Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kekedi


kekedi
senior tag

Sose volt Asus-om, valamiért mindig is tartottam tőlük, de ez egész ígéretes darab.
Az akku méret ledöbbentett. Ezt igazán átvehetné a többi gyártó is. (de nem úgy hogy 6,7 colos a kijelző. pl A70. És még ott sincs akkora benne). Én még mindig el tudnék viselni egy picit vastagabb telefont a nagyobb akku miatt. De ez én vagyok.

Nem leszek még most sem Asus rajongó, de szvsz jó úton haladnak.

[ Szerkesztve ]

(#2) D013 válasza kekedi (#1) üzenetére


D013
aktív tag

Nekem is eléggé bejön, ha idén kellene vennem telót szerintem ez lenne a befutó!

(#3) mjani1172


mjani1172
addikt

Nekem is tetszik már vártam a tesztet.

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó lett ez a mobil, megéri az árát. Csak azt sajnálom, hogy a kijelző nem AMOLED.

***

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

2-3 napos üzemidő, ilyet se láttam már jó pár éve.

(#6) rdt89


rdt89
addikt

Régóta vártam ezt a készüléket. Mindig van 1 apró malőr amin elcsúsznak amiket várok. Ebből hiányzik az: OIS, Amoled, Infra, Sztereó hangszóró. Ezt leszámítva nagyon ütős kis készülék, de a csalódás dobozba berakom a K20Pro mellé. :(

(#7) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Az alapváltozat árát nem láttam a cikkben - az Asus webshopban a 6/64GB-os verzió: 159.990 Ft - annyiért nem rossz vétel.
A Zenfone 5/5z-nél látható volt, hogy mennyire figyelnek a felhasználói visszajelzésekre és viszonylag hamar elkészítik a bugfixeket is. A biztonsági frissítésekkel is jól álltak ott, minden hónapban kiadják a tárgyhót megelőző frissítést. Szerintem itt is jó lesz a szoftveres támogatásuk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) Obyboy válasza rdt89 (#6) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem leginkább a hátlapi ujjlenyomat olvasó miatt nem szimpatikus a készülék, de ez szubjektív dolog.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#9) hajbel


hajbel
addikt

Nagyon vártam ezt a telefont. Jézuskrisztus az a vonalélesség. Csak remélni tudom, hogy a gcam port javítani tud ezen.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#10) aelod válasza kekedi (#1) üzenetére


aelod
veterán

[link] azért nem kell hasra esni a nagy akkutól. De jó telefon lett az már biztos.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) RSteve


RSteve
tag

IPS kijelző 434 nit szerintem vicc, hogy lehetett ez ajánlott?

(#12) qsotre


qsotre
csendes tag

Van esetleg esély arra, hogy lesz 5g s verzió? 4-5 evre veszek telefont, fontos hogy ne erezzek nagy hátrányt majd évek múlva. A nexus 5 még mindig tökéletes, csak hát fotózás terén...

(#13) mjani1172 válasza hajbel (#9) üzenetére


mjani1172
addikt

Ne a 48 mpx -et nézd.A normál nem rossz.

(#14) hajbel válasza mjani1172 (#13) üzenetére


hajbel
addikt

Dehogynem. Középkategóriás Xiaomi vagy Huawei szint se. A háttérben textúrapacák az épületek, fűszálak nem is léteznek.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#15) Plazmacucci válasza hajbel (#14) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Facebookra 158 ezerért jó lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) AS


AS
félisten

Legjobb része az ár. Ernyiért hivatalosan S855-et nem kapsz itthon.
IPS nálam is probléma lenne.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17) hemaka válasza RSteve (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mondjuk az tényleg elég alacsony, ilyenkor nyáron egy napszemüvegben kint szabadtéren szerintem kb. semmit nem látni a kijelzőből, ha sötétebb tartalom van a kijelzőn.

(#18) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen.

Eddig nálam ilyen-olyan okokból az ASUS telefonok a zenit alatt maradtak, de ez határozottan tetszik. Nekem igazából csak az OIS hiányozna belőle, amúgy perfect.

Az aksija miatt külön dícséret, a fene vigye el a sok ostoba gyártót, akik még mindig 3000mAh körüli aksikkal gyártanak telefonokat. Meg az ostoba felhasználókat, akik meg is veszik ezeket....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) Weeman1 válasza AS (#16) üzenetére


Weeman1
veterán

Mi 9

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro

(#20) hajbel válasza AS (#16) üzenetére


hajbel
addikt

OP 7 is ennyi lesz kb. de inkább olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#21) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Nekem Asus 5z telóm van. Csodás kijelzővel ( 605 nit 1600:1 kontraszttal) A 6 -os ezzel a kijelzőjével gyalázatos.

