Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joey04


joey04
titán

A cikk után is jó vételnek tartom a gépet. A korlátozások csak azokat zavarja, akik szeretnek buherálni, én nem tenném akkor sem, ha lenne rá lehetőség. Az meg hogy vannak hibái, hiányosságai, az árából következik. Hasonló tudást meg lehet venni jóval magasabb áron, ott kevesebb a gond. Persze másik oldalról is igaz, hogy aki hasonlóan erős gépet vesz drágábban, az sem hülye, mert meg is kapja a pluszt, a kevesebb problémát. Olyan ez, mint amikor a kínai telefonok tulajdonosai mondják, hogy megkapján féláron is a snapdargon 855-öt, meg a 6-8 gb memóriát nagy tárhellyel és hülye aki kifizeti a samu felárat pl. Holott kijelző, kamera minőségben, esetleg ház mimőségben nem érnek fel hozzá, és/vagy gyengébb a support, és/vagy nins nfc, ip védettsége, stb, stb. Szóval mérlegelni kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) Chaser válasza joey04 (#51) üzenetére


Chaser
titán

jaja, a pwm-es samoled kijelző igazi prémium :K jah nem ;]
ami drágább, az nem feltétlen jobb...hogy is van? drága de legalább sz@r ( : van rá elég sok példa sajnos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) joey04 válasza Chaser (#52) üzenetére


joey04
titán

jah de.

ami drágább, az nem feltétlen jobb...

A rossz példád ellenére ebben egyetértünk. Van ilyen. De nem is írtam, hogy nincs. Ha samu hater vagy, akkor képzelj oda más gyártót, akinél pl. a xiaomi jóval olcsóbban ad hasonló vasat. ha meg xiaomi fan is vagy egyben, akkor sorry, vonatkoztass el a márkanevektől és értelmezd úgy a hozzászólást. Csak példákkal egyszerűbb volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) Cifu válasza joey04 (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Rossz a hasonlat. Kínai telefonok közül is van olyan, amit akkor sem szabad megvenni, ha a legolcsóbb, mert gagyi az anyaghasználat és gáz a szoftver, frissítés meg sose jön. Még van olyan, ami kicsit drágábban folyamatosan frissülő szoftvert és igényes összeszerelést és anyaghasználatot nyújt.

Ez a teszt alapján inkább az első. Az adott hardware a legolcsóbban nyújtja, de gyenge a hűtés minősége és kínos szoftveres problémáktól szenved...

Biztosan van olyan, aki hajlandó pénzt adni érte, de hogy jó vétel? Kétlem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) Chaser válasza joey04 (#53) üzenetére


Chaser
titán

se fan se hater, lottóra ne költs ( :
ami pwm-es, az nem prémium, hanem mocsok, mindegy minek akarják eladni
xiaominál sem jobb a pwm-es oled
egyébként xiaomim van, azért megnézném hasonló árkategóriás samsung miben jobb, de akár 2x ennyibe kerülőt is:) mivel nincs vele semmi gond, nehéz überelni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Juhaszatti válasza Chaser (#55) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A PWM akkor igazán problémás, ha alacsony frekvencián villog. Egy átlagos Samsung amoled, 240,5 Hz-en teszi. Minél alacsonyabb ez az érték, annál károsabb a szemre.
A PWM mentes kijelzők is villognak, csak vannak amik több ezer Hz-en, így egyáltalán nem észrevehető vagy zavaró.
De ott van például a Redmi 7, ami 100 Hz-en, vagy a Nokia 8.1 ami mindössze 76Hz-en villog.

