Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jocek91


jocek91
aktív tag

Fu azaz X99-A nagyon szép darab :B

(#2) Goblin12


Goblin12
őstag

Deluxe ftw. :) Jó cikk lett. :K

(#3) kpal


kpal
veterán

Durva cuccok :Y
akk a wifi nem csak a kábeles netet tudja sugározni ,hanem a wifi-n bejövőjelet tudja tovabb atjatszani .

(#4) Menslee


Menslee
tag

Én már csak arra vagyok kíváncsi hogy mennyibe kerül majd egy ilyen móka. No meg arra hogy aki megveszi menny fícsört használ a repertoárból.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#5) SaNyEe válasza Menslee (#4) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Valoszinu a Ver csalad legVeresebb tagjanak jo lesz :).

-- end of transmission --

(#6) radi8tor válasza Menslee (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közelebb lesz szerintem a 200-hoz, mint 100-hoz a Rampage V Extreme.

⭐ Stella

(#7) zack válasza radi8tor (#6) üzenetére


zack
nagyúr

Sajnos egy ideje a ROG-os lapok szinte megfizethetetlenek. :F Pedig volt idő, amikor csak ilyet vettem (X38, X48). A mostani Biostar lapom bár nem ekkora név, tuningban és stabilitásban tudja amit a ROG, és csak 35k volt ami cirka 1/3 ár egy Rampage IV árához képest. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8) Sanchez638 válasza zack (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

nm nagy név, de talán régebbi mint az Asus. És szerintem már mindegyik ROG túl árazott... Meg az ilyen nevekkel megtüzdelt Asusok is

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Én arra lennék már kíváncsi, hogy mikor tudok már venni egy R5E-t, mert nem kapni még mindig :W

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) jocek91 válasza BlackSoft (#9) üzenetére


jocek91
aktív tag

Micsoda dillemma :))

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

meghívták a ph!-t londonba...
úgy elképzeltem, ahogy kapok egy meghívót: kedves bambanő, folyó hó 30-án itt meg itt a kukáknál 8 magos avotonos szerveralaplapokat selejtezünk, ip kvm-mel meg sas-sata breakout kábelekkel, mely eseményre meghívjuk!...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) radi8tor válasza bambano (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neked meg milyen avatarod lett? :Y

⭐ Stella

(#13) BlackSoft válasza jocek91 (#10) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát elég nagy bizony, minthogy még nincs aki szinte ingyen elvinné a régit :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) F34R válasza BlackSoft (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem csak olyan van aki a regit ingyen vinne :DDD

A laphoz tenyleg szep es gazdagon felszerelt lapocska lett, olyan vastagon fog majd a toll, hogy beillik filcnek is.

(#15) Tidus válasza BlackSoft (#13) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem túl sokat vártál vele, én közel egy éve számoltam fel az X79-et. De használtam több mint másfél évet. Csúcs kategóriát nem szabad két, két és fél évig tartani, szét bukod az agyadat ha eladod. Ezt azért írom mert akik jelen vannak a csúcs kategóriás topikokban, azok visszaköszönnek a következő genereációs csúcs kategóriában is.
Aztán még hol van a Ram Proci, VGA eladás.
Akkor 85k.-ért elvitték az R4E-t. Szerintem már nem lehet eladni ennyiért. De legyen szerencséd...

(#16) radi8tor válasza Tidus (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyáltalán minek venni olyat, ha azon gondolkozol mennyit fogsz bukni rajta? :U

⭐ Stella

(#17) BlackSoft válasza Tidus (#15) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem meg 99%-nak még 5 évig nem lesz pénze megvenni, pedig nagyon szívesen elvinnék. És én dolgozom vele, akkor tudom eladni, ha megvan az új. Nem bírom eladni 1 évvel az új megjelenése előtt, és akkor mi a tökömet csinálok?! :F
Amúgy el lehet adni, van aki évek óta azt várja, hogy jöjjön új széria, és a régit megtudják venni valakitől használtan.
Persze vannak, akik meg azt várják, hogy annyiért adjuk el a lapot/procit, mint amennyiért most 920-at meg R3E-t lehet venni, ők meg szarjanak sünt :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#18) jones965 válasza BlackSoft (#9) üzenetére


jones965
Modder

Már kapható.

(#19) BlackSoft válasza jones965 (#18) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, kapható máshol is. Csak bárkit felhívva vagy nem tudnak időt mondani, vagy "legalább 25 munkanap" a válasz...

Hiába írja minden webshopban, hogy 4-5 nap, meg jövőhét kedden stb.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#13) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi az az ingyen?
Nekem volt 3960X, 100K-ért vitték el.
Többet ezek használtan nem érnek.

