Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Chaser válasza joey04 (#58) üzenetére


Chaser
titán

áruld már el, mi neked a fröcsögés? úgy őszintén
és úgy őszintén, szoktad ezt a kifejezést használni beszélgetés közben a másik félnek? velem próbáld meg egyszer anélkül h egy ijelző elválaszt, lesz mit mesélned az onokáknak'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) joey04 válasza Chaser (#61) üzenetére


joey04
titán

neked meg a rendőröknek. vagy még pár hasonló megjegyzés és Cyberbullying miatt már a közeljövőben is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#63) Chaser válasza joey04 (#62) üzenetére


Chaser
titán

mindjárt megijedek ( : inkább próbálnál meg kulturált formában eszmecserézni, nem mintha a kishaverjaiddal' dumálnál, mert én személy szerint nem vagyok az, ha a kedves szüleid nem tanítotak meg viselkedni, ne aggódj, ha kijelzők nélkül "fröcsögsz" nekem majd pótlom amit kihagytak
- azt képzelsz bele amit akarsz, h kinek mennyire élénk a fantáziája arról én nem tehetek -
no off end, a fröcsögést meg társait meg kishaveroknak' tartogasd a továbbiakban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) joey04 válasza Chaser (#63) üzenetére


joey04
titán

mindjárt megijedek

pont annyira, mint én. :)

ne aggódj, a jövőben sem fogom magam tartani a véleményem, max jössz és megversz. :D na pá, off vége. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Tikakukac válasza Krihó úr (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Rémálom lesz az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) whited válasza Tikakukac (#60) üzenetére


whited
addikt

:DDD

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68) simonzé válasza Chaser (#63) üzenetére


simonzé
addikt

Semmi

A cikkről: White people problem :)

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#69) bunfi


bunfi
őstag

Hát ami túl szép, hogy igaz legyen, az sosem az.

ASUS TUF Gaming FX505DU -> MSI GL63 8SD -> ASUS ROG Strix G531GU nézegetem egy ideje és volt egy két elszólás a cikkben. A Strix is annyira problémás gyerek, hogy inkább gondolkodjak tovább? Nem nagyon találtam róla értelmes tesztet, max. koreaiul, angol felirat nélkül...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#70) Perdedor


Perdedor
tag

Ez alapos teszt volt, Köszi :R
Én is ilyen gépet vettem csak a full AMD verzót. 505DY, R5-3550H, RX560X, 8GB ram, 256GB SSD. 730 euro.
Akkor most megosztanám a tapasztalataimat.
Minőségre vastagon konzumer kategória. Kívűlről jónak látszik, de ha levesszük az alját akkor látszik hogy ez is csak a szokásos tejfölösdoboz műanygból van. Azok a részek amik a csavarok anyáit tartják, 2-3-4 év után garantáltan el fognak törni. Főleg amik a zsanérokat tartják. Akinek ilyen van és szeret buherálni annak ajánlott megerősíteni (pl. a Henkel gyártmányú két komponensű nem tudom minek nevezzem gyurmaszerű cuccal. Hengeres formája van.). A kijelző káva illesztése alul jobb oldalt elvált.
Következő dolog a merevlemez. Gyárilag egy WD SN520 256GB volt benne. Nekem az volt a problémám vele (mint az hosszas fórumbúvárkodás kiderült) nem lehet rá Linuxot telepíteni. Mivel nekem Windows szóba sem jöhet, ezért rövid úton megszabadultam tőle. Ideiglenesen helyettesítettem egy Samu 850 evo-val.
Nem tudom pontosan hogy kell hívni (ha valaki tudja javítson ki), de az UEFI -ben lévő energia menedzsment sem kompatibilis a Linux-szal teljesen. Oké, tudom hogy az Asus valami redmondi cég operációs rendszerét ajánlja, de a lényeget tekintve ez akkor is csak egy PC.
A többi már csak a szokásos. Hangos hűtés, gyér csatlakozó kínálat.
Ha nem lenne vörös szemüvegem, lehet felköhögtem volna még plusz 200 euro-t egy MSI-ra.
A hibáit leszámítva amúgy egy egész jól használható masina. A teljesítménye nekem elég. A processzor kb egy asztali i7-3770, 4770 szintjén van.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#71) Perdedor


Perdedor
tag

Egyébként ami nekem nagyon tetszik az hogy jobb oldalon nincs semmi így nem zavarja emmi sem a jobb kezem.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#72) UnA válasza Tikakukac (#60) üzenetére


UnA
Korrektor

"Bármekkora szemetet kitolhatsz a placcra, el fog fogyni."