(#57) Chaser válasza Juhaszatti (#56) üzenetére


Chaser
titán

a pwm akkor igazá problémás, mikor érzékeli a szemem :K értelemszerűen úgy értettem, olyan tartományban ami zavaró
elég sokan panaszkodnak a csodás samu oledre, meg az ájfonra' is - talán abban is az van -
anno egy oledes xiaomit is néztem, az is villogott mint q bolond, mondjuk az 70e-ért cserébe tette ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) joey04 válasza Chaser (#55) üzenetére


joey04
titán

se fan se hater,
pedig a többi fröcsögés megerősítette ezt. na mindegy. lottóra viszont nem költök. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59) joey04 válasza Cifu (#54) üzenetére


joey04
titán

szerintem nagyon jó vétel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#60) Tikakukac válasza joey04 (#59) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért szép ez az iparág. Bármekkora szemetet kitolhatsz a placcra, el fog fogyni. Szerintem a legtovább tárolt gép pont egy E6220-as Latitude volt karrierem során.

Ilyen ez az élet :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#61) Chaser válasza joey04 (#58) üzenetére


Chaser
titán

áruld már el, mi neked a fröcsögés? úgy őszintén
és úgy őszintén, szoktad ezt a kifejezést használni beszélgetés közben a másik félnek? velem próbáld meg egyszer anélkül h egy ijelző elválaszt, lesz mit mesélned az onokáknak'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) joey04 válasza Chaser (#61) üzenetére


joey04
titán

neked meg a rendőröknek. vagy még pár hasonló megjegyzés és Cyberbullying miatt már a közeljövőben is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#63) Chaser válasza joey04 (#62) üzenetére


Chaser
titán

mindjárt megijedek ( : inkább próbálnál meg kulturált formában eszmecserézni, nem mintha a kishaverjaiddal' dumálnál, mert én személy szerint nem vagyok az, ha a kedves szüleid nem tanítotak meg viselkedni, ne aggódj, ha kijelzők nélkül "fröcsögsz" nekem majd pótlom amit kihagytak
- azt képzelsz bele amit akarsz, h kinek mennyire élénk a fantáziája arról én nem tehetek -
no off end, a fröcsögést meg társait meg kishaveroknak' tartogasd a továbbiakban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) joey04 válasza Chaser (#63) üzenetére


joey04
titán

mindjárt megijedek

pont annyira, mint én. :)

ne aggódj, a jövőben sem fogom magam tartani a véleményem, max jössz és megversz. :D na pá, off vége. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Tikakukac válasza Krihó úr (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Rémálom lesz az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) whited válasza Tikakukac (#60) üzenetére


whited
addikt

:DDD

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#68) simonzé válasza Chaser (#63) üzenetére


simonzé
addikt

Semmi

A cikkről: White people problem :)

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#69) bunfi


bunfi
őstag

Hát ami túl szép, hogy igaz legyen, az sosem az.

ASUS TUF Gaming FX505DU -> MSI GL63 8SD -> ASUS ROG Strix G531GU nézegetem egy ideje és volt egy két elszólás a cikkben. A Strix is annyira problémás gyerek, hogy inkább gondolkodjak tovább? Nem nagyon találtam róla értelmes tesztet, max. koreaiul, angol felirat nélkül...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#70) Perdedor


Perdedor
tag

Ez alapos teszt volt, Köszi :R
Én is ilyen gépet vettem csak a full AMD verzót. 505DY, R5-3550H, RX560X, 8GB ram, 256GB SSD. 730 euro.
Akkor most megosztanám a tapasztalataimat.
Minőségre vastagon konzumer kategória. Kívűlről jónak látszik, de ha levesszük az alját akkor látszik hogy ez is csak a szokásos tejfölösdoboz műanygból van. Azok a részek amik a csavarok anyáit tartják, 2-3-4 év után garantáltan el fognak törni. Főleg amik a zsanérokat tartják. Akinek ilyen van és szeret buherálni annak ajánlott megerősíteni (pl. a Henkel gyártmányú két komponensű nem tudom minek nevezzem gyurmaszerű cuccal. Hengeres formája van.). A kijelző káva illesztése alul jobb oldalt elvált.
Következő dolog a merevlemez. Gyárilag egy WD SN520 256GB volt benne. Nekem az volt a problémám vele (mint az hosszas fórumbúvárkodás kiderült) nem lehet rá Linuxot telepíteni. Mivel nekem Windows szóba sem jöhet, ezért rövid úton megszabadultam tőle. Ideiglenesen helyettesítettem egy Samu 850 evo-val.
Nem tudom pontosan hogy kell hívni (ha valaki tudja javítson ki), de az UEFI -ben lévő energia menedzsment sem kompatibilis a Linux-szal teljesen. Oké, tudom hogy az Asus valami redmondi cég operációs rendszerét ajánlja, de a lényeget tekintve ez akkor is csak egy PC.
A többi már csak a szokásos. Hangos hűtés, gyér csatlakozó kínálat.
Ha nem lenne vörös szemüvegem, lehet felköhögtem volna még plusz 200 euro-t egy MSI-ra.
A hibáit leszámítva amúgy egy egész jól használható masina. A teljesítménye nekem elég. A processzor kb egy asztali i7-3770, 4770 szintjén van.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#71) Perdedor


