Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ez milyen alkalmazások futtatása esetén fordul elő?

"Nekem kicsit kevés a 4 GB, mert amikor több dolgot futtatok egyszerre, akkor néha kifut. Ekkor kezdődnek a problémák, mert szaggat, és bezárni se tudsz dolgokat, mert ugye az "X" az nincs, és a taskmgr.exe is fagy! Szóval szerintem érdemes bővíteni!"

(#3) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Én is ilyen fém Asust kerestem nemrég (bár lehet csalóka, és csak fémnek tűnik), de végül 10 évnyi hűség után elpártoltam a gyártótól, pedig nagy Asus fan vagyok. Vagy szívok majd érte, vagy nem :DDD
A gép szép, de AMD procival lapost tuti nem vettem volna. Mennyit csengettél érte? Remélem, nem kerülte el a figyelmem, de ha jól rémlik, ár/érték arányról nem írtál :)

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#4) Mustaros


Mustaros
aktív tag

GeForce 7770-et? ;]

(#5) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Rakj bele még 4GB ramot. A proci támogatja a dual chanel-t. Csak pislogni fogsz. :)

(#6) Kirrr válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Kirrr
aktív tag

A chrome megeszik annyit ha olyan napja van...

(#7) P3gaSuS válasza Krugszvele (#1) üzenetére


P3gaSuS
csendes tag

Mondjuk Videó Renderelés közben szeret fagyni, persze tudom, mostmár én sem renderelek vele, de ott azért fagy

Száguld a sok megabyte, csak én látok benne bájt!

(#8) Armagedown


Armagedown
őstag

Feltétlenül vegyél bele még egy ramot, a duplacsatornás memória miatt, az integrált grafikus chip teljesítményét erősen visszafogja a hiánya, játékok alatt nagyjából feleződik a sebessége egycsatornás módban.
Én tuti nem vettem volna X szériás Asus laptopo, a legkissebb érintéstől is horpadnak

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#9) Reinkz


Reinkz
senior tag

ugyanilyet nyúzok, fehérbe és i3mal és gt720al, teljesítménye elfogadható, de a vinyo ami benne van iszonyat lassú legalbbis nekem, asztalon is 99% kiahsználtságot ir rá a windows szal lassan rakok bel egy ssdt.

(#10) csibe1 válasza Mustaros (#4) üzenetére


csibe1
addikt

Pörögnek a fejlesztések a ződekné ezerrel! ;] :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jó az Amd, nekem A4-es van, ssd-vel, 2x2Gb rammal. Bőven elég netezni, filmet nézni, office programokra, de még a Gta4 is játszható. Teljesen hangtalan alapesetben, be se kapcsolja a ventit. Játék közben már hallani, de nem vészes.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) mrlt


mrlt
tag

Húgom vett ilyen X550-est kb. két hónapja, i3, 8gb ram, 1tb hdd, gt 740m. Könnyű is és tényleg laposabb mint legtöbb noti, viszont a laposságért csak 4 cellás akku van benne, de a proci U-s a vga-t meg lekapcsolja, 4-4,5 órát is elmegy neki. Nem fém, de nagyon menő ez a körkörös mintázat, alumíniumból bitang jó lenne.
Viszont 15"-on ez az 1366-os kijelző egy rettenet. Olcsó TN panel, betekintési szög igencsak rossz, színek torzulnak oldalról, felülról sötétül, alulról világosodik. :( Vajon mikor fogynak ki a gyártók ezekből?

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#13) Armagedown válasza mrlt (#12) üzenetére


Armagedown
őstag

Amíg az emberek megveszik, addig biztos gyártani fogják.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

GeForce 7770???
Ez max radeon hd 7770

(#15) nebulo


nebulo
tag

A TN panel tényleg felejtős lehetne már. Én azt mondom, hogy a felbontással nincs baj, az 1366x768 változatlanul elég ebben a kategóriában, illetve ha választani kéne inkább egy IPS-t ...x768mint TN FHD szvsz, természetesen nem a fényes fajtából gondolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megragadtak ennel a felbontasnal... Sajna minden gyarto.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Tikakukac


Tikakukac
titán

Húha. Kijelzőig olvastam. Akkor ránéztem a gép áránál drágább moncsira amin nem fekete a fekete és nem nagyon fehér a fehér.

