Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Jó cikk :C .Jó a kütyü is.
Lassan kell vennem egy ilyet is. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#2) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek beszámoló. :C

Nem vagyok Windows párti, de amióta rendes oprendszer van ezeken a gépeken, azóta egyre szimpatikusabbak.

"nincs rá lezsóidő"

(#3) psziroot


psziroot
csendes tag

Néhány dolog, amit még a cikk megírása óta tapasztaltam:
A gyári töltő nagyon gyorsan végzi a dolgát, de USB-n nem sikerült tölteni. Ez azok számára jelenthet problémát, akik annyira messze mennek a civilizációtól, hogy külső akkumulátorra van szükségük. Nekik figyelni kell, hogy legyen megfelelő csatlakozó. E-bay-en láttam usb töltőket, de megkérdőjelezem, hogy működnek.
Amit még Kínában sem találtam eddig az a flip-cover tok. Inkább billentyűzet nélkül használom, amikor nem dolgozom és praktikus lenne egy hajtogatható támasz. Esetleg egyedi darabot lehetne varratni valami egyszerű kivitelben, amíg nem gyártanak valamit ebben a méretben.
Gépigényes androidos játékokhoz a következő megoldás született: asztali gépen Bluestacks és Splashtop streamer. A Splashtop helyi hálózaton még FPS játékoknál is megfelelően reszponzív streamet biztosít ellentétben sok más népszerű VPN és streamer alkalmazással.
Egy két frissítés után az ASUS úgy állította be, hogy a tárhelynek szánt portok meghajtónak látszanak. Akkor is, ha üresek. Gondolom erre a stabilabb működés miatt volt szükség. Egy 64GB-os SDXC kártyával egészítettem ki a tárhelyet, ami szépen teszi a dolgát.
Az android után csalódás volt, hogy magyar nyelven értő swype képes virtuális billentyűzetet nem találtam. A Windows Store egyébként is jól láthatóan nem a fejlesztők kedvence. Csak a legnépszerűbb szolgáltatók alkalmazásait lehet megtalálni. A többi esetben kénytelenek vagyunk a teljes értékű, de sokszor lassabb, körülményesebb böngészőhöz fordulni.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Kár, hogy nincs hozzá office. :( A T100-nál az nálam nagy piros pont. A online Excel sírba tesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) alfa20


alfa20
senior tag

"T100-ból is érkezett egy felújított verzió, ami csak minimális ráncfelvarráson esett át.
A T100 megkapta az idei processzort, illetve fehér és piros színű változatok születtek, de alapvetően minden maradt a régiben.
"

kivétel a T100TAM-et mert az alu házat kapott ami által kicsit nehezebb lett de nem nagyon (tab: 605g, + dokoló+HDD: 1,126g).
erre azért kíváncsi leszek, beárazva $349~$499 közé lesz. állítólag :)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#6) AxBattler válasza psziroot (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet, informatív és szórakoztató!

...miután az első bekapcsolás után elindítjuk a világ leggyakrabban más böngészők letöltésére használt böngészőjét...
Ezen besírtam. :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) smkb


smkb
őstag

Nézegettem én is ezt a gépet, de sajnos a tömege miatt bukott a dolog.11,6-os mérethez ez sok úgy, hogy még a dokkolóban nincs is pótakku. Sajnos kell a tömeg akku nélkül is a dokkolóba, hogy ne legyen túl fejnehéz a kijelző/tab miatt, és ne boruljon.

(#8) psziroot válasza smkb (#7) üzenetére


psziroot
csendes tag

A tömege annyi amennyi, nem vitatkozom, hogy valakinek ez sok. A dokkolóba nem lehet pótakkut szerelni. Merevlemezzel lehet csak tovább növelni a súlyt. Nekem merevlemez sincs benne, de így is megcáfolhatom, hogy fej nehéz lenne. Asztalon, ha az elejét 4 centire emelem (kb 30 fok), akkor is a billentyűzet felé dől. A megoldás nem abban van, hogy súlyokat raktak az elejébe, mert az érezhető lenne, hanem a zsanér kialakítása nem hagyja borulni, mert van egy külön kialakított síkja(oldala, lapja, minek nevezzem), amin át kell billenteni ahhoz, hogy a hátára essen.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#9) vlevi válasza Polllen (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Kár, hogy nincs hozzá office. :( A T100-nál az nálam nagy piros pont."
Nagyon igazad van. Windowsos gépet két dolog miatt használ az ember. Játék, vagy Office.