Ez akkor igaz, ha ár-érték arányban megfelelő.

És valahol értem, hogy te a tökéletes eszközt várod el a gyártóktól, de a feszítővas bonyolultságán túl ez már nem működik, amikor a kapitalisták egy olcsóbb csavarért is tudnak lelkesedni a "hatékonyság" jelszava mögé bújva ;)

(#73) bunfi válasza UnA (#72) üzenetére


bunfi
őstag

Utána meg teszik a hülyét és az ártatlant, mikor a csavar eltörik és megtörténik a baj.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#74) Tikakukac válasza UnA (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Megint keveritek az ár-érték arányt az ár-hardver aránnyal. A kettő eléggé más.

Én messze nem várok el tökéletes eszközt. Annyit várok el, hogy ha egy szériahiba veri magát 3 generáción át, azt javítsák ki és ha berakunk egy adott hardvert egy kasztniba azt hűtsük le.

Sok lenne? Álmodozom? Szerintem nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jó cikk, köszi a tesztet :R

(#76) csiby222 válasza Maxxy10 (#75) üzenetére


csiby222
aktív tag

Akkor nem csak Én tapasztaltam azt hogy az ASUS a termékeihez mellékelt szolgáltatások/programok vagy out-date-ek vagy már ezer éve nem működnek vagy elérhetetlenek de azért reklámozzák, hogy van. A kedvencem az ASUS GameFirst összes verziója ami gyakorlatilag egy át skinezett CFosSpeed.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#77) temptation


temptation
csendes tag

Sziasztok!
1 hónapja vettem meg ezt a laptopot. Túlmelegedéssel küldtem vissza az Asus -hoz. Szerintük semmi baja nincs, újrakenték azt visszaküldték hozzám. 1 napig jók voltak a hőmérsékletek majd megint túlmelegedés. Amúgy a proci tehet mindenről a gpuval nincs gond. Sokat keresgéltem a neten mire megtaláltam, mivel már elállni nem tudok a vásárlástól. Szerintem mindenkinek megoldás lehet aki úgy járt mint én.

MEGOLDÁS:

Letöltés itt: [link]

Ez egy harmadik féltől származó app, de egész jól lehet használni direkt mobil ryzenekre lett kitalálva. Beszabályozhatod hogy mi legyen az a hőfok amit maximum elérhet és nem fog turbo boostolni. Alulfeszelni is lehet, működőképes. Ez FPS vesztéssel jár de aki ügyes, be tudja szabályozni vesztés nélkül. Innentől fogva egy használható terméket kapunk és jó sokáig használhatjuk még a gépet. :)

Ui: Én nem tartom ezt a terméket szemétnek. Nem lett jó a tervezés proci terén, de valamit valamiért (ár).

[ Szerkesztve ]

(#78) temptation válasza temptation (#77) üzenetére


temptation
csendes tag

Nagyjából összeraktam egy használható profilt, egészségetekre.

Kimaxolva:

1.35 helyett 1.2 volt.

[ Szerkesztve ]

(#79) Tikakukac válasza temptation (#77) üzenetére


Tikakukac
titán

Én sem tartom szemétnek. Csak érdekesnek, hogy valaki szerint nem para, hogy valami olyasmiért fizet amit saját magának kell lebutítani azért, hogy működjön a kifizetett érték x%-án.

És ez csak a CPU túlmelegedés. A többi még nem jelentkező finomságot elő sem vettük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80) UnA válasza Tikakukac (#79) üzenetére


UnA
Korrektor

Találtam egy neked való laptopot: Kipróbáltuk: Dell Latitude 7424 Rugged Extreme - talán ez elég masszív lenne a te igényeidnek is ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.