Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

ez a hd4200 miben különbözik a hd3200 tól ?

May the Force be with you!

(#2) Solten


Solten
addikt

Asus M4A785-M EVO - joféle... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#3) brumesz válasza kovsol (#1) üzenetére


brumesz
aktív tag

DirectX 10.1-ről és 500mhz gpu-ról csiripelnek a madarak, illetve 15w alatti chipset-fogyasztásról

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#4) sagesz93


sagesz93
addikt

Kiváncsi lennék mit megy a hd4200. Főleg ha van mellette egy hd3400-as.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az a ventillátor elég röhejesen fest az Atomos deszka bordáján, meg a mérete alapján elég hangos is lehet, ennyire nagy probléma lenne egy nagyobb de lassabb venti használata?

(#6) shteer válasza Kobaljov (#5) üzenetére


shteer
titán

kb annyira mint egy 2x ekkora borda :)

..szerintem jónak tűnik

(#7) waterman_


waterman_
aktív tag

ez a Hybrid CrossFireX ez csak HD 3400-assal megy, vagy akármivel a fölött? mert nekem úgy jön le, hogy csak olyannal, de akkor meg mi értelme belerakni?

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#8) HERR Z válasza kovsol (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

dx10.1 uvd2
minden másban ua, ergo teljesítményjavulás se nagyon lesz

(#9) kovsol válasza brumesz (#3) üzenetére


kovsol
titán

500Mhz dx10.1 az már megvan a 3200 ban is :) a fogyasztásban lesz akkor eltéres meg gondolom a gyártástechnológia már eggyel újabb lehet

May the Force be with you!

(#10) stevve


stevve
nagyúr

Radeon HD 4200 (különösen az UVD 2-vel !) :K

Atom 330 :K

GMA950 :(

csak D-Sub :(

Röviden ennyi a véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) girátor


girátor
csendes tag

itt mindig mindenkinek ventillátor fétise van, persze az a legfontosabb.
lefeszíted róla a kerepelőt, majd rászigszalagozol egy 400forintos 12centis házventit azt' csókolom;)

(#12) Killing


Killing
addikt

Ha olcsó lap lesz (az AMD-s) akkor jöhet. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#13) HERR Z válasza kovsol (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

hd3200 masszívan dx10.0, win7 matrica miatt jön jól amd-nek ez a chipset

(#14) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

az Atomos ára érdekel

There is no cloud, just other people's computers!

(#15) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Na, végre valami újdonság, főleg így az ubi szezon előtt. Bár ha nem éppen egy energiatakarékos procira pályázunk, nem ártana csak egy picivel erősebb táp rész, persze ide ez is jó.

Ha van időtök, össze is dobhatnánok majd egy cikket/tesztet ezekkel kapcsolatban. Össze lehetne vadászni a dolgokat, de jó lenne együtt látni.

Konkrétan arra gondolok, hogy össze kéne mérni ezeket az integrált megoldásokat a régebbi diszkrét vga karikkal, mert az már jól szemléltetné, hogy mire számítson a vevő.

A versenyzők lehetnének a következők: 790GX, 880G, 7300-7600GT, 1650XT, 2400-2600pro/xt.

Ez szerintem sokaknak segítene annak, aki venne filmes/irodai gépet, és látná így egybegyűjtve a dolgokat. És látná azt is, hogy a néha-néha elindítani szánt játék, hogy döcögne igp-n a diszkrét vga-hoz képest. Játékoknál persze nem a napjaink "nagyjaira" gondolok, hanem ilyen SoF2, Q3, CS, félékre, ha esetleg a dolgozó ebédszünetben egy kis online mészárlásra vágyna.

(#16) kovsol válasza HERR Z (#13) üzenetére


kovsol
titán

és tényleg. azt hittem hogy az összes 3-as kari dx10.1 már, még az én láma 3470-em is az csak azért gondoltam

May the Force be with you!