Pedig szerettem volna megvenni.

Napsütésben használhatatlan. Egyébként a gsmarena ugyanezen gyenge értékeket mérte...

Hol van ez az Asus ígérte 600 nittől?

(#22) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

855 ok. Amúgy semmi extra.
(#14) hajbel: Kb.

[ Szerkesztve ]

(#23) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Noccs már nincs. Király. Már csak a kijelző lekerekítését és ezt az elnyújtást kéne elhagyni. (Gondolom ez utóbbiakat a végtelenségig fogják nyomni...)
Ha ezektől eltekintek, egész pofás teló lett.

(#24) M@cika válasza rdt89 (#6) üzenetére


M@cika
őstag

K20 Pro jobb. de neked akkor túlzottak az elvárásaid. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#25) rdt89 válasza M@cika (#24) üzenetére


rdt89
addikt

Jobb ez tény. Hát már kezdem beismerni, hogy kielégíthetetlen a telefonos vágyam. 1.5 éve nyúzok egy Huawei Mate 9 Pro-t, és csak azokat akarom egy telefonba, modernebb köntösben amit kínál nekem a M9Pro. Pl: Infra, OIS, Sztereó hangszóró, AOD kijelző, Jack csatlakozó, de valamelyik mindig kimarad az új készülékekből. :DD

(#26) Kkromer válasza rdt89 (#6) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Sztereó hangszóró van. FM rádió is.

Jack is.

És bővíthető. 3-as slot van!

(#27) fonixmadar01


fonixmadar01
csendes tag

-160 ezerért jó ár, a 64Gbos annyi
-3 tálcás, 2sim+1sd, ezért elég a 64es verzió
-Snap 855!
-antutu 363 ezer
-nincs notch
-5 ezres akku nagy szó, a sok 3-4 ezer körüli helyett
-két hangszóró
-van Jack
-gorilla 6
- szelfiben 4k,60as videó

A kijelző a tesztek alapján annyira azért nem gáz,pláne a gorilla 6os előlapi védelemmel.

Ha minden tökéletes lenne 250 ezer lenne az ára. Megfelelő kompromisszummal ez ár/értékben az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#28) Shyciii válasza fonixmadar01 (#27) üzenetére


Shyciii
veterán

Két hangszóró mindegyik telefonban van...Ráadásul ebben nincs sztereó hangszóró, csak annyit csináltak, hogy a beszédhangszórót is befogták. Ez messze van azért a sztereó hangszórótól. Régebbi telefonjaimnál kicsit hackelve üzembe lehet helyezni ezt a funkciót, de érdemi előnye nincs ennek, szal én ezt előnynek nem hoznám fel.

(#29) fonixmadar01 válasza Shyciii (#28) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

https://www.asus.com/hu/Phone/ZenFone-6-ZS630KL/

A gyári honlap szerint sztereó hangszóró van benne. Ha nem gond nekik hiszek :D

(#30) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Szoftveres támogatás mennyire jó az Asus-nál?

Szerintem a Xiaomi Mi9 most a legjobb ár/érték arányú telefon jelenleg.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#31) Kkromer válasza fonixmadar01 (#29) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Jól teszed!

(#32) Kkromer válasza HarleyCustom (#30) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Asus 5z telóm van.
1 év alatt 23 frissítés érkezett rá.
Xiaomi Mi 9...se FM rádió....se bővíthetőség...se 3,5 jack...3300-as akku...cseppes notch...

[ Szerkesztve ]

(#33) axioma


axioma
veterán

Na egy ilyet a paromnak amikor mar elromlott a mozgatoja :) Egyetlen kerdeses a napsutesben lathatosag, elegge necces - hozhatnanak belole javitott kijelzojut.

(#34) Kkromer válasza axioma (#33) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Jogos a kijelző félelem!

(#35) ghiottone válasza HarleyCustom (#30) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Majdnem mint a Google-nél. Havi biztonsági frissítések - 1 hónappal lemaradva, gyors bugfixek.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#36) Atomgeszi válasza Kkromer (#32) üzenetére


Atomgeszi
veterán

FM Rádiót nem használok évek óta. 128 GB belső memória elég, és gyors is. Jack valóban fájó, 3300-as akksi hátrányát sem érzem.
Akkor most ugorjuk a Mi9T Pro-ra, nincs noccs, 128GB belső, jack van, 4000 akksi van. FM rádió nincs. Bővíthetőség mondjuk ugyanúgy nincs. De 128 azért elég mindenre. Ha meg fényképező vagy valami adathordozós miatt kell akkor OTG .

