Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Jó kis teszt, hatalmas RESPECT!
A telefon is jó, abszolút ott van a legjobbak között.

(#2) ATM_automata válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszönöm :R

What else?

(#3) Luck Dragon válasza ATM_automata (#2) üzenetére

Gratulálok a cikkhez, nem is tudtam hogy dual aktív a készülék, szuper, köszönöm:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) ATM_automata válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


ATM_automata
őstag

:R Igen , dual aktív, viszont 4G/3G csak az 1-es slotban van, szóval a 2-esbe csak olyan simet érdemes tenni, amin csak telefonálás folyik.

What else?

(#5) gery2123


gery2123
őstag

Nem rossz ez a készülék, de szerintem 130 nem ér. (nekem nem érne) illetve a design se az esetem!
Természetesen a teszt jól sikerült, gratulálok!

-- PSN_ID: GerY2123

(#6) ATM_automata válasza gery2123 (#5) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szia,

Amint már máshol is leírtam, ennyiért hivatalos magyar garral LG G3-at kapsz "csak" . A fényképezője vitán felül agyonveri a zenfone-t, de más téren szerintem bőven túlteljesít rajta az ASUS készüléke. Ahogy néztem a samsung készülékei is jóval drágábbak hasonló tudás mellett. Természetesen ahogy írtad is, kinek mi tetszik. Én azt gondolom, hogy márkás készülék nem nagyon van, ami árban is ennyi kártyafüggetlenül. De egyébként ha tudsz, akkor linkeld be, hasznos lehet azoknak, akik szintén úgy vannak vele, mint te, hogy nem rossz, de mást szeretnének. :R

What else?

(#7) Pepeninho


Pepeninho
őstag

A design annyira emberfuggo.....szoval errol kar beszelni. Viszont teny, higy egyben van a cucc. A nagy markak eros vasai nagyjabol 25%al dragabbak. Minimum! A kinai piacon mar akadnak konkurensek, de ez jelenleg benne van a TOP 5ben.
Jo cikk. Jobban szeretem ezeket a felhasznalaoi teszteket. Valahogy jobban emesztheto az atlag embernek!

Ps4, p30 pro

(#8) ctvagyok válasza ATM_automata (#6) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azért ott van a oneplusone és a lenovo vibe z2 pro is olcsóbban. A Sony Z2 sem jelentősen drágább. Bár ezek közül sem mind dual sim.
Viszont az Intel SoC-je igen jól sikerült amit eddig olvastam róla, a 4GB ram pedig egyenlőre kiemelkedik a mezőnyből. Jó teszt volt :K

(#9) ATM_automata válasza ctvagyok (#8) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ahogy olvastam XDA-n a OnePlus-al rengeteg szoftveres probléma volt/van, és bár a zenfone 2 beszerezhetősége sem volt teljesen zökkenőmentes a kezdeti időszakban, a OnePlus majd egy évig beszerezhetetlen volt, plusz ez a meghívásos rendszer...egy vicc. A vas nem rossz, de a szoftver közel se olyan penge, mint a hype körülötte.

A Vibe-nak bizalmat szavaztam volna, de végülis a szoftveres felület nem tetszett és árban sem volt olyan olcsó.

A Sony Z2-t nem ismerem, ami Sony volt eddig a kezemben, az nekem bejött. Ott is gyenge pont volt korábban a szoftver update, mint ahogy az ASUS-nál is. Reméljük mind a két márka változott e téren ;]

Megmondom őszintén, hogy eddig 2GB-al is elvoltam, nem igazán veszem észre, hogy most dupla annyi van. Talán később hasznát vehetjük, ha itt is az lesz, mint a PC-k esetében. Fossák ki az optimalizálatlan szoftvereket, mert a ram és a proci olcsóbb, mint a mérnöki munkaóra. :W

What else?

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"MTK-s telefonom volt, sose jött rá rendes szoftver, meg hát bugos is volt rendesen /3G/BT bug, hálózat eldobálás, fagyások és egyéb misztikumok/. Az új ARM-okról inkább rosszat olvastam, mintsem jót...marad az Intel."

Felmerül bennem a kérdés, hogy mi lenne az új ARM? Gondolom Qualcomm akart inkább lenni.

Csak mert az ARM az egy architektúra, amelyet pl az MTK is használ.

