Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Az viszont nagy kär hogy a hütöt nem ér le az NVME SSDig...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) Raysen623


Raysen623
addikt

Ebből a gépből van egy 2060-as VGA-val szerelt verzió is. Nekem az jobban bejön.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) eszterencs válasza Raysen623 (#2) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Az nem 15 colos?

(#4) KRi2


KRi2
aktív tag

ROG volt a gamer, piros, csillivilli, harsány, ledes, de minőségi cuccok jelölése.
TUF volt a nemcsillivilli, de minőségi, barnás, katonai blabla, strapa, átlagoshoz képest tartósabb cuccok jelölése.

A TUF ment a levesbe, és felhígította az ASUS. Köszönjük a megtévesztést, marketingből ötös.

||| | || ||||| | ||| ||

(#5) VágniValó


VágniValó
addikt

Szóval az ára 4 kiló felett, 17,3 IPS de a 144hz nem fért bele..OK, a hiba nyilván az én elvárásaimban keresendő.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#6) #52931072


#52931072
törölt tag

A szokásos fingra kinfigurált asus puff noti. Az intel adta bele ingyen a fing kijelzőt, az nv meg a közepes vga kártyát.

(#7) Cythyel


Cythyel
senior tag

szokásos gagyi asus hűtés... nem kap elég levegőt a venti, persze hogy visítani kezd... TUF vagy ROG... egyremegy... venti mindnél szenved a levegőhiánytól, ez egyrészt betudható az elégtelen beszívásnak, másrészt meg az ótvar pici talpaknak, max 2mm és akkor még sokat mondok, adjanak már szerencsétlennek legalább 3-4mm-t, nem visítana annyira a venti... és akkor még a bordák mérete is ott van, ennyi hőcsőhöz hogy gondoltak ekkora bordázatot? :W tanulhatnának az acer-től... még az alsó kategóriás beugró "gamer" nitro5 sorozatnak is fényévekkel erősebb hűtése van

(#8) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

"alacsony árért' :C :F :R :W Már elnézést kérek és kövezzetek meg ha tévedek de a 420 000 Ft mióta alacsony vagy kinek alacsony ár? Most nálam van a képzavar vagy ez azért már egy középkategóriás GAMER laptop ára ami messze nem alacsony :F ... Másrészt elég jó kis gép lett valóban nekem tökre bejön.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#9) sb válasza Cythyel (#7) üzenetére


sb
veterán

Ez volt az aminek kivágták az alját valamelyik reviewban?

szerk: A 15-ösnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Bukta01


Bukta01
tag

A mobil platformon az AMD-nél továbbra sincs Pci-e 4.0 csak 3.0.

(#11) Duree


Duree
veterán

Viszonylag jó közepes gamer gép egy fos kijelzővel, nem tudom mennyit dobott volna az áron egy jobb panel.

duree54

(#12) angrydog válasza Cythyel (#7) üzenetére


angrydog
csendes tag

Lehet, hogy az Asus az Acertől tanult hűtést készíteni:
Két hétig teszteltem év elején egy új, 17 colos Helios 300-as laptopot (9750h, Rtx2060).
Idle módban is hangosan pörgette a ventilátorokat, még "halk" üzemmódba kapcsolva is. A ház rezonált a kiegyensúlyozatlan fém ventilátortól. GTA V alatt hajszárítókat megszégyenítő hangja lett. Elviselhetővé akkor vált, amikor a power plan-ben a maximális processzor teljesítményt levettem 99%-ra (ilyen beállítás mellett nincs turbo). Ez a beállítás segített a hőmérsékleten és így a hangon is, a processzor és a 2060 is 80 fok alatt maradt. A kijelzőjével is voltak problémák, olyan backlight bleeding jelenség volt körben (nem glowing, mert az nézőpont változtatással megszűnik), hogy még világos háttérképnél is érzékelhető volt. Mindezt majdnem 600 ezer forint értékben. A kijelző közepén szerencsére elfogadhatók voltak a színek, még kalibrálás nélkül is.
Azt mondtam 2 hét múltán, hogy köszönöm, akkor én ezt most visszaadnám. Az Acer és más gyártók mellett szóljon, hogy a mai modern gamer laptopokba már olyan erős hardverek kerülnek, amelyek egyrészt drágák és ezért máshol próbálják csökkenteni a költségeket, másrészt a hőleadásuk akkora, hogy még egy hagyományos asztali számítógépben sem egyszerű feladat mindezt hűteni, nemhogy egy vékony laptopban. Most olvastam, hogy a Lenovo új, szuper "vapor chamber" hűtőrendszere is csak a 3D vezérlőt hűti le rendesen, a processzor azzal is 90 fok körül alakul. A laptopgyártók vagy visszatérnek a bumszli, vastag laptopokhoz, vagy meg kell barátkozni azzal, hogy mindegyik laptop 90-100 fokokat fog produkálni zavaró hang mellett.