Amit mi keresünk az úgy a retina Mac szintje leírás alapján. Kb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Khelben válasza Tikakukac (#17) üzenetére


Khelben
nagyúr

A teszt olvasása során többször megfordult a fejemben, hogy le kellene cserélnem az elitebookot egy ilyenre.

(#16) Duliee: 140-ért már van fullhd laptop. Igaz, hogy minden másban ugyanakkora fos, mint ez az asus :(

[ Szerkesztve ]

(#19) 426os válasza Tikakukac (#17) üzenetére


426os
őstag

Ilyen ez, ha valakinek nincs összehasonlítási alapja. Ismerősöm az Inspiron 3531-el is elégedett volt az elején, amit játékra (!!!) vett. Jó, nem mai játékokra, de na, akkor is.

[ Szerkesztve ]

.

(#20) chris-v


chris-v
senior tag

"Az X550DP-hez nem jár Windows, csak freeDOS. A driverek a telepítő CD-n is csak Windows 8 kompatibilisek, ezért a drivereket érdemes előtte manuálisan leszedni, kezdve a WiFi driverrel!"

Helyesebben:
Az X550DP-hez nem jár Windows, csak freeDOS. A driverek a telepítő CD-n csak Windows 8 kompatibilisek, ezért ha valaki windows 7-el szeretné használni, akkor a drivereket érdemes előtte manuálisan leszedni, kezdve a WiFi driverrel!

Csak mert pl nekem eszembe sem jutna win 7-et tenni, ha vennék egy ilyen lapost. :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#21) Mycrobi


Mycrobi
csendes tag

Szép gép, köszi a leírást! Lehet, beruháznék rá, de ez a kijelző nem tetszik..

Picit lehet off: Szerény véleményem szerint, a 4Gb-ramnak tökéletesen elégnek kellene lennie.
Win7-el és hasonló procival nincs gondom. Szerintem ram helyett egy 15-20 ropis 120Gb-os SSD amire megy a win és pár gyakori progi és megszűnnek a problémák.

[ Szerkesztve ]

Niíííppp! Bip...

(#22) blash válasza Mycrobi (#21) üzenetére


blash
tag

Nalam 64 bites win 7-en, ha vagy ket bongeszo fut megnyitva (jo)par fullel, mellette egy tablazatkezelo, es mar zarhatom is be a vindoz figyelmezteto ablakat, hogy keves a memoria. A taskmanager grafikonjait nezve ilyenkor, me'g csak kicsivel 3 giga felett jar a foglalt memoria. Legelszomoritobb, hogy boot utan mar 1 giga koruli a foglalt memoria, es ezt ugy, hogy egy csomo mindent kiszedek az autorunbol, hogy ne fusson feleslegesen. Gondolom fut me'g sok felesleged service is, de azok kozul is kikapcsoltam, amire azt irtak, hogy felesleges.

Es jol latom, hogy ezen az asuson is az egesz tapipad kattinthato? Valamelyik X55-on hasznaltam ilyet, de csak arra volt jo, hogy felbasszon. Hasonlo ergonomiai csoda, mint a hatalmasra novelt tapipad, rendesen elkulonulo szelek nelkul, igy gepeles kozben sikerul veletlenul raerni a tapipadra, es mar mashol is van a kurzor. XP alatt egesz jo megoldas erre a touchfreeze, de annal ujabb vindozon nem mukodik.

(#23) P3gaSuS válasza blash (#22) üzenetére


P3gaSuS
csendes tag

Igen, szöveg írás közben idegesítő dolog, a tapipad, de én már megszoktam, a csuklóm rá állt :D

Száguld a sok megabyte, csak én látok benne bájt!

(#24) P3gaSuS válasza blash (#22) üzenetére


P3gaSuS
csendes tag

De ezt én sem értem, mert amúgy 4 giga tényleg elég, de itt nem!

Száguld a sok megabyte, csak én látok benne bájt!

(#25) zoo8800


zoo8800
veterán

Ez a laptop szerintem csak kívülről szép, belülről nagyon nem.

P3gaSuS, szerintem lehetnél kritikusabb is ezzel a laptoppal.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#26) P3gaSuS válasza zoo8800 (#25) üzenetére


P3gaSuS
csendes tag

Köszönöm az észrevételed, illetve a többiekét, is kicsit helyrepofozom a cikkem, mert nem marketing cikknek szántam, de egyelőre úgy néz ki.

Száguld a sok megabyte, csak én látok benne bájt!

