Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

De örülök egy Asus tesztnek. Tetszik a telefon. Kövezz meg, de kikapcsolt notch-csal (oké nincs kikapcsolva, csak fekete hátteres lesz és pont ez adja a szépségét, de körülírás helyett nevezzük kikapcsolt notch-nak) sokkal szebb a telefon előlapja. A kifogástalan beszédért nálam helyből +10% jár egy telónál.
A szoftver letisztultságnak örülök. Amúgy az Asusnak elég jó szoftverei vannak (voltak, ma már nem használom őket), amiket a Playből szedtem le.

A kamera jó, de annál a szekeres-rózsás képnél azért nem volt magabiztos. A kiskutya (bár sejtésem szerint nem mai darab) meg továbbra is aranyos. Ez a tacskó a védjegyed a képeknél, mint Bognál a pumi (??) vagy Alicewake-nél a kert. :)

(#2) Bog válasza janeszgol (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mudi ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) Taranti válasza janeszgol (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Mudi bizony! Olvass utána, érdemes. :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :R

Viszont két észrevételem lenne - a notch megítélés szubjektív dolog, de például rögtön az első képen "valahogy" úgy lett ügyeskedve a promóciós fotó, hogy pont alig lehet kivenni. Pedig a háttér a más képen is ugyan az, és ott valahogy mégse olvad bele a notch.
Én sajnos továbbra is ellenzem a notch-ot. Akkor legyen már normálisan megcsinálva a felső káva, lehet benne kamera, hangszóró, értesítési LED, miegymás. Azon a két szélső részen már nem múlik...

A másik kedvencem a mai aktuális buzzword, a "mesterséges intelligencia", AI, MI, gépi tanulás, és a többi zöldség, mint marketingfogás - amit aztán mindenhol viszontlátunk, nagy betükkel, kiemelve. Itt meg aztán szó szerint mindenre rá van aggatva. De egyfelől a valódi gyakorlati hasznát nehézkes megítélni (ahhoz össze kéne vetni "MI nélkül" meg "MI-vel" ugyanazt), másfelől az, hogy most a sűrűn használt programokat gyorsítótárazza az OS (mert a hardver azt csinálja, amit a szoftver mond neki), vagy alamelyik segéd-aplikáció, az úgy 20 éve ismert dolog, ha nem több. Szóval az efféle képességeket világmegváltó újdonságként eladni azért minimum megmosolyogtató. Az viszont tetszik, hogy a tesztben ki van emelve, hogy a fotóknál volt észlelhető előnye.

Ezzel együtt így nem túl meggyőző az eredmény. Így első blikkre ott van a tavalyi felső kategóriás Huawei P10 hasonló áron, erősebb SoC-al, nagyon jó kamerával, B20-al. És nem nehéz hasonlóan jó opciókat találni.

Az első időkben nagyon vártam, hogy majd az ASUS hogy fog betörni a mobilpiacra, de valahogy úgy érzem, hogy szépen beleszürkültek a palettába. Semmi kiemelkedő, semmi rendkívüli nincs, amire csettintene az ember (az MI marketinget én inkább negatív példának mondanám, de például ugye a Huawei is folyton nyomatja). Így a tesztet végigolvasna nekem bizony az jött le, hogy ez csak egy a sok középkategóriás, nem rendkívüli (notch kijelzős) telefon közül. Se több, se kevesebb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) tothbe


tothbe
addikt

A teszt egyetlen info-t leszámitva szuper. A hivatalosan Magyarországra kerülő verzióban van B20. Érdemes tehát a hivatalos csatornákon itthon venni, ha valakinek kell a B20.

By(e) Tothbe

(#6) dragonfx


dragonfx
veterán

annyira fárasztó ez a b20 mánia.olyna jó lenne már a mtotál valóságot kideríteni.számít e ez idehaza vagy sem.
csomo klassz telo ezért esik ki.
augy ez a telo jobb mint a rn5.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) Eugene Roe válasza Cifu (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem nincs bajom a notch-csal, de természetesen, ha az S9+ is annyiba kerülne, mint a OnePlus6, akkor azt venném.