(#13) KisApám válasza angrydog (#12) üzenetére


KisApám
addikt

Én is azt mondom, hogy legyen az a laptop pl. akár 0,5 cm-rel vastagabb, 30 dekával több, nem érdekel, ha annyival jobb hűtést tudnak odavarázsolni.
Nem igazán szeretek én sem hajszárító mellett ülni, filmet nézni, játszani.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#14) #16820480 válasza Cythyel (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Hardware Unboxed kipróbálta, hogy kivagdossák az alját, és annyira sokkal jobb nem lett a hűtés, de még a teljes panel levételével sem.

(#15) Sidorovich válasza angrydog (#12) üzenetére


Sidorovich
senior tag

+1

Nekem egy ASUS ROG Strix III G531GU gépem van (9750H, GTX 1660 Ti). Baromi erős gép, 3DMark Time Spy 5304 pont miközben az asztali GTX 1080 - Ryzen 3600X páros: 7382

Csak közben a teszt alatt a CPU és GPU is 80 fok fölé ment, 85 is volt, és idegesítően hangos a hűtés. De ez nem az Asus hibája, a hardver baromi erős és sok hőt termel, azt megoldani hogy mindezek mellett még hűvös és csendes is legyen csak asztali gépben vagy 17 colos 6 kilós AlienWare szerű "laptopban" lehet csak. Ez van. :U

(#16) KisApám válasza #16820480 (#14) üzenetére


KisApám
addikt

Kivágni a hűtés mentén, és a hőcsövekre hűtőbordát ragasztani. Talán megérni kiprőbálni :DDD Viszont akkor is kellene neki alulra ventillátor.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17) #16820480 válasza KisApám (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, aztán már kb asztali gépet csináltál belőle a sok moddal :D

(#18) snemeth válasza #16820480 (#17) üzenetére


snemeth
aktív tag

Akkor már inkább ez: [link]

(#19) sb válasza Bukta01 (#10) üzenetére


sb
veterán

Mintha valahol már láttam volna.

De ettől függetlenül nem hiszem, hogy pont mobilba hiányozna, a "kihajthatatlan" kategória kb.

(#20) awexco válasza snemeth (#18) üzenetére


awexco
őstag

Lehetne választékban amd vga is de jó cuccnak tűnik.

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#21) scarabeus86


scarabeus86
tag

Nekem ennyi pénzért bejön. Vagy inkább az olcsóbb R5-ös változat, nekem az is elég lenne. Egy baj van vele: USB C-ről nem tölthető, legalábbis nincs említve, kamionba jól jönne pedig.

(#22) #16820480 válasza scarabeus86 (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gamer laptopot nincs sok értelme, mert többet fogyaszt, mint amit az USB-C le tud adni.

(#23) Ixion77 válasza angrydog (#12) üzenetére


Ixion77
őstag

A gémer laptop meg workstation laptop a mai napig fából vaskarika. A teljesítményhez nagy hűtőborda * légáramlat kell. Minél kisebbe próbálják beleszorítani, annál inkább kompromisszumos lesz. Forró gépház, zajos ventik, rövid élettartam. Ráadásul két-három év után csapágyas is lesz legalább az egyik venti, és persze cserélni nem lehet, mert mindegyiket spéci méretűre tervezik és még véletlen sem árulják még a szakszervizben sem.
Én is bementem ebbe a laptopos zsákutcába pár éve, pedig én nem is játszom csak használok teljesítményigényes progikat. Most a 4-es AMD asztali széria megjelenésével megyek vissza asztali géphez. Olcsóbb, gyorsabb, csendesebb, hosszabb élettartamú, szervizelhetőbb, igényre szabhatóbb.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#24) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Adalék: az az inteles SSD valóban pcie x4-es, de maga a cucc nem tud többet, 1800 MB/s a vége.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Tüzi

szóval akkor a régi AW-ek raid0+ssd kombó féle bővíthetősége még mindig meghaladja sok gyártó tervezési kapacitását?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26) Tüzi válasza scarabeus86 (#21) üzenetére

vegyél 24v-os adaptert.
Szinte minden gyártó notijához van.
Azért szinte, mert AW-hez pont nincs... találd ki mim van :D
Nem kell inverterrel szórakozni. Simán bedugod 24-be, transzformál 19.4-re, akksit sem szívja le.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#27) Sanya válasza VágniValó (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

ha 144 és 120 hz között meglátod a különbséget, akkor te vagy a szúnyog!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) VágniValó válasza Sanya (#27) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem ezt írtam, hanem azt, hogy ebben az árkategóriában 'vicces'. Bár tény, hogy az itt bemutatott modell Win 10Pro-val jön, ami sokat emel az áron.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#29) Taranti válasza #16820480 (#14) üzenetére