(#17) lezso6 válasza kovsol (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem is HD2300-am van, mégis csak dx9-et tud. Valójában egy x1300 UVD-vel.
A HD4200 is szerintem valami hasonló: valami HD3400 variáns UVD2-vel felszerelve - de remélem tévedek. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) twollah


twollah
nagyúr

Meg mindig azt az os regi 945GC-t es GMA950-et eroltetik.
Sose fog elfogyni?

(#19) stevve válasza antikomcsi (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

790GX, 880G, 7300-7600GT, 1650XT, 2400-2600pro/xt.

Újat a régivel? Kevés értelme lenne, vagy csak IGP vagy csak diszkrét, mert így nem nagyon lehet összehasonlítani őket.

(#20) Stiky válasza twollah (#18) üzenetére


Stiky
senior tag

Most hogy "új" terméket jelentenek be nyilván van még pár millió db elfekvőben. ;]
Sőt nem lennék meglepve, ha gyártanának még belőle valamelyik dzsungel mélyén :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#21) antikomcsi válasza stevve (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán

Miért, mihez kéne mérni az igp erejét 4830-hoz?

Ha a 7300-7600GT szintet már tudná hozni egy igp, akkor nem kéne azon gondolkodni, hogy vegyünk e plusz pénzért külön vga-t.

Nem arról van szó, hogy versenyeztetni kell ezeket, hanem, hogy be lehessen könnyen 1 grafikonról határolni, hogy hova is tegyük az új jövevényt.

Szerintem nem értetted meg, hogy mit is szeretnék. Ha csak igp, alacsony felbontáson, akkor nem tudom, hogy hol is van a diszkréthez képest, ha csak diszkrét, nem tudom, hogy mennyivel gyengébb az igp.

Egy 7300-7600GT-nyi teljesítménnyel, már lehet mit kezdeni a mai nagyobb monitorokon is alap 3D-ben, ehhez segítene a teszt. Egy mirage 3 ellenben nagyon kevés.

(#22) VaniliásRönk válasza kovsol (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

IGP-knél sajnos szokás "felszámozni", legalábbis az AMD-nél, az X1250 (AMD 690G) is csak DX9.0b-s volt, holott a neve alapján azt hihetné az ember, hogy DX9.0c-s.

#21 antikomcsi: Egy ilyen erős IGP értelmetlenné tenné a low-end VGA-kat, az is szép, hogy ez már meg fogja közelíteni egy HD3450 teljesítményét, annál egy 7600GT (hasraütésre) még mindig kétszer erősebb.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) waterman_ válasza twollah (#18) üzenetére


waterman_
aktív tag

nekem van egy olyan gyanúm, hogy direkt nem frissítik a gma950et, mert a végén még túl jók lesznek ezek az apróságok és teljesen beszűkül a nagyobb "vasak" piaca, ahol még van hasznuk is. jól megnyújtják a termékciklust, kihasználva, hogy >jóformán< nincs alternatíva a platformhoz.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#24) antikomcsi válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az igaz.

Mondjuk már egy 790GX is elég lehet sokmindenre, és mint mondtam, nem is versenyre gondoltam, csak egyfajta irányadásra.

És talán a 4. negyedévtől a low-end vga-k is feljebb lépnek, ha jön az új generáció, ezzel fenttartva a szintkülönbséget.

Egyébként szerintem az ilyen 8400GS meg hasonló diszkrét vga-k már most is totál feleslegesek, amikor kapunk 780G/790GX lapot.

(#25) nixx-21 válasza antikomcsi (#24) üzenetére


nixx-21
senior tag

J&W miniITX lap (1GHZ-re tuningolt IGP-vel)+3470 512mb DDR3 +AthlonX2 4850e+egy kisebbfajta ház és kséz a csodás lan-partys gépezet :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#26) Ayg0 válasza antikomcsi (#15) üzenetére


Ayg0
senior tag

a 780g/790gx valahol a 6600/6600gt szintjén, vagy inkább kicsivel az alatt teljesít.
a hydrid cf-fel értelemszerűen ~1.5x-re nő a teljesítmény, de még így is elmarad pl a ma már abszolút low-end karinak számító hd3650-től. (az utóbbi teljesítményének kb 50-70%-t hozza egy 780g+hd3450)

a cikk bár nem írja, hogy milyen csíkszélességen érkezik a 880g, de ha 40nm-en jönne, akkor a szénné húzható gpu-val (1ghz+) és a 64bites memóriabusszal már ütős low masina építhető belőle. :K

