Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Timer


Timer
veterán

Nem rossz, de úgy látom, a fedlap ezúttal is gyűjti az ujjlenyomatot, nem kicsit... Na mindegy, ennél rosszabb gépe ne legyen az embernek soha.

(#2) azbest


azbest
félisten

úgy két hete a Vivobook S 14 és más notik is akciósak voltak az asus webshopban.
A K3402ZA-KM220 model br 325e volt. i7 12700h, 8G integrált + 8 GB stick, 512 ssd, 2,8k 90Hz oled, nem numpados tapipad, 70wh, 2x tb4. Az i5 12500h változat br 283 ezer körül volt. Azoknak könnyen levehető az alja, nincs rejtett csavar. Szóval kicsit megkésett ez a hirdetés. Mondjuk csak fekete i7 és zöld i5 volt, szóval nem nagyon lehetett konfigurálni, látom most érkezett többféle gép :)

Azokból egyébként lehet bőven megérte volna a i5 is, mert limitált az i7 teljesítménye is. Néztem intel extreme tuning utilityvel és a háromféle venti zajszint valójában azt is jelenti, hogy 45w / 35w vagy / 15w legyen a cél tdp. A másodlagos, rövid max 80w abban a gépben, az intel 115w maxot ad meg, péládul gamer gépekben jó hűtéssel.

Szóval az i7-12700h sebessége kicsit visszafogott, nem ér el 16 ezer pontot a vékony gépben cinebench r23-ban, hanem 12 ezer körül fut. Ha jól emlékszem a 15w csendes módban megy 6-7 ezer pont körül. Ezért mondom, hogy valsz az i5 sem lényegesen lassabb.

Az is kiderült az új gép kapcsán, hogy még sok program nem nagyon ismeri az új proci szériát. A cpu-z, aida64 és hwinfo64 is néhány helyen hiányosan vagy rosszul ír ki adatokat. Van amelyik a ram órajelet nem jól mutatja, van amiben a cpu max szorzó nem stimmel. Ha be van kapcsolva a win11 memória védelem, akkor a cpu-z azt hiszi 35x a max szorzó.

Linux alatt pedig az új gépeket sújt egy érdekes probléma. Több gyártó amd és intel gépén sem működik a beépített billentyűzet linux alatt, mert a kernelbe fel kell venni kivételként egy paramétert. Ugyanis a közös uefi bios alapban valami hülyeséget csináltak, amiért rosszul paraméterezi fel a billentyűzetet. [link]

A különböző magok ismerete is talán csak kernel 5.18 körültől jött be. Régebbivel is működnek a gépek, de nem ideális teljesítménnyel. Meg persze linux alatt nincs hdr.

Amúgy egész jó gépek, bár ahogy nézegettem a zenbooknál jobban jártam a vivobook s-sel. Főleg annyiért :D

Kínól egyébként 45 dolcsi körül kapni olyan thunderbolt dokkot, amin 2 hdmi, 1 vga, giga lan, 2 usb3 és 2 usb2 is van egyebek közt.

[ Szerkesztve ]

(#3) #76500480


#76500480
törölt tag

Bekapcsológomb kiosztása megszokást igényel, lehet hozza alkalmazkodni. A nyilak tényleg elég kurták lettek :U Kijelző felső kategória…Tablet piacon ilyennel kéne indulnia az Asusnak. Notebook vásárlás esetén én is 14” ban gondolkodom. Táblák már karcolják a 13as méretet(Samsung, Apple). 

(#4) zsocy válasza azbest (#2) üzenetére


zsocy
őstag

Tudnád linkelni az említett TB dokkot? Pont ilyet keresek 13.3 Zenbookhoz, de csak drágábbakat találtam.

(#5) fagzal


fagzal
csendes tag

Szuperjó ez az OLED sorozat. Én Pro 14-et vettem (K3400), ami ugyanez a(z egyébként zseniális) screen, ugyanez a súly, 16G RAM, 512G SSD, és i5. Ellenben nem 550, hanem 270 volt. Nem érzem azt a pluszt a Zenbook-ban, ami miatt ezt az árkülönbséget ki kellene fizetni.

(#6) azbest válasza zsocy (#4) üzenetére


azbest
félisten

még nem ért ide, szóval nem próbáltam ki. Lehet 4k-t nem tud egyszerre többön 60Hz-el, attól függ, hogy milyen módban osztja szét a displayport videó jelet több felé [link] az első sok csatis. 12-in-1. Elvileg 100W töltést is viszi a leírás szerint. A régebbi thunderbolt alatti displayportnál két 4k60Hz-hez két külön tb portot használtak. A tb4 a dp1.4-gyel már tudna egy kábellel is két 4k60hz-et, de ez a dokk még lehet nem tudja.

Egyébként töltőből is kerestem kisebb méretű, irodában is hagyható fajtát. A gyári azért nem kicsi. Gonolom a zenbook is 65w és 90w töltőket szeret 20v -os pd móddal. 65-ösből találtam talán vállalható, nem teljesen nonameket olcsóbban itthon. [link] [link] , van ahol meg akciós a 100w type-c kábel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) zsocy válasza azbest (#6) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi!