Ugyanakkor, nekem kell a hagyományos hangszóró, tehát a mi mix2s megoldása az egyetlen elfogadható alternatíva, és nem kell a vivo apex féle rezegtetés. Megint más kérdés, hogy oneplus sajna kihagyta a sztereós ziccert :/

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#8) bloggiold


bloggiold
aktív tag

janeszgol - a tacsi eggyüt nőt fel a fiammal, nevezhetjük a védjegyemnek is.
cifu - a notch undorító és első dolgom lesz, ahogy a kezembe veszem a telefont kikapcsolni (gondoltam én), de nem így történt.
mesterséges intelligencia - még inkább a parasztvakítás kategóriába tartozik, de alakul és komoly pénzt tolnak bele a kínaiak, jó lesz ez, de csak itt tartunk: ,,A mesterséges intelligencia lényege a gépi tanulás, azonban csak a kamerák (Al Camera) esetében valósul meg (Al Pohoto Learning)."
Innovációt keresi mindenki az új telefonokban, na az nincs, csak az almáéknál (de van Vivo a követendő irány) Az Asus a pc szektorban bebizonyította, hogy tud innovatív lenni (Transformer Book, vagy az Eee PC) mobilos téren valószínűleg nem fog összejönni.
dragonfx - B20 Telekom kártyával ahol jártam volt 4G. Vodafone kártyával nem volt mindenütt, de 3G igen. Szóval ahol használva volt és majd az új tulaj használja, van 3G-4G, de ha nincs (de van!) akkor ott a Telekom Fon, vagy egyéb WiFi hálózat.
Miért jó a ZenFone 5:
Telefonon legfontosabb része a kijelző, az fenomenális. A Samsung, de még inkább az egyébként egyik kedvenc gyártom a OnePus agresszív AMOLED paneljétől kiesik az egyébként túlérzékeny szemem.
Okos ujjlenyomatolvasó, amiért a tesztben írtam (ezt tudja más telefon is tudom)
A másik legfontosabb, a beszélgetési hangminőség + ,, AI koma a környezeti zajszinthez igazítja a csengetés hangerejét" - itt megint kiemelkedő a történet

A kamera túl van lihegve, fontos, de soha a büdös életbe nem készít olyan minőséget, mint egy olcsóbb (akár 100 ezer forintos) dslr kamera
Hardver: nem gamer pc, ez telefon, ne menjünk már el a 8 gigabájt RAM irányába
Akkumulátor na az gáz minden csúcsmobilnál, de ez tetszik végre egy gyártó is írja a sokak által használt töltési módszer káros:

https://fontecone.blog.hu/

(#9) pengwin válasza dragonfx (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, mindenkinek számít aki nem csak nagyobb településeken akarja használni a készülékét.

Vidéken tipikusan a 800MHz-es LTE-t használják a szolgáltatók a nagyobb lefedhető terület miatt.
Meg ha elmész valahová Európában, akkor jó eséllyel ott is a B20-on szórja majd a szolgáltató az LTE-t, mert nagyobb területű országnál még nagyobb szükség van rá.

Azt jó lenne tudni, hogy mit jelent pontosan az, hogy mindenhol volt 4G B20 nélkül is.

(#8) bloggiold
Gratulálok, jól megírt teszt!
Mondjuk szerintem ez a készülék meredeken túl van árazva a képességeihez és a külföldi beszerzéshez mérten.

(#10) D013
Nekem pont az a tapasztalatom, hogy ma már olyan helyeken is van LTE kapcsolat a mobilomon, ahol korábban legfeljebb Edge volt, de az is inkább csak foltokban (pl. Cegléd környéke).
Viszont ha a 4G elmegy, akkor ilyen helyeken gyakran előfordul, hogy más adatkapcsolati lehetőség nincs is.