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#27) Ayg0 válasza nixx-21 (#25) üzenetére


Ayg0
senior tag

780g 1ghz-re húzott igp-vel? ugyankérem, ne komolytalankodjunk... :U

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#28) stevve válasza antikomcsi (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze értem az igényedet, de inkább két roundup-ot kellene összehasonlítani a két kategóriát tekintve. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) stevve válasza stevve (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

Nah, találtam egy egész jó roundup-ot:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) JColee


JColee
őstag

Az Asus M4A785-M EVO típusú alaplap az AMD Socket AM2, AM2+ és AM3 tokozású processzorokhoz lesz használható.

alaplapon milyen foglalat van? am2+? kicsit homályos nekem, hogy melyik foglalat kompatibilis melyik procival :U

(#31) nixx-21 válasza JColee (#30) üzenetére


nixx-21
senior tag

AM2,AM2+-ba belemegy a AM3-as proci
viszont AM3-ba nem megy bele az AM2 mivel kettővel több lába van a CPU-nak( az AM2-ösnek) :K

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#32) HERR Z válasza Ayg0 (#27) üzenetére


HERR Z
veterán

ittvan a gépemben bármikor megnézheted, él és virul:DAhol lehet feszt emelni úgy 1.35-1.4V-ig ott meglesz az 1GHz
maga a chipset pedig 55nm-es lesz továbbra is, nem megy le 40nm-re(kell a kapacitás a 4770-re meg dx11-ekre:D)

(#33) Metalfan válasza Ayg0 (#27) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ebben semmi komolytalan nincs, anno a PH!-s tesztben is lett említve, hogy nem nehéz 1 GHz-re felhúzni az órajelet - amennyiben a BIOS is engedi.

(#34) Ayg0 válasza HERR Z (#32) üzenetére


Ayg0
senior tag

780g-vel? ne már... ha azt mondod, hogy a fejlettebb energiamenedzsmenttel megáldott 790gx-ből csikartad ki, még csak-csak, de az előbbivel... miután megjelent, olvastam valahol, hogy tréfás tuningosok rádobtak egy ln2 pot-ot, hogy megnézzék hol a vége és mintha 1.1ghz+ körül fulladtak volna ki. gondolom te simán léggel hűtöd, ezért tűnik hihetetlennek a fentiek tükrében. (vagy az a folyékony nitrogénes darab valami antituningos páldány lehetett :) )

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#35) VaniliásRönk válasza Ayg0 (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 780G és a 790GX tök ugyanaz a chip...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#36) smkb válasza Ayg0 (#34) üzenetére


smkb
őstag

Simán, csak a gyári mezei bordával, venti nélkül Giga deszkán a hd3200 a párom gépében 900mhz környékére húzható gond nélkül biosból, feszemelgetés nélkül. Jelenleg 750-re van belőve, mert elég az neki sims2 -re, és azt passzív bordával is emekül bírja. Ha egy nyomi ventit tesz rá az ember, bizony megrántható az 1 ghz környékére, csak a vékony memóriasávszél miatt, nem hoz igazán érdemi gyorsulást a gpu puszta freki növelése 750 felett (én így tapasztaltam, ameddig lehetett a ddr2 esek megvannak tolva, de így is kevés neki már magas órajeleken a memó sávszél)

(#37) Georgie1224


Georgie1224
tag

Én azt tartom szánalmasnak, hogy még mindig az Intel 945-ös chipset-jeit ajnározzák.
Tudom irodába teljesen megfelel. Azon felül viszont az újabb windows rendszerek mint Vist@ és Win7 már nem kedvelik annyira a teljesítményét.
Emiatt, hogyha azok a cégek, akik eddig nem váltottak win-t, akkor azoknak ez a lap nem felel meg. A szándékos Ion platform elhagyás a nagyobb gyártók részéről teljesen elkeserítő, és undorító magatartásnak tartom.