(#27) babkukta


babkukta
senior tag

Szép laptop!! :) Használd egészséggel!
Szerintem picit erős kifejezés az, h a memóriát "szerintem érdemes bővíteni!". 4 giga nagyon sok mindenre elég. Ok, te valszeg spéci programot használsz, de ettől még a 4 giga is bőven elég napi használatra. Igaz, én picit foglalkozom is a gépemmel, amint újrarakom, ezért nekem a Win8.1 750-800 MB ram körül kajál. Nem találkoztam még olyan esettel, ahol nekem ez kevés lett volna. A Win7 jobban fogyaszt, a nővérem laptopján a 900 mega környékére is ritkán jön. Persze Ezt a memória használatot úgy kell érteni, h rengeteg dolog tiltva van, és mellette vannak saját programjaim.
Nem egy játékos laptop, de mint írtad, otthonra bőven elég. Én nem ismerem a laptopot, de szerintem a 4 giga RAM-al sincs baj. A proci elegendőnek néz ki a napi használatra, + sztem ezzel a videókari "kombóval" még elfuttat pár játékot is.

Üdvözlettel, Tibi

(#28) nakos1212 válasza babkukta (#27) üzenetére


nakos1212
senior tag

Skyrimet szépen futtatta amikor láttam.

(#29) d@vee


d@vee
őstag

2 ugyanilyen van a környezetemben, csak mindekttő más belsővel. Az egyik egy 2 magos celeronnal szerelt, intel vga-s...az valami katasztrófa, ingyen sem kellene. A másik nemrég járt itt nálam beüzemelésen, 4 magos intel proci, 4giga ram, NVIDIA 820m kari, na azt elfogadnám. Nem hozzáértő felhasználónak kellett, ezért gondoltam win7-et rakok rá. Bedugom a pendrive-ot, bootol, kélhalál :D nem támogatta alapból a BIOS...felraktam egy 8.1-er, de az meg valamiért lassúcska rajta...

Ja

(#30) hue2000


hue2000
tag

Nekem is x sorozatos asus-om van és nekem teljesen jó :C

Az élet mindig drága

(#31) Tikakukac válasza hue2000 (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem akarod, hogy lefényképezzem azt amelyiket tegnap este hozták ide :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) szabonagyur válasza d@vee (#29) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert az sem 4 magos gép teljes mértékig, a Celerontól nem sokkal erősebb.. A 820M meg szintén semmire sem jó.

8.1 Meg lassú mivel a hardver is gyenge alatt.

(#30) hue2000: buli gépem nekem is egy X-es régi régi, de csak mivel ingyen adták, erre talán jó, bár zsanér már eltört, venti is visít, töltő is sem gyári, HDD is forró benne :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#33) nakos1212


nakos1212
senior tag

Teljesen jó gép, nem Thinkpad, de nem fos.
Láttam a gépet működni, sőt dolgoztam vele, teljesen jó, amire kell neki azt viszi, tudom, hogy erre ti vagytok a laptopszagértők s errefelé minden szar ami nem probook, tp vagy hasonló, de ha teljesen jól megy, kellően jól van összeépítve (azaz nem hullik szét) mégis mi bajotok van vele?

(#34) Tikakukac válasza nakos1212 (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondd bele kamerába a nem hullik szét részt, aztán majd nézzük vissza.

Melyik forgalmazó vagy, hogy ennyivel jobbak a tapasztalataid? Lehet csak neked jutnak a jobbak, megkérdezném a hogyant :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) szabonagyur válasza nakos1212 (#33) üzenetére


szabonagyur
félisten

1-1,5 év múlva kérdezd meg a kollégát, hogy mennyit volt használva, hányszor volt gariban a gép és milyen maga a gép állapota.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) blash válasza nakos1212 (#33) üzenetére


blash
tag

Korabban leirtam, hogy peldaul a teljes feluleten kattano tapipad. Mar csak rucskos boritasunak kellene lennie a tapipad feluletenek, attol szarabb megoldassal nem talalkoztam.

De a billentyuzet elrendezese is hasonlo ergonomiai csoda, bar ujabban mar nem talalni olyan noti billentyuzetet, amin normalisan tagoltak a gombok, peldaul a kurzor gomb negyeset kicsit arrebb teszik a korulottuk levoktol, a a legfelso sor funkcio gombjai kozt negy gombonkent hely van kihagyva, a numpad, ha mar van, akkor nincs teljesen egybe nove a tobbi gombbal, de inkabb lehagyhatnak, mert igy inkabb csak zavaro.