A 3G hálózatokat már nem fejlesztik a szolgáltatók. A 4G lenne az első technológia, amivel teljesen kiválthatóak a korábbi, párhuzamosan futó hálózatok, úgyhogy inkább ebbe ölik a pénzt.
Hogy ez az átállás még hány évet (évtizedet?) vesz még igénybe, az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#10) D013 válasza dragonfx (#6) üzenetére


D013
aktív tag

Annyit tudok mondani erről hogy telekomnál annyira nem vettem észre különbséget, fővároson és megyeszékhelyeken meg van a 4G, gond nélkül, kisebb városokban is általában, de ott már többször esik vissza HSDPA/3G-re. Úton, vonaton, kocsiban viszont elég hamar megjelenik az Edge ikon (de gondolom B20-al is)

(#11) Cifu válasza D013 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, Telekomnál pont nem annyira hamar jelenik meg az Edge B20-al, legalábbis a főbb utak, autópályák környékén nekem szinte mindig van 4G (Waze miatt nem árt...). Vidéken lakom, van összehasonlítási alapon, hidd el, számít a B20, legalábbis Telekom + vidék kontexusban.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) doooo


doooo
veterán

Továbbra is csak egy dolgot bánok ennél az 5-ös szériánál, főleg az 5z változatban... az pedig egy zoom-kamera hiánya. Eleve kevesebb az értelme is, és a népszerűsége is a széleslátószögnek, és akkor még csak nem is valami extra minőségű kamerát raknak be erre a célra...

(#13) Doki42


Doki42
őstag

Nagyon jó lett a cikk grat

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#14) gabor9991 válasza dragonfx (#6) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha városi vagy akkor nem számít a b20.
Ha vidéki vagy b20 nélkül nincs 4G.
Ennyi.
Nekem számít itt az Alföldön, itt kell a b20, ha már korlátlan a mobilnetem tudjam is használni.

(#15) drgéza


drgéza
csendes újonc

Itthon, jelenleg az alza.hu-nál elérhető, ill. most fogyott el.(125.600 ft)

Van B20!

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha nincsB20, akkor ez a verzió kuka. De azt gondolom a szerző nem volt tisztában ezzel, hogy van , vagy nincs.

Ennyi pénzért majd' 2db Redmi Note 5 megvásárlása mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) drgéza válasza Graphics (#16) üzenetére


drgéza
csendes újonc

Hát...nem tudom...
Volt Redmi 5 plus telóm.
A kijelzője marha gyenge volt.
Az Asusé köröket ver rá. Nem szólva arról, hogy kinézetre 1 lapon nem lehet említeni a kettőt.

Mint írtam, van B20!

[ Szerkesztve ]

(#18) batai15 válasza dragonfx (#6) üzenetére


batai15
félisten

nem nem fárasztó, csak ki kellene menni a városból aztán keresheted a hálózatot.. pont azt lenne jó felfogni hogy a b20 hianya egy negatív kompromisszum amivel együtt lehet élni, de nem kellemes.

(#19) tomboy0013 válasza doooo (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

"Eleve kevesebb az értelme is"

Szerintem meg ennek van igazán értelme. De hát mások vagyunk :)

(#20) doooo válasza tomboy0013 (#19) üzenetére


doooo
veterán

Valahol már megoldották emlékeim szerint, hogy egy széles(ebb)látószögeset kombináltak zoom-mal. Keresgéltem is ma, de elfelejtettem, hogy melyik mobilnál olvastam... Az talán kompromisszummentesebb megoldás.

(#21) Graphics válasza dragonfx (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég erősen számít...

Én használtam B20 nélküli telefont... Szar, szetkapcsol. B20-assal van térerő rendesen, tudok netezni normális sebességgel, nem merül az aksi

@drgéza: A kinézet szubjektív. Nekem semmi bajom egyikkel se. De az Asus tul van még mindig árazva.

Notch annyira nem kell, és a hátlap is tökmindegy, mivel tokot teszek ra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) forgonati válasza dragonfx (#6) üzenetére


forgonati
őstag

Van ahol tényleg számít. Az én szlovák kisfalumban (Bánréve mellett) abszolút nincs 3G, csak 2G vagy 4G. Az Orange arrafelé nem építette már ki. Így nekem alap a 4G. De sok hely van még az országban ilyen.