A 4K60hz nem szempont, 1080P60hz x2 nekem elég is lenne, azt meg úgy néz ki hogy tudja ez hub.

65W type C töltő nekem is kellett, több darab is.
Az egyik egy Baseus GAN2 lite lett az Alzáról, Alzapower kábellel, (tavaly októberben volt elárazva 6.5K, az szuper bestbuy volt akkor), a másikat most vettem, szintén Alza, ez egy Avacom töltő, beépített typeC kábellel, és egy typeA cserélhető aljzattal. Mindkettő tölti a Zenbookot vagy a céges Thinkpadet igény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#8) sb válasza azbest (#2) üzenetére


sb
veterán

És ezek valóban tudnak TB4-et?
Az AMD-s Vivobook-okból meg 1-2 Zenbookból tavaly és idén is sikerült kihagyni Type-C-n a DP alt mode-ot és a PD töltést is.
Dísznek amúgy jó a csati...

(#9) Carasc0 válasza azbest (#2) üzenetére


Carasc0
őstag

Ez most komoly? Bakker! A notebookos topikban gyakorlatilag legyilkolnak ha Vivobookot akarsz venni, annyira lenézik a minőségtelen ipari hulladékként tekintett terméket. Pedig én is munkára szeretnék venni egy jól felszerelt viszonylag gyors gépet. Pont én is a kellemes ár/értékkel bíró Vivobookokat nézegettem. De annyira lehangoló volt a topik hozzáállása a Vivobook termékvonalhoz, hogy meg sem mertem kérdezni, hogy miért is nem annyira ajánlott?

Pont olyan gépet akartam mint tiéd, de én torkot vágok a 14 coltól. De semmi gond, ott a K3502 változat. IGaz hiánycikk, de már napok óta nem is néztem Asus-t a topicban keltett félelmeim miatt. Most akkor jó cucc az az Asus Vivobook S? :R

Mondjuk az Asus Vivobook hányingerkeltő tulajdonságát nehezen nyeltem le, hogy max 16GB! Nem is értem... :F

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#10) kleinguru


kleinguru
addikt

Zseniális ötlet a delete és a bekapcsoló gomb felcserélése. Semmit nem kell szokni rajta szerintem. Így ha a delete gombot használod, akkor nem fog véletlen sleepbe menni a gép, vagy kikapcsolni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11) azbest válasza Carasc0 (#9) üzenetére


azbest
félisten

Azért nem mindegy melyik széria. Nagyon sokféle van belőlük. (sima full műanyag vivobook, nem is mind oledes. Az S az X, a pro és mindenféle kombinációik. És csillagászati áron proart. De a zenbookok közt is nagyon nagy szériánként a szórás, ahogy néztem)
Már legalább fél éve nézegettem őket, de a korábbi változatok mind lábon voltak lőve valamilyen formában. Vagy eleve marha drága volt. Vagy valami kreténség volt bennük.

Például láttam korábbi szériából olyat, hogy 2.8k oled kijelző, de a hdmi 1.4-es és még azon belül is max fullhd-ra korlátozva. Meg olyat, hogy minden ram forrasztott 8 esetleg 16, mert 32-est csak a youtube teszteken mutattak. Meg hogy valamelyik szérián a butított hdmi mellé usb2 portok és csak sima usb3 type-c portok voltak, főleg az amd változatokat butították nagyon be.

Azt hiszem most intel felől a 12th gen "evo" platform, ami megköveteli, hogy legyen thunderbolt port a gépen. Amd vonalon meg talán a 6000 szériánál van usb4, ami thunderbolt 3 kompatibilis, ha jól tudom. A 2022-es szériák sokat léptek előre. Intel vonalon teljesítményben is nagy a változás. Amd vonal meg portok kapcsán nem olyan mostoha.

Ezek a 12th gen gépek talán most nyártól kaphatóak itthon, az amd 6000 szériások meg talán mostanában kezdnek bejönni.

Azért nem egy thinpad, bár feketében lehet hasonlóan néz ki, mint a mai sima thinkpadek. Itt az irodában szoktunk venni alsóbb kategóriás dell vostro gépeket is, azoknak szerintem hitványabb a háza, valsz szerelhetősége is - de azokra van onsite gari, ezért vesszük őket.
Plusz a dokumentáltságuk, manuálok elég hitványak. Gyakorlatilag lutri, hogy működni fog-e benne a 32GB-os ram modul vagy sem, le van e limitálva mesterségesen 16-ra összesen. Még ugyanazt a modelt is sok helyen rosszul írják, van ahol 32 vagy ahol 40GB ram mérettel is árulják, amiből valamelyik nem lehet igaz annál a modelnél. Ha minden jól megy pár nap múlva meg tudom mondani, hogy megy-e a 8+32 kombó :D Hm, lehet kifutott az olcsóbb 32GB-os ripjaws, több bontban is levették a kínálatról. csak lassabb változatot listázzák. Remélem nem törlik a rendelésemet.