Utóbbival meg nem tudom mi a gond, érdekes nekem MT6752-esem van és kapok rendesen frissítéseket... :)

Tehát itt egy pici tévedés van, az ARM-mel kapcsolatosan.

A teszt jó, és a telefon is, azok a hiányosságok ,amik az elején voltak, nos azok miatt nem vettem én sem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) grengor


grengor
csendes tag

Eddig gondolkodtam Asus telefonon, mostmár egyre kevésbé. Szimpatikus márka, Asus a laptopom, volt garanciás szervizben, tök pozitív volt. A support miatt tényleg, de tényleg megéri szerintem nagyobb értékű cuccokat itthon venni. Erre a telefonra lehet hogy benevezek a közeljövőben, hátha még esik kicsit az ára is :DDD

(#12) ATM_automata válasza Graphics (#10) üzenetére


ATM_automata
őstag

Igazad van Duliee, nem voltam elég konkrét. :R

A snapdragon szériára gondoltam, 4xx/6xx/8xx. MTK alatt pedig pl. a MTK6589 és MTK6589T-re .Ezek az mtk-k olcsó és egész komoly HW körítésű készülékekben voltak (pl. THL W8S), 4.2.1-el jöttek ki és azzal is döglöttek meg. Tudom, hogy az újabb MTK-s telefonok már 5.0-ás droidot kaptak, de azt nem tudom, hogy ezekre fog-e update érkezni főverzió tekintetében. Az tény, hogy a kínai gyártók egy része már ráébredt, hogy a vevők igénylik és ezért már van amelyik foglalkozik is vele. Pl. ZTE vagy Xiaomi.

What else?

(#13) Graphics válasza ATM_automata (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na :D ezt így másold is bele a cikkbe :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Dominó85 válasza ATM_automata (#12) üzenetére


Dominó85
veterán

A Xiaomit ki is húzhatod a fenti felsorolásból, mivel csak a csúcs vagy felső közép kategória kap normális updateket. Én a Lenovo-t tenném be inkább oda, mert ők most nagyon beindultak. A Zenfone 2 ára/képei/hiányosságai és az ormótlan alsó/felső káva miatt esett ki nálam. Én a K3 mellett szavaztam és erősen visszavettem az MT6752 erejéből. 1.7Ghz-en 46,5k pontot hoz, míg 1.2-őn 36k-t, 970Mhz-en meg 28k-t. Utóbbi néha felmászott 1.2-re, így 1.2-n mennek a magok maxon. 3000-es aksi így 6-7 óra kijelzőidőt tud.

* Péter - 06302461862 *

(#15) gery2123 válasza ATM_automata (#6) üzenetére


gery2123
őstag

Természetesen magyar garancia sokat számít, és igen dupla SIM ennyiért nincs. Mondjuk nekem nem is kell egyenlőre. :)
Ahogyan a többiek írták One plus one Lehet alternatíva, 95k körül hivatalos gar a 64gb.
Ettől függetlenül nagyon jó készülék, csak nekem külsőleg nem adja. Nagyon várom az új One plus, és xiaomi készüléket is. Hátha valamelyik még jobb is lesz :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#16) kelzsoca válasza ATM_automata (#9) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért a OnePlus One komoly alternatívája lehet egy Zenphone 2-nek, igaz nem dual-SIM-es készülék, ha valakinek ez számít.

https://vertigostore.eu

(#17) tihibaby válasza ATM_automata (#9) üzenetére


tihibaby
senior tag

A O+O-hoz annyit hadd tegyek hozzá,hogy a stock rom-al sosem volt különösebben probléma,ellenben gar.vesztés nélkül lehet mókolgatni,amit sokan meg is tesznek,így aztán ennek eredménye képpen jöhetnek az anomáliák....és de,elég penge a CM,nem véletlen van annyi rajongója,a végletekig személyre szabhatósága már-már zavarbaejtő.
Durván egy éve elérhető a telefon,és már hónapok óta nem kell meghívó a vásárláshoz,amíg kellett is,hullámokban mindíg jött annyi,hogy még sok is volt.
Személyszerint rám is rámrohadt többször is,mikor nem volt akinek odaadjam.
Szóval aki akart,tudott venni.

