Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atos23


Atos23
senior tag

Köszi a megjelenést :R

Kicsit hiányos lett, a kijelzőről és a ventillátor halkságáról írhattam volna még :)

(#2) #13260800


#13260800
törölt tag

basszus ez a vinyó irgalmatlan lassú! A hót BAD sectoros 4200 RPM-s vinyóm volt ugyanilyen (elveszi az életkedved ezzel még netezni sem lehet normálisan).
Ha a terabytos vinyókkal kapcsolatban igazad van ritka nagy cumi elé nézek a következő időkben ugyanis rengeteget eladtam :D

Kösz az írást és gratula a cucchoz! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) mghltm


mghltm
addikt

"Amennyiben a forrásaim hitelesek, ez volt a világ első LED-es háttérvilágítású notebookja." nem hitelesek a forrasaid ;) a sony evekkel korabban kijott vele: The TX series, introduced in September 2005, was the first notebook to implement an LED back-lit screen, which provides lower power consumption and greater color reproduction.

"Munkám során megtanultam, hogy ha megbízható működést szeretnénk, akkor nem teszünk notebookba 250GB feletti, asztali gépbe pedig 500GB feletti méretű HDD-t."

ezzel reszben egyetertek, nem erdemes a legujabb technikakat beszerezni. jobb varni ~fel/egy evet, amig kiforrja magat a dolog es kigyogyitjak a gyermekbetegsegekbol. de pld 2011-ben felepiteni 20tb tarhelyet 500g-s hdd-kbol vicces lenne :DDD

a notebooknak bitang volt az uj ara, abbol az osszegbol 2 darab uzleti gepet lehet/ett vasarolni. kell hozza egy pszichikai allapot ( jelzot inkabb nem irok ;] ) vagy erosen vastag penztarca. :U

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) ^Clown válasza #13260800 (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tyű, hát ez még az 1,8"-os IDE vinyómat is alulmúlja ;)

(#5) Atos23


Atos23
senior tag

Pedig ezzel lehet netezni, nem gázos :)

Azért huszonpár MB/sec elég kell hogy legyen munkára :)

(#6) Syl válasza Atos23 (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

A hétköznapi használatban a szekvenciális értékek nem sokat érnek. A 4K annál inkább. Ezért is jók az SSD-k.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Atos23


Atos23
senior tag

Ez teljesen igaz. Bár nekem egyszerre megy rajta MS Outlook, Firefox, TC, PH upper, filmlejátszás megy egyszerre, és nem vészes a dolog.

Persze a SATA HDD-s 5400RPM-es notim jóval gyorsabb. Csinálok is egy crystalt róla :)

Szerk: Amúgy az a vicces, hogy a méltán híres MAC Air szériában is ez a típusú HDD sorozat ketyeg :)

[ Szerkesztve ]

(#8) geezer


geezer
aktív tag

A gép nem néz ki rosszul, de elég állatnak kellett lennie annak idején a potenciális vásárlóknak, hogy valóban ki is adjanak ennyi pénzt ezért a gépért. Szerintem.

A cikk elején a jogászokkal szembeni személyeskedést viszont nem tartom helyénvalónak.
Az ilyen felsőbbrendűsködés mindig inkább egy szegénységi bizonyítványként jön le nekem. Enélkül az egész írás értékesebb lett volna. Kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#9) Syl válasza Atos23 (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Amúgy az a vicces, hogy a méltán híres MAC Air szériában is ez a típusú HDD sorozat ketyeg

Aligha, ugyanis az AIR-ben SSD üzemel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) zsum84 válasza Atos23 (#7) üzenetére


zsum84
csendes tag

Hasonló vinyóból (Toshiba mk6008gah, gyakorlatilag ennek a 60GB-os tesója) csináltam usb-s mobil hdd-t barátnőmnek. A HP Compaq NC2400 subnotijából jött ki, mert abba sikerül szereznem egy 64GB Sandisk zif-es ssd pici pénzért :)

A friss oprendszerrel a boot idő harmadára csökkent (1 per alatt van), pillanatok alatt indulnak a programok, és az üzemidő is nőtt cirka félórával.

Ahhoz képest, hogy csak U2500 proci ketyeg 2GB rammal, a Win7 HP hasít rajta, de nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Atos23 válasza Syl (#9) üzenetére


Atos23
senior tag

Jah, kis részük. Nézz utána.