Persze lehet radugni egeret es billentyuzetet, ha epp van nalad vagy elfer, de inkabb lenne normalisan kialakitott tapipad es billentyuzet.

Mikor valamelyik x55-os vagy melyik az asust hasznaltam, akkor rogton ezek idegesitettek fel, a benne levo konfiggal nem volt bajom, mert amire kellett, arra me'g sok is volt. Persze a kijelzoje ennek is lehetne kicsivel nagyobb felbontasu es nagyobb betekintesi szogu, de ezek a tulajdonsagok is teljesen kivesztek az elerheto aru notebookokbol...

[ Szerkesztve ]

(#37) nakos1212 válasza szabonagyur (#35) üzenetére


nakos1212
senior tag

már 2 - 2 és fél éve van használva, azért merte leírni a cikket.
Teljesen jól össze van rakva, recseg kicsit, de ilyen kategóriában úgy gondolom teljesen jó.
blash: ebben teljesen igazad van, érdemes külső eszközökkel használni.

[ Szerkesztve ]

(#38) Khelben válasza nakos1212 (#37) üzenetére


Khelben
nagyúr

de ilyen kategóriában úgy gondolom teljesen jó.

Melyikben? Az "ingyen sem kellene" kategóriában? Vagy a "billeg az asztalom, kéne alá valami" kategóriában? Abban tényleg jó. Kár, hogy notebooknak adják el.

(#39) nakos1212 válasza Khelben (#38) üzenetére


nakos1212
senior tag

Nagyon vicces.
Olcsón nem tudsz workstationt venni.

(#40) nakos1212 válasza Khelben (#38) üzenetére


nakos1212
senior tag

Amugy itt flamelsz de indokot nem mondasz hogy megis miert utalod ezt a laptopot. Telefonrol vagyok bocs.

(#41) szabonagyur válasza nakos1212 (#37) üzenetére


szabonagyur
félisten

Már ne is haragudj de milyen hordozható eszköz az aminél külső eszközöket kell használni annak érdekében, hogy használható legyen?

Illetve ez milyen kategóriás gép lenne? Sehova sem illik be mivel akinek kevés pénze van annak megbízható gép kellene nem olyan amihez egész számítógépboltot kell venni a kiegészítő miatt.

(#39) nakos1212: és akkor ha valaki olcsón akar új gépet akkor vegyen inkább sz@rt meg?

(#33) nakos1212: senki sem mondta, hogy nincs olcsón használható gép, csak van egy minimum árszint ami alatt nem kapsz jót (ez minden elektronikai eszköz esetében meg úgy mindenhol érvényes, vehetsz szuper okos telefont 20e Ft-ért de se a hangminősége, se a rendszer gyorsasága se a minőség nem olyan, mint lennie kellene).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42) Tikakukac válasza nakos1212 (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Fixdirectet javaslom, remek indokokat tudnának szerintem :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Khelben válasza nakos1212 (#39) üzenetére


Khelben
nagyúr

De normális gépet tudsz. Ha máshogy nem, használtan.

(#44) nakos1212 válasza Khelben (#43) üzenetére


nakos1212
senior tag

Lehet hogy szar a kialakitasa, esetleg a hutorendszere de a cikk iroja vilagosan leirta mit var el ettol a laptoptol es azt teljesiti.

(#45) szabonagyur válasza nakos1212 (#44) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt a mondatot gondold át azért.... A kolléga minden szavával a marketing dumát követi.. És azt sem tudjuk meg mit várt el (lehet te ismered a tulajt és így neked egyértelmű, de cikk alapján ezt nehéz kikövetkeztetni).

Arról meg ne is beszéljünk, hogy elég nagy ellentmondás van benne amikor azt írja, hogy minden igényt kielégít (gyenge pontnak is a videó kártyát írja), de azért kiegészítők mint a monitor, egér, billentyűzet ajánlott megvenni, tehát van ott gyenge pont bőven csak valószínűleg nincs összehasonlítási alap vagy kb soha nem fut a gép saját billentyűzetről, kijelzőről, nincs hurcolva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46) nakos1212 válasza szabonagyur (#45) üzenetére


nakos1212
senior tag

ez igaz.
van hurcolva viszont, engem is idegesített a tapipad, de megoldódott.