(#19) Kékes525 válasza f(x)=exp(x) (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek, nagyon jó! Talán csak az ára...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Korrekt "kis" készülék! :)

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#21) sagit


sagit
addikt

Tegnap hozta a futár havernak amazonról hozzám

365€ volt szállítással, szerintem best buy

(2,3 GHz, 4 gb, 32 gb)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) Shyciii


Shyciii
veterán

"Viszont két koppintás a kijelzőn és felébred a telefon. Ha felébred... mert van, hogy nem.
Rajzolok a lezárt /fekete/ képernyőre egy "C" betűt és már indul is a kamera. Komolyan mondom, ezek a funkciók minden pénzt megérnek. Extra, hogy ezek a feloldási funkciók azon kívül, hogy működnek - kínai csodatelefonoknál ez elég esetleges volt eddig - testre is szabhatók."

Két probléma is van az állításoddal:

1. 3 mondat alatt rögtön ellent is mondtál magadnak. Először azt mondod, hogy vagy működik vagy nem a gesztusvezérlés, majd a végén azt mondod, hogy a kínai csodatelefonokkal ellentétben ennél működik...Talán azért nem működik az Asusnál, mert az Taiwan, ergo ferdeszemű az is? :D
2. Az pedig kifejezetten hazugság, hogy a kínai "csoda" tellefonoknál nem működik. Csak úgy irigylésképpen mondom neked, hogy a Oneplus One-on a gesztusvezérlés nekem MINDIG működik, szemben az Asus-odnál...:)

(#23) mayacska


mayacska
csendes tag

Szia! Csak két dolog: Snapdragon fAn és nem fUn. :K A másik, hogy ez valamiért nem telepíthető: [link]

(#24) Graphics válasza Shyciii (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a kínai csodatelefonok alatt nem a O+O érti, ennyire ne vedd zokon.

Inkább a gagyiphone-kban nem megy ez a funkció

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) f(x)=exp(x) válasza Shyciii (#22) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A koppintás nehezebben szokott működni, mint a lassabb és egyben hosszabb mozdulatok. :)

A második link csak nekem ír errort?

[ Szerkesztve ]

(#26) Shyciii válasza Graphics (#24) üzenetére


Shyciii
veterán

A 30-40eFt-os gagyi telefonokat meg ne hasonlítsunk már össze egy 3-4-szer annyiba kerülő Asus-al.

(#27) Graphics válasza Shyciii (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nem.

Hogy irjam, hogy ertheto legyen. :D

Ha megnezed a feltorekvok kozul van aki vadabbam araz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Halkow.


Halkow.
senior tag

Nekem nem bejövősek az Asus telói habár sokan szeretik. Ha azt nézzük 130k és hogy 4GB Ram és Dual sim aktív akkor nincs párja.

(#29) ATM_automata válasza Shyciii (#22) üzenetére


ATM_automata
őstag

Szerintem elég érthető amit leírtam, eddig még csak neked volt vele gondod. :) A gesztus vezérlés érdekes módon megbízhatóbb, mint a két koppintásos feloldás. Jó lenne tudni miért. A 1+1-t azért ne mossuk már bele az általánosan kintről rendelt kínai telefonok halmazába. Mondjuk az umi, dooge, kingkong márkák közé, amiknél a marketing anyag igazából köszönő viszonyban sincs időnként a valósággal.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#30) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Még annyi, hogy a 1+1 nyitó ára se volt ennél kevesebb, és az már nem ma volt.

What else?

(#31) Jeanne d'Arc

Jo kis telefon ez, lehet elfogadnam. :))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#32) Gregman


Gregman
tag

Először is gratulálok a cikkhez és a telefonhoz is. :)
Mikor a PH-s cikket elolvastam, akkor úgy éreztem, hogy meg van a számomra tökéletes telefon. A legfontosabb szempontjaimn: fullhd, 4GB, microsd, dual active!!.
Kis idő múlva kézbe foghattam egy üzletben, ahol mellette volt még, Huawei, Lenovo stb.
Az első reakcióm az volt, hogy kicsi a fényerő, sebaj növeljük meg, gondoltam. A beállítások között azonban sajnálattal vettem észre, hogy maximumon van már.
Apróságnak tűnhet, de azóta nem számolok vele.

