Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem kéne.
A céges Zbookom fixen nem cserélném le erre.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) cantus


cantus
tag

Anyaghasználat so-so és az, hogy le lehet kapni a hátlapot még pozitív hír. De a hűtési teljesítmény, a forrasztott memória, a rövid akksiidő és ez a kevés csatlakozó sajnos nagyon rossz irányba viszi ezt a kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#3) Mamuska válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


Mamuska
őstag

Főleg ha Dreamcolor Zbook, szerintem abba jobb kijelző kerül.

(#4) sb válasza cantus (#2) üzenetére


sb
veterán

A hűtéssel nem látok problémát.
2kg alatti és 6 magos procival 3GHz környékén jár. De még gpu-val is 2.5 körül megáll.
Amikor elkezdtem olvasni csak pislogtam, hogy mi lesz ebből...

Csatlakozóból a Type-C/TB megold mindent. Ha most vennék biztos nem keresnék mást, csak ami így "dokkolható".

A forrasztott ram nyilván gáz és az üzemidő se túl jó, de valahol ez is érthető.

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Az a tapipad megoldas eleg kiraly, de ettol fuggetlenul nem kellene.

(#6) Sinesol


Sinesol
veterán

Egész érdekes gép lett ez és lehetett volna szerencséje is, ha tovább bénázott volna az Apple. Viszont a mostani Macbook elég bitang lett, nem hiszem hogy bármi is megszorongathatja a kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#7) troviko


troviko
senior tag

Nekem sem kéne, pedig most is Zenbook-om van, igaz jóval alapabb és olcsóbb kivitel. Ez nekem túl vastag, és amúgy a tapipad nekem nagyon nagy baromságnak tűnik.Felesleges.
Sokkal inkább kéne egy XPS.

https://www.oldtech.hu/

(#8) troviko válasza Sinesol (#6) üzenetére


troviko
senior tag

Azt bármi megszorongatja. :)

https://www.oldtech.hu/

(#9) Tin


Tin
veterán

háromnegyedimillióért nem kéne. de normális áron simán jó kis gép.

(#10) Sefter


Sefter
veterán

Attól, hogy drága, még nem lesz azonos kategória az elitebook/latitude/thinkpad trióval, pláne a macbook-al..
Kihagyni a gigabites lant, forrasztani a memóriát, és win 10 home-ot adni hozzá... :(

Psn ID: sefter_hun

(#11) Khelben válasza Sefter (#10) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem nem is Elitebook-Latitude-Thinkpad vonal volt a cél, hanem az XPS-Macbook Pro kategória. Az a fajta munkagép, ahol a kinézet miatt kell sok kompromisszumot kötni (csatlakozók, bővíthetőség).

(#12) Sefter válasza Khelben (#11) üzenetére


Sefter
veterán

A cikkben volt, hogy azokkal egy kategória...a kinézete pedig a 10 évvel ezelőtti sony vaio-mra emlékeztet, a vastagságán kívül..

Psn ID: sefter_hun

(#13) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ennyi pénzért kaphatott volna rendes magyar kiosztást és 16:10-es kijelzőt is... Amúgy nem rossz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#14) cucka


cucka
addikt

Ezzel a géppel az a baj, hogy 800 ezerbe kerül de úgy néz ki, mint egy 300 ezres gép. Ennyi pénzért vehetsz macbook-ot, ami nem csak drága, de drágának is érződik.
(Pl. nekem az nem fér bele 800 ezerért, hogy két kézzel kell szétfeszíteni a zsanérokat, vagy hogy a gép oldalán csak úgy random oda vannak dobva a portok)

A képernyős touchpad szoftveres támogatása milyen? Az ötlet maga egy nulla, mindenki látott már érintőképernyőt, a lényegi kérdés, hogy mennyire jól csinálták meg a szoftveres hátterét, erről egy árva szó sem esik sem itt, sem a hivatkozott cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#15) Shyciii


Shyciii
veterán

Soha többet Asus Zenbook. 3-at is vettünk céges hasznélatra különböző időkben, és abból kettő lazán tönkrement kevesebb, mint 1 év alatt. Minőségre se érződik, hogy komoly készülékkel van dolgunk, közben meg drága, mint a dög, Ráadásul papíron jó a sebessége, de olyan gyorsan veszi le az órajelet a melegedés miatt, ráadásul hangos. Az a szélzúgás hang, hát khm...k.rva zavaró.