Taranti
senior tag

Én is láttam azt a videót az A15-tel, és azért volt némi javulás a hőfokokban. Az Asus hivatalos válasza az volt (videó #2: [link] ) hogy mivel a VRM-nek nincs külön hűtése (ebben az árkategóriában már alap lenne) csak a sima légáramlás, amit így tudtak megoldani. Cserébe a CPU és a GPU túlmelegszik. Bravo, Asus.
Az 57% sRGB panel meg vicc, ilyent már direkt keresni kell.
Ha gonosz lennék, márpedig az akarok lenni, akkor egy másik CPU gyártó szép kedvezményeket ad az Asusnak, hogy nem túl jól használható AMD notebookokat gyártson. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#30) #16820480 válasza Taranti (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, láttam a másodikat is, de nem javul annyit, hogy nagyon megérje szerintem. Mert összességében meg a gép melegebb marad úgy (SSD és VRM melegebbek). Jobb légáramlás kellett volna, jobb ventikkel, meg esetleg jobb heatpipe rendszerrel. Omen 15-ben tök jól megoldották és az sem olyan iszonyat drága egy gép azért.

(#31) hallador válasza Taranti (#29) üzenetére


hallador
addikt

Igen persze, az asus úgy működik, mint az elvtársak otthon, szerinted az asus, msi, FIC, HP, Dell azok 4 évre terveznek, mint a "haverok" (Azért tettem idézőjelbe, mert nem Téged akarlak minősíteni, hanem a gondolkodásmódot) a parlamentben, nem, legalább 30 évre, abba meg nem szokott beleférni a haverkodás. Ők még betartják, hogy üzletben nincs barátság. Nem az a célja, hogy eladja a terméket, hanem az, hogy a másik gyártótól, akinek a termékei nem annyira hatékonyak, lefizetik nem?
Szerintem túl sok szomszédokat, meg Barátok köztöt néztél.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) dementor


dementor
senior tag

Látványos a hűtőrendeszer, de szerintem pár hónap után a kevés belépő levegő miatt biztisan kevés és hangos lesz.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#33) ashtm válasza sb (#9) üzenetére


ashtm
csendes tag

Igen, a Hardware Unboxed Youtube csatornáján.

Soha ne becsüld le a hülyeség erejét...legfőképpen, ha kitartással párosul!

(#34) Taranti válasza hallador (#31) üzenetére


Taranti
senior tag

Én csak ezt néztem: [link]
Ezt már nem mossa le magáról az Intel sem, meg a gyártók sem.
A balhé után évekkel egy régi ismerős aki dolgozott külföldön PC összeszerelő cégnél sörözés közben elmondta, hogy az AMD gépeknek csúnyának kellett lenniük, gagyi hűtéssel, stb.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#35) Predatorr


Predatorr
őstag

Szokás szerint az 1660-ig olvastam, persze addig már rákattintottam. Készletsöprés drágán. FHD-ben mindent prímán visz a 970M is maxon (Far Cry 5-öt 1440p-n toltam végig vele max grafikán), miért cseréljek lapost + pár fps-ért?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#36) #16820480 válasza Predatorr (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sokkal jobb teljesítményt a drágább kártyák sem hoznak. Még a 2060 (abból is a 115W-os) éri meg, a többi leginkább csak drágább, de nem jelent érdemi előrelépést.

(#37) hallador válasza Taranti (#34) üzenetére


hallador
addikt

Csak 15 éve volt és azóta megváltozott a világ. Ez a legnagyobb probléma azzal a régióval. S múltban él társadalom 90 %.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) pakesz válasza Ixion77 (#23) üzenetére


pakesz
aktív tag

"A gémer laptop meg workstation laptop a mai napig fából vaskarika."

