Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Darellus92 válasza SzaBIKA84 (#800) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Annyit el tudok mondani, hogy független felmérés szerint a telefonok 18-21%-a úgy kerül le a gyártósorról hogy egy éven belül fixen hibás lesz. Ez gyártótól független. Inkább a szervizháttér ami aggasztó, de létezik egy olyan procedúra hogy "teljeskörű szerviz szakvélemény". Ha ezt kéred amikor leadod a készüléket javíttatásra, akkor nem küldhetik vissza legyárizva, mert ilyen esetben az összes komponenst külön tesztelni kell, hogy megfelelően működik e. Kevesen tudják és nyilván a szervizben is kurvaanyázni fognak az ügyfélre aki teljekörű szakvéleményt kért, de ez a folyamat.

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#802) SzaBIKA84 válasza Darellus92 (#801) üzenetére


SzaBIKA84
csendes tag

:Y
Azigen, ilyen is van? Köszönöm szépen a tippet! Nyilván a max 3 hét helyett így több lesz a procedúra, de ezzel a kommenttel sokat segítettél nekem, és a sorstársaimnak.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#804) lalika37


lalika37
csendes tag

Szia mindenkinek.
Elsők közt rendeltem meg az Asustól. Kicsit vadregényes volt az érkezése. Első hozzá szólásaimban közzé tettem. Illetve a telcsihez fűzödő aggodalmaimat.
Lassan három hónapja használom.
Napi szinten folyamatosan. Korrekt jó készülék.
Akku idő nagyon jó. Kamera képek kivállóak. Videó felvételekkel nem vagyok megelégedve. Fokuszálási gondok vannak felvétel közben.
Nem zavar, mert keveset videózok.
Ami viszont nagyon zavaró, hogy negyedik frissítés után van a telcsi. És a közelség érzékelés még nincs javítva. Sajnos telefonálás közben bekapcsol a kijelző és csinálja a haccacárét :)
Pár napja az ébresztést kapcsolta ki a fülem. Sikeresen el is aludtam.
Aztán zajszűrési gondok beszéd közben. Kevés a beszéd hangerő és amikor feljebb veszem olyan szinten meg nő a háttér zaj, hogy érthetettlen mit mondanak a másik oldalon.
Alapjaiban véve eddigi legjobb telefonom.
Hibát minden készülékben lehet találni. Ebben is.
Azonban árához kévest kiválló.
Nálam még egy pillanatra sem bicsaklott meg.
Jól használható készülék.
Szerintem aksi tekintetében nagyon ott van a toppon.
Haveromnak a 6000-e aksival szerelt telefonja sem bírja tovább mint ez.
Itt remekül optimalizált hardver van.
Pár hete mentem 500km-t. Végig ezzel navigáltam. Le a kalappal. A gyári waytek gps-t lealázta ahogy kell.
Persze az hardverileg egy elavult kütyü. Csak az benne a pláne, hogy egy éve vettem a mediában kemény 35e pénzért és egy hulladék. Olyan tetű lassú, hogy csiga mellette egy kapkodó idegbeteg.

(#805) SzaBIKA84


SzaBIKA84
csendes tag

Fókuszálási gondom nekem nem volt szerencsére. Csak kattog valami a videók elején.
A közelség érzékelős problémával sem találkoztam.
Viszont a telefonálás közbeni hang tényleg rettenetes. Vagy kihagy, vagy zajos, ahogy az előttem szóló írta.
Az akku idő meg frenetikus. 2 nap is megvan néha, pedig azért használom sokat. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#806) taptaq válasza SzaBIKA84 (#805) üzenetére


taptaq
aktív tag

[link]

Ezt próbáltad már?

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#807) taptaq


taptaq
aktív tag

Ez a magyar Asus egy hulladék társaság szerintem, 2 héttel, pontosan 14 nappal a megrendelésem törlése útán sincs pénz a számlámon.

Kifogások :

- nem válaszol a német központ
- nem tudnak utalni mert a bankom elutasítja a tranzakciót, személyesen befáradtam az OTP-be, nézzenek már ennek utána, sejtitek a választ gondolom
- megadok mindent újra (számlaszám stb), sajnos a német központ nem jelzett vissza azóta ők is a válaszra várnak

Írtam nekik most már lehet utalni, ha nem kapom meg isten biza feljelentem őket.