A M4A785-M EVO típus teljesen jó alaplap. Én tuti vennék ilyet, hogyha lenne rá :D.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#38) marcee


marcee
addikt

A 880G-s deszka bejövős! Amúgy is elegem van a HTPC kezdeményem deszkájából (egy VIA K8M890, Chrome9-es IGP-vel MSI lap, ami XP alatt rendesen működik, de a Windows 7 aero már hazavágja), szemeztem egy 780G-s gigabyte-tal, de ha kibírom még egy ideig, akkor talán erre nevezek be.
Amúgy nem vagyok teljesen hüjjje, nem vettem a VIA-s deszkát, hanem gariból maradt, de az már nagyobb ökörség volt, hogy építettem köré egy gépet, "ha már van deszkám, meg ram-om, meg vinyóm, meg dvd íróm!" felkiáltással, aztán meg rögtön cserélni akarom a lapot, mikor kész lett. :W Asszem mégis hülye vagyok. :B

\m/

(#39) antikomcsi válasza marcee (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha ez megnyugtat kicsit, itt 90%-unk pont olyan hülye, mint Te. :DDD

Ez még a kisebbi baj. A nagyobbik az, hogy én sem a maradék 10% táborát gyarapítom. :B

(#40) stevve válasza Georgie1224 (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

Én azt tartom szánalmasnak, hogy még mindig az Intel 945-ös chipset-jeit ajnározzák.

Nem ajnároznák, de ezt kell nyomni, mert rajtuk marad(t) és mert nincs nagyon sok újabb az Intel-től, ami hatékony is.

(#41) Ayg0 válasza VaniliásRönk (#35) üzenetére


Ayg0
senior tag

talán az am2 topikban volt erről egy kisebb-nagyobb vita, aminek apropóján részletezve lettek a különbségek, ergo ebben formában szerintem kicsit meredek a kijelentésed. :)

smkb

passzívan 900mhz? nekem 790gx van, de terhelés nélkül is 50°C+ a hőcsöves bordával megpakolt nb hőmérséklétlete, egy 720p-s vidivel pedig már 60°C körül vagyok, ergo húzásról nem nagyon álmodozhatok...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#42) GIJoe


GIJoe
addikt

"RV620 kódnevű grafikus chip" ez besegíthet majd a kódolásba, vagy ilyen alacsony szinten még nem?:)

(#43) FireKeeper válasza GIJoe (#42) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a hd dekódolás ati-nál már a hd2000 széria belépőszintű modelljeiben is benne van, így biztos, hogy ez az rv620 is tudja. amúgy is, főleg az alacsony árú kártyákban fontos ez, mivel azokat nyilván olyan vevők veszik meg, akiknek csúcsprocesszoruk sincs, ami egy kártya nélkül is megbírkózna a 1080p-vel, ergo kell a hardveres gyorsítás.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#44) Georgie1224 válasza stevve (#40) üzenetére


Georgie1224
tag

Pedig van alternatíva a gyártók számára az Ion.

Valószínű, hogy az Intel itt is ugyanazt csinálja, mint amiért most kapott büntetést az EU-tól. Olcsóbban adja az egészet, hogyha a másik gyártótól jóval kevesebbet vesznek vagy egyáltalán nem vesznek.

A gyártóknál nem hinném, hogy akkora készletek csücsülnének, hogy ne tudnának kijönni egy Ion platformmal. Igaz akkor az eddig előállított cuccaikat nem tudják eladni, és veszteség éri őket. Akkor viszont mesterkélt dologról van szó, mert direkt nem hoznak ki Ion-t, mert nem lenne akkora a nyereség, mint amekkorát így kaszálnak.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#45) GIJoe válasza FireKeeper (#43) üzenetére


GIJoe
addikt

Alap, ezzel tisztában vagy, csak arra voltam kíváncsi hogy a GPU Transcoding-ot támogatja, e tehát az x.264-be kódolásba besegít e, de irreális vágy szerintem :)
Köszi a választ amúgy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.