Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy ilyen cucc esetében szerintem érdemes lett volna fogyasztást is mérni. Engem legalábbis érdekelt volna.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

Kifejezetten korrekt cucc, picit még drágán, de az majd úgyis változik. Az előd is tetszett, de ez rugalmasabb, erősebb, simán látnék benne fantáziát is... A 4 vinyóért meg hatalmas piros pont, ekkora méretben ez nagyon komoly :D

(#3) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Csak az a baj hogy annyiba kerül mint egy hasonló teljesítményű notebook, csak éppen nincs rajta kijelző, billentyűzet+tapipad meg hiányzik az akksi. Azért ez az árában is megjelenhetne...

(#4) Baggins86 válasza osztraksajt (#3) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nekem határozottan tetszik. Simán jó lenne otthoni mindenesnek, még korlátozottan játékra is ok.

(#5) Eugene Roe válasza Baggins86 (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ahhoz már amd apu kellene, ami 65w ezért vagyok én is mini itxre kárhozatv :-)

Előző: Ha nem ölben akarod használni, akkor egy rendes 20-22-es full hd ips kijelzős laptopot nem fogsz találni 200-ért

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#6) Máté94 válasza osztraksajt (#3) üzenetére


Máté94
addikt

Hát. az olyan is... :U

(#7) osztraksajt válasza Máté94 (#6) üzenetére


osztraksajt
őstag

Attól a tény tény marad.

Ez meg egy ház+alaplap+proci+hűtés. Igazából ezekkel már a full kommersz notikonál sem sem szokott gond lenni, max a hűtés a neccesebb, de itt nem is kell belepréselni 1 centibe.

(#8) Sanchez638


Sanchez638
addikt

hát ennyiért... Pedig a 4db lapos hdd még jó is lenne.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) #20691712


#20691712
törölt tag

A legjobb az benne, hogy egyaltalan nem tularazott.
Kb. csak 3* annyi mint amit er....

[ Szerkesztve ]

(#10) devil-k válasza osztraksajt (#3) üzenetére


devil-k
nagyúr

De hogy lehet ezt összehasonlítani egy notebookkal? Nem egy liga a kettő.

- mozi bolondéria -

(#11) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

3,5-ös winyót miért nem lehet bele rakni agyatlan ASUS! Sokkal olcsóbb és gyorsabb is mint a kis winyók. Érthetetlen... :O

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#12) Sanchez638 válasza kazsmerlaca (#11) üzenetére


Sanchez638
addikt

A kicsik is jók, nem fogyasztanak és nem melegednek.. Én is elfogadnám, nem lenne 10w a 4db hdd

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) Borisz76


Borisz76
veterán

Nem vagyunk egyformák. Szerintem az ideális felállás :

Minden helyiségben ahol filmezni, netezni akarnak kell egy hasonló pici gép.
Minden más adat meg egy külön NAS-on.

Ezért szerintem egy ilyen kicsi gépbe felesleges a 4 db HDD hely....
1 db kell az SSD-nek, hogy a rendszer gyors legyen.

Ha meg játszani is akar az ember, akkor meg Zotac sorozat EN családjából valamelyik modell vagy egy "klasszikus" asztali PC jobb ár/teljesítmény mutatóval.

Mert az sajnos tény , hogy túlárazottak ezek a pici gépek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#14) Lacok


Lacok
őstag

Igen valóban nem olcsók ezek a palm size pc-k viszont a tervezőknek sokkal kisebb a mozgástere az ilyen gépek méretei miatt. A rendelkezésre álló helyre kell megtervezni úgy a komponenseket, hogy megfelelően szellőzzön de ne legyen elviselhetetlenűl hangos és sok esetben hozza egy asztali gép teljesítményét és itt elsősorban nem egy "hardcore gaming" pc-re gondolok.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Tetszik, de max másnak tudnám használni. Annak meg drága.
De irodába jó lehet.

(#16) pomorski


pomorski
őstag

Érdekes teszt volt, köszi. Azon gondolkodtam, amikor olvastam, hogy mire tudnám én ezt a gépet használni, de nem jutott eszembe semmi hasznos/praktikus.

(#17) Atocha


Atocha
senior tag

Valaki tudna adni egy linket hol lehet a 4 lemezes verziót megvásárolni?

Köszi!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#18) pomorski válasza Atocha (#17) üzenetére


pomorski
őstag

Csak kíváncsiságból kérdem: Te mire használnád ezt a kütyüt?

(#19) troviko


troviko
senior tag

A passzív hűtésű verzió kéne, "ócsin".

https://www.oldtech.hu/

(#20) Atocha válasza pomorski (#18) üzenetére


Atocha
senior tag

Jelenleg egy mini itx-es kis szerverem van. Torrent, FTP, cloud (az asszonynak munkához. ezt szokta meg na... :D ), WEB (saját részre! Egy zárt fórum megy rajta, 10 ember használja.) és persze 4TB tárhely. Természetesen a gyerekkori képeket tárolom rajtuk. ;]
Bárhonnan elérem, linux fut rajta.

De ez kisebb és a csak 3db 2,5"-os hdd-t tervezek belerakni (2x1tb raid és 1x2tb) és egy 128-as SSD-t.

Ezt felszerelem a tv hátára és egyben már média szervert is faragok belőle.