A hét elején tisztítottam egy pár éves más fajta asust, na az elég hitvány és szerelhetetlen volt. Ahhoz képest sokkal jobb az én vivobook S -em. A tükröződő kijelzőt nem tudom mennyire fogom szeretni hosszútávon, elvileg lehet rendelni angliából rá szabott matt fóliát.

Az akció alatt nem volt a 15" szériából még, most jelentek meg a webshopban. 11 geneset meg nem akartam már.

[ Szerkesztve ]

(#12) Carasc0 válasza azbest (#11) üzenetére


Carasc0
őstag

Én konkrétan ezt néztem ki: Asus
Azt mondod jó masina? :R
3 dolog nem tetszik benne:
- Nincs LAN (nekem az létfontosság, ahol használnám)
- Max 16 GB RAM :W
- Zöldbe tetszik, de abból nem rendelhetem az i7-es verziót. :O
- Notebook topic szerint pocsék anyagminőség! (Ez helytálló?)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13) azbest válasza Carasc0 (#12) üzenetére


azbest
félisten

eddig nekem vállalhatónak tűnik a 14es változat alapján. Ahogy írtam lehet nincs nagy teljesítmény különbség az i5 és i7 közt, mert visszafogottra van konfigurálva az i7 is. Tán az igpu picit erősebb, meg 15w módban gondolom azért előny a több mag.

A ramot pedig hamarosan megmondom, ha minden jól megy, hogy 40re bővíthető e.

[ Szerkesztve ]

(#14) Carasc0 válasza azbest (#13) üzenetére


Carasc0
őstag

Azért picit kiábrándító hogy nem teljes értékű a processzor teljesítménye.

Mesélj még nekem (akár privátban) a masinálról. Nekem munkahelyre kellene. Tanárként dolgozom, így Office nagy mennyiségben, alsó-középszintű multimédia esetleg kellene.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#15) DFB válasza azbest (#13) üzenetére


DFB
tag

Szia

Én is nézegettem a 3402-t.(Nem létszükséglet, de főleg az oled miatt.Sajnos fényes azt hiszem)
Csak az Asus honlapjáról lehetett zöldet, i5-el , 512GB-al előrendelni.(száll.3-4 hét)
Csak a procit lehetett változtatni i5 vagy i7.
Azt se lehetett tudni érintős-e a kijelző.
Akkor az ára 306e volt pár napig.
Most van kék csak már 416e, ugyanaz.
És mind csak 2 év gar-val, holott 3 nak kéne lenni.
Ez az Europeer aki szállítja se volt túl bizalomgerjesztő.
Hivatalos forgalmazó lenne a Digiprime meg a Radium.
Ott nem volt.
Most aztán fogalmam sincs ha lesz egyáltalán mennyiért.

A Vivobookról én is csak azt hallottam, hogy nem valami hűdeha, de az X-es volt.
Az Asus nevezéktanán számozásán amúgy se tudok egyértelmüen elmenni.
Általában az van írva, akár..., de hogy melyik milyen azt guberálni lehet csak.

Igazából arra lennék kiváncsi amit vettél az alu vagy műanyag?
(Nem forrasztott benne a ram?-Ez egy hülye irányzat, persze megmagyarázzák biztos miért van úgy.)

Köszi

(#16) Carasc0 válasza DFB (#15) üzenetére


Carasc0
őstag

Amit én linkeltem, arra azt írták hogy 3 munkanapon belül szállítanák.Sőt ha rákattintasz 3 év garit ír. De nem merem megrendelni, mert ahogy látom te is tapogatózol. Ez a masina is nagyon tetszik, de nem értem miért nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#17) azbest válasza DFB (#15) üzenetére


azbest
félisten

az asus webshopban sorolt specifikáció valósnak tűnt. Az adott gépnél meg kell nézni, hogy mit ír, mennyi forrasztott és hogy bővíthető-e. A termékoldalon is írják, ha bővíthető.

Nem elég, hogy 3402, az előtte lévő és utána jövő betűk is számítanak, hogy pontosan milyen géről van szó. Akár a proci, akár a széria vagy a ram megoldás is más lehet. Vannak webshopok, ahol valsz el van írva pár paraméter. Főleg, hogy te szerintem a tesztben is szereplő zenbookról írsz, én meg a vivobook s k3402-őmet tudtam tapasztalatként mesélni. A zenbookon teljesen forrasztott, ddr5, nem bővíthetőre tervezett gép, a cikk írja, hogy rejtett csavar is van.

Az biztos, hogy van némi lutri faktor a specifikációkban. Nagyon kell figyelni a pontos típusra, modellre, mert pár betű kölönbség már nagyon más gép lehet.

A mostani vivobook S és annak változatai, elvileg fém fedelesek, de a többi része műanyag. Szerencsére erősebb és jobb fajta műanyagnak tűnik. Bár én csak a feketét láttam élőben, más színnél lehet más az élmény.

A gyári gari lehet 2 év, de a bolti gari jogszabály szerint 3. A gyárit lehet hosszabbítani 50 dolcsiért 3-ra (ha jómlékszem kis kedvezményt adó kupont is van a géphez). Asus care dolgokat viszont nem kínálja fel opcióként, nem lehet helyszini javítást meg hasonlókat ahhoz, amit vettem.

