őszintén szólva - ha csak ezt a konkrét fotózást vesszük - akkor megbántam, hogy az Asus-t vettem meg.
DE!
Mivel - ha jól tudom - ez a főkamera egység van a másik kinézett (és számomra esélyesebb) Oneplus 8T-ben is...szóval lehet ott sem lett volna jobb. A Xiaomim-hez képest természetesen. De ezt nem tudom megnézni...szóval erről nem is mondanék többet.
A Galaxy S20 FE-ben meg már nem tudom milyen fő kameraegység van, de azt tudom, hogy kamerában sokkal jobban teljesít alapvetően a Samsung. De a választáskor nem csak ezt vettem alapul.

Egy biztos, 2 évig (kb) ezt a telefont fogom használni és utána majd eldől, hogy az aktuális kínálatból mi lesz a nyerő.

Ha esetleg kíváncsiak vagytok, hogy nappali viszonyok között belső térben, illetve kint a szabadban milyen képeket lehet a gyári alkalmazással és a GCamot használva, akkor szívesen megírom majd hétvégén és akkor képeket is fogok feltenni. Xiaomi Mi9 T Pro VS Asus Zenfone 7 Pro.

Ha viszont nem, nyugodtan írjátok meg, hogy nem vagytok rá kíváncsiak!

:))

(#660) pepe792 válasza GoneTom (#659) üzenetére


pepe792
tag

éjszakai képet állvány nélkül semmi értelme csinálni, ráadásul úgy, hogy automatán fényképezel...

[ Szerkesztve ]

(#661) Good_boy válasza pepe792 (#660) üzenetére


Good_boy
kezdő

[link]

Miért, ez annyira rossz?

(#662) GoneTom válasza pepe792 (#660) üzenetére


GoneTom
tag

Jogos... :R
Közben arra jutottam, hogy hétvégén mindenféle tesztfotót (éjszakait, nappalit, makrót, kintit, bentit, kézben, állványon, stb...) fogok készíteni és megosztom majd veletek (a Xiaomival is, hogy legyen összehasonlítási alap. Esetleg még az LG V10-est is bevetem, de ez nem biztos... :F ). Szerintem majd úgy, hogy rövid ismertetés aztán egy link az ismertetett fotóhoz.
Van tripodom (rendes nagy) és hozzá mobiltartó úgyhogy tudok majd olyan fotókat is készíteni.
Amiket írtam, azokat az ágyban fekve készítettem. Legalábbis a párnát, takarót, a többi meg elég magasan volt, nagyjából fejmagasságban és lehet olyan magasra nem is tudom állítani a tripodot...de majd megnézem. :K
A kézi beállítású fotózásra egy kis időt kellene szánnom, hogy rendesen menjen... Egyszer pár évvel korábban már próbálkoztam, de a legtöbbször nem volt sok időm fotózásra (illetve az állvány csak útban lett volna) és az automata beállításokra hagyatkoztam és simán kézben tartottam.
Hétvégén majd jelentkezem!

Good_boy: Megnéztem ezt a fotót és nekem jónak tűnik! Tényleg!

Ilyen ténylegesen éjszakai fotózást amúgy még nem teszteltem... :N

(#663) Good_boy válasza GoneTom (#662) üzenetére


Good_boy
kezdő

Pedig kézben tartottam, állvány nélkül, telefonnal. A kolléga szerint ugye értékelhetetlen állvány nélkül, automata módban. Annyit szoktam csinálni, hogy fixálom a témára a fénymérést.

[link]

(#664) pepe792 válasza Good_boy (#661) üzenetére


pepe792
tag

pocsék... a megvilágított épületen kívül semmi nem látszódik a képen

(#665) pepe792 válasza Good_boy (#663) üzenetére


pepe792
tag

látszik, hogy a kezedben tartod, homályos is.

(#666) Good_boy válasza pepe792 (#664) üzenetére


Good_boy
kezdő

😀 Az volt a téma. Írtam is, hogy a fénymérés az épületen volt. Hol homályos? Gondolom felnagyítottad 1000X-es nagyítással, mert az életszerű, hogy úgy nézünk fényképet 😀.

(#667) pepe792 válasza Good_boy (#666) üzenetére


pepe792
tag

nem nagyítottam semmit. asztali gépen néztem. Egyébként az 1:1-es méret a lényeg, nem az, hogy mobilon hogyan néz ki.

(#668) Good_boy válasza pepe792 (#667) üzenetére


Good_boy
kezdő

Hát egyáltalán nem az 1:1 a lényeg. Amikor kinyomtatom 5X10-es fényképre, az a lényeg… Ott pedig tűéles. Senki nem nézi nagyítgatva a kákán is csomót keresve. Senki nem úgy nézi a képet, hogy egy FHD monitoron 8K-s képet tilitolizik 1:1-ben. Nekem 82-es tévén is tetszik és ez a lényeg.
De azért kíváncsi vagyok milyen fotókat lőnek a nagyok, mutass egy éjszakait a Zf 7-el.. Gondolom mindenhová viszed magaddal a DSLR géped meg az állványodat.