[ Szerkesztve ]

(#33) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"CPU egy igen komoly, 47.541-es pontszámot teljesít, ami még a megrögzött Snapdragon Funokat is halk mormogásra sarkalja"

Sarkallná, ha lenne ennek bármi jelentősége. Aki szerint van, annak meg nem hiszem hogy komolyan kéne venni a véleményét a témában.
Hogy mennyire nincs, azt tök jól illusztrálja pl. az 50000 körüli Meizu MX4 score.
Oké hogy 50k-t gurít AnTuTu-ban, de betöltesz egy komolyabb 3D-s játékot, és már nyög is keményen a GPU.
Egyébként az a 47k a teljes score, nem csak a CPU. Ilyen számítási teljesítmény meg játékon kívül mi máshoz kell mobilon?
Semmihez. Project Butter óta anyám rakétaporszívója is meghajtja döcögés nélkül a droidos ui-t, pedig abban asszem csak félmagos processzor van. Viszont ha játék, akkor az IGP legalább olyan fontos, mint a CPU.
És nagyon sok, ötvenezer körülit bentymárkoló chip itt vérzik el (tudom hogy ez nem).
A végén ha az ember oszt szoroz meg hatványoz, előbb-utóbb úgyis rájön, hogy a bentymárkolás csak addig fontos, amíg meg nem veszed a készüléket. Utána már csak a felhasználói élmény számít. :)

(#34) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

" Nézzük!

- Kevés RAM
- Szoftver frissítés hiánya
- Kis akku /ha nem cserélhető/"

Mert itt biztos lesz szoftverfrissítés ezerrel.. :D

100% hogy ennyiért Oneplus One-t vennék

(#35) f(x)=exp(x) válasza szabi__memo (#34) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Miért ne lenne frissítés? :U

(#36) ATM_automata válasza szabi__memo (#34) üzenetére


ATM_automata
őstag

Mióta megvan már 2 vagy 3 verzió frissítés jött ki rá. A Zen appok, amiktől jól használható lesz az egész - launcher, contact, email, Pixelmaster camera, Clock stb - folyamatosan kapnak updateket. A kamera pl. pont most frissül, ahogy írom ezt a postot.

A google calnedar app nem frissül fele ilyen ütemben, mint ezek a ZEN appok és egyébként igencsak jól használhatóak a mindennapokban.

A korábbi benchmark hozzászólásban felvetett dolgokkal kapcsolatban igen, a számok csak puszta számok, a felhasználói élmény a lényeg. Azzal szerintem itt rendben van minden. Sajnos az embereknek kell valamilyen kapaszkodó, hogy mégis mennyi is az annyi. Lehet szidni ezeket a tesztprogramokat, de azért mégis csak van valami értelmük és láthatóan az igény is megvan rájuk. :R

What else?

(#37) Shyciii válasza ATM_automata (#29) üzenetére


Shyciii
veterán

Dooge, Umi? De te egy 50eFt-os kategóriás telefonokat hasonlítasz össze egy 120eFt-os kategóriával ember. Szerinted ez rendben van??? Persze hogy xarabbak több szempontból, mert fele annyiba (se) kerülnek. Jó hogy nem egy Trabantot hasonlítasz össze egy Aston Martinnal...

(#38) ATM_automata válasza Shyciii (#37) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem értek veled teljesen egyet. Ha egy termék hibás, és így adják el - ráadásul ismert a hiba - , akkor az baj. Függetlenül attól, hogy mennyibe kerül. Ez egy rossz hozzá állás, hogy ha olcsó volt nem baj, ha bugos. Ha valami szar bármennyit kérnek is érte az szar. Egy akksi vagy egy proci teljesítménye adott. Egy funkció ha be van építve menjen és tegye a dolgát árfüggetlenül. Ha veszek valamit 50k-ért a hibátlan működés vagy éppen szoftver update ugyan úgy elvárt, mint egy drágább készülék esetében, mac nem lesz olyan erős alatta a vas vagy a hozzá adott egyéb szolgáltatások. Jól néznénk ki, ha a samsung vagy lg készülékek nem működnének rendesen csak azért, mert nem a 100k fölötti szegmensből valók. :)

What else?

(#39) Fkris válasza Shyciii (#37) üzenetére


Fkris
őstag

Ha annyira lennek szorszalhasogato, mint te, akkor mondanam, hogy max egy hasznalt Astraval hasonlithatna ossze a trabit, mert az kerul 5* annyiba.
Szemlelteteskent is irta, sot, ha mar itt tartunk, haver g2 minijen is hektikus a duplakopp erzekeles, pedig az is belekerul(t) 70-80kba.