Tetves mocs@k kókler banda.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#808) lalika37 válasza taptaq (#806) üzenetére


lalika37
csendes tag

Ugyan már. Ez most ugye egy vicc.
És igen próbáltam minden féle prózt. :)
Komolyan mondom. Tényleg hülyének nézik az embereket.
Az elöző Asus 5 telcsimnél miért nem volt ilyen gond? Vagy más tipusoknál.
Talán mert volt megfelelő hangerő.
Telefonálás közben nézegessem, hogy miliméter pontosan a fülemen van e a telefon. És telefonálás közben rakosgatom jobbra balra. Soha egyetlen telefonommal nem volt ilyen gond. Ne feledjük csúcs készülékről beszélünk. Nem egy 50e forintos gagyiról.
Gondolom az Asusnál is tudják mit kell időnként igazgatni jobbra balra a gatyában.

(#809) pilóta válasza lalika37 (#808) üzenetére


pilóta
nagyúr

A noccsmentes vékony keretnek ára van. Ezt akartuk, megkaptuk :D

Amúgy nekem semmi panaszom a beszélgetés minőségére és hangerejére sem....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#810) lalika37


lalika37
csendes tag

Igen, igazad van.
Azonban ennek ellenére a probléma jelen van.
Ez nem teszi használhatatlanná. Inkább csak kicsit zavaró tényző a napi használat során.
Eléggé változatos körülmények közt használom. Ez a második irodám. Szóval kapja az ívet rendesen. És olykor ezen apró hibák bizony elő jönnek, és nagyon zavaróak tudnak lenni.
Ilyenkor számomra a készülék abszolult kiválló értékelése sokat esik. Pedig tudom, hogy jó a vas. Mert használom. Hiszen ezért döntöttem mellette.
Ne érts félre. Nem ócsárolni akarom. Pontosan a képességei miatt vettem meg. És egyáltalán nem bántam meg.
Szívesen merem ajánlani bárkinek.
Azomban amelyeket említettem. Azok sajnos a használat során hamar szembetüntek.

(#811) SzaBIKA84


SzaBIKA84
csendes tag

Na, ma jött egy frissítés, ami a beszélgetés közbeni hangerőt (is) hivatott megoldani. Eddigi tesztjeim alatt azt vettem észre, hogy tényleg jobb lett. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#813) lalika37


lalika37
csendes tag

Szedem is le. Kiváncsi vagyok.

(#814) gattolino


gattolino
senior tag

Remélem ezt a Zenfone 6-t fogják továbbfejleszteni, hogy szoftveresen tökéletesen működjön és nem valamiféle új design lesz. Mondjuk a chin lehetne vékonyabb és Amoled kijelzős. 6000-es akksival. Engem nem zavarna, ha kicsit vastagabb lenne, de legyen már meg a 2-3 napos 10-12 óra SOT

Vivo X90 Pro Plus

(#815) lalika37 válasza gattolino (#814) üzenetére


lalika37
csendes tag

Szerintem 5000-es aksi teljesen korrekt. Lazán elég mindenre. Arról nem is beszélve, hogy pár perc alatt jelentős pluszt tudsz után tőlteni. És a jövőben jelentősen nővelni fogják a töltés gyorsaságát.
Dizájnal semmi baj. Készülék külalak kiválló. Egyik legszebb készüléknek tartom. Letisztult és jól kézben tartható.
3,5 jack aljzatot hanyagolhatnák a jövőben. Kijelzővel semmi gond. Bár a fényerő hangyányival lehetne nagyobb. Amugy tökéletes képminősége van.
Mostani frissítés után érezhető javulás van beszéd hangerő területén. Tisztább érthetöbb lett.
Érezhető gyorsulás. Néhány funkció ahol eddig kisebb akadások voltak tapasztalhatóak, megszüntek.

(#816) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Nekem 22.-én jött meg a telefon, végül az árát is sikerült beterhelni (ki gondolta volna :D), de nagyon meg vagyok vele elégedve. Eszméletlen jó készülék.