Keelah Se'lai!

(#23) gyépés


gyépés
aktív tag

Számít sajnos a B20... Az én telómban nincs, a barátnőmében van. Mindketten vodások vagyunk. Vonatozunk vagy a Balatonhoz vagy borsodba. Útközben ő netezik, én meg olvasok (offline), videózok (offline) vagy azt nézem, amit ő néz a neten, ha nem vagyok elég well-prepaired. :) Mivel sokszor nem vagyok az, így tök profi lettem tortákból, magassarkú cipőkből, virágápolásból, meg ilyenekből. Azért jobb lenne a B20... :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#24) janeszgol válasza Graphics (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez alapján igazat írt a teszter és nincs benne B20, mert ők külföldről rendelték (EU raktárat írt, nem pontosította). Felülről második vélemény.

Szerk.: egy kérdés van, ami pont a B20-ról szól és az MM megválaszolta.

[ Szerkesztve ]

(#25) SP!T


SP!T
addikt

Nekem is ilyen telefonom van és megtaláltam rá a legtöéletesebb üvegfóliát :) Gondoltam megosztom: Imak

Amúgy én és feleségem is nagyon szeretjük ezt a telefont, csak javasolni tudom! :R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#26) bloggiold válasza janeszgol (#24) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igatat ír a teszter ? - Világosan leírtam szerintem: ,,Sajnos a B20-as 800 MHz-es LTE sávot nem ismeri. Mit is jelenet ez? Telekom SIM kártyával a B3-as 1800 MHz-es LTE sávot használva nálam mindenhol volt 4G. A másik foglalatba lévő Vodafone SIM kártyával 3G kapcsolat nem volt gond, a szolgáltató lefedettsége országosan 99%-os....''
Azaz mobil internet kapcsolat van, ha nem 4G, akkor 3G.
gyépés - igaz nem ezzel a telefonnal, de szintén B20 nélkülivel egy hétig tekeregtem a Balaton körül és fullon ment 3G-n a Vodás mobilinternet. Nem értem neked miért nem és miért nem elég a 3G Voda netezésre?
SP!T - köszi, az üvegfólia jónak tűnik és kell (ajánlott) is használni.

https://fontecone.blog.hu/

(#27) janeszgol válasza bloggiold (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Én értettem, nem én kételkedtem.

[ Szerkesztve ]

(#28) gyépés válasza bloggiold (#26) üzenetére


gyépés
aktív tag

Hidd el csak melegszik a telefon és edge meg a 3G közt kapcsolgat! Nem a településekkel van a gond, hanem köztük, meg mikor megyünk a semmi közepén, és ugye a vonat sokszor csinál ilyet. Aztán ugye "átsuhanunk" egy falun megörül a 3g-nek(ha van!), aztán kiérünk, esik is vissza edg-re, vagy oda se. Mikor megérkezünk valami lakóövezetbe akkor már jó, csak utazás közben küzd a teló, így a 3 és fél órás úton, ha csak netezni próbálok szinte le is merül a telefon, és főleg a csíkot néztem, hogy mikor tölt már be az oldal. Nálam ez ilyen. Hétköznapokon, városban semmi probléma, de aki sokat utazik, vagy fontos neki, hogy folyamatosan legyen net, az jobban jár a B20-as telefonokkal. Bár a semmmi közepén lehet az sem tud csodát tenni.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#29) Graphics válasza bloggiold (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne vond kétségbe miért nem elég.

Nem mindenki Vodafoneos.