A ph topicokban a sok éve frissítet összefoglalókból, szájhagyomány útján terjedő véleményekből nehéz friss következtetést levonni. Az biztos, hogy vannak hitvány szériái is az asusnak. A vivobookokból van tablet procis sorozat is sima lcd-vel, azok valsz hitványabbak, mint a komolyab változatok. Nagyon sokféle változatot árulnak és jópár éve létező terméknevek ezek.

Youtubeon néztem sok videót. Bár sajnos a legtöbb haszontalan. És főleg indiai területről voltak bemutatók, de azok is csak termékismertetők. De angol nyelvűek közt is van olyan, aki nem képes felismerni a múanyagot, többször is mutogatja a padlólemezt tapogatva hogy full fém, közben meg műanyag - pedig ő szét is szedte, szóval mégcsak nem is a festét csalóka.

[ Szerkesztve ]

(#18) DFB válasza Carasc0 (#16) üzenetére


DFB
tag

Annál atipusnál 3 év, de a másiknál csak kettő.
Nem tudom miért nincs, de van egy ujabb is annál [link]
Én általában megnézem a német oldalt, bár Asusnál majdnem ugyanaz.

(#19) Carasc0 válasza DFB (#18) üzenetére


Carasc0
őstag

És pont olyan, amit elképzeltem... És persze elérhetetlen. :O

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#20) DFB válasza azbest (#17) üzenetére


DFB
tag

Igen azt néztem.Azért kérdeztem Tőled a Vivoról.
Ez a webshopban való választás elég szegényes, mondhatni nulla.Lenovonál meg Dellnél egész más.Nem is igazo webshop.Van amit lehet venni van amit nem.Asus specifikációk nagyon rosszak.Egyet írnak aztán azon belül még van más választék, de melyiknek mi a metüjele az nincs ott.
Asus hivatalos gyári gar, főleg zbook osztályban 3 év lenne.

(#21) DFB válasza Carasc0 (#19) üzenetére


DFB
tag

A VGA miatt húzósabb lehet az ára.
Nekem az nem kellene bele a régiben sem használtam.Inkább az asztalin.
Nézd meg a Thinkpadeket 8.gentől felfelé

(#22) Carasc0 válasza DFB (#21) üzenetére


Carasc0
őstag

Amit még nem értek! Nekem masszív, megjelenéses irodai gép kellene némi grafikus teljesítménnyel. Ami baromira tetszik, az a HP elitebook. Fájt volna a cégnek beletenni egy i5-12500h procit? Néztem Dell G15-is, de az olyan nem tudom...

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23) Jürgenmüller válasza Carasc0 (#9) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Igen a milyen notebookot topikban pontosan az szerepel, ami a 2000-es évek elején volt a számítógép alkatrész piacon. Ott pöffeszkedik 2 - 3 kereskedő, és elmondják mit vegyél szerintük. Lefordítom magyarra ami nekik van raktáron.
Meg azt, hogy abban a topikban évekkel ezelőtti dolgok vannak. Ha valaki megpróbálna megkérdezni egy új gépről valamit válasz nuku, esetleg, ha a "topikgazga" épp eladta valamelyik mondjuk HP terméket, akkor az ütni fogja bármelyik Asus-t, akkor is, ha hülyeséget beszél....
(Ehhez is értenek semmi máshoz. Ha elő mernék jönni egy Acer Travermate 600-al , vagy felső kategóriás Expertbook-al, azonnal lehülyéznének, simám hozza a HP EliteBook, Dell Latitude, ThinkPad T szintet, ezt azt meg is veri, nem ismerik a topikban pöffeszkedő kereskedő, akkor hulladék, röviden ennyit tudnék elmondani arról a topikról. )

Az Asus Vivobook mára simán utolérte a HP Pavilionokat, a Dell Inspironokat, az alsóbb kategóriás Fujitsu üzleti gépeket. Nem mind, meg kell nézni, de a Topikra hallgatni nem érdemes. Nekem van egy ZenBook ux333FA (i7), az HP ProBook-ot agyonüti minőségben, a billentyűzete gyengébb, de minden másban a ProBook sehol nincs. Na csak ennyit arról a topikról. Az EliteBook-omat nem üti, de a ProBook-ot bármikor.

A VivoBook meg kb ProBook minőségben van mostanában, csak éppen olcsóbb annál. Meg persze nem eresztik neki olyan teszteknek, mint a ProBook-okat. De ha otthonra kell egy notebook, akkor a Vivobook pont megfelel otthonra. Abból sem a legolcsóbb, de nem rosszak az Asusok.Meg kell nézni mielőtt megveszed.

Az Inteles ZenBook-ok mindegyike megfelel szinte valamelyik katonai szabványoknak. Le is tesztelik azokra. (Érdemes megnézni, ahogy Cheng ugyanazt csinálja a ZenBook-al, amit 20 éve Jack csinált a ThinkPadekkel, EliteBook-okkal, Latitude-okkal.)

