Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forintuser


forintuser
őstag

Ha azt vesszük mennyi lesz az új Nexus ára, nem is olyan vészes.Mondom úgy hogy fizetésből élek.Venni mondjuk nem vennék. :P

Holnapkészítést vállalok.

(#2) kariad válasza forintuser (#1) üzenetére


kariad
senior tag

Minden viszonyítás kérdése! :K

(#3) X Factor


X Factor
addikt

Kár h. ennyibe kerül, suliba simán jó lenne a jó öreg acer one helyére. Melóra meg ott a 17"-es erős cpu-vga párossal rendelkező laptop.

Make things work

(#4) #13260800


#13260800
törölt tag

Kezdhet aggódni az MS. Ez már bizza konkurencia a laptop-notebook-netbook piacon. Mondjuk a fényes kijelző engem nagyon idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

nem rossz, kérdés hogy mennyire tartós ez a szétszedhetőség...

(#6) Misály válasza X Factor (#3) üzenetére


Misály
addikt

Irrealisan draga... Ennyire ne legyen mar nagy a hype a tablak korul.

Mellesleg az elso jatek keperol csak nekem jutott eszembe hogy mennyire pofatlan Gears of War nyulas?

(#7) bartucc


bartucc
addikt

Ahhoz képest hogy mennyivel jobb teljesítményben, és a billentyűzet által használhatóságban, mint a piac többi gépe, nem drága. De ez még mindig Android, az meg ne kerüljön már annyiba, mint egy jól felszerelt notebook, vagy csúcs netbook. Még mindig korlátozottabb a funkcionalitása. De aki telefont vesz 150-ért, annak ez simán belefér a pénztárcájába.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#8) Maxentius


Maxentius
addikt

Brutál gép brutál áron. Kéne eléggé, de csak ha eléri majd a 110-120k környékét, és az se mostanában lesz...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#9) Misály válasza Maxentius (#8) üzenetére


Misály
addikt

ez akkor lesz jo buli ha kijon a win8 es ledaralod rola ezt a rettenetet

(#10) bartucc válasza Maxentius (#8) üzenetére


bartucc
addikt

Mire odaér, lép a konkurencia is, és jön akkora a Tegra 4, és 100 alatt fog menni ez is. iPad esete.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11) spawn21


spawn21
veterán

alig várom, hogy Clark Kent proci legyen telefonokban is. :U

iPhone 13p

(#12) baluka26 válasza hemaka (#5) üzenetére


baluka26
veterán

TF101 elég masszív, messze nem a szétszedhetőség a gyengepontja :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13) Maxentius


Maxentius
addikt

(#9) Misály: kinek a pap, kinek a paplan... de amúgy a Win8-at/Android4-et egyaránt kipróbálnám. :)

(#10) bartucc: Sajnos tipikus eset, ez a világ már csak erről szól...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#14) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Már egyszer írtam valahol, Win8-cal ütne mindent. Androiddal csak drága játékszer.

(#15) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Ez baromi drága.

(#16) debrejo


debrejo
senior tag

Kéne, de nagyon, így ahogy van :D
Van már Win8 táblára? nincs. Nem is értem hogy jött ez ehhez a hírhez.
Az árához meg annyit, hogy nem -A- magyar piacnak árazták be, ahogy a műszaki cikkek nagy részét sem. Normálisabb országokban ez fél havi fizetés.

(#17) atike


atike
nagyúr

Kellene... De hát az az ár... És a háttérvilágítást is hiányolom (pont a baromi drága mivolta miatt is...)

(#18) baluka26


baluka26
veterán

Ahhoz képest, hogy ez most a világ legjobb tabletja vitathatatlanul, nem drága szerintem.

Egyébként talán érdemes lett volna megemlíteni a cikkben, hogy az új Transformer a régi MELLÉ jön, nem a helyére, szóval 70-nel olcsóbban meg lehet kapni a kistesót, Tegra2-vel, de az is egy nagyon klassz gép :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) kutkut


kutkut
addikt

Áááá, kell! :D Pláne egy magyar billentyűzettel... :C

Meizu MX3 32GB

(#20) Misály válasza debrejo (#16) üzenetére


Misály
addikt

Arversenyrol gondolom azert hallottal...