Sajnos B20 nélkül vidéken nem túl rózsás a helyzet, ennek fényében a készülék drága.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) macilaci78 válasza Cifu (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs két hetes cikk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31) dragonfx válasza Graphics (#21) üzenetére


dragonfx
veterán

nagy kár mert rengeteg telo kiesik ezért

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32) macilaci78 válasza Graphics (#29) üzenetére


macilaci78
nagyúr

B20 és Telekom netem van, M5-M43 vonalon Kecskemét és Szeged vonzáskörzetét leszámítva használhatatlan böngészésre.
Sajnos B20-szal is épp csak a seggem tudom kitörölni vidéken.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) Šolaire


Šolaire
veterán

Szimpatikius telefon. Köszi a tesztet :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#34) drgéza válasza Šolaire (#33) üzenetére


drgéza
csendes újonc

A Media Marktnál 05.30.-án rendeltem meg, 118-ért.

Ma értesítettek, h július közepe körül várható...A hazai forgalmazó felfüggesztette a forgalmazást.

No comment.

( ócska helyekről, pl. gearbest, kínai, semmit nem érő garival kapható)
.

(#35) Šolaire válasza drgéza (#34) üzenetére


Šolaire
veterán

Itt se kapható [link] pedig cikk is született róla [link]
Mindenesetre nagyon szimpatikus telefon nagyon gondolkozok rajta. :) Idővel biztosan kapni majd.

“Praise The Sun” \[T]/

(#36) drgéza válasza Šolaire (#35) üzenetére


drgéza
csendes újonc

alza.hu-nál jövő héten lesz.

(#37) Šolaire válasza drgéza (#36) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi meg is nézem.

“Praise The Sun” \[T]/

(#38) drgéza válasza Šolaire (#37) üzenetére


drgéza
csendes újonc

1 db van az alzán!!!

(#39) Šolaire válasza drgéza (#38) üzenetére


Šolaire
veterán

Csapj le rá :) én nyár végén akarok cserélni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#40) drgéza válasza drgéza (#38) üzenetére


drgéza
csendes újonc

Nekem van már átvehető megrendelésem az alzánál.

Valszeg holnap veszem át.

(#41) Šolaire válasza drgéza (#40) üzenetére


Šolaire
veterán

Jöhetnek a tapasztalatok :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#42) Cifu válasza macilaci78 (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majd ha kijön, és lesznek legalább tesztek róla, esetleg a kezembe foghatom, akkor majd véleményt alkotok róla. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Šolaire válasza Cifu (#42) üzenetére


Šolaire
veterán

[link]
[link]
Nekem bőven elég lenne nem játszok telefonon. 5Z persze erősebb de nekem nem érné meg a felárat. :) procin kívül megegyeznek. Kamera,kijelző is korrekt.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#44) Cifu válasza Šolaire (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Macilaci78 megemlíti ill. belinkeli az ASUS ROG Phone bejelentését, mondom, hogy majd véleményt adok róla, ha kijönnek komolyabb tesztek, erre belinkeled nekem a Zenfone 5 tesztjeit... :U

Minek is? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) Šolaire válasza Cifu (#44) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem válasz akart lenni. Gondolom te nem szoktál tévedni :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#46) Cifu válasza Šolaire (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután válasz lett, így gondolom érted, hogy miért írtam azt, amit. :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Én még áprilisban vettem, (eglobalcentral-ról ~100e Ft-ért) persze abban sincs B20, de az előző két Motorolámban (amik már 4G-sek voltak) sem volt B20, igazából sosem hagyom el Budapestet. Szóval nekem ez ennyiért nagyszerű választás volt, szerintem jó a telefon.
Ahogy más is írta a hivatalos magyar forgalmazású Zenfone 5-ben van B20, szóval van az is, akinek kell. :)

Motorola Edge 20 Pro

(#48) drgéza


drgéza
csendes újonc

Jött mobilarénás teszt!!!

(#49) dragonfx válasza Phoenixy (#47) üzenetére


dragonfx
veterán

En is bp.n elek.akkor itt nem szamit?
Nagyritkan megyek videkre.balston nagyvarosok.erdemes akkor ezzel foglalkoznom?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50) janeszgol válasza dragonfx (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, ez nehéz kérdés. A véleményem, hogy én egy jobb hardver-ár arány miatt biztosan nem vágnám el magam egy plusz kommunikációs csatornától. 3-4 éve még simán, ma már nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.