(#21) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

De érdekes módon, ha itt 100k-ért dobáljuk ezeket a procikat, akkor miért nem tudok 30ezerért 4770K-t venni? Kb ez lenne a (használt) ár/teljesítmény alapján...

Itt van már a GTX 980, szerintem feladok egy hirdetést, 780-at vennék (ha a titánokat is nézzük, akkor 4 generációval régebbi kártya) 40ezerért. 100alatt nem fogja nekem eladni senki, talán találok egyet, kettőt a sokból, aki nagyon el akarja adni, és 80-90k-ért megkapom.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#22) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#21) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt én nem tudom, de közben megnéztem hirdetésed. A mostani 4690X procimat áraznám be 140-re, de inkább 125-130-ra, ha megjön az 5960. Látom azt is, hogy 185 ezerért árulják, ezt a büdös életbe nem veszi meg senki ennyiért, mert akkor inkább gyűjtök még hozzá és megveszem a legújabbat.

Szóval a tied egyáltalán nincs ingyen, ahogy nevezed, lehet majd megjelenik valaki, de tolongani nem fognak érte. És gondolom azzal is tisztában vannak az emberek, hogy akik ilyen cpu-t használnak, azok nem netezésre használják. Nekünk is folyamatosan dolgozik non stop a stúdióhardverekkel és folyamatos renderelés és konvertálások vannak a háta mögött. 1 év alatt kb annyit ment alapon, míg a következőpl DAW program betöltődött, és/vagy másik szintetizátort, vagy egyéb hardver dolgoztatja újfent, ami kb nincs 1 perc sem, utána megint minimum 80% 90%-kos, vagy teljes kihasználtságon pörög, szinte éjjel-nappal.

(#23) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#22) üzenetére


BlackSoft
addikt

Csak azt vedd figyelembe, hogy míg egy 3960x/4960x-et újonnan 200-250k körül vesz az ember, használtan 150-180k-ért még mindig nagyon megéri szerintem, mert vehet hozzá 64GB 2400Mhz CL10 ramot az ember 120 ezerért, míg az 5960X mellé vehet ennyi ramot, ilyen sebességgel+szarabb CL16 időzítéssel 550k-ért. Az meg szerintem nem mindegy, hogy az otthoni WS-t az ember 500k-ból, vagy 1,2M-ból rakja össze. Itt van szerintem a kutya egyik fele elásva. 16GB 2133Mhz CL15 180ezer forint, míg DDR3-ból sokkal gyorsabb 70ezer forint. Tudod ki fog fél milliót adni ramért... Aki azért veszi meg, hogy dolgozzon vele, és nem azért, hogy villogjon, az inkább jó áron megveszi a régit, mert teljesítményben nincs hiány bőven.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez ez ócé szoket akkor most hogy is van? +lábak? A procinak is annyi van amennyi a szabvány foglalatnak, hova kötik a plussz lábakat?

(#25) Dr. Akula válasza Tidus (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem is S2011 van, sztem simán csak nem kell minden apró újdonságra rácuppanni. Mivel tud ez többet, DDR4 van rajta? Naés? Pár év mire gyorsabb lesz a DDR3-nál, addig még kijön 2-3 generáció lap+prociból. Felesleges sietni.

mflex:
Ebben csak a technológiát érdemes megfizetni, 6 mag, 4 csatorna. A GHz-ek tuninggal is pótolhatók ha valaki nagyon akarja, felesleges azért dupla árat fizetni. Ha mindenből a csúcsot veszed, a bukta is nagyobb lesz, értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#26) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#23) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

150 ezerért most rögtön kiszedetem a gépből és azonnal bárkinek idehozatom, mert a gép külföldön teljesít szolgálatot, jelenleg a párommal még egy ideig itthon leszünk, aztán megyünk vissza.
De ennyiért eladhatatlan, hiába csúcs processzor, talán lehet megérné egy intel xeonba fektetni, mint egy 5960-ba, mert egyelőre még nem tudja hozni az elvárásokat.
Hiába hoztad ezt most fel, hogy a memóriáknak ennyi az áruk, minden drága, ami új. Viszont nekem minden perc számít, ezért nem nagyon érdekel, hogy mennyibe lesz az új gép, az árát hamar visszahozza.