Win8 tablara meg nincs meg de lesz, es azzal kapsz egy alacsonyfogyasztasu netbookot, amit ertelmes munkara is lehet hasznalni.

(#21) Agro


Agro
senior tag

Arról senkinek nincs információja, hogy dokkoló nélkül mennyi a 32 gigás?

(#22) Saccco válasza Misály (#20) üzenetére


Saccco
nagyúr

És mivel versenyezzen, ha (jelenleg) nincs konkurenciája?!

Az újdonság árát mindig is meg kellett fizetni.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23) V B A


V B A
aktív tag

Ha lenne Win7-el, 128GB tárhellyel már meg is rendeltem volna.

(#24) kari92


kari92
csendes tag

Nagyon korrekt teszt lett, szépen össze lett foglalva minden előnye és hátránya.Bár az árával én sem vok kibékülve de ha minden jól megy a karácsonyfa alatt fog reám várni egy ilyen autobot: D:$

(#25) AS


AS
félisten

Már Trasformrs is nagyon coll na de ez aztán tényleg über..Idővel majd lemegy az ára:)
Mivel ez tablet ere nem kell windows, android tablet rendszer nagyon kivan találva kényelmes és gyors. Dokolo miatt munkára is használható. Helyettesit egy subnetbokot.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#26) tjb007 válasza Agro (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nettó 500 amerikai dollár, itthon csak a 64GB -os kapható dokkoló nélkül.
===========================================
Igen, k.va drága és igen, 200.000 forintért még egy 3G (vagy inkább LTE ?) modem sem került bele de ilyen a tablet biznisz is, majd lesz olyan verzió is még drágábbért. Akinek minden vágya egy ilyen az úgy is megveszi ennyiért is, aki meg kivár az majd hozzájuthat jóval olcsóbbért valamikor a jövő év közepén.
Kétség nem fér hozzá, hogy jelenleg ez legjobb készülék az Androidos tablet piacon csak az a kérdés, hogy meddig mert a többi gyártó sem tököl.

[ Szerkesztve ]

(#27) Misály válasza AS (#25) üzenetére


Misály
addikt

"Mivel ez tablet ere nem kell windows, android tablet rendszer nagyon kivan találva kényelmes és gyors. Dokolo miatt munkára is használható. Helyettesit egy subnetbokot."

Android helyettesit egy "subnetbokot"? Azon tul hogy uj fogalmat alkottal ez max citrix klienssel hasznalhato munkara, bar az inkabb fajdalmas volna. Ellenben egy win-nel rendes laptop dokkoloval a lecsatolhato billenytuzet melle ( ket monitor vegett ) mar tudnam munkara hasznalni. Kenyelmes lenne egy szuk szerverteremben is tabletkent, utazasra laptopkent, dokkoloval munkaallomaskent. Remelem mar nem kell sokat ilyenre varni.

(#28) #19158016


#19158016
törölt tag

Abszolút így kell egy eszköznek kinézni, az ára meg megy majd lefelé.

(#29) opeter87


opeter87
senior tag

Ez ennyiért nagyon drága. Drágább mint az iPad.
Ilyen áron ez nem lesz a Netbookok konkurenciája.

(#30) debrejo válasza Misály (#27) üzenetére


debrejo
senior tag

Pár speciális program kivételével mindent meg lehet oldani egy tablettel, ami egy (sub)netbookon is megoldható. Szerintem igenis alternatívája. Az, hogy drágább, az meg a hype miatt van. Jelenleg ez az a cucc, ami mindenkinek kell, nincs miért csodálkozni hogy vastagon fog a ceruza az árazásnál.

