Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Briliáns gép, majdnem megoldást nyújt a hűtési problémákra (ágyban, ölben stb. használva alulról nem kap elég levegőt a laptop), de még jobb lenne, ha alul nem lenne szellőzőnyílás, helyette csak oldalt és hátul - valamint a felemelt kicsi panelen áramolhatna ki a meleg.
Amilyen laptop árak vannak, nincs irreálisan túlárazva; nem értem a cikk végkövetkeztetését.
Tény, lehetett volna még erősebb videokártyás/nagyobb videokártya-memóriás opció; vagy külső videokártya-meghajtási opció, bár ez utóbbi mostanában "nem divat".

(#2) laposonly11 válasza Ed_007 (#1) üzenetére


laposonly11
senior tag

Szerinted hogyan lehet képet szerkeszteni, vagy játszani, ágyban, ölben? Ez egy 14,5"-os lapos, 2880x1800p + IPS mini képernyővel, ugyanez kapható akár ugyanígy 14/1800p, vagy 15,6" on 2880x1620p, másodlagos képernyő nélkül 520 E ért, [link] sőt, ha elég a 4 magos proci, akkor 4K+ (3840x2400) verzió is van 420 E ért [link] magyarul jókora felárat kér az ASUS a + monitorért.

Ordo est anima rerum.

(#3) Alchemist


Alchemist
addikt

Ritka nyomi billentyűzet, bár van néhány erős pontja a gépnek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) Hi!King


Hi!King
őstag

Ez az ergonómia egy rossz vicc, nehéz elképzelnem ennek a laptopnak a célközönségét.

(#5) ddekany


ddekany
veterán

Billentyűzet anti-ergonómiából kimaradt a lapos enter (a teteje az ű ill. backslash) említése. (A lapos nyilak tán már elmlítésre sem méltók, notebookon ma már ez a norma.)

(#6) ddekany


ddekany
veterán

"a notebook arra tökéletes, hogy munka közben szóljon a YouTube"

Ez meg mit jelenet, mi szólna rajta munka közben? Zenét tudok elképzelni, mivel a figyelni kell a munkára, de annak pont számítana a hangzás. (Igen, akkor is ha munka közben van.)

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

Intel Core i9-12900H – 6P+8E mag - ezt nem 12600-nak kéne hívni, mikor szokik le erről az intel. A kérdés költői, tudom soha, ez a marketing.

(#8) GeryFlash válasza flexxx2 (#7) üzenetére


GeryFlash
veterán

Egyet is tudnek erteni ha kozben nem lenne az hogy meg igy is tonkreveri a Ryzen 9 5900HX-et.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#9) GeryFlash válasza Hi!King (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ugyanez. Nagyon erdekelne hogy milyen eladasoakt produkal utobbi evekben ezek a ket kijelzos zenbookok. Soha nem lattam meg eloben barkit ilyennel.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) flexxx2 válasza GeryFlash (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

1. ennek ehhez semmi köze :N
2. tönkreveri? ajajj. már megint ezek az erős kifejezések :) :DD

(#11) Kapanyél válasza GeryFlash (#9) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nekem a nagyobb változata van, imádom!
Hardverapróra amint fölkerült egy, még aznap elvitték… végül rendeltem egy újat. Ebben az árkategóriában nagyon keresett gép.
Mindene könnyűfém, meg sem nyekken, nem hajlik vagy recseg.
CAD-es munkára és irodai alkalmazásokkal használom egy 4k-s monitorral kiegészítve, nagyon jól kitalálták az ablakok, monitorok közötti váltást, méretezést. A hangja, mikrofonjai, zajszűrése kiváló.
A nagyobbikban 4k-s az OLED kijelző, amit nem tudom, ki gyártott, de tökéletes képet ad, a fényerő is jó.
A 11900H CPU-val és az RTX3080-nal azért tud hőt is termelni, de ha nem izzasztom játékkal, kussban van teljesen. Egy hűtőpadon tartom, így a ventilátorok be sem indulnak egész nap. Lehetne kicsit könnyebb is, de igazából ennél csak egy Air vagy egy tablet könnyebb érezhetően (esetleg egy LG Gram ebben a méretben).
A 16-oson nagyobb persze a billentyűzet, nem is használok külsőt hozzá, ezt a 14-est nem próbáltam, de szerintem nem nagyon van olyan 13-14"-es gép, amin kevésbé szarabb a gépelés.
Az üzemideje lehetne számomra jobb, de a 12. gen. ezen a téren sokat fejlődött.
Tervezem egy 14-es MBP vásárlását is, de a Pro Duo-t biztosan nem adom el! Aki használta már, annak minden más béna utána. :)