HTC = Help This Company

(#817) lalika37 válasza Darellus92 (#816) üzenetére


lalika37
csendes tag

Gratula ✌️✌️✌️✌️

(#818) GSP válasza gattolino (#814) üzenetére


GSP
aktív tag

+1 :C

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#819) greyslay


greyslay
aktív tag

Ha valaki a telefon vásárlása előtt áll, akkor lehet még most érdemes az alzánál berendelni, elvileg Szept 11-én érkezik szállítmány. Mondjuk azt nem tudom hogy ezek már a korábban megrendelt készülékek, vagy esetleg raktárra is szánnak pár darabot.
Az alzás (ügyfélszolgálatos) azt mondta hogy jelenleg több mint 50 rendelésük van folyamatba, az enyém az kb majdnem 1 hónapos.

Közben szemeztem a Xiaomi Mi9T Pro-val is, árban már alá kúszott a zenfonenak de mégis az Asus számomra a nyerő. Valakinek esetleg némi tapasztalat ?

"embertelen ember munka"

(#820) tothbe válasza greyslay (#819) üzenetére


tothbe
addikt

ha már Xiaomi akkor miért a Mi9T Pro? Miért nem a Mi9? az aksin kívül mindenben veri a másikat. Jobb második kamera, Qi gyorstöltés, fém ház, infra, jobb kitöltési arány, Gorilla Glass 6. Szerintem ennyit nem ér a 700mAh-val nagyobb aksit választani mert árban meg kb ugyanaz a kettő.

By(e) Tothbe

(#821) greyslay válasza tothbe (#820) üzenetére


greyslay
aktív tag

igazad van, de a noch miatt azt annyira nem is néztem eddig. Az akku az nagy probléma viszont. Nehéz a döntés, ha 11-ig fixen megérkezik az asus akkor az lesz, ha nem akkor lehet hogy mi9 lesz inkább..

"embertelen ember munka"

(#822) mjani1172 válasza tothbe (#820) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem ennyire nem egyértelmű. .
Jobb második kamera: a tesztek alapján nem tűnik jobbnak.
Qi gyorstöltés: ez igaz
fém ház : itt nem értem mire gondolsz,
infra: az van a Mi9T ben is.
Jobb kitöltési arány: Az éppen rosszabb,
Gorilla Glass 6: ezt nem tudom.
A MI9 a notchal nekem nagyon nem tetszik, az akku pedig egyszerűen kevés.

[ Szerkesztve ]

(#823) tothbe válasza mjani1172 (#822) üzenetére


tothbe
addikt

A Mi9T Pro az valójában akkor is egy Redmi K20 Pro csak Európában úgy nem menne ezért lett 9T Pro belőle.
Viszont infra tényleg nincs benne ahogyan jack csati sem. a ház anyagát meg meg kell fogni egymás mellett és érezni fogod. A mi9 tényleg alu, a 9t viszont ilyen vékony lemez vacaknak érződik. A notch-al meg el lehet lenni, sztm ez jobban túl lett hype-olva mint ami, hiszen régebben egy full kihasználatlan rész volt csak a kamera mellett, annál már jobb ez akkor.

Viszont a képernyő arányben igazad van, azt benéztem, az fordítva igaz.
A wide kamera viszont sztm annyira relativ mint itt a képernyő ennél az ASUS-nál. Ne a teszteknek higgy, hanem próbáld ki. Nekünk van a családban ez is az is, de még 9SE is, szóval nem csak tesztetkből írtam amit.
Ahogyan a 9 aksija is elég egy napra, többre pedig a 9T 4ezrese sem igazán mert kb 2-3 órával bírja tovább még másnap és utána úgyis tölteni kell. de ha ez valakinek segít, akkor neki valóban jobb.