(#47) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

"Összesítésben, amire ajánlják, arra tökéletes: kielégíti azokat az igényeket, melyek mondjuk egy gimnazista, vagy egyetemista tanulásához, vagy akár szórakozásához szükségesek, mert gyakorlatilag minden program fut rajta."

Igen erre pont a használt üzletik valók, tovább...

"Összegezve a véleményemet: nekem körülbelül egy fél éve van meg, és nagyon megbízható, mindenkinek csak ajánlani tudom. Minősége gyengébb, mint egy Thinkpad-é, de én elégedett vagyok vele! (Olcsóbb is mint egy újgenerációs TP.)"

Nem kell megvenni magánszemélyként otthonra az ÚJ TP-t (nem is nagyon csinálja senki szvsz) meg kell várni amíg letelik az a pár év amíg adott vállalat nem szeretne új gépparkot, aztán megvenni a 2x elővett, tartalékgépet "használtan".

Még csak túl nagy szakértelem se kellett hozzá, hogy ezt belássam. :K

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#48) blash válasza voyager4.4 (#47) üzenetére


blash
tag

Ezért vettem az ebayen egy refurbished HP Probook 6460b-t. Talán 220 dollár volt, plusz még 70 a szállítás, amiben már benne volt a vámkezelés is.

2012. márciusi gyártmány, ahhoz képest nem agyon használt. Az, hogy mikori értékesítésű nem tudtam meg, vagy hogy hol és merre használták. Annyira nem is volt poros belül, láttam már sokkal retkesebbeket. Egyedül a szóköz jobb oldala van kicsit kifényesedve. A benne lévő hdd start/stop számlálója most tart 518-nál a smart szerint, amiben kicsit kételkedek, mert nagyon kevés, bár ki tudja.

i5 2520M van benne, ami jelenleg bőven elég. Igaz, nincs usb 3, de van express card 54 slot, ha nagyon kell, akkor ebbe beletehető usb 3-as kártya. Csak 1366x768-as felbontású és tn paneles, de ebben az árkategóriában sajnos nincs más, de még így is értelmesebb és használhatóbb, mint az itthon kapható 100 ezer körüli notebookok. Bár kapni hozzá nagyobb felbontású panelt is. Egész stabil a ház, nem nyekereg mint egyes Samsungok. A tapipad már csak akkor lenne jobb, ha lenne középső gomb is. Ami nekem számít a tapipadnál, hogy ne legyen kattintható és a gombok puhán járjanak, ne kattogjanak.

Mivel az usából érkezett, a billentyűzeten nincs í és az enter egy sor magas, amik nem zavarnak, meg az sem, hogy mi van rászitálva. Ellenben a pöcökegér az útban van néha, de minden más billentyűzeten is... Persze lehetne jobban tagolt a billentyűzet, de ilyen már csak a korábbi típusokon van (pl. 8440p). De az egy sor magasságúra összenyomorított kurzor billentyűk miatt ódzkodtam ettől a típustól, de nem olyan rossz mint vártam.

Tetszik, hogy 14"-os, mert nincs feleslegesen használhatatlan numpad, meg könnyen elfér a hátizsákomban, ha vinnem kell. A fehér és narancs színű ledek még jobban tetszenek, kevésbé vakítanak, zavarnak, mint a divatos kék színűk. Hackintosh is könnyen telepíthető rá, egyedül az Intel wifit kell cserélni valami kompatibilis Atheros vagy Broadcom chipesre.

Mindent összevetve, nem tudtam volna találni számomra kevésbé kompromisszumos gépet. Az új, de olcsóbb, legolcsóbb kategóriát kihagynám, az új üzleti modellek meg kurva drágák.

[ Szerkesztve ]

(#49) Emtra


Emtra
tag

Az ár kimaradt.. :(
a linkbe érdekes módon i7-es gép van

én szeretem az asus-t a gamer notebook kategóriában :D

olcsó kategóriában Samsung se jobb volt már dolgom egy tn-paneles i3-as gépezetel és hát az kell mondanom borzasztó volt az a kijelző ami abba volt, és a ház a legutolsó recsegő kopó...

lenovo-t nem ismerem de azt tudom sokan szeretik

(#50) nakos1212 válasza Emtra (#49) üzenetére


nakos1212
senior tag

nem i7-es van, csak a maximum felszereltség van leírva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.