laposonly11
Egy Vivobookot ne hasonlítsunk már semmilyen zenbookhoz… az a belépő kategória műanyag házzal, minimál alkatrészekkel, csak eladható paraméterekkel.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#12) flexxx2 válasza Kapanyél (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

Kösz a véleményt.

A 2.-ik képernyőt konkrétan mire használod és milyen gyakran nézel oda?
Pl a CADnél miket raksz oda? Lehetne egy képernyőkép(ha nem titkos).

[ Szerkesztve ]

(#13) Kapanyél válasza flexxx2 (#12) üzenetére


Kapanyél
őstag

CAD-nél a layereket szoktam odatenni vagy egyéb taskbarokat, amúgy az Outlook-ot, Total Commandert, Teams fejeket - tehát olyasmiket, amiket amúgy nem látnék, még többmonitoros setup esetén sem.
De van, hogy kikapcsolom, főleg ha otthon előveszem és akkuról dolgozok.
Tapipadnak nem használom, Adobe cuccokkal sem dolgozok, így a direkt erre a felületre készített production toolst sem.
Ja és meló közben lehet kicsit intimebb módon is netezni a kis monitoron. :D

Alapvetően el lehet lenni nélküle is, de ilyen teljesítményű, 4k OLED kijelzős gép kevés van és pont ennyibe kerülnek vagy drágábbak. Ez meg azért tényleg magnézium vázas, Thunderbolt 4-es, RTX-es… (Razer, HP nem adja millió fölött sem feltétlenül ezeket)
A Kensington zárat viszont hiányolom róla. Sosem kellett, de ezt a gépet azért lezárnám, ha bent hagyom.
Van hozzá egy aktív ceruza is, na azt sem használom, mert vagy ujjal nyúlok oda, vagy inkább sehogy. Mivel a kijelzőt nem lehet 180 fokban hátra hajtani, csak a kis kijelzőre lehetne jegyzetelni - még nem éreztem késztetést ilyesmire. De van. :)
A Zephyrus Duonál megoldották, hogy a kis kijelző alól is szívjon be levegőt, Zenbooknál ez hiányzik.
Töltője 240W-os, legolcsóbb helyen is 25eFt, nekem spec. +2db is kell.

Ennél a 14"-esnél ez nem probléma, mert USB-C-ről is tölt.

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#14) flexxx2 válasza Kapanyél (#13) üzenetére


flexxx2
őstag

Ok, értem, így megéri a 2.ik kijelző.
Közben beugrott hogy egy Ableton live esetén is jól jöhet

(#15) laposonly11 válasza flexxx2 (#14) üzenetére


laposonly11
senior tag

Van ebből olcsó(fele annyi), gyenge procival(csak 4 mag), NEM OLED verzió, RTX VGA nélkül és csak FullHD IPS monitorral, pl. zeneszerkesztéshez ideális: [link]