By(e) Tothbe

(#824) thespilertm


thespilertm
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon szeretnék egy ilyen telefont, samsung a80-ról váltatnék, nem jött be. Megrendeltem az asus honlapjarol, viszont 2 napja sztornóztak a kifizetett megrendelésemet.
Mivel sehol nincs keszleten, ezert a hasznalt piacon nezelodtem. Nincs ezeknel semmi gond a garanciaztatasnal, ha az asusnal rendelte?
Illetve volt egy hirdetes hardverapron :
https://hardverapro.hu/apro/asus_zenfone_6_csucstelo_23_honap_asus_garival/hsz_1-200.html
De valamiert tiltottak a hirdetojet, "kamika"-t. Nem tudjatok veletlenul, hogy miert? Csak mert kapcsolatban voltam vele es megvennem tole a telefont, ha nem valami simli miatt lett.
Elore is koszi mindenkinek

(#825) ghiottone válasza thespilertm (#824) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Van most egy másik hirdetés is fenn. Ha Asus-tól rendelte és megvan a számla akkor nincs gond, igazából ha EU-n belüli a készülék, akkor nyugodtan lehet garanciáztatni. Korábban egyeztettem az ügyfél-szolgálattal, csak más régiós Ausok javítását nem vállalják.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#826) greyslay válasza thespilertm (#824) üzenetére


greyslay
aktív tag

Picit fentebb írtam azzal kapcsolatban hol érdemes. Csörögj rá az alzára szerintem. Kamika az valami csaló lehetett, már az egyik fórumtárs leleplezte gyakorlatilag, nem véletlen tiltották. Azzal ne foglalkozz illetve az új reges ph hirdetokkel sem éri meg.

"embertelen ember munka"

(#827) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A teszt irasa ota kiadott frissitesekkel az esti fenykepek mennyire maradtak zajosak?

(#829) thespilertm válasza greyslay (#826) üzenetére


thespilertm
csendes tag

Az alzanal is eleg ketseges, hogy lesz-e.
De ha szemelyesen veszem at a sractol es latom, hogy okes a telefon, akkor mi lehet a bibi?

(#831) dime27 válasza lalika37 (#815) üzenetére


dime27
őstag

OnePlus 6t-ről érdemes Zemfone 6-ra váltani?! Valamint mennyire igazak azok a netes hírek, hogy elég sok nyekken meg alaplaphibával?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#832) greyslay válasza dime27 (#831) üzenetére


greyslay
aktív tag

Én sima Op6 ról akarok váltani, igazából egy nyomós ok miatt, az pedig az akksi ami már 1 napot éppen hogy kibír.
Olvastam erről a problémáról, szerintem ez minimális % -át érinti a készülékeknek, ha gyakori probléma lenne akkor arról már úgyis írtak volna valami cikket.
Sokkal inkább problémás az, hogy annyira nincs európai raktár készlet, hogy a rendelés is nehézkes, ha meg ne adja isten belenyúlsz egy problémásba akkor gyakorlatilag a szervizelés is káosz. Én erősen gondolkodom a Mi9 T Pro-n. Szelfi kamerában és akksiban gyengébb nyilván, de összességében közel olyan jó mint az Asus. És nem mellesleg 120 ér megkapod amíg az Asus 170.

"embertelen ember munka"

(#833) mldigital


mldigital
tag

Összeségében nagyon remek készülék. Mindenben hozza az elvártakat. Nekem nagyon fontos volt az akkumulátor és az briliáns. Eddig semmi panaszom nincs rá.

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#834) dime27 válasza mldigital (#833) üzenetére


dime27
őstag

Kijelzőidőre lennék kíváncsi hogy folyamatos 4g-vel két simkártyával kb 14 óra használattal mennyi jönne ki persze úgy h facebook, messenger, instagram,youtube , chromefel vannak installálva és használca is vannak gazdagon!Nekem ilyen feltételek mellett auto fényerőn a OP 6t 3700-es akksival rendre 6-6:30 h kijelzőidőket tud.Viszont jó lenne egy olyan teló amit elég lenne csak kétnaponta töltögetni!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#835) mldigital válasza dime27 (#834) üzenetére


mldigital
tag

Ami biztosan megvan az 10,11 óra kijelző idő 10% akkumulátor szintig automata fényerőn. Mindent használok amit felsoroltál. De este mindenképp töltöm megszokásból. Nagyon remek a gyári időzített töltés 80% tartja és az általam kívánt időre tölti 100% ra.