(#37) HarleyCustom válasza Kkromer (#32) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Attól még én kitartok a véleményem mellett.... :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) HarleyCustom válasza ghiottone (#35) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akkor az nem is rossz...sőt,jó!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#39) fonixmadar01 válasza axioma (#33) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

Mozgatója? Mármint a kamera nyitás? 100 ezer nyitást garantál a teszt. Ha meg gari idő alatt döglik be visszaküldöd. A kijelző annyira nem rossz, mint sokan félnek tőle, akik amoleden kívül mást már nem viselnek el.

(#40) rdt89 válasza Kkromer (#26) üzenetére


rdt89
addikt

De sajnos a többi komponens nincs, pedig vártam ezt a telefont nagyon. Az előzetes képek és infók alapján azt hittem messiás lesz, így csak számomra szimplán jó.

(#41) taptaq


taptaq
aktív tag

Nagyon vártam ezt a telefont, de a fényképek(esti) valami borzalmasak szerintem is.
A kültéri láthatóság szintén csalódást keltő.

Az itteni teszteken a kültéri láthatósággal semmi baja nem volt a tesztelőknek, sőt sokkal magasabb értékeket mértek.

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#42) BB0401 válasza taptaq (#41) üzenetére


BB0401
aktív tag

Nem lehet, hogy más panellel szerelt készüléket kapott az ottani tesztelő ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#43) taptaq válasza BB0401 (#42) üzenetére


taptaq
aktív tag

Bárcsak úgy lenne.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#44) joey04


joey04
titán

Jó teszt. 160-ért (mert ennyi az induló ár...) nem várhatunk csodát, nem fog 300k-s készülékekkel versenyezni... Ez nem egy csúcsmodell, csak egy csúcs soc-vel szerelt középkategóriás készülék. Így nézve nagyon jó vétel. A fenti hiányosságokon túl (amit el lehet nézni az ár miatt) én 1 komolyabb problémát látok: ahhoz képest, hogy mekkora a telep, hogy alacsony fényerejű a kijelző és hogy a 7nm takarékos, na mindezekhez KÉPEST gyengébb üzemideje van, mint amit vártam volna. De persze így is jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) BB0401 válasza taptaq (#43) üzenetére


BB0401
aktív tag

A Phonearena nem amerikai ?

Lehet, hogy Euróba a gyengébb kijelzőjű modellek jutottak el. (Ennek ellenére a GSMArena másodszorra már 600 nit-et mért Chrome-ban.Talán egy frissítés javított rajta ?)

Ami a lényeg, hogy a telefon panelja tudja kb 600 nites fényerősséget, ha lehet hinni a Phonearenának, és a GSMArenenának.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#46) Kkromer válasza joey04 (#44) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Dxomark szerint high- end telefon.

[ Szerkesztve ]

(#47) pilóta válasza Kkromer (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az is. Messze jobb a kijelzője, mint az ilyen hulladék oledes egypálcás vackoknak 300-ért...

;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) Lucifeer


Lucifeer
csendes tag

Szerintem egész jó képeket lehet vele csinálni. Pl. [link] elég fasza képeket lő vele. Nekem bejön. :C

(#49) zazenke


zazenke
őstag

akkor ezt most nem is zászlós hajó hogy ennyire gyengusz a kamerája ? Amúgy sem OIS se Optikai Zoom és a normál képeibe is könnyen bele lehet kötni . Az aksin kívül van még valami előnye ? bár a gsm aréna tesztjét nézve az is lehetne jobb de fogadjuk el hogy az legalább nem a szokásos méret 112h endurance rating érték szemben pl a p30 pro val ami 100 h . Alig van előnye neki . meg se látszik a + 800 mah többlet. A mozgó kamera meg amolyan 3 napos dizájn fogás . Kit érdekel hogy a selfije 48 mpx-el készüljön .

(#50) zolomon17


zolomon17
senior tag

Ha ma kéne döntsek, hogy mire ugorjak a OnePlus 5-ről, akkor sokkal inkább ez, mint a 7-es széria az OP-től. A 6T-t nem cserélném, de ha a közeljövőben az elpatkolna, akkor tuti egy ilyenbe ruháznék be.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.