Perdedor
tag

Egyébként ami nekem nagyon tetszik az hogy jobb oldalon nincs semmi így nem zavarja emmi sem a jobb kezem.

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#72) UnA válasza Tikakukac (#60) üzenetére


UnA
Korrektor

"Bármekkora szemetet kitolhatsz a placcra, el fog fogyni."

Ez akkor igaz, ha ár-érték arányban megfelelő.

És valahol értem, hogy te a tökéletes eszközt várod el a gyártóktól, de a feszítővas bonyolultságán túl ez már nem működik, amikor a kapitalisták egy olcsóbb csavarért is tudnak lelkesedni a "hatékonyság" jelszava mögé bújva ;)

(#73) bunfi válasza UnA (#72) üzenetére


bunfi
őstag

Utána meg teszik a hülyét és az ártatlant, mikor a csavar eltörik és megtörténik a baj.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#74) Tikakukac válasza UnA (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Megint keveritek az ár-érték arányt az ár-hardver aránnyal. A kettő eléggé más.

Én messze nem várok el tökéletes eszközt. Annyit várok el, hogy ha egy szériahiba veri magát 3 generáción át, azt javítsák ki és ha berakunk egy adott hardvert egy kasztniba azt hűtsük le.

Sok lenne? Álmodozom? Szerintem nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jó cikk, köszi a tesztet :R

(#76) csiby222 válasza Maxxy10 (#75) üzenetére


csiby222
aktív tag

Akkor nem csak Én tapasztaltam azt hogy az ASUS a termékeihez mellékelt szolgáltatások/programok vagy out-date-ek vagy már ezer éve nem működnek vagy elérhetetlenek de azért reklámozzák, hogy van. A kedvencem az ASUS GameFirst összes verziója ami gyakorlatilag egy át skinezett CFosSpeed.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#77) temptation


temptation
csendes tag

Sziasztok!
1 hónapja vettem meg ezt a laptopot. Túlmelegedéssel küldtem vissza az Asus -hoz. Szerintük semmi baja nincs, újrakenték azt visszaküldték hozzám. 1 napig jók voltak a hőmérsékletek majd megint túlmelegedés. Amúgy a proci tehet mindenről a gpuval nincs gond. Sokat keresgéltem a neten mire megtaláltam, mivel már elállni nem tudok a vásárlástól. Szerintem mindenkinek megoldás lehet aki úgy járt mint én.

MEGOLDÁS:

Letöltés itt: [link]

Ez egy harmadik féltől származó app, de egész jól lehet használni direkt mobil ryzenekre lett kitalálva. Beszabályozhatod hogy mi legyen az a hőfok amit maximum elérhet és nem fog turbo boostolni. Alulfeszelni is lehet, működőképes. Ez FPS vesztéssel jár de aki ügyes, be tudja szabályozni vesztés nélkül. Innentől fogva egy használható terméket kapunk és jó sokáig használhatjuk még a gépet. :)

Ui: Én nem tartom ezt a terméket szemétnek. Nem lett jó a tervezés proci terén, de valamit valamiért (ár).