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#836) lalika37


lalika37
csendes tag

Csak ajánlani tudom mindenkinek. Negyedik hónapja használom.
Akku időben jelenleg verhetettelen ebben a kategóriában. Nagyon jól optimalizált fogyasztása van. Egésznap folyamatosan használom. Telefonálás, internet, levelezéseim, navigáció, online rádió.
Érdemes kivárni a rendelés viszonntagságait. Maga a készülék bőven kárpótol a kisebb kellemetlenségekért ami előfordulhat.

(#837) mldigital válasza lalika37 (#836) üzenetére


mldigital
tag

Így van, olyan készülék amit "csak" használni kell kompromisszum nélkül.

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#838) Spancho


Spancho
őstag

Nekem nemsokára majd lesz egy eladó Zen 6-om.
(ASUS ZenFone 6 128GB Dual ZS630KL)

Ipon-ban vásároltam ,1-2 hét után elromlott (beragadt) a "lezáró" gombja.
Media Markt-ban lehetett leadni szervízre ,szerdán lesz 1 hónapja ,hogy ott van (még mindig alkatrészre vár...)
Azóta vettem egy Xperia 1-et.
Ha megjön számlával ,garipapírral , mindennel eladó lesz.
(Pont amikor megírtam ,akkor jött a mail ,hogy kész a teló.)

Este felé érte megyek ,utána megy az apróra a telefon. 190k-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#839) kovacs65 válasza Spancho (#838) üzenetére


kovacs65
senior tag

Merrefelé van ez fizikailag?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#840) Spancho


Spancho
őstag

Zugló (Örs)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#842) Spancho


Spancho
őstag

Na megvan ,kapta m1 kiló szervíz papírt.
Holnap felrakom apróra ,ha valakinek kellene 155k-ért lesz fent ( ha nem viszi el valaki esetleg addig innen.)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#843) greyslay válasza greyslay (#821) üzenetére


greyslay
aktív tag

Hát nem fog ma megérkezni. Sőt a hónapban se gondolnám.
a 2019.09.11 -es érkezést módosították is 2019.09.30-ra (alzánál). Így sajnos ha akartam volna se fogok Asus felhasználó lenni, tekintve, hogy gyenge a gyártó kapacitás vagy a logisztika.

"embertelen ember munka"

(#844) donantónió


donantónió
csendes tag

Az Alza.hu oldalon már negyedszer tolták ki a beérkezés dátumát.Már másfél hónapja várom,hogy beérkezzen a raktárba.Még az a szerencse,hogy egy fillérem se fekszik benne.De így is nagyon bosszant,és már-már meggondolom magam,de az 5000 akku miatt még talán várok.A Zenfone 6 tulajoktól kérek egy kis biztatást,hogy legyen kitartásom kivárni.

(#845) Fifi válasza donantónió (#844) üzenetére


Fifi
őstag

Én is vártam, vártam és vártam, aztán múlt hónapban beneveztem egy Huawei Mate 20 Pro-ra és nem bántam meg.

(#846) donantónió


donantónió
csendes tag

Hol vetted a Huawei Mate 20 Pro-t ès mennyièrt sikerült megvenni ?

(#847) gattolino


gattolino
senior tag

Váratlan fordulat, hogy nem lehet még mindig kapni 5 hónap után. Bravo Asus :C

Vivo X90 Pro Plus

(#848) ghiottone válasza gattolino (#847) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kár ezért a logisztikai hibákért.
Én már feladtam. Most rendeltem egy amoledes 4000-es aksis motorola one zoom-ot, aztán ha az nem válik be lehet Mate 20 Pro vagy Xiaomi Mi 9t.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#849) dime27 válasza ghiottone (#848) üzenetére


dime27
őstag

Honnan rendelted?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#850) ghiottone válasza dime27 (#849) üzenetére


ghiottone
nagyúr

alzaról. Ez megjelenés után 1 héten belül raktáron is volt. Viszont ez csak sd675, 4gb ram. Volt nálam korábban pixel 3a és nekem az is elég volt csak az nem dual simes - vagyis a 10-essel már az, de az esim csak Telekomnál van jelenleg.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.