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#39) Silenzio


Silenzio
addikt

A tízmillió nagyokos országa. Használ is ilyet valamelyikőtök? Nemsoká kapok egyet az 506-osból 2060-nal, írok róla egy tesztet a Logoutra. Az is benne lesz, mennyire kell visszafogni az elfogadhatóan halk üzemhez. A trottyingolást már megoldották, és a jelek szerint az asztali i9-ekétől sem marad el jelentősen a teljesítmény.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#40) kikikirly válasza hallador (#37) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ember, azért a ló facának is van vége,hagyd ezt abba.
Értem én hogy frusztrált vagy,meg nyugtatlak nem vagy egyedül.Én életem sem fenékig tejfel,
ez miatt nekem is vannak frusztrációim,de megtanultam úgy levezetni az indulataimat hogy nem látja senki,nem bántok senkit.

(#41) efegyke válasza Silenzio (#39) üzenetére


efegyke
tag

Hali!

Én ilyen gépet hajtok június 3dika óta.
Asztali i7 8700---Ryzen 7 3750H procikat követett.
Azt látom/érzem hogy visszakaptam azokat az erőtartalékokat ezzel a CPUval ami az i7ben megvolt(6c/12t) de a 3.gen Ryzenből hiányzott(4c/8t)
Jelenleg a processzort nem lehet szabályozni Ryzen Controllerrel (se).Néha sikerül egy-egy beállítást ráerőszakolni de utána elfeljti...

Játék közben(Call of Duty)mikor a megy mellette a 1660ti is 100%-on 90-95fok szokott lenni.Ezzel együtt tudok élni,mielőtt kikapcsolom a gépet kihúzom belőle a tápcsatlakozót hogy "mobil" üzemmódban visszahűljön 40-45 fokig és utána van csak off.

Azt várom mikor jön ki egy program amivel be lehetne állítani hogy ne túráztassa magát.Windowsban,hálózati áramforrással sincsenek jelenleg "lépcsőfokok..."

(#42) Silenzio válasza efegyke (#41) üzenetére


Silenzio
addikt

Én úgy tudtam, hogy vannak, Pcworld tesztben is említették. Ez így szopó, ha nincsenek. Laptophűtő segíthet vajon a dolgon? Milyet lenne érdemes venni alá? Alapvetően két helyen használnám munkára, szívesen vennék kettőt, afféle dokkoló helyett.

Armory Crate nem segít?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#43) efegyke válasza Silenzio (#42) üzenetére


efegyke
tag

Armoury Crate-ben sincsenek működő teljesítménylépcsők csak a világítást meg gombok kiosztásást lehet programozni.
Megpróbáltam kis "blower" ventillátorral levegőt befújni a lyukakon a gépház alján de az sem hozott a konyhára.
Szivem szerint kikapcsolnám a turbot is ha az segítene...alapfrekvencián is megeszik mindent
Ez a processzor 35W-45W ig kunfigurálható.Ha most 35W kiszerelésben kaptuk volna meg,akkor meg mindenkinek az lenne a baja...Majd idővel biztos le lehet fojtani az étvágyát és akkor mindenki "jól lakik"

[ Szerkesztve ]

(#44) efegyke


efegyke
tag

UPDATE:
Most találtam ezt a videót.Ez alapján működik a dolog , ki lehet kapcsolni a turbót.
Így játék alatt CPU 75C,GPU 78C.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45) Silenzio válasza efegyke (#44) üzenetére


Silenzio
addikt

Ezt akartam küldeni neked épp. Hőmérsékletek így rendben vannak? 30-35 decibelt elviselek, de 50-et... Akkor marad a desktop.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#46) efegyke válasza Silenzio (#45) üzenetére


efegyke
tag

Szerintem a hőfokok amiket írtam rendben vannak.2óra játék után is ugyanezeket mutatta a gép.
A zaj nem zavar mert fejhallgató van a fülemen...

(#47) Armagedown válasza hallador (#37) üzenetére


Armagedown
őstag

A róka is megváltozott és nem eszi már a tyúkokat :DDD

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#48) Silenzio válasza efegyke (#46) üzenetére


Silenzio
addikt

Igen, és úgy láttam egy videóban, hogy a ventik is halkabbak. A turbó elvileg úgyis csak egyszálas terhelésnél kapcsol be, elég fölöslegesnek érzem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#49) hallador válasza Armagedown (#47) üzenetére


hallador
addikt

Ne is mond, a komondor is csak juhokat hajtanak, egyet sem láttam házikedvencként. Ja a juhok 90% már nem létezik, akkor a komondor kihalt, Ja nem...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) Sanya válasza VágniValó (#28) üzenetére


Sanya
nagyúr

A.kikelzővel nem a 120hz a probléma, hanem a színhűség. Az a borzalmas.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.