(#24) azbest válasza DFB (#20) üzenetére


azbest
félisten

Az asus webshop akkor írja ki a pontos modellt, amikor kiválasztod a lehetséges opciókat. Ha már egyértelmű, mert nincs több választási lehetőség, vagy megadtad a színt, procit, kijelzőt egyebeket - ha választható - akkor utána megjelenik egy teljesen egyértelmű modelszám és cikkszám a specifikáció lista felett, az opciók alatt.

A webshopban lehet szűrni arra, ami elérhető. Azt is jelzik, ami érkezni fog, csak még nincs. A többi webshopban sem biztos, hogy több a választék valójában. Viszont múltkor azért nem volt mindegy, hogy 70-100 ezerrel olcsóbb volt kb minden akkor elérhető gép az asus saját storejában. Most hogy feltöltötték több változattal, így most kevesebb az akció.

[ Szerkesztve ]

(#25) DFB válasza Carasc0 (#22) üzenetére


DFB
tag

Azokat nem tudom.
Egyik se rossz.A G sorozat már elég drága.
Most csak ilyen irodai szintet néztem dedikált vga nélkül (1050 és felette)
XPS be is vannak, csak ott 4k érintő szokott lenni, arrol olvastam problémákat.
Azokon -a 7-8 gen-nél a kamera alul van sajna.Meg általában forrasztott ram 8GB.

(#26) Carasc0 válasza azbest (#24) üzenetére


Carasc0
őstag

És amit feljebb linkeltünk? Látjuk a modellt, de vásárlási lehetőség nincs. Azokkal mi a helyzet?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27) DFB válasza azbest (#24) üzenetére


DFB
tag

Hát opció az nem volt. i5 vagy i7 mindössze.
Én inkább értesítést kérek gombot találtam.Értesítettek is csak 150e-el felment az ára.Igaz még így se a cikkben szereplő 550, igaz az 1TB-os azt hiszem, olyan választás nem volt.
Lehet más típusnál van esetleg több lehetőség a komponensekre.

(#28) azbest válasza Carasc0 (#26) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom melyik az, az oled kijelzős szűrésből indulva jól látszik: [link] az otthonra menüből nézve pl.
ahol vásárlás gomb van, ott valamilyen opciókkal kapni, de persze lehet csak egy féle változatban, az csak a termék vásárlás oldalon derül ki, hogy mit kínál.
Ami értesítés, az szerintem az érkező gépek, ami még nincs.
Ami csak ismerd meg hol vásárolható, az gondolom nincs ebben a shopban. Persze itthon a magyar oldalt érdemes nézni.

Fenn az elérhető pipálása után csak a készleten lévőket mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#29) Carasc0 válasza azbest (#28) üzenetére


Carasc0
őstag

Pl. ez

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30) azbest válasza Carasc0 (#29) üzenetére


azbest
félisten

az a német változat (k6501) nekem úgy tűnik, hogy a magyar oldalon egyáltalán nincs is fenn. Lehet itthon / magyar lokalizációval nem árulják. De én is csak a webshopot nézem, mint ti, nem vagyok asus kereskedő :D

[ Szerkesztve ]

(#31) DFB válasza Carasc0 (#29) üzenetére


DFB
tag

Igen az előfordulhat, hogy itthon nincs (még) vagy lehet nem is lesz.
Ez ujabb,mint amit linkeltél.Más benne a VGA is.
Írj az itthoni Asusnak.Majd válaszolnak.
Ha nem lesz németeknél biztos lesz.
Akkor csak a bill különbözik.Az szerintem kompatibilis az itthon levővel.Ahhoz van magyar.
Csak elég drága a csere.

(#32) DFB válasza Carasc0 (#29) üzenetére


DFB
tag

Nem rég jelenhetett meg.

Jul végi a video

[link]

3.negyedév (3 csillagot adtak az ötböl,de nem tudom mi alapján [link]

(#33) Timer válasza DFB (#15) üzenetére


Timer
veterán

MySoft is az.

(#34) Kbali válasza Jürgenmüller (#23) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kicsit el vagy tévedve - nincs kereskedő topikgazda abban a topikban. Az összefoglaló frissített. Ajánlani olyat tudnak, amit már valaki megfogdosott. Nem értem, miért várod, hogy valaki, aki szabadidejét áldozza arra, hogy érdemi tanácsot adjon, az beszerezzen minden megjelenő gépből legalább egyet és a topik kedvéért tesztelje.
Nincsenek leszólva az Asus Expertbookok, sem az Acer Travelmate-et. Perszer ezeket senki nem is keresi, mindenki az alsópolcos 100-150e Ft közötti cuccokat keresi és akarja vele megváltani a világot.

(#35) sb válasza Kbali (#34) üzenetére


sb
veterán

Akkor meg kell fordítani: ha nem tudja akkor miért írja konkrétan X-Y-ról, hogy sz*r?
Ne ragadjunk le a Vivobooknál, se a noti topicnál, ez általános jelenség más topicokban is.