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#16) laposonly11 válasza Kapanyél (#11) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mit értesz miniál alkatrésznek, mert a mondatodnak így semmi értelme. Mellesleg nagyon le vagy maradva, nézd meg mi a különbség a mostani Vivo és Zen sorozat között:
Ugynaz az OLED ugyanazokkal a paraméterekkel, ugyanaz a proci, ugyanaz az alaplap, ugyanaz a fémház(Zen szálcsiszolt, de lényegtelen), ugyanaz a háttérvilágított billentyűzet, ugyanaz a tapipadba épített numpad, ugyanaz az aksi, ugyanaz minden.
Különbségek:
1. Zenben áttetsző műanyag helyett, áttetsző gorillaüveg a tapipad, szinte lényegtelen, szerintem senki nem fél attól, ha nem ütésálló a tapipad. :D
2. + hangszóró a basszusnak, na most aki zeneszerkesztésre használ gépet, eleve külső hangszórókat használ, hisz az összes laptop beépített hangszórója eleve dobozhangú, használhatatlan normális zenéhez, filmhez, bármihez.
3. Zen verziók amennyivel könnyebbek pl. 1.4 kg vs 1.13, annyival kevesebb hely van bennük, tehát a Vivo verzióban ott van pl. egy + hely egy második SSD számára.
A Zen alsó kategóriában, lényegében ugyanaz mint a Vivo, a felső kategóriában meg már minden Zen, vagy Studioworks, meg tudja a fene milyen neveket találnak még ki az ASUS nál.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#17) sb válasza laposonly11 (#16) üzenetére


sb
veterán

Nekem még előző genes Vivobookom van de már ott is váltottak.
Előtte valóban csak műanyag házas volt hulladék kijelzővel. Az enyém már fémházas és és 100% sRGB IPS kijelzős. A hűtés is jó és passzívan is tud menni akár.

Azóta meg kijöttek az OLED paneles verziók. Egyedül a kiherélt Type-C és HDMI volt a hátrányuk de a mostani új gennél ez is megszűnt a Zenbookhoz képest.

@Kapanyél
Nekem világos mire lehet jó az extra kijelző viszont azt nem értem, hogy ettől valóban hatékony lesz a munka? CAD és hasonlóknál egy nagy monitor szerintem utolérhetetlen előnyben van. Nekem normál munkára is olyan pl. a 32"-os amivel 2x24"-ra se nagyon tudok már visszaváltani úgy, hogy azonos hatékonyságú legyen a munka. Pláne nem egy 14-16"-os, akár extra kijelzős notira...
Szóval ha nem muszájból kell noti előtt ülni, akkor munkára már nem látom hol lehet ez jó.

(#18) laposonly11 válasza sb (#17) üzenetére


laposonly11
senior tag

Pontosan, nincs az a mazohista grafikus, aki egy laptop saját képernyőjét használná asztalon, pláne ha az egy kicsi + egy még kisebb! Nem értem, hogy most miért csak office és gémer verziókban látni a 17,3 colt, vagy volt a rég elfelejtett 18,4 colos képernyő, ami valószínűleg már soha sem fog visszajönni. Aztán az érintőtoll támogatás ehhez, meg már vicc kategória, ki szokott ilyet laptophoz használni, ahhoz át kell nyúlni az egész billentyűzeten, a könyöködet meg hova rakod, a billentyűzetre, vagy a másodlagos képernyőre hogy eltörjön? :F A korábbi hozzászólóknak erősen ajánlom fogjanak a kezükbe egy szimpla ceruzát, aztán tartsák úgy kézben, mindössze 5 percig, félig kinyújtott karral olyan távolságra, amennyire egy 15 colos laptop képernyője található, na most miután megtapasztalják hogy a művelet fizikailag lehetetlen, akkor szorozzák be ezt napi 8-14 óra rajzolással (Hordozás szempontjából egyedül a hátrahajthatós képernyő jöhet szóba(ASUS Flip, Lenovo Yoga), mert olyankor rajztáblaként lehet használni a laptopot/tabletet úgy, hogy a bill. nincs útban). Látszik hogy az ASUS mérnökei csak a célközönséget felejtették ki a tervezésből(vagy én tévedek és ez a lapos kizárólag videoszerkesztéshez/3D tervezéshez készült), a grafikusokat/illusztrátorokat, illett volna megkérdezni legalább 1 embert a szakmából. Tipikus újabb "mérnöki csodát" láthatunk, amitől mindenki el van ájulva, csak a célközönség számára használhatatlan, de mindegy a "gazdag gyereknek" jó lesz a Karácsonyfa alá! :N

Ordo est anima rerum.