[ Szerkesztve ]

(#31) Agro válasza Misály (#27) üzenetére


Agro
senior tag

ez is csak attól függ, hogy mi a munkád. Excel/word/prezi készíthető rajta, jegyzetelni lehet, e-mailezni lehet. Olyan embernek aki csak ilyen és ehhez hasonló alkalmazásokat használ annak egy tablet is használható munkára. Remote desktop alkalmazással akár terminálra is fellogolhatsz amin már a játékok kivételével minden egyéb windowsos alkalmazás is futtatható. Ha nagyon akarja az ember monitorra is kikötheti vezetékes egérrel vagy bluetoothos egérrel is használható. Sok dolgot már egy nyamvadt 3,7 colos android 2.3-as telefonnal is megtudtam oldani munka címszó alatt amikor gyorsan helyben kelett cselednem. Bár ez a 190k-s ár elég sok, ha csak munkára akrja használni az ember.

Tehát simán kitudja váltani egy bizonyos réteg szükségleteit, de erre alkalmas már egy olcsóbb tablet is akár egy Acer iconia amit akár már 120k-ért is megkapsz. Ha programozó/tervező vagy akkor meg a netbook sem elég oda mindenképp egy izmosabb laptop kell. Szerintem netbook helyett simán használható egy tablet akár munkára akár szórakozásra.

(#32) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nem értem ezt a rinyálást a Win8-ért. Az ARM-es Win úgyse fogja tudni futtatni az x86-os programokat, szóval arra is szépen el kell majd kezdeni fejlesztgetni. Ráadásul az is egy "herélt" megoldás lesz, az ismert nincs Flash stb dolgok miatt. Akinek PC funkcionalitás kell, az vegyen x86-ost. Egyelőre még nem tartunk ott, hogy teljesen kiváltson egy ARM cucc egy PC-t (most a notebookokat értem ezalatt).

Egyébként marha jó cucc, csak egyetemistaként, önálló kereset nélkül kb bankot kéne robbantanom, hogy megvehessem. :DDD

(#33) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Klassz gépnek tűnik, köszi a tesztet. Sajnos tényleg elég drága, de aki mégis megveszi, az szerintem nem fog vele rosszul járni.

Grammar nazi rész:
Bár több hírt is olvastunk arról, hogy a WiFi hatótávolsága kisebb a keleténél...
Ez kelleténél szeretne lenni?

[ Szerkesztve ]

(#34) Daffchy


Daffchy
őstag

Ha nem droid futna rajta, akkor számításba vennék leendő netbook vásárlók.
De így szerintem nem ellenfél, túlságosan behatárolt még az android használhatósága.
Hiába 4 mag, meg elviekben az elődnél 3x gyorsabb GPU, igazából értelme nem lenne ha 8 magos lenne se.

Akkor tudnám elképzelni az Aspire-om helyett, ha egy Excel táblát kivitelezhetnék rajta, néha esténként nagy unalmamba tudnék vele szerkeszteni egy képet, esetleg ha úgy adódik egy CS 1.6 party. És még sorolhatnék sokat, hirtelen ezek jutottak eszembe.

Gondolom mások is vannak ezzel így, hogy kívánatos és nagyon kellene, de igazából amire használnád, arra iszonyat drága.

(#35) AS


AS
félisten

Arm Win8 tabeletek nem lesz komptatilisek a normal cpu-s win 8 as gépekkel.
Tehát ugyan ott vagyunk. Android 3.2 vel is lehet nagyon sok mindent csinálni. Sokal kényelmesebb youtobot használni meg amúgy mindent. Írásra gépelésre meg ott billentyűzet.
Azonban egy Tablet nem fog kiváltani pl egy win7 es Laptopot nem ara van.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#36) ZooLee


ZooLee
őstag

Nem értem az áron való fanyalgást. Egy ilyen minőségben elkészített csúcsgép (ami ráadásul első fecske) egyszerűen ennyi, nem tud olcsóbb lenni (egyelőre). Majd ha lesz konkurencia, akkor lejjebb viszik. Minőség+kivitelzés pipa, sebesség pipa, akkuidő pipa. Oprendszer nem pipa, spec csatlakozó nem pipa. Nem tökéletes (olyan gép soha nem lesz), de elfogadható kompromisszumokat hoz.