(#16) Tin válasza Shyciii (#15) üzenetére


Tin
veterán

milyen zenbookok voltak?

(#17) Khelben válasza Shyciii (#15) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zenbook Pro != Zenbook

(#18) Noukoum válasza Shyciii (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy gép alapján lehúzni egy teljes szériát, szép.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Shyciii válasza Tin (#16) üzenetére


Shyciii
veterán

Cégesek Asus Zenbook Flip UX360-asok. A főnök magán Zenbookja pedig egy Pro UX550 volt. Mindegyik egy igazi kuka szökevény. Miután elkezdtem nézegetni fórumokat, kiderült, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek. Igen sokan panaszkodnak. Céges használatra (akárcsak a Lenovo Yoga-t) egyáltalán nem ajánlják. Gyatra minőség, és a Fixdirect szervízre is sokan panaszkodnak (ezt mi is meg tudjuk erősíteni). Miután Fixdirect kvázi hülyének nézi az ügyfelet, elvittük egy magán szervízbe, ahol nem sok híja, hogy kiröghtek, hogy Asus Zenbook-okat használunk céges használatra. "Az ellenségemnek se kívánom"...csak hogy a szervízes szavaival éljek.

(#20) Tin válasza Shyciii (#19) üzenetére


Tin
veterán

nekem UX305 van, bár én nem melóra használom, de van kollégám, aki 3 éve hordozza-gyűri, és nem kíméli. nincs vele baja. viszont az ez utáni szériáknál egyre több panaszt olvastam, hogy szar a zsanér. túl laza (ez viszonylag egyszerűen orvosolható), vagy törik, vagy egyéb gond. tehát munkára csak olyannak, aki vigyáz is rá.

a visító ventillátor és a túl agresszív hűtési programja sokkal zavaróbb. bár erre van külső program, ami kordában tartja, és akkor nem hangos. viszont, az enyém i7 ellenére sohasem throttlingolt. éppen annyira tervezték felül a hűtést, hogy órákig elmegy max terheléssel.

pontosan mi volt a baja a céges laptopoknak?

[ Szerkesztve ]

(#21) Shyciii válasza Tin (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Zsanér mindegyiknek, túlzott throttling (ami azért fogható a WIndows-ra is, mert Linux Mint-nál kevesebbet pörgeti túl). Alapvetőleg elég hamar lassúak. Egy egyszerű i3 Kaby Lake-es procival sokkal reszponzívabb az én Acer-em, mint ezek az Asusok. Aztán gyakorlatilag a két céges-el wifielérési problémák vannak, fagyások tömkelege (nem oprendszer gond). Hogy ez mennyire köthető a túlmelegedéshez amiket ezek produkálnak azt nem tom. Illetőleg az egyik akksija 3/4 év után olyan szintre lecsökkent a kapacitása...Mindkettőben alaplapcsere lett volna, de inkább kukázva lettek.

(#22) Tin válasza Shyciii (#21) üzenetére


Tin
veterán

zsanér az jellemző rájuk, ahogy írtam. a throttlingnál meg valóban az van... elkezdték gondolom kispórolni az anyagot a hűtésből, és gondolták, hogy ellensúlyozzák azzal, hogy agyonhűtik. engem is baromira zavar, hogy pár mp-es peak teljesítmény után azonnal elkezd zúgni, miközben alig 45 fokos a proci.

mivel én tök alap dolgokra használom, egyszerűen visszavettem 85%-osra a proci teljesítményét, és azóta kussban van. másik megoldás pedig ilyen utólagos program (service) letöltése, ami monitorozza, és felülírja a "gyári" értéket, és nem hagyja felpörögni a ventit, csak akkor, ha már tényleg melegszik. azzal hibátlan.

egyébként meg ja. ultrabook az ilyen...