[ Szerkesztve ]

(#78) temptation válasza temptation (#77) üzenetére


temptation
csendes tag

Nagyjából összeraktam egy használható profilt, egészségetekre.

Kimaxolva:

1.35 helyett 1.2 volt.

[ Szerkesztve ]

(#79) Tikakukac válasza temptation (#77) üzenetére


Tikakukac
titán

Én sem tartom szemétnek. Csak érdekesnek, hogy valaki szerint nem para, hogy valami olyasmiért fizet amit saját magának kell lebutítani azért, hogy működjön a kifizetett érték x%-án.

És ez csak a CPU túlmelegedés. A többi még nem jelentkező finomságot elő sem vettük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80) UnA válasza Tikakukac (#79) üzenetére


UnA
Korrektor

Találtam egy neked való laptopot: Kipróbáltuk: Dell Latitude 7424 Rugged Extreme - talán ez elég masszív lenne a te igényeidnek is ;)

(#81) bunfi válasza UnA (#80) üzenetére


bunfi
őstag

Ez nem az igényekről szól. Lassan már annak is örülni kell ha valami egyáltalán működik?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#82) temptation válasza Tikakukac (#79) üzenetére


temptation
csendes tag

A többi dolog jelentkezhet bármelyik laptopban. Ezért érdemesebb asztalit venni, viszont akinek fontos a mobilitás és a játék (pl: külföldi munkahely miatt) szerintem nem kap rossz terméket a pénzéért, még ha kicsit ekecsülnie is kell :D.

(#83) Tikakukac válasza UnA (#80) üzenetére


Tikakukac
titán

Van tapasztalatom Toughbookokkal szerintem kb. amióta létezik, itt megint az a gond, hogy következetesen keveritek azt a masszív definíciót amit én szeretnék egy elvben tartós használati tárgyban és azt, amit egy terepen dolgozó villanyszerelő megkér a sárban, hóban.

Amit linkeltél utóbbira való. Kiváló cuccok, remek gépek, lehet slaggal takarítani meg szeget falba verni.

De ha másnak ennyire belefér, hogy zsanérostól maradjon az ember kezében a kijelzője vagy, hogy első év után pörögjenek a csavarok a kasztniban, hát gyermekeim, ebben az esetben ideális a kínálat :B Sok-sok ilyet kell venni és utána élvezni ha visszadobják gariról a cuccot valami mondvacsinált ok miatt és lehet szépen tejelni a szervizeseknek. Így nekem lesz fagyira pénzem, a buta user meg talán tanul az esetben. Sajnos nem jellemző.

temptation: Persze, hogy jelentkezhet. Csak van az, amikor még sosem rendelsz egy alkatrészt, mert nem megy tönkre és van, amikor raktáron van tartva 5 darab. Vagy, mint a K53-as Asusnál volt, állt a szervizben 100+ alaplap. Nem nagyon volt kommunikálva, de kisebb szériahiba volt. De nagy hardver-->olcsón és vitték. Ha havonta esett meg egy lapot, akkor annyit. Nem nagyon érdekelte a népet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én Asus gépet most inkább nem veszek, bár volt egy jó tapasztalatom is velük (Holland és Magyar Asus) na meg a Magyarországi szakszervizzel is! Vagy mert jól kommunikáltam, vagy mert jó emberhez került, vagy mert nagy pechem volt...vagy mert nem ilyen 2-300 ezres gépről volt szó. Vagy mind egyben :D

Clevo lesz a következő "kiválasztott" amiben cserélhető a CPU és GPU is, bár közel 1 millás ára van, de bizakodó leszek (ismét) egy gyártóval szemben. 17.3" G-Sync 144Hz kijelző, K-s 9th Gen CPU és teljes értékű RTX 2080 GPU a RAM most elég lesz a 2x16GB is és háttértár hely az 2x M.2 / NVMe + 2x Sata3 ami rendelkezésre áll majd és még sok Extra. 3 év Gold Warranty amivel rendelve lesz! Aztán a következő 5 évben kiszolgál majd legalább amit nagyon remélek! :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#85) Perdedor válasza temptation (#77) üzenetére