(#10) nebulo


nebulo
tag

Nézegetem a ilyen bill+tábla gépeket egy ideje, erről a modellről nem is hallottam eddig, valahogy elsiklottam felette. Végül abban maradtam magammal, hogy mivel nem sürgős egy ilyen ketyere beszerzése megvárom a következő win verziót. Mondjuk nekem az Acer Switch mágnese megoldása jobban tetszik az Asus-énál, sokat használnám sátor módban. De azzal a készülékkel is az a bajom, hogy a dokkolóban nincs plusz még egy aksi.

(#11) gghrtz


gghrtz
őstag

Kár, hogy nehéz lett. Egyébként klafa a cucc. Nekem T100 van, és nagy megelégedéssel használom.

(#12) MaCS_70


MaCS_70
félisten

MINI USB?????
Nem inkább micro lesz az?

Az, hogy nem lehet rajta keresztül tölteni, nálam hatalmas fekete pont.

Egyébként nagyon elégedett T100-felhasználó vagyok.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13) sqpp válasza MaCS_70 (#12) üzenetére


sqpp
őstag

Van Mini és Micro is ráadásul a kettő együtt nem megy :K

[ Szerkesztve ]

(#14) 1tom


1tom
tag

Jó cucc. Egyszer majd benevezek egy ilyenre.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#15) saelin


saelin
veterán

Az üzemidő mennyi? Arról nem írtál semmit, de lehet csak én siklottam el felette.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) psziroot válasza saelin (#15) üzenetére


psziroot
csendes tag

Az üzemidő nagyon felhasználás függő, illetve azért nem szerepel a bemutatóban, mert a kézhezvétel után néhány nappal elkészült. A reklámozott 11 óra az szinte biztos, hogy csak alacsony fényerőn, tablet módban van meg. Viszont a gyors töltés miatt egész nap lehet rajta tartalmat fogyasztani, ha mondjuk legalább a saját étkezésünk idejére a gépet is hagyjuk táplálkozni. Ha a dokkolóra még rákötök egy normál méretű usb-s egeret és felhúzott fényerőn dolgozom, akkor érezhetően megnő a fogyasztás, de akkor is elvan legalább 4-5 órát szerintem. Nekem két fontos szempont volt a vásárlásnál: a Win, mert munkámhoz az MS Office mellett más célszoftver is kell, a másik az üzemidő, amivel nagyon elégedett vagyok. Volt előtte laptopom, de az inkább csak konnektortól konnektorig volt mobil. Ezt tényleg hordozhatónak érzem.

A micro USB észrevétel jogos, javítom. A tej áráról szóló cikkemben pedig a "ló" szó végig "tehén"-nek olvasandó! :D

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#17) MaCS_70 válasza sqpp (#13) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, de Mini USB se a fotók, se a specifikációk alapján nincs rajta -- egyébként nagyon meglepne, ha lenni, hiszen hosszú évekkel ezelőtt száműzték a számítástechnikából. (Egy viszonylag új Samsung külső DVD-olvasómon mondjuk ilyen van, meg is döbbentem rajta.)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) sqpp válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


sqpp
őstag

Nem mondtam hogy van, csak mondtam hogy az két különböző, mert olyan volt a kérdésed, mintha kevernéd :U

[ Szerkesztve ]

(#19) MaCS_70 válasza sqpp (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt írtad: "Van Mini és Micro is ráadásul a kettő együtt nem megy"

Miről nem mondtad, hogy van????