(#23) Shyciii válasza Tin (#22) üzenetére


Shyciii
veterán

Céges szinten nem működik az, hogy fogsz idegen service-eket, programokat, és futtatod :)
Nálunk ezeket felsővezetők használták. Nincs esély, hogy ilyenek fussanak rajta, és ez most nem üldözési mánia.

Most tesztre van nálunk Acer Swift 5-ös. Kíváncsi vagyok, hogy ez hogy fogja bírni...

[ Szerkesztve ]

(#24) Tin válasza Shyciii (#23) üzenetére


Tin
veterán

komolyan felsővezetőknek konzumer netbookot vesztek? milyen cég ez?...

van normális biznisz vonal erre...

(#25) Shyciii válasza Tin (#24) üzenetére


Shyciii
veterán

Kicsi, könnyű, i5, 8GB, SSD, tabletként használható legyen (tehát 360 fokban fordítható), érintőkijelzős, fém esetleg magnézium ház, szép kijelző.

Túl sok választás nincs ezekből. Lenovo Yoga szintén kakukk. Az még rosszabb volt.

Business vonal az értékesítőknek való. Ők azt kaptak. Felsővezetők nem fognak 15"-os vastag business notikkal járkálni.

[ Szerkesztve ]

(#26) dingdongkng válasza Tin (#22) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát nem tudom, nyilván az ilyen rendkívül high end i7-ek throttlingolni fognak, de szerintem egy kicsit is alacsonyabb tdp-ű cpu-t azért tudni kellene throttling nélkül járatni. Meg amúgy anno az OG Surface Pro-m (i5-3317U) sem throttlingolt sosem, pedig azért az nem volt egy energiatakarékos CPU annyira, hiába papíron ulv.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#27) Tin válasza Shyciii (#25) üzenetére


Tin
veterán

lenovot el kell felejteni. dell xps?

amúgy értelek, persze, de ez konzumer termék. nem hordozásra való, hanem arra, hogy 90%-ban otthon átrakd az asztalról az ágyra, és évente párszor elvidd magaddal, ha utazol. szóval ez nem az asus hibája, egyszerűen nem a megfelelő kategóriájú gépbe nyúltatok bele.

(#26) dingdongkng: még az apple csodagépei is throttlingolnak.

[ Szerkesztve ]

(#28) cucka válasza Tin (#27) üzenetére


cucka
addikt

De, hordozásra való, és de, az Asus hibája, ha ipari hulladékot árul.
Könnyű, vékony, nagy akksi idővel rendelkező gépekről beszélünk, mi az, hogy nem hordozásra való? Hordozható gépnek van tervezve és annak is árulják.

Nehogy már a vevő legyen a hibás azért, mert a félmilliós ultrabook széthullik a használattól.

(Amúgy a használt piac elég jól beárazza, hogy mi menniyt ér. A cikkben szereplő Asus gép 3 év múlva feleannyit se fog érni, mint egy ugyanilyen drága Mac. A Mac amúgy kőkeményen throttlingol, viszont nem esik szét 3 év alatt. Kinek mi fontos)

[ Szerkesztve ]

(#29) Prof


Prof
addikt

No fene a fizika nem valtozott meg mindig.
Lapos "gep" relative eros hardverrel (dpgu+i7) > hulladek hutessel > hasznalhatatlan bovli > Deja vu 10000.

De legalabb a 16:9-es 4K kijelzo miatt meg ocska lassu szar hasznalhatatlan bovlinak is erzodik, amit barmilyen 5 eves parszazdollaros fullHDs laptop laposraver, egy parezer forintos 10 eves 16:10-es lenovo meg egyenes foldbedongol produktivitasban.

De birnam ha legalabb 1 gyarto lenne a noti piacon aki hasznalatra gyart/tervez gepet nem eladasra.