Szerk.:
Arrol nem is beszelve, amit egyel feljebb taglal ATM.

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#40) Shyciii válasza ATM_automata (#38) üzenetére


Shyciii
veterán

ATM_automata

Használtál már 40eFt-os Samsung készülékeket? Mert akkor nem írtad volna azt, hogy jól néznénk ki, ha a Samsung készülékek nem működnének rendesen. Közeli példa rögtön az Ace 4, de Samsung szervízben sokat tudnának mesélni az alsó vagy középkategóriás telókról, hogy milyen ismert hibáik vannak, és mennyi rohad bent náluk. Igazi tévhit, hogy ami olcsó, az ugyanolyan jól működik, és ugyanaz az elvárás vele szemben, mint egy drága termékkel. Ez sosem volt így sem mobil, sem más termék esetében.

Fkris

Csak hogy olcsó kínai noname telókról volt szó. Az LG meg nem noname ugyebár, ha már szőrszál hasogatásról van szó. Mondjuk az én szememben az LG nem ér sokat. Nem is vennék soha, de ez már az én személyes véleményem. Azt meg már kifejtettem neki, hogy amit ő állít, sosem működött így a piac semmilyen más terméknél. Az egy dolog, hogy neki ez az elvárása.

[ Szerkesztve ]

(#41) ATM_automata válasza Shyciii (#40) üzenetére


ATM_automata
őstag

Kedves Shyciii,

Örülünk, hogy itt voltál velünk. Értékes volt minden szó, amit a Zenfone 2 témához hozzá tudtál tenni. :) Mivel ez egy - konkrétan az én -szubjektív logout bejegyzésenhez kapcsolódó topic, engedd meg, hogy úgy lássam, ahogy én akarom. Nem azért készült, mert cégér kell ennek a készüléknek és látható módon győzködni se kell senkit arról, hogy miért vagy miért nem lesz ez jó neki. Pusztán azért írtam, hogy ha lehet segítsek döntést hozni, vagy csak legyen pár perc kikapcsolódás annak az életében is, aki elolvassa

What else?

(#42) Fitzgerald válasza ATM_automata (#36) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt értem, de a lényeg az lett volna, hogy ez egy mesterségesen generált igény, aminek az elsődleges célja az átlag user megtévesztése. Marketing.
A most 2 éves Note 3 lehet hogy kevesebbett dob ma Antutuban, mint a relatíve új Meizu M1 note pl.
De a power user tudja, hogy valós teljesítményben, felhasználói élményben utcahosszal vezet a Note. :)

(#43) ATM_automata válasza Fitzgerald (#42) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nyilván. Ezt nem is kell tovább vesézni. Ez a szám arra van, hogy egy átlag user mégis értse azt, hogy Snapdragon 410 meg Intel Z3580 az tudásra 21564 meg 47687. Ennyi...kell egy mérő szám arra, hogy az kétszer erősebb...de azt mindenki tudja és le is van írva, hogy ettől még egy optimalizálatlan vagy szarul összerakott szoftveres rendszer nem lesz istenkirály...de amúgy meg ennyi erővel a kolléga belekezdhetett volna abba is, hogy 2GB ram meg 4GB ram...soha véget nem érő téma. :R

What else?

(#44) szabi__memo válasza f(x)=exp(x) (#35) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Már épp itt miért lenne? Van valami konkrétum a támogatás idejéről? (ez neked is szól ATM_automata)

ATM_automata: szerintem a lényeg a rendszer frissítése, nem a vagy használt, vagy nem használt gyári appoké.

Shyciii: azért az az LG legyártott már 2 nexust és épp tolja a 3.-at. Biztos azért mert gagyi...

[ Szerkesztve ]

(#45) ATM_automata válasza szabi__memo (#44) üzenetére


ATM_automata
őstag

Alakul a rom frissítés bebiztosítása :D

CM12.1 On ZenFone 2

What else?

(#46) szabi__memo válasza ATM_automata (#45) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jaja, láttam én is, ez jó hír, az biztos!

(#47) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon jó :K :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#48) gusthy válasza szabi__memo (#44) üzenetére


gusthy
veterán

A jelek szerint lett épp itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.