A gond az, hogy ha nincs tapasztalat akkor ennek tükrében kellene előadni azt ami van.
Ez technológiai szinten is értendő, sokszor nincs minden követve de mégis vélemény van róla. Én nemrég OLED témában olvastam a topicba, el volt intézve azzal, hogy "ócsó oled meg drága oled/noti". Holott ha kicsit utánanéznek (én aztán megtettem) akkor kiderül, hogy mi a konkrét oka esetleges hibáknak és hogy melyikbe mi kerül, milyen paneleket és ki gyárt. Enélkül meg csak tippelgetős érzésmegosztás az egész...

A másik - szintén tök általános dolog más topicban is - hogy nehezen vonatkoztatnak el az emberek (mindenki, nem csak a tanácsadók) saját preferenciáktól. Ha vannak másra fókuszáló megoldások, más előnyökkel/hátrányokkal azt általában nem tudják magukévá tenni és csak a másik nézőpontból ajánlanak. De ez sajnos tényleg mindenre igaz.

Persze aláírom, hogy az igazi széleskörű tapasztalatot nehéz összehozni, hiszen valóban hogyan találkozzon minden márkával, modellel, szervizzel... ha meg részleges akkor nem tud másból kiindulni. Plusz egy széleskörű tapasztalat is lehet tök más mint az egyéniek, ebből is jön sok eltérés...

(Azt már végképp halkan, és inkább kérdezem de én konkrétan láttam olyan válaszolókat akinek több 10 hirdetése van fent notikkal. Akkor hogy nincs kereskedői jelenlét? :F )

ON:
Vivobookban váltás volt Asuséknál amennyire látom. Én tavaly vettem 5500U, 16GB (igaz, forrasztott, de nem munkára kell), 14" FHD, IPS, 100% sRGB, fém ház alul-felül 200k körül igen akciós árban. Előtte csak 60% sRGB-s, full műanyag Vivok voltak kb. Sokszor csak 8GB rammal elérhetőek. Azokból én is fogdostam boltban párat és ott szétesett volna. Ez meg már 95% Zenbook ránézésre és érzésre.
Szerintem egyébként ez trend máshol is, Lenovotól is vettem Ideapad 5 Pro-t. Ott mondjuk a Pro jelezte az újabb szériát. Gyk. egy az egyben Yoga speccel adják és ugyanúgy fullos, prémium panelekkel, fém házban, stb... Persze van, hogy árban is elveszik a különbség a papíron gyengébb modell felé. Úgy tűnik az alsóbb szériákból kezdenek felhúzni párat a prémiumabb szintre.

@Carasc0
Mobil cpu-ból soha nem kaptál "fullosat" az asztaliakhoz képest erőben. És most szerintem sokkal jobb a helyzet mint 5-10 éve. Közelebb is vannak szvsz, másfelől pedig annyira sokat fejlődtek, hogy már egy gyengébb cpu is bőven elég szinte mindenre.

Egy asztali 6-8 magos általános, napi használatra sokszorosa mint amire szükség lenne, játékra is bőven elég bármelyik. A mobil 6-8 magosok meg kb. annak tudják a 70-90%-át. Még a 15W-osak is 25-35W körüli gyári turbókkal.
De valós 10-15W-ból is megvan még az erő 60-70%-a. Ha valaki az üzemidőre és akár passzivitásra megy az is olyan gépet kap ami sokszorosan jobb mint az 5 évvel ezelőtti átlag.

[ Szerkesztve ]

(#36) Kbali válasza sb (#35) üzenetére


Kbali
nagyúr

"n konkrétan láttam olyan válaszolókat akinek több 10 hirdetése van fent notikkal." - Na ő nem topikgazda, mint ahogyan az a kolléga sugallta, akinek válaszoltam.

(#37) Jürgenmüller válasza Kbali (#36) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Nem valóban, csak szakértőt játszik, ami valójában de nagyon is az van amit írtam, kereskedők terelgetik a topikot. Bármit is írsz ez jelen van. (Nem véletlenül tettem "" közé a topikgazda nevet ha megnézed.)
Ahogyan nagyon helyesen írod, én nem várom el, hogy megnézze helyettem csak megjegyezném: Hogy én leírtam, hogy a topikra hallgatni nem érdemes, hanem meg kell nézni.
A másik, hogy egy kollégám vett egy ugyanolyan notebook-ot mint az enyém csak i3-al, a kedves kereskedő kolléga megmagyarázta, hogy a hp envy mennyivel jobb, a hp envy-t megnézve és kiröhögve a véleményét megvettem a full fém ZenBook-ot..
Tehát nem azért írtam a tapasztalatomat, mint amit fentebb említettél, hanem azért mert majdnem sikerült megvezetni, csak én vettem a fáradságot és megnéztem. Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy éppen neki volt-e eladó envy-je, de ezek után nem is érdekelt, nem foglalkoztam vele.