(#30) Tin válasza cucka (#28) üzenetére


Tin
veterán

hosszú és meddő vita lenne, de aki félmilliót kiad egy zenbookért, az meg is érdemli. abban a kategóriában már kapni normális gépet is. egyébként nem tudtam, hogy a zenbookok ennyibe kerülnek, és azt hittem, csak a pro vonal van fél milla felett, a "sima" zenbook az inkább 3K alatti kategória. és durván annyit is ér.

egyébként jól mondod, a piac egyrészt beárazza, másrészt idővel a brand is megkopik, ha valamit nem jól csinálnak. látod, mi történt a thinkpad vonallal, mert a kínai azt hitte, a névből örökké megél. hát nem.

(#29) Prof: ezt én sem értem. de még a kifejezetten munkára való gépeket és designra tervezik, akár az új macbook pro-t ha nézed. egy vicc. kit zavar, ha kicsit vastagabb és nehezebb, ha cserébe tartós lesz? biztos nem azokat, akik munkára használják. de persze lehet, hogy ha nem mentek volna el ebbe a szuperkönnyű és szupervékony irányba, már kihaltak volna a notebookok. cserébe a tablet kezd kihalni.

[ Szerkesztve ]

(#31) cucka válasza Tin (#30) üzenetére


cucka
addikt

Álljunk már meg, nehogy már a vevő legyen a hibás azért, mert a gyártók túlárazott szemetet sóztak rá.

Ha veszek egy drága cipőt és leválik a talpa 3 hónap alatt, akkor joggal vagyok mérges, mert nem ezért fizettem. És erre a problémára nem az a helyes válasz, hogy az én hibám, mert nem értek eléggé a cipőiparhoz.

Amúgy mi történt a Thinkpad vonallal? Elkezdték az olcsó gépeken is használni a brandet. Ez nekik meg a brandjüknek rossz, vevőként viszont lényegtelen. A drága thinkpad-ek továbbra is jó gépek, az olcsók meg szarok, de legalább olcsók, nincs átverés és megtévesztés.

ezt én sem értem. de még a kifejezetten munkára való gépeket és designra tervezik, akár az új macbook pro-t ha nézed. egy vicc. kit zavar, ha kicsit vastagabb és nehezebb, ha cserébe tartós lesz?
Új macbook pro-t használok munkára. Semmi baj nincs a tartóssággal, általában véve a macbook-oknál a tartósság az egyik fő ütőkártya.
Nem tökéletes gép, 1-2 hülyeséget elkövettek a tervezésnél, de az a szomorú helyzet, hogy a pc laptopok még mindig nagyon messze vannak ettől. (Tényleg, azt már megcsinálták windows-on, hogy a kétujjas scrollozás ne lagoljon? :D )

És hogy kicsit értsd az apple-t. Ők azoknak az embereknek tervezik a gépeket, akik bemennek az apple boltba és 880 ezer forintért vesznek laptopot. Tehát nem a céges rendszergazdáknak, se nem az árérzékeny vevőknek, és annak sem, aki specifikációk alapján választ gépet magának.

[ Szerkesztve ]

(#32) Tin válasza cucka (#31) üzenetére


Tin
veterán

ne haragudj, de nem tudlak követni. konzumer ultrabookról beszélünk, amire azt mondtam, hülyeség üzletinek venni, mert úgysem fogja kibírni. egyik gyártó konzumer vonala sem bírja a valóban húzós használatot, kivéve a nagyon drágákat, pl. a macbook. a zenbook viszont minden, csak nem túlárazott. amiről a cikk szól, talán az, de az pro, és a beszélgetés nem erről, hanem a 300K alatti kategóriáról szólt.

második: ha a gariidőn belül tönkremegy, javítják. ezt is, mint a cipőt.

a thinkpad vonal egy rakat szar. vagy átaludtad az elmúlt kb 6 évet?

az apple-s magyarázatot köszönöm, megmosolyogtam :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Shyciii válasza Tin (#32) üzenetére


Shyciii
veterán

Bocs, de nagyon nem konzumer vonal az érintőkijelző, és a 360 fokban forgatható tablet mód.