Perdedor
tag

Van Debian csomagban is, szuper :C
Köszönöm hogy megosztottad! :R

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#86) Logitech válasza temptation (#77) üzenetére


Logitech
aktív tag

Köszi a linket, meg a beállítást, kipróbálni még nem tudtam, csak feltelepítettem, és beállítottam. Egy dologba viszont belefutottam, beállítottam, hogy automatikusan induljon el, és ezt kapom minden indításnál:

Defendernél hozzáadtam kivételnek a programot, nem segített, a biztonsági beállítást nem szeretném módosítani, csak ezt a progit valahogy kivételhez adni. Van esetleg ötlet?

Le kellett telefonnal fotóznom, mert a print screen nem működik, amikor ezt az üzenetet írja a win10

(#87) temptation válasza Perdedor (#85) üzenetére


temptation
csendes tag

NP :)

(#88) Espla


Espla
aktív tag

És ha 1-2 cm-re elemeled az asztaltól, akkor már megfelelő a hűtése?
Mert akkor csak le kell gyártani valami eltartót ha épp játszik az ember, akkor alárakja.
Ez macera, de hátha bejön.

(#89) sniper112 válasza Espla (#88) üzenetére


sniper112
aktív tag

én úgy nem vettem észre változást. de majd most ki akarom próbálni ha leveszem a hátlapot és ha úgy jobb a hűtés akkor venni hozzá ali ról egy hátlapot és módosítani egy kicsit, a 310 bios próbálta már valaki ? most 308 vagyok és nekem úgy fest ez a legjobb bios eddig.

(#90) bmxbandita válasza sniper112 (#89) üzenetére


bmxbandita
tag

Ez már nekem is eszembe jutott, mert néztem youtubeon egy srácot aki lyukakat vágott közvetlenül a ventik alá, és sokat segített a CPU/GPU hőmérsékleten, csak a VRM hűtése lett rosszabb, mert így már nincs akkora levegőmozgás a burkolat alatt. A gari vesztés miatt én sem akarom a gyári burkolatot buzerálni, viszont Alin a ~15k Huf körül láttam, az meg kicsit sok sztem. Neked sikerült találnod olcsóbban?

De egyébként így 8 hónap használat után (lekopogom) tökre meg vagyok elégedve. Nyilván gyári állapotban nálam is 90C+ volt a CPU és GPU, de ezt kb. rögtön megszüntettem, újrapasztáztam Arctic MX-4-el, + felraktam a korábban említett ryzen controllert, amiben csak a hőfok limitet állítottam 75C-re, így minden fasza.
Csak két dolog zavar engem (vagyis 1 engem, a másik inkább az asszonyt :DD ):
- A lebutított bios
- Hangos ventik

Összességében ha azt nézem, hogy mivel nálam új asztali gép nem már jöhetett számításba a hordozhatóság miatt, 260k-ért kaptam egy, a volt asztali gépemnél (3770k, rx470) sokkal erősebb configot, ami még pár évig tuti jó lesz játékra (1080p med-high 40-60 fps) sztem igenis jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#91) sniper112 válasza bmxbandita (#90) üzenetére


sniper112
aktív tag

Értelek, én annyi hogy azóta BIOS 310 használom elég stabil, annyi hogy nekem a vétel óta 2x cserélték a ventilátort és 1x pasztaztak újra garanciában. De te hogy pasztaztad újra hogy a garancia is megmaradjon? Mert az engem is érdekelne, van olcsóbban de még nem jutottam el oda hogy megrendeljem. Én is elégedett vagyok de ez a ryzen controller nem az igazi, vagy legalábbis én nem jöttem rá. Azóta jött ki újabb BIOS 315 néven.
A 314 nem volt jó de azt hamar le is szedték. Szerintem ez a 315 jó lesz de nem teszteltem még.
Nekem egy kis undervolt kéne és akkor nem panaszkodnek, mert az új driverek is elég jók lettek egyébként.