(#19) EyElEs?! válasza laposonly11 (#18) üzenetére


EyElEs?!
tag

Na azért jó sok sületlenséget írtál le:
- melyik grafikus dolgozik laptopon: előfordul, MBP-be se véletlen raktak olyan kijelzőt amilyet. A volt grafikusunk is valamilyen rejtélyes okból tapipaddal laptopról szeretett dolgozni, nyilván egy óriásplakát esetén odaült a monitorhoz, de inkább többet dolgozott laptopon másokkal egy térben.
- átlagos parasztnak (mint pl. én) szintén jól jött egy jó kijelző, amikor ki kellett vágni 2000 képet, vagy hasonló apróbb grafikai feladatokat kell csinálni. Sőt én hasznát szoktam venni, hogy egy kis ipadet lehet gép mellé rakni és kvázi monitornak használni, ennél a gépnél is lenne pár ötletem mire tudnám használni, akár excelben, akar grafikai programokban, akár napi munkában.
- kinek számít a hangzás: nézd meg mondjuk bármelyik Martin Garrix vlogot (vagy barmelyik DJ-t) és látod, hogy használják zenehallgatásra is a laptopjukat. (feltételezem) Hasonlóan a grafikushoz nem minden feladathoz van szükség tűpontos hangzásvilágra
- átlagos parasztnak (mint én) pedig elég jól jön, hogy korábban a MBA most pedig MBP-n lehet értelmesen zenét hallgatni, és nem kell fejhallgatóban ülni/feküdni egész nap. (Lenovo gépből nincs olyan, aminél ez elmondható lett volna)

Szóval habár elég extrém a gép, és sok mindenben igazad van, de nem mondanám, hogy teljesen értelmetlen. Egy kezdeti Lenovo Yogát sokkal értelmetlenebbnek tartottam, az olcsóbb kettétört ha 180 fokba kiforgattad, a drágább pedig 2 órán belül lemerült ha dolgoztál vele.

Engem is nagyon érdekelnek a sales adtok, de nem tartom akkora marhaságnak ezt a gépet. Nyilván idén vettem egy (két) macet és nincs az az isten, hogy lecseréljem (ezermillió okból), de szerintem jó látni, hogy vannak prémium szegmensben olyan megoldások, amik eléggé jól céloznak szűkebb rétegeket.

(#20) Kapanyél válasza sb (#17) üzenetére


Kapanyél
őstag

A terveket én is külső monitorra teszem ki, arra egy 43"-os VA paneles 4k TV-t használok, mint olcsó megoldás, mivel nincs szükségem színhelyességre csak a nagy méretre.
Ilyenkor jól jön, hogy nem a 100%-os skálázású monitoron kell valamelyik taskbarig húznom az egeret, ill. ott keresgélni/eltalálni az 1:1 pixelméret miatt a kis ikonokat, hanem csak felnyúlok egy ujjal a billentyűről és átkapcsolom, amit kell.
Nagyon praktikus arra is, hogy akár levelezésnél is meg tudom nyitni azt, amire válaszolok, vagy egy weboldalt és onnan keresgélek infókat a szerkesztéshez. Ugye ezek azok a munkák, amiket valami más, hosszabb munka közben csinál az ember.

De gyakran előfordul, hogy valamit ki kell vetíteni Teams-en, amikor átmész a munkaasztalodról egy másik irodába, tárgyalóba és marad egy 2xFullHD felbontású monitorod még másra.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#21) laposonly11 válasza EyElEs?! (#19) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mert valószínűleg a ti grafikusotok egy mazohista, esetleg kérdezd meg, hogy munka közben, nem e akar egy sündisznót a lábai alá, vagy sót a kávéjába? :DDD

Ordo est anima rerum.

(#22) Jarpad


Jarpad
friss újonc

Sziasztok!
nemrégen vettem es feltűnt, hogy a kijelzőt az aljánál (széleken) vedő két pici gumi védő? kopik, az normál vagy rossz felületen nyitogatom? Zenbook i7 14" esem van, azt hiszem a többinél is van az a két pici gumi védő csík.
Cserélhető vagy ez a rendeltetése? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.