(#34) Tin válasza Shyciii (#33) üzenetére


Tin
veterán

Legutolsó ismert ár (2018. 06. 21.): 247 900 Ft

akkó mi?

biznisz vonal fél mihálytól felfelé indul.

(#35) VágniValó


VágniValó
addikt

TUF FX505/705 tesztre van esély?
:R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36) Khelben válasza VágniValó (#35) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az FX504 tapasztalatai alapján felesleges lenne...

(#37) VágniValó válasza Khelben (#36) üzenetére


VágniValó
addikt

Pedig nagyon úgy néz ki felülkerekedett az FX504 gyermekbetegségein a zajszintet leszámítva. A linkelt cikk több, mint kimerítő, de itt is szívesen olvasnék róla.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#38) cucka válasza Tin (#32) üzenetére


cucka
addikt

Amúgy lehet, más csatornát nézünk, mert most beírtam az ipon keresőbe, hogy zenbook, és vastagon a 4-500 ezres árkategóriát látom. A legolcsóbb modell is 300k fölött van. Személy szerint én ennyi pénzért elvárom, hogy ne hulljon szét a laptop, függetlenül attól hogy melyik célcsoportra pozicionálták a piacon a marketingesek.

a thinkpad vonal egy rakat szar. vagy átaludtad az elmúlt kb 6 évet?
Ja, olvastam, hogy megváltoztatták a billentyűzetet és ezért sírt évekig az összes fórum meg youtube harcos, együttérzek.

az apple-s magyarázatot köszönöm, megmosolyogtam :)
Pedig azt komolyan gondoltam.
A business gépek vevői a nagy cégek beszerzési osztályai, ezért nekik tervezik őket, nem a felhasználónak. Ezért vehetsz pl. business gépet 1366x768-as TN panellel, jó sok pénzért. Vagy ezért használhatatlan az összes business gép mikrofonja és hangszórója, pl. a mindennapi munka során konferenciahívásra. Egyszerűen csak nem neked, a felhasználónak tervezik ezeket, hanem annak, aki egy excel tábla alapján jóváhagyja a beszerzést.

[ Szerkesztve ]

(#39) Tin válasza cucka (#38) üzenetére


Tin
veterán

jólvan akkor, ha az ipon keresője azt mondja, hogy a 14-es zenbookok kizárólag 300k felett vannak, akkor biztosan a 13-as zenbookok is azon az áron voltak korábban, amikről mi beszélgetünk. a zenbook konzumer vonal, a "pro" talán az üzleti vonaluk, de azért az árért komolyan vehetetlen.

thinkpadnek nem a billentyűzet volt a baja, hanem az építési minőség és a szervizháttér béka segge alá vándorlása. a konzumer vonalról már ne is beszéljünk. az utóbbi 1-2 évben próbál kimászni ebből a lenovo.

az apple-s magyarázatoddal nem tudok mit kezdeni, mert egy véleményt. amit itt megint írsz, az összes többi gépet fikázva, az meg szimplán csak nem igaz.

szerintem engedjük el ezt a témát, jó? nem akarlak megbántani, de tovább folytatni sem ezt. értelmetlen.

(#40) hemaka válasza cucka (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azert nem kell annyira isteniteni a macbookot sem. Nekem volt, hogy kihullott belole a csavar, aztan az ujnal kattogott a gomb a billentyuzetben, kaptam egy ujat, abban is egy ido utan... Igy elengedtem oket, most az uj air eddig jonak tunik, de azert varjunk ezzel a kijelentessel par hetet.

(#41) Khelben válasza VágniValó (#37) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát nem úgy néz ki.