(#92) bmxbandita válasza sniper112 (#91) üzenetére


bmxbandita
tag

Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy ezzel buktam-e a garit vagy sem. Semmi matricát, vagy festett csavart, szakadó szálat nem találtam. Viszont a hátlap fúrkálása 100%, hogy garibukással járna. De egyébként jobban belegondolva ramot is cseréltem egy 2*8as kitre, így egyből szemet szúrna, hogy már megbontottam :D
Nem tudom foghatják-e erre a későbbi esetleges problémákat, de ismerve a garis ügyintézéseket, simán bekamuzzák, hogy azért lett csapágyas egy venti, mert én kicseréltem a ramot... :F :D

ÉS igen, undervolt kéne, de nagyon. De úgy tűnik, hogy ez egy vágyálom marad... :(

(#93) sniper112 válasza bmxbandita (#92) üzenetére


sniper112
aktív tag

Matrica van a a vga hűtő bal alsó csavarjan, fekete színű piros felkialto jellel. Én is cseréltem ramot benne és egy szót nem szóltak cserélték a ventiket. Annyi amúgy hogy most az új 2.2.5 ryzen kontrolleral tartja nálam az első beállított értéket én pl 85 fokra állítottam. De pl 95 fok fölé nem ment mióta újra pasztaztak. De ez is játék függő mert a legtobbnel 85 90 fok szokott lenni, pl a gears of wars vagy a tactics nal megy fel 95 fokra a proci de ekkor már vissza veszi a turbó óra jelet de trhotlling egyszer sem volt.

(#94) sniper112 válasza bmxbandita (#92) üzenetére


sniper112
aktív tag

Annyi hogy most a ryzen kontroller használatát aktívan használom a gears tactics nal csak nem hőfok ra hanem a power nal vrm 50-es re állítottam így a hőfok 85 körül van fps meg alig vesztek vele eddig ez a legjobb. Rakok majd fel képet is.

(#95) tucsok0706


tucsok0706
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kis problémém. Adot egy asus tuf fx505du . Neten böngészgetés közben vírusíró jelzett majd ujraindult a gép. Azóta egyböl a biosz jön be s sehogy nem tudom rávenni hogy elindúljon a win . Valaki esetleg tud segiteni ?

(#96) sniper112 válasza tucsok0706 (#95) üzenetére


sniper112
aktív tag

ha jól tudom 3x indulás után mert be kéne jönnie a speciál boot menünek, és ott lehet választani a rendszer visszaállítást.

(#97) bmxbandita


bmxbandita
tag

Na én úgy látszik megtaláltam a számomra legoptimálisabb beállításokat.
Ryzen controller: boost és normal TDP 15 vagy 20w-ra
MSI afterburner: GPU-t undervoltoztam ~768 mV körüli értékre, 1470 Mhz-en
Így bármivel játszok (pl. RDR2, Horizon:Zero Dawn) az FPS nem esett számottevően, de a hőmérséklet stabilan 70C körül van GPU-CPUnál egyaránt, mindezt úgy, hogy a hűtés is kb. fele erőn megy, így a zajszint is tök elfogadhatő. Persze ha átkapcsolom turbo-ra a armoury crateben, akkor max ventivel kb. 62 fokra hűl minden. Így már teljesen elégedett vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#98) sniper112 válasza bmxbandita (#97) üzenetére


sniper112
aktív tag

és képekkel tudnád mutatni ? főleg a gpu undervolt érdekelne.

(#99) sniper112 válasza sniper112 (#98) üzenetére


sniper112
aktív tag

nekem még most is ez a legjobb kombó

annyi most már a te kiegészítéseddel undervoltolva mondjuk én lock on hagytam 1500mhz (gyárin) 768 v fesszel külön profilt csináltam erre csak be kell kapcsolni.

így cpu 70 fok gpu 65 fok turbo mode ba.
természetesen gears of tactics ba tesztelve mivel erősen cpu igényes.
igy ezzel a kettő együtt beállításával pár fps el van csak kevesebb
mert olyan gyárilag 94-100 között mozog, az undervoltokkal pedig 88-92 között.