Az viszont már más kérdés, hogy "mire jó". Annak, akinek van egy felsőbb kategóriás Androidos telefonja, igazából nem nagyon éri meg, mert cvsak a fizikai mérete és a billentyűzete a plusz, és ahhoz drága. Ha más típusú telefonod van és nem akarsz laptopot, és a valaki által részletezett "egyszerű irodai munkát" végzi csak, akkor máris képbe jöhet, inkább, mint egy "nettó" táblagép, legyen az Android vagy iPad vagy akármi.

A Win7-et hiányolni róla hozzánemértés, a Win8-at meg - sajnos - egyelőre hiú ábránd. Az pedig nagyon fontos kérdés, hogy mikorra fog kijönni, mert ha addigra elterjednek ezek az Androidos "se nem tablet se nem PC" gépek, akkor jóval szűkebb lesz a piac. Bár, az is igaz, hogy láttunk már a közelmúltban csúnya trónfosztást (netbookok pl.)

Z.

(#37) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Engem csak az érdekelne, hogy miért nem kapott még egyetlen tablet sem matt kijelzőt? Csak fényes karcálló "plexi" létezik? Ilyen drága csúcskészülékekben igazán lehetne dolgozni rajta, mert a fényerő nem feltétlenül kompenzálja a tükröződést.
Egyébként ebben a formában már majdnem van értelme egy tabletnek. Még 4" a kijelzőhöz, egy LibreOffice, egy halom programnyelv IDE és elgondolkodom egy androidos tableten. Bár gondolom egy összetettebb forráskód fordítása megfektetné még őket.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) #16820480 válasza Rickazoid (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert ezek konzumer cuccok, ahogy a laptopok 90%-a is fenyes kijelzovel jon. Eladhatobb sajnos.

(#39) bok92


bok92
addikt

Nagyon jóra sikeredett! :C Ez az első androidos tablet amit szívesen használnék, egyedül az ára kicsit magas, de nem is terveztem most tabletet venni.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) gaben88


gaben88
őstag

Azért ez a gép ezzel a dokkolóval már több, mint egy táblagép! A képességei meg tényleg majdnem notebook szintre emelik! Nekem tetszik. Erősen el is gondolkodtam rajta. Hol kapható?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#41) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Valaki aki ért hozzá, vagy használta már:

A cikk alapján jól értem, hogy ha HDMI-vel fullHD tv-re köti valaki, akkor is csak 1280x800-as képet ad a TV-n? Nem vált át fullHD-ba? Mármint a tábla kijelzőjén értelemszerűen maradna 1280x800, ez a fizikai határa, de a TV-n közben mehetne 1080p-ben. Ha tényleg így van, az elég szánalmas. Gyakorlatilag hiába fizet az ember a HDMI-ért. Mellesleg nem értem, van ennek töredékáráért tablet (x-tab 70 vagy 100), ami tudtommal TV-re kötve átvált fullHD-ba. Egy ilyen csúcsgépen meg...
Tényleg foglalkoztat ez a kérdés, ha valaki tud, válaszoljon.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#42) Rickazoid válasza Tomy Yayo (#41) üzenetére


Rickazoid
addikt

A cikkben ez szerepel: "A Transformer Prime 1280 x 800 képpontos felbontású képet küldött át a külső képernyőre;"
Ami igen, valóban szánalmas. Egy HDMI port bőven fullHD feletti felbontást is könnyedén kezel, csak a videokártya, jelen esetben chip gyártón múlik, mekkora felbontást engedélyez. Nem teljesen értem, hogy miért pont az nVidia ne tenné lehetővé a fullHD kimenetet, pont ennél az eszköznél. Remélhetőleg csak egy szoftveres hiba, amire érkezik javítás.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#43) Misály válasza Agro (#31) üzenetére


Misály
addikt

"Remote desktop alkalmazással akár terminálra is fellogolhatsz amin már a játékok kivételével minden egyéb windowsos alkalmazás is futtatható. Ha nagyon akarja az ember monitorra is kikötheti vezetékes egérrel vagy bluetoothos egérrel is használható."