(#42) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

8 kilóba nem fért bele a win10 pro, ha már egyszer a pro felhasználók a célközönség? :Y

https://www.coreinfinity.tech

(#43) cucka válasza Tin (#39) üzenetére


cucka
addikt

Figy én nem vagyok az asus termékek szakértője, de a zenbook sorozat az határozottan prémium kategóriára van pozicionálva.
A régi zenbook-ok drága ultrabook-ok voltak, a mostani zenbook-ok drága ultrabook-ok. Te úgy írsz róluk, mint ha valami gagyi százezres budget gépekről beszélnénk, közben meg a legolcsóbb zenbook amit meg lehet venni az 317 ezer forint.. :U
(De simán lehet, hogy volt egy low budget zenbook sorozat, amiről lemaradtam.)

az apple-s magyarázatoddal nem tudok mit kezdeni, mert egy véleményt. amit itt megint írsz, az összes többi gépet fikázva, az meg szimplán csak nem igaz.
Konkrétan azt állítom, hogy a zsírúj 15.6"-os P szériás thinkpad lényegében alkalmatlan konferenciahívásra, mert alig hallasz valamit. A T szériás 14-es szintén. Latitude-ból 12.5-ös, 14-es és 17-es verziókat próbáltam, ugyanez a probléma. Hp gépeket szerencsére nem használok.
De amúgy nagyon jó gépek sok szempontból, pl. remek magnéziumházuk van, napsütésben nézegetheted, mert fényerőmentes business class TN panelen nem fogsz látni semmit.

Amikor életem első új laptopját vettem, akkor a fórumos okosságok után mentem, és lett egy business hp laptopom. Akkor tanultam meg, hogy hiába jó valami papíron, ha borzalmas használni.

(#44) cucka válasza hemaka (#40) üzenetére


cucka
addikt

Az apple gépeknek is vannak hülyeségeik, persze. Nekem hardveres gond még nem volt velük, nem hullottak ki belőle csavarok sem, de az új butterfly mechanikás billentyűzetük az valóban elég pocsék - könnyen elromlik és használni se jó igazán. A másik, amiért zúgolódás van, az a throttling, az új hatmagosok pár másodpercet bírnak a reklámozott órajelen mielőtt túlmelegednének.

[ Szerkesztve ]

(#45) VágniValó válasza Khelben (#41) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, láttam ezt is. Még alszok rá párat.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#46) hemaka válasza cucka (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

Teljesen jogos a felhaborodasuk, de azt nem ertem mondjuk, hogy egy air szintu gepen miert akar renderelni emberunk orakon at? Nem arra valo.

(#47) Francia91


Francia91
veterán

"Felsőkategóriás munkagép – talán így nevezhetjük magyarul azt a csoportot, amelyben a drága, erős hardverrel felszerelt, de nem játékra, hanem erőforrásigényes munkára optimalizált notebookokat találjuk. Oszlopos tagja ennek a körnek a HP Elitebook család, a Lenovo Thinkpad sorozat, a Dell Latitude gépei, "

A DELL Precision szériája nem ide tartozik? Mert szerintem keményen munkaállomás kategória a laptopok között. Talán sokkal jobban, mint a Latitude széria

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#48) Bandit79


Bandit79
aktív tag

..ha már kell a kakaó, akkor itt vannak a keménylegények:
[GeForce RTX 20 series mobile GPUs] nem sokkal drágább...
[bencheredmény]

[ Szerkesztve ]

(#49) sb válasza Tin (#30) üzenetére


sb
veterán

De mi a normális?
Fentebb ment a fika, hogy rossz a hűtés. 2kg alatt van és 6 maggal, gpu-val is 2.5-3.0-át tart.

Itt van előttem egy "normális" Latitude E5590 és 1.7-1.9 cpu only terhelésen, 15W-ra visszavágja magát (45-ről majd a 25-öt sem tudja tartani... legalábbis szerinte), közben sűvít mint az állat.

Ha jóindulatú vagyok és csak a vezérlés rossz akkor is töredék hőt vezet el, mint ez a consumer ultravacak.
:F
Cserébe biztos masszívabb. Annak is tűnik. Amíg mellé nem rakom a Latitude E5420-at. :D
Így én üzleti vonalon is erősen nézelődnék, hogy mit éri meg megvenni és mi az ami csak túlárazott, brand vacak.

szerk: Nem feltétlen neked ment, de ide illett. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Sinesol válasza Tin (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem tökmindegy milyen vonalnak van nevezve, nem feltetlen az dönti el, hogy mire hasznaljak, a mai konzumer cuccok már bőven elegendőek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.