(#100) bmxbandita válasza sniper112 (#99) üzenetére


bmxbandita
tag

Ezeket a beállításokat használom most. Az undervolt 731@1485. Felette már volt fagyás, ezen a frekin nekem teljesen stabil.

(#101) sniper112 válasza bmxbandita (#100) üzenetére


sniper112
aktív tag

Próbáld ki az enyémet, az after burner nel az l gomb bal jelöltem ki és állítottam be semmilyen fagyás nem volt.

(#102) bmxbandita válasza sniper112 (#101) üzenetére


bmxbandita
tag

Köszi sokat tesztelgettem én is. Igen kicsit rá kell érezni az afterburnerre, én is mire rájöttem hogy hogy lehet több pontot mozgatni egyszerre... :)
De nekem ez a 731@1485 vált be, feljebb nem szeretném emelni a feszültséget, mert akkor jobban melegedne.
Már csak az idegesít, hogy a ryzen controller nem mindig tudja a presetet magától apply-olni, és ezért visszaáll a defaultra, és 3700 Mhz-en kezd el pörögni a CPU. De ezt lehet hallani egyből, mert felpörög a fenti, és akkor kézzel rányomok az apply-ra :)
Neked ilyen gondod nem volt?

(#103) sniper112


sniper112
aktív tag

arra ott van a settings résznél Re-apply periodically én 60 ra állítottam az percenként újra alkalmazza a beállítást.

(#104) bmxbandita válasza sniper112 (#103) üzenetére


bmxbandita
tag

Pont azzal van a gond... állandóan azt írja, hogy cannot apply preset.... bezzeg ha kézzel rányomok egyből sikerül...

(#105) sniper112 válasza bmxbandita (#104) üzenetére


sniper112
aktív tag

nem tudom nekem 3 alkalomból 2x sikerül, de nekem az uac védelem is kikapcsolva, próbáld meg ha adsz neki rendszergazdai jogokat és úgy indítod el akkor csinálja ezt.
Amúgy a tökéletes az lenne ha be lehetne állítani a ryzen controllerrel is hogy mennyin menjen maxon mert a procinak max a 3.1-3.3 ghz lenne a megfelelő hőmérsékletben 100% terheltségen, egyébként az is számít pl ha performance mode ba van az armory ba és átállítod turbora akkor megint külön kell arra is aktiválni mert ugye többet enged turboba mint performance modban. A játékot meg azért írom neked a gears of tactics ot mert az proci igényesebb szóval ami nekem itt pl 70 fok az amivel te tesztelted 65 sőt lehet kevesebb is mert ott a vidikarit terheli jobban.
Ahogy olvastam máshol is mindenkinek más beállítás a jó,
nekem eddig az 50 A vált be, ha jól emlékszek 75 A a gyári érték. ezzel eléggé be tudom lőni a procit 3,1-3,3 körüli ami eléggé stabil is, plus a vidikari se melegszik a beállításodnak köszönhetően így 70 proci és 65 vidikari tartja stabilan.
A tápegységnek is jó igy mert ugye 180 w a max ami névleges plusz ott van a hőtermelődés is ami számításaim szerint 150 w ugye a max amit le tud adni
és ez már alaphelyzetben a laptopnak max mert ott van a proci 35 w alapból de a turbóval olyan 40 w ehet plusz ott is a hőtermelődés
vidikari 80 w de ott is alapból a boost miatt 90 w is ehet
ha maxot számolok ez már alapból 130 w és ott van az alaplap is eszik azért 20-40 w attól függően mi van rákötve pl egér ,winyo, meg a belső dolgok is.
így épphogy bírja a táp szusszal
de most undervolt -tal
szerintem a proci olyan 25 -30 W eszik a vidikari meg 55-60 W amivel így a táp simán elvan.
nem értem ezeket a boost okat alapból miért rakják és erőltetik, ha ezek nem lennének simán bírná a laptop amúgy hőfokilag is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.