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ügyes cucc, és jól is néz ki. Kéne :)

Melóhelyen akadnak 1,8" HDD-s gépek, de hiába SATA, az 1,8"-os drive-ok azokban tetű lassúak... Mindegyik 1,8"-os ilyen? :(

Másik, a 945 chipset és a Core2 proci, elég ritka páros, azaz nem sok helyen láttam... viszont az jó, hogy gondolom csak a BIOS-on múlik a dolog.

A SSD meg nem volt rossz ötlet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Atos23 válasza hcl (#12) üzenetére


Atos23
senior tag

Na igen, gyakorlatilag bármikor cserélhetem Fáin gyors SSD-re, szóval nem aggaszt az 1,8" dolog :) Ha esetleg nem lesz ennyi anyagom, biztosan váltani fogok, feltéve ha nem adom el :)

(#14) Syl válasza Atos23 (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Hááát, az ide modellek csak SSD-vel mennek: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Atos23


Atos23
senior tag

Szeretem, mikor az emberek határozottan meg vannak győződve annak ellenkezőjéről, amit én fizikailag láttam, és javítottam. :)

http://www.youtube.com/watch?v=flNwzqIm6J8

Igen, voltak SSD-s modellek, de drágábban, és kevesebben. Mindegy, szerintem hagyjuk, nem szeretem az efféle kommentvadászatot :) :DDD

(#16) Syl válasza Atos23 (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Kommentvadászat. NC...
Legalább az adatlapomat néznéd meg. 9 év alatt 2000 kommentem volt...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Karma válasza Atos23 (#15) üzenetére


Karma
félisten

Szeretem amikor az emberek csillogóra fényezik magukat, de attól még tény marad, hogy a kérdéses "méltán híres" MacBook Airek 2009-ig voltak HDD-sek, a 2010-es sorozattól kezdve csak SSD van, és az is alaplapra forrasztva. Szóval korrektebb lett volna azt írni, hogy "ketyegett"...

BTW az 1,8"-as HDD-knél kevesebb isten csapását ismerek. Az X40-em határozottan szárnyalni kezdett, mióta beletettem egy RunCore PATA SSD-t.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#18) adalbert1 válasza zsum84 (#10) üzenetére


adalbert1
veterán

Mennyire volt pici az a pénz, és honnan jött az SSD? Nekem ugyan a barátnőm használja már vagy másfél éve az nc2400-am, viszont ha néha elé ülök úgy érzem elmegye mellettem a világ :D , így értelmes áron lehet hogy jó upgrade lenne (habár gari nélkül ki tudja meddig húzza még a kis gép, tehát lehet hogy felesleges upgrade lenne).

(#19) Atos23 válasza adalbert1 (#18) üzenetére


Atos23
senior tag

Szerintem 35K már nagyon jó ár egy ilyen SSD-ért, 30K alatt pedig kihagyhatatlan. Én is kiváncsi volnék arra az árra, bár attól, hogy megtudjuk, nekünk sajna nem lesz jobb :)

Neked milyen van a HP-ban?

(#20) dave666


dave666
aktív tag

Jó kis netbook :R
A vinyó tényleg nagyon lassú, de a gép jól össze van rakva.
Néztem az infót a gépről (0,99 kilogramm) súlya, nagyon jó :)

Dave666

(#21) Atos23 válasza dave666 (#20) üzenetére


Atos23
senior tag

Kikérem magamnak a netbook kifejezést :P :R

(#22) domi007 válasza Atos23 (#15) üzenetére


domi007
őstag

Már ne haragudj, hogy ilyet kommentelek be, de ez epic fail :DDD :DDD

amúgy a cikk szép, és jó, a masina jelenlegi árát nem firtatnám, mert szerintem még így is túllóghat az én kereteimen :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#23) Atos23 válasza domi007 (#22) üzenetére


Atos23
senior tag

Ez egy szofisztikált "szeretnék alkudni" volt? :DDD

Ha haragudnék a kommentekért, akkor nem írnék cikket :R

(#24) Polesz


Polesz
addikt

Adok érte 10 ezret és 2 sört ;)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) Atos23 válasza Polesz (#24) üzenetére


Atos23
senior tag

A pénz nem érdekel, a sörön emelhetsz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.