Ha nem ismeri a terméket ne szólja le, mert ne. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#38) Timer válasza Jürgenmüller (#37) üzenetére


Timer
veterán

Gondolom, Tillára gondoltál. Most őszintén, mi a tökömet ajánljon, ha nem azt, amit árul? Prózai okai vannak a nyilvánvaló anyagi érdekeken túl: azt ismeri jól. Aki Dellel dolgozik, az meg azt fogja. Aki Acerrel, az meg azt, stb. Speciel ha Dell-t árulna, akkor jó eséllyel arról tudna írni hitelesen. Nem érzem ezt olyan nagy problémának. Az mennyivel jobb, hogy más meg azért esküszik egy adott márkára, mert van neki belőle 1 darab céges gépe, például? Én vállalati IT-n dolgozom, van Latitude meg Elitebook tapasztalatom is bőven, kábé 10 évnyi, de igazából ez se releváns, mert pártíz darabra korlátozvódik összesen. A végén vettem egy ASUS-t, pedig rühellem a márkát. Ár / teljesítmény mutatót kell nézni, teszteket olvasni. Normális ember így dönt, nem egy-egy ember szavára hallgat csak.

[ Szerkesztve ]

(#39) Carasc0


Carasc0
őstag

Még a végén megrendelem a kinézett Asus-t. :R LAN port hiánya + 16Gb max (Azebest fórumtárs azért erről még jelez nekem, hogy így van-e) zavar még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#40) Timer válasza Carasc0 (#39) üzenetére


Timer
veterán

LAN port ne zavarjon, szerintem lesz a csomagban egy type-c csatlakozós Ethernet adapter. Zenbookhoz adtak. Oké, nem tökéletes megoldás, de egyre kevesebbszer kell hozzányúlni már amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#41) Carasc0 válasza Timer (#40) üzenetére


Carasc0
őstag

Az nem lenne rossz. Rápillantottam a ZenBookra. Ugyanaz a bajom ezzel is. Jó cucc lenne, de nem értem miért nem tudnak belőle 15 colost csinálni, amiben egy i7-12700h ketyeg? És ez a bajom a legtöbb notebooknál is. P-s meg U-s CPU-k... Nem értem komolyan. :W

Dizájnban nekem az Elitebook jön be, de abból sincs olyan felszereltségi szint, mint ez az Asus. Vagy csak én vagyok béna.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#42) Timer válasza Carasc0 (#41) üzenetére


Timer
veterán

Ultrabook szegmens, ebből soha nem lesz 14 feletti. A kategória elsődleges jellemzője a kiemelt hordozhatóság.

(#43) Jürgenmüller válasza Timer (#38) üzenetére


Jürgenmüller
kezdő

Megmondom őszintén nem tudom már 1,5 éve volt az eset,én is úgy gondolom, ahogyan Te kivéve, hogy ne mondjon olyanról se jó se rossz véleményt, amit nem is ismer, engem az nem is zavar, ha megy a szekér, az viszont annál inkább, mint a 2000-es években, hogy a Mistral, Bluefish, stb emberei mentek a fórumokra és tolták a saját Gexcube VGA-ikat, mert abból volt sok. Ezeket nem bírom mikor megy az ügyeskedés esetlegesen más kárára is.
Az ilyen emberek ne osztogassanak tanácsokat, mert itt ott tisztességtelen tud lenni, most mondhatnék olyan közhelyeket, hogy a történekem ismétli önmagát, de nem teszem.

(#44) 1dude válasza Carasc0 (#41) üzenetére


1dude
aktív tag

Van belőle, pl Zenbook Pro 15 Flip OLED ( UP6502, 12th Gen Intel). Csak ott max 16GB a RAM. De az új Zenbookok még csak most fognak érkezni, sajnos nagyon nagyon lassan.

(#45) Timer válasza Jürgenmüller (#43) üzenetére


Timer
veterán

Oké, értem. Csak arra akartam rávilágatani, hogy:

- Aki 1 ember véleménye alapján vesz 250 ezer forint feletti műszaki cikkeket, az hü..felelőtlen.
- Sokan úgy osztják az észt, hogy 1 géppel van tapasztalatuk 5 éves időablakon belül. Ezeknek a véleménye szubjektív dolgokban (anyagminőség, kijelző minősége, stb.) semmit nem ér, a nepperek legalább többnyire a saját termékeik előnyeit jól ismerik adott területeken.

Szerintem emlékszem erre az esetre, vagy több ilyen is volt, de civakodott ott két tag, a téma pedig seniortilla elfogultsága volt. Akkor se értettem, mit kell ezen pörögni. Nepper, és? Legalább jó áron adja a cuccait, én is majdnem vettem tőle egy Envy-t, ha nincs a Zenbook OLED kijelzővel, akkor tőle veszem meg valamelyik 100 sRGB lefedettségű IPS paneles, 16 GB-os modellt. Acer-t azért is fikázzák, mert megérdemli, őszintén szólva. A Swift sorozat az baromi jó lett (bár a kijelző azért nem erős, sőt), a Swift X már túlárazott lett, szvsz. Annyiért, amennyit utóbbiért kérnek, már OLED-es ASUS is bőven van, a legtöbb ársávban legalábbis. TravelMate nem volt rossz gép 2002-2003 körül, nálunk is van egy itthon, még működik, de már csak múzeumi darab. Utána viszont eltűntek a piacról, akárcsak az ASUS X51, vagy hasonló jelű, forgatható kamerás ócskaságok. Feltételezem, nem véletlenül. Egy időben én is mindenkinek azt mondtam, hogy ezek helyett vegyél egy használt Latitude-ot, rakjál bele magyar klavit, SSD-t (ha nincs), vegyél alá egy dokkolót ötezeré', és megvagy. Ebben a potenciálisan árérzékeny vásárló rétegben megy most jól a sima Swift és a Vivobook is. Többek között azért, mert az Észeránusz páros rájött, hogy minden ócska sz@rt ma már nem lehet eladni, ezért elkezdtek végre fejleszteni, és minőségi(bb) termékeket gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#46) azbest válasza azbest (#6) üzenetére