Szóval úgy érzem ki tudnám használni. ...és ami miatt meg akarom venni, az az hogy ez kisebb és halkabb is.

Kielégítő volt a válasz? ;)

----------
...és kihagytam, hogy a HD 530-as VGA-n frankon megy a WOT is, szóval full hd-ban 42"-on egész jól lehet tolni a gémet vele. :)

Akár még erre is jó...

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#21) Francia91 válasza kazsmerlaca (#11) üzenetére


Francia91
veterán

A rendszernek kell egy SSD, és le van tudva a gyorsaság... Nekem volt WD Scorpio Black notivinyóm is (7200 rpm, a leggyorsabb a 2,5"-os HDD-k között), de az SSD utána is fényévnyi ugrást idézett elő. A 3,5-es HDD sem gyorsabb a Scorpio Black 2,5-es HDD-nél. Egy 64 Gb-ost vagy 120-as SSD-t be a gépbe, és kész

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#22) #56573440 válasza Borisz76 (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ott az előző verzió, az pont ezt tudja egyébként töredék árakon :D

(#23) pomorski válasza Atocha (#20) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, kielégítő volt a válasz. De ennél nem jobb ár/érték arányú egy NAS ugyanezekkel a funkciókkal, de olcsóbban?

(#24) #56573440 válasza pomorski (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezzel csak az a baj, hogy a legtöbb gyári nas nem igazán fog neked pl hdmi-n kezelni semmit. Mondjuk ez nem meglepő, mert nem arra van :D

Van persze qnap és asustor is ami kezel ilyeneket, direkt médiaközpont és nas kombó, de ha már 3 lemez, akkor annyival nem olcsóbb az sem :( Cserébe meg passzolom hogy az igényeinek az ilyen mennyire felelne meg :D

[ Szerkesztve ]

(#25) pomorski válasza #56573440 (#24) üzenetére


pomorski
őstag

Lehet!

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó kis teszt lett köszi.
"...míg egyedileg építkezve külön alaplappal, processzorral és kis házzal százezer forint környékén megúszhatjuk a dolgot..." -- ez mindig így van ezeknél a barbon cuccoknál, ezen majdnem fölösleges is rágódni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) DooMbo


DooMbo
tag

Szavunk se lenne ha az ár tartalmazna egy 240GB-os SSD-t + 1TB HDD-T.

(#28) Atocha válasza pomorski (#23) üzenetére


Atocha
senior tag

A kulonbseg a NAS es ekozott az hogy ezzel barmit megtehetek, a nassal meg azt amit megirtak ra. Es igy nekem a nas draga...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#29) gyuribácsi88

Volt asrock nettop-om, az is ennyibe fájt anno, igaz az még i3 procival volt szerelve, na mindegy nem is ez a lényeg. A lényeg hogy abban is ilyen hűtés volt, és csak 1db vinyó volt benne, viszont a tetejét le kellett vennem mert iszonyúan hangos volt néha, nem tudom hogy ez a gép milyen hangos lehet a 4 vinyóval, illetve hogy az a 4 vinyó mennyire forrósodhat ott egymáson, de nem is akarom tudni. Saját tapasztalat hogy nem éri meg ilyen gépet venni szerintem. Drága, körülményes a bővítés (már ha lehet bővíteni), nem elegendő a hűtés (pláne 4 vinyóval). Az egyetlen ami mellette szól az hogy kicsi, de akkor inkább egy laptop meg egy NAS, vagy egy pici asztali gép (corsair 250D).

Én saját tapasztalat alapján nem ajánlanám senkinek, ár/érték arányban (szerintem) nem a legjobb választás. Aki meg csak filmezni és netezni akar annak egy médialejátszó a legjobb választás, és elég sok médialejátszóba lehet tenni 3,5" HDD-t, amiből egy 6TB-s bőven elég szerintem, és akkor nem kell 4db 2.5" HDD-vel szerencsétlenkedni.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#30) pomorski válasza Atocha (#28) üzenetére


pomorski
őstag

Oksi, belátom igazad van!

(#31) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Utálom a NAS-okat, lassúak és körülményesek. Win-en minden fent lehet ami kell oszt jóvan. Ezért kelelne ebben is olcsó 3,5-ös winyót. De az agyatlanok kihagyják...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#32) vlevi válasza pomorski (#23) üzenetére


vlevi
nagyúr

A nas hálózati tárolónak való, illetve futhat rajta torrent letöltés, meg mediaszerver, meg pár dolog. Arra jo, hogy ami otthon több embernek is kell, azokat egy helyen tarolod, plusz a mediaszerver segitsegevel a tv is eleri a nason levo dolgokat. Nagyjabol, nagyhirtelen én erre hasznalom a nast. Nem megy az asztali nagygep, csak sokkal kisebb fogyasztassal a nas, de az is csak akkor, ha szukseg van ra. Pl letoltom vele a forma1-t, ha vasarnap nem vagyok otthon, es vacsi utan megnezem.
Mondjuk nasom se lenne, ha az aandroid kezelne 2tb-nal nagyobb hdd-t,.mert en azzal is elvoltam, azon is ment a letoltes, és a kodi lejatszas.

(#33) Bundyta


Bundyta
tag

Otthon már nem nagyon használ az ember serial portot. Tényleg, minek is van rajta?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.