Ha el is olvasnad amit irok ( ne adj isten levontal volna par kovetkeztetest ) nem kellett volna feleslegesen ennyit gepelned.

AS es a tobbi a win8 arm ki lesz herelve ervelok: Eddig se ugy ismertem a microsoftot mint aki sajat magat hereli ki ha sajat rendszerei manageleserol van szo, tessek megnezni egy mango-s office-t. Amennyiben egy ilyen eszkoz windowsal lenne szerelve, realis aron, nem konzumidiotaknak villogo featureokkel ( jatszani nagy cimek gagyi klonjaival pl ), hanem olyanokkal amit fentebb irtam, en mar veszem is. Remelhetoleg lesz erre valami jo dell vagy hp megoldas az elkovetkezo par evben. Ez a keszulek azert nagyon jo mert a konkurencia remelhetoleg ralepi azt amire en varok mar egy ideje.

"Tehát simán kitudja váltani egy bizonyos réteg szükségleteit, de erre alkalmas már egy olcsóbb tablet is akár egy Acer iconia amit akár már 120k-ért is megkapsz. "

Nem szenvedni akarok hanem dolgozni... Egy acer iconia es egy Dell 6400 ( amit jelenleg is hasznalok ) kozott van egy kis kulonbseg.

#42: A fentebb emlitett Dell 13"-en tud ennyit, ne akarjunk mar mindent...

[ Szerkesztve ]

(#44) Maxentius válasza kolosanyi (#32) üzenetére


Maxentius
addikt

Utolsó mondatodra: szívemből szóltál! :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#45) Tomy Yayo válasza Rickazoid (#42) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ha én tabletgyártó lennék, ráadásul felsőkategóriában, 2011 végén, ezt nem merném megengedni magamnak ;]
Ilyen ütős hardver mellett szerintem ez csak szoftveres hiba lehet, de tőlem igencsak kapna egy kiadós irgum-burgumot, aki ezt így kiengedte a gyárból, ilyen alapvető hibával. Rossz belegondolni... nem ez az első gépük, ráadásul még a laikus is tudja, hogy a vevők nagy része (ha nem mindegyik) jópárszor fogja TV-re dugdosni. Agyam eldobom, és ezért majd' 200k

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#46) Rickazoid válasza Misály (#43) üzenetére


Rickazoid
addikt

A Dell gépeken nem DP van? Persze ettől függetlenül egy 190.000 Ft-os gép, ami "Az 1080p felbontású FullHD videókat is megeszi reggelire", igazán megjeleníthetné őket egy fullHD felbontású kijelzőn eredeti méretben.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#47) torril


torril
csendes tag

http://www.edigital.hu/Tablet/Asus_Eee_Pad_Transformer_Prime_TF201-1B059A_tablet_szurke-p288515.html

190.000

(#48) Solten


Solten
addikt

Az Asus beleadott apait-anyait, lenyugozo keszulek.

Saor Alba

(#49) Brutális eb válasza Misály (#9) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ne tudom nekem a win 8 tünik rettenetnek főleg a korlátai.
Az ára meg maj zuhan.Főleg ha beindúl a kínai gépezet.
Most is lehet kapni ugye az xpad szériát ami árban több mint a fele a nagy gyártokhoz képest tudásban viszont ez nem mutatkozik.

(#14) zotyesz66

De most komolyan láttál már win8-at tableten?
Vagy honnan tudod,hogy ütne?
Ez itt van készen van minden remekűl működik.
Mi hiányzik a még láthatáron sem lévő win8 porthoz képest?
Mire kijön a win nyóc az android 7 is kint lesz :DD Tehát már felesleges lesz a 4.0-hoz hasonlítgatni..... ;]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#50) Solten


Solten
addikt

Ez csak most esett le: "A lényeg, hogy a billentyűzettel megtámogatott Prime két napig általában minden gond nélkül kibírja töltés nélkül."

:C Az "alap" uzemido is tekintelyes ilyen hardver mellett.

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.