azbest
félisten

közben tudok első tapasztalatokat mondani a kínai 45 dolcsis thunderbolt dokkolóról.
Nos, kínai :D
Működik, de van pár érdekessége.
A hdmi működik 2 fullhd képernyővel 60Hz-en. De 4k-ból max 1-et visz, azt is 30Hz-en. Chrome alatt a youtube nem szereti ezzel az intel gpu-val hardveres gyorsítással a 60Hz-es videókat, ha 30 a kijelző.

A dsub csatiról lecsúszik a csatlakozó, nem igazán marad benne, nem becsavarozható.
A gigabit lan egy usb3-lan, működik, realtek rtl8153 chipet. Szerintem lehet a hozzá legközelebbi usb3 port 3as módját elveszi, az a port csak usb2 módban megy.
A többi 3as módban is.
Az usb3 via vl820 chipsetes hub benne, az usb2 pedig valami prolific.

Szóval kb működik, kb használható, de megvan a kínai feeling. Néha ki kell kihúz-bedug kombó, ha megmakacsolja magát.

A 65w töltőkkel kapcsolatban:
működnek, viszont a vivobook visszaveszi a teljesítményét kb a 15w módra, ha az van bedugva. Ha ki van húzva, akkor gyorsabb. Gondolom nem annyira okos a töltés vezérlés, hogy dinamikusan besegíthessen az akku, ezért töltőre dugva teljesen arra támaszkodik. Kiírja a win11, hogy lassú töltő. Szóval útra jó, telefont is tölteni jó, főleg a kisebb méretű akyga. De a 90w kell a rendes teljesítményhez.

A ram modul még beérkezés alatt a boltban.

A cikkbéli P procis zenbooknál neten úgy találtam, hogy gyárilag 65w táppal jön. Az akkor elmegy kevesebbel is a max teljesítményével. Btw, nem kéne a cikkben lennie?

[ Szerkesztve ]

(#47) Digitalis


Digitalis
senior tag

Vivobook x14 pro-t nyúzok egy ideje. Ami nem jön be, az a jobboldali portok sokasága. Ryzen 9 lévén a type c-n nincs töltés, aztán ott van még a két nagy felháborodást keltő usb 2.0, de ez-az ami legkevésbé zavar, mert felhasználom kapásból. Win 11 stabilan probléma nélkül megy, semmi furcsasága eddig nem volt. Bill. meg kifejezetten jó, ami a kezeim között volt eddig a legjobb. Könnyű, csendes, stabil, masszív laptopnak tartom, a kijelző nagyon klassz, amire én használom arra teljesen megfelel. Összességében pozitívan csalódtam benne. [kép]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#48) Timer válasza azbest (#46) üzenetére


Timer
veterán

Köszi az infót a dokkolóról! Durva, hogy ASUS nem gyárt normális dokkolót ezekhez a gépekhez, ami van, az ezeréves, ráadásul irreálisan drága.

(#49) Hamurabi


Hamurabi
csendes tag

Hát nekem kissé csalódás. Ennyi pénzért 3 dolgot nagyon hiányolok. Fontossági sorrendben:
- Kijelző automatikus fényerő állítása környezet alapján - NINCS
- Billentyűzet világítás fényerő automatikus szabályozása - NINCS
- Windows HELO arcfelismerős kamera - NINCS

Munkában kaptam egy Lenovo Yoga-t hasonló áron, abban AMD 5800H van de ugyanezen speckók. A fentiek mind alapból benne voltak.
Előző Zenbook 303LN-ben (8 éves gépem) szintén benne volt az automatikus fényerő, arcfelismerés nem, de az pl touchscreen-es volt (2014!!!)

A másik az elmebeteg billentyűzet layout. Asus nem tudom mit szív, de váltson beszállítót. Ez az "Ű" elrendezés, egészen unortodox. Sokkal, de sokkal jobb a Lenovo megoldása, ahol pl az is konfigolható (BIOS szinten) hogy az FN a klasszikus keyb kombókra CTRL-ként működik :-)
Óriási!

Összegezve, használható cucc, de eléggé olcsósított részekkel.

(#50) Kbali válasza Jürgenmüller (#37) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor ezek szerint pl. te sem vagy azzal tisztában, hogy az Envy sorozatnak is van alja és teteje? Hogy a Vivobook szériának is? És nem mindegy, hogy abból pont melyik sorozatot ajánlja valaki?
A közelmúlt legjobb vétele meg szerintem pont egy Asus volt: 240-ért asszem az UX szériás Zenbook.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.