Ez viszont egy "maffiakartel", ha holnaptól 8gb memória 120 ezer lenne, akkor is kénytelen lennél megvenni, mert anélkül nem megy a gép. A hülye intel is annyit kér a procijáért, amennyit a főnők két kefélés közt éppen kitalál, mert nincs konkurencia és az AMD meg nem is töri magát, talán ez is így van "lejátszva". Ez ellen mi nem tudunk tenni semmit. Nem olyan régen vettem egy 4790K (rendszert is), most 4.6gh-zen megy és pár helyen tudja hozni a 4960X alapórajelét is, arra nekem megfelelő kiegészítő gépként, hogy jó pár szintetizátort és mesterbillentyűt "meghajtson" elég jó iramban. Viszont egy renderelésnél már bőven elmarad, főleg egy 4.8ghz-en járatott 4960-as mellett.

(#27) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#26) üzenetére


BlackSoft
addikt

Utolsó mondataidban a lényeg. 4790K fényévekre van egy 4960X-től, ki a fene fogja olcsóbban adni, mint a 4790K-t? Senki. Fél év múlva is 250ezer lesz újonnan egy 4960X, és jövőre is... Akinek 6 magra van szüksége, azon nagyon is meg fogja venni 150K-ért, vagy szophat lovat...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#27) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jól félreértetted, szerinted ezek fényéves dolgok, ahogy te írod?
Csak ott tud elhúzni a 4690X, de ott nagyon, ahol nekem pont kell a munkámban, ezért dolgozik az a cpu a keverőasztal mögött a stúdióban.

Pontosan az ilyen tesztek miatt eladhatatlanok szinte új árban ezek a processzorok.
De mondom, ha valaki ezt megveszi 150 ezerért, házhoz is szállítom 100 km-es körzetben.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát én nekem meg egy render 50-70 óra a 3970X-el, míg egy 4magos/8ht procival 150óra. Na az a nem mindegy... Ez szerintem nem kis különbség.

Másrészt pedig, ha majd tényleg régi lesz, és sok-sok széria mögött lesz, akkor megmarad, mint Extreme cpu. i7-990x-et sem lehet nagyon venni 80k alatt, pedig egy bőven olcsóbb vadi új i5 megveri...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#29) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szép! Olyan rendereléseim nekem is voltak és lesznek is, amivel majdnem 2 napig "bajlódott".
Akkor nálad sem pihen a processzor a foglalatban. :)

(#31) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#30) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem bizony :N Tehát nekem szükségem van az 5960X-re is, mert számottevő előrelépésről van szó. De pont ez itt a lényeg, hogy nehogy már azon az áron adjam a régit, ami még évekig garis, mint a nála eredetileg 200ezerrel olcsóbbat... Tavalyi mercit sem lehet megvenni 1,2-be, mint a suzukit, elég vicces is lenne :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#32) ΞΔGLΞ válasza BlackSoft (#31) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok, cimbora!

Kívánom, hogy tudd JÓL eladni. :K
Egyébként van egy bizományis haverom, aki néha olyan (drága) árakat kér használt termékekért, amit potom áron megvett, hogy az már röhejes, de azt mondja, hogy mindig van egy idióta, aki még így is megveszi és meg is veszik. Mondjuk a te eseted más azért, de hát mindig jön valaki.

Tehát csak türelem. :)

(#33) BlackSoft válasza ΞΔGLΞ (#32) üzenetére


BlackSoft
addikt

Köszi :R Ez egyébként így van... Mindig lesz vevő, főleg ha máshol nem kap. Amíg a kereslet nagyobb, mint a kínálat, addig az eladó határozza meg nagyon nagy mértékben az árat. Én azt mondom 100, a vevő azt mondja 50. Én azt mondom viszlát, vegyél 50-ért valakitől, akinek sürgősen el kell adni, majd 2 hét után visszajön, hogy na jó lesz még is a 100. Én meg akkor azt mondom, most már 110 ;] :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#34) keIdor válasza zack (#7) üzenetére


keIdor
titán

Maximus VII Hero-t 52k-ért vettem, igaz mostanra picit ment fel az ára annak is, de én nem éreztem azt drágának. Persze a Formula, Extreme lapok ára valóban ment fel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Tidus válasza radi8tor (#16) üzenetére


Tidus
addikt

Te egy idő után nem szoktál ezen gondolkodni, főleg ha rá is unsz a cuccra.
De végül is felfogás kérdése....

(#17) BlackSoft: Én úgy gondoltam hogy a DDR4 is befolyásolja majd a régi használt csúcs kategóriás konfigok árát. Átmeneti időre pedig úgy gondoltam hogy kipróbálom az APU-s rendszereket AMD oldalon. Erről ennyit, amúgy katasztrófa az egész.
De hasonló képpen járt nálam az X58 is. Pedig az UD9-es deszkára még ma is ráharapnának, persze nem annyiért.
De mint fentebb jeleztem, felfogás kérdése a dolog. És nem utolsó sorban anyagi kérdés.
Ezen két szemszögből nézve a dolgot, felesleges vitázni rajta.