[ Szerkesztve ]

(#669) pepe792 válasza Good_boy (#668) üzenetére


pepe792
tag

nincs dslr fényképezőm, de milcem sem...

(#670) Good_boy válasza pepe792 (#669) üzenetére


Good_boy
kezdő

És fotót se mutattál... Csak kritikát...

(#671) Izland` válasza Good_boy (#670) üzenetére


Izland`
tag

Ezt a cicaharcot nem engednétek el?
Értettük elsőre is, hogy szar az Asus, Te nem vennél ilyet, de már fárasztó.

(#672) Good_boy válasza Izland` (#671) üzenetére


Good_boy
kezdő

Ezt miért tőlem kérdezed? Én írtam egy véleményt (már ha megengeded), mire én lettem a hülye és az nem úgy van és más akarja megmondani, hogy nekem mire van szükségem és miért nem használok mást. Tényleg egyesek úgy védenek egy márkát, mint a saját anyjukat. Ezen mindig ledöbbenek.
Egyébként meg a kutya nem ír ide, havonta van egy poszt. Ha kellemetlen neked, akkor ne olvasd el és kész. Én nem írtam, hogy szar az Asus, csak kértem egy esti ZF7 képet a nagy kritikustól, amit nem tudott prezentálni.

(#673) pepe792 válasza Good_boy (#672) üzenetére


pepe792
tag

Te nem írtad, hogy szar, csak egyfolytában fikáztad, hogy a samsung jobb. Olyan dolgokat írtál a Samsung javára ami a Zenfonban is benne van. Bocs, hogy megjegyeztem, hogy butaságokat írtál.
Ja és a franc se védi a márkát. Ha megnyugtat, a következő telefonom Samsung lesz. De nem azért mert csalódtam a ZF7-ben, hanem azért mert a GW4 bizonyos funkciói csak samsung telefonokkal működik.
Neked meg jó éjszakai fényképezést a telefonnal. :C

[ Szerkesztve ]

(#674) Good_boy válasza pepe792 (#673) üzenetére


Good_boy
kezdő

Ehh, látom csak az írás megy neked az olvasás nem. Tényleg elengedlek, ahogy Izland kolléga javasolta.

(#676) zsoltzsolt válasza Ferrorr (#675) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Akkor ez (f)error(r) :D

(#678) zsoltzsolt válasza Ferrorr (#677) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez volt tervben nekem most, hogy veszek, de így ugrott a dolog.
Mi az oka, hogy vége?

(#680) fattyu válasza Ferrorr (#679) üzenetére


fattyu
veterán

letérdelt a 8asom a szokásos alaplap hibával visszaköltöztem erre. ha kissebb lenne olyan boldog lennék :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#682) gretzky77 válasza fattyu (#680) üzenetére


gretzky77
veterán

Van ilyen a 8-as széria esetén? Szomorú

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#684) pepe792


pepe792
tag

jövő év első felében érkezik az android 12. [link]

(#686) SzunaP válasza Térerő (#592) üzenetére


SzunaP
csendes tag

A telefon hívásnak semmi köze melyik adatforgalmi szabványon van a teló, néha manuálisan lejjebb állítom, mert a 3G kevésbé terhelten sokszor gyorsabb mint a 4G forgalmas helyeken. Telefonálni GSM hálózaton is lehet, a hívás minősége nem azért lehet rosszabb mert lejjebb váltott.

(#688) SzunaP válasza Ferrorr (#687) üzenetére


SzunaP
csendes tag

Igen, naés? Talán még most is érvényes amit írtam...

(#689) pepe792


pepe792
tag

érdekes, hogy az időzített energiatakarékos mód bekapcsolásánál 23 óra van beállítva, de az óraállítás miatt 22 órakor kapcsol be.

(#690) Feri34


Feri34
lelkes újonc

Sziasztok!
Tudtuk abba segíteni, h az Asus Zenfone 7 pro telefon és a Samsung Watch 3 okosóra között hogyan lehet file küldeni?
A két készülék látja egymást, a Bluetooth kapcsolaton keresztül. Mégis sikertelen a file küldése.
Előre is köszönöm.

(#692) pepe792 válasza Ferrorr (#691) üzenetére


pepe792
tag

Biztos az A12-vel vannak elfoglalva.

(#694) fattyu válasza Ferrorr (#693) üzenetére


fattyu
veterán

ettől még ez a legjobb telefon.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#696) SzunaP válasza Ferrorr (#691) üzenetére


SzunaP
csendes tag

Soha az életbe nem foglalkoztam ezekkel... kivéve ha a nagyszerű frissítésektől bekrepált/lelassult a teló... :W

(#697) fattyu válasza Ferrorr (#695) üzenetére


fattyu
veterán

tessék :D most jött frissítés :D 11-5 security included

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#699) pepe792 válasza Ferrorr (#693) üzenetére


pepe792
tag

Valakinek meg kell csinálnia, nem terem magától a12...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.