(#36) SRII válasza BlackSoft (#33) üzenetére


SRII
őstag

minek ilyen drága lap? 140K alaplap! más autót vesz helyette, szvsz egy 55K alaplappal is el lehetne boldogulni(ha lenne ilyen árban x99) itt már csak a nevet kell megvenni ezen lap használatával nem lesz gyorsabb a konvertálás :(

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#37) keIdor válasza SRII (#36) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon rossz példa az autó. Ennyiért egy 15-20 éves leharcolt valamit vesz, az alaplap meg új és csúcskategória.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) BlackSoft válasza SRII (#36) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát max téli gumi szett kijön 140k-ból, de autó? :)) Mi? Trabi? :DDD

"itt már csak a nevet kell megvenni ezen lap használatával nem lesz gyorsabb a konvertálás"

Hát nem tudom... Melyik olcsó lapon lesz például SATA Express? :) Csak a WS lapon... De nekem, bár első sorban dolgozni kell, játék sem maradhat ki, így meg kell húznom a határt a két dolog között. Hogy mennyibe kerül nem nagyon érdekel, elsődleges szempont, hogy mit tud, és másodlagos (de nagyon fontos), hogy lehessen majd vízhűteni az elemeket. R5E-re lesz az EK-nak blokkja a Chipset-re, és a VRM-ekre... Ez elég fontos tényező nekem amellett, hogy ki fogja tudni elégíteni az igényeimet :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#39) Juliuska


Juliuska
senior tag

Köszönjük a híreket, az V Extreme összehasonlító tesztjét is érdeklődve várjuk (a magam részéről én biztosan).

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#40) Jeollam


Jeollam
aktív tag

tirexi elvtárs beújított egy ilyenre... nem semmi gyönyörű darab!

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#41) layax74


layax74
újonc

Jó cucc, bár drága és a DDR4 se olcsó. Nekem After Effektre és Premierre kell.
ASUS P5E WorkStation Q6600 és GTS8800 512-est adtam el miatta.

[ Szerkesztve ]

ASUS X99-A, i7-5820K, Kingston HyperX Predator DDR4 16GB Kit 2133MHz CL13, ASUS GTX 970 DC2 OC 4GB DDR5, SAMSUNG 850Pro, Seasonic 850W EVO, SCYTHE Grand Kama Cross 2, Chieftec UNI Bigtower – BA-02B-B

(#42) Endreas


Endreas
tag

Srácok, miko' lesz vajh' x99-ből ITXes lap?

Kérdezz.

(#43) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv!
volna egy költői kérdésem az x99 lapos kolegák-hoz?
ezek a lapok hogy kezelik a ramokat? quad chanell-be hány bitben futnak?
azt tudom hogy a dual-chanell az 128bit, meg a Tri-chanel az 192bit, csak DDR4-quad-nál nem tudom....
köszi előre is!

(#44) Druvajda


Druvajda
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy Asus X99-A lapban elindul e egy Xeon E5-2603 v3-as proci? Cpu lista szerint nem támogatja. Valakinek van valami tapasztalata ilyen téren?A másik kérdés valaki probált már v4-es Cpu-t ilyen lapban?

(#45) Ginkologic válasza halhatatlan (#43) üzenetére


Ginkologic
senior tag

szia, 256-bit. Üdv

Druvajda@ menni fog vele, csak bios frissítés kellhet. ma próbáltunk ki egy E5 2650L V4 ES procit, de egyelőre nem megy....

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#46) Druvajda válasza Ginkologic (#45) üzenetére


Druvajda
csendes tag

Szia sikerült kiprobálni és megy stabilan viszont a 2650l v4 annak nem örülök hogy nem megy mert olyan van tervben vagy 2683v3-v4!

(#47) Druvajda válasza Ginkologic (#45) üzenetére


Druvajda
csendes tag

Lehet a v4-esekhez kell az új bios majd ami most fog valamikor kijönni! de a 2650lv3-nak mennie kell elviekben!

(#48) Ginkologic válasza Druvajda (#47) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Elvileg rövid időn belül jönni fognak a frissitett biosok, jelenleg BIOS moddal lehet csak életre birni a legtöbb x99 lapban. Szóval nincs veszve a dolog kicsit se :DD

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#49) Druvajda válasza Ginkologic (#48) üzenetére


Druvajda
csendes tag

Erről hol találnék leirást hogy lehet életre birni a procitkat?Gondolom ilyen mikrokódos dolog

(#50) Ginkologic válasza Druvajda (#49) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Igen, mikrokód integrálás kell hozzá. Egyszerű és nagyszerű :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.