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok a kérdésem hogy milyen teljesítménnyel rendelkezik a masina. Nem vagyok nagy játékos de viszonyítási alapként kérdeznék olyat hogy a GTA SanAndreast elviszi? Esetlegesen a FlatOut2-t . Bocsi hogy így írok de nekem nem mondanak semmit a technikai adatok szóval csak így tudok viszonyítani. Köszi! :)

Samsung Galaxy A72

(#21) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Nekem is van egy ilyen gépem, ahogy lehetett kapni az MM-ben meg is vettem. Én egyedül a wifivel nem vagyok kibékülve.1,5 MB/s-nál nem gyorsabb, pedig vettem egy új routert is. Megnézné valaki, akinek van ilyen gépe, hogyha a gomb lenyomása nélkül az egyik alsó sarokból felfele nyomva, kijön e a tablet. Úgy emlékszem, amikor megvettem, nem jött ki.

(#22) MaCS_70 válasza flegga92 (#21) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem szabad kijönnie. Amikor beilleszted, hallod a dupla kattanást?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) flegga92 válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen hallatszódik. Ha magába a dokkolón a jobb oldali fülnél lévő kis pöcköt megnyomom, a 2 kampó kiugrik. Közben rájöttem, hogy egyik ismerősöm is vett, megkérdeztem, neki pl a két kis kampó mindig kint van, nekem meg ügye csak akkor amikor a tab alja megnyomja a pöcköt. Neki rendesen tart. Sajnos én már a második gépemet fogyasztom, az elsőn volt egy 5-6 pixel nagyságú fekete folt. De nem pixelhibának tűnt, hanem mintha valami kosz lett volna a kijelző és a digitizer között. Szerencsére kis balhé után kaptam egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#24) MaCS_70 válasza flegga92 (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lelkesedést nem elveszíteni, jó kis gépek ezek! Csak legyen már egy hibátlan példányod!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) flegga92 válasza MaCS_70 (#24) üzenetére


flegga92
senior tag

Imádom le nem cserélném másra :)

(#26) psziroot válasza flegga92 (#21) üzenetére


psziroot
csendes tag

Ezt a mechanikai trükköt meg tudom erősíteni, és nem hangzik túl jól, de normál használat közben egyáltalán nem tűnt föl. A fülek nekem is kilógnak, amikor nincs dokkolva. A jobb oldali alatti részen találtam egy műanyag pöcköt is, aminek a funkciója számomra teljesen rejtélyes.

A wifi viszont teljesen ok. Ha 1,5MByte a sebesség, akkor ott a hálózattal van gond. Az asztali gépről 5,5Mbyte körül tetőzött a másolási sebesség, ami messze van az n-es router elméleti sebességétől, de csak gyorsan beléptettem homegroupba, és a router is szolgáltatótól kapott mérsékelt minőségű típus.

[ Szerkesztve ]

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#27) flegga92 válasza psziroot (#26) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem az a kis pöcök köpi ki a 2 kampót.

Először én is a routeremre gyanakodtam egy Dlink DIR-600 as csoda volt. Másik szobában nem is működött így cseréltem egy ASUS RT-N18U ra. Ezzel kb 1,5-2,5 MB/s mal másol közvetlen a routerrel szemben de eléggé ingadozok sokszor leesik a sebesség. Amit észrevettem, hogy az antimalware service executable folyamat rengetegszer fogja a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#28) flegga92


flegga92
senior tag

Na a Wifi probléma megoldva, driver baja volt... Legelőször amikor próbáltam, nem ment fel ezek szerint. Viszont frissítés után a bluetooth egér nem működik. Nem látja, nem kapcsolódik rá és le sem lehet törölni a párosított eszközök közül, hibát ad ki rá. Telefonra tudtam fájlokat küldeni.

(#29) peti931


peti931
csendes tag

Helló!

Gondolkodom egy ilyen gép vásárlásán, és nézegettem a MediaMarktban, az alján mintha lenne egy merevlemez tartó fedél, ahová egy csavar kicsavarása után HDD tehető. De ott az eladók azt mondták, hogy ez nem lehetséges, és ha megbontom ugrik a garancia. Most viszon egy másik infót találtam az ASUS oldalán:

Szerintetek melyik információ a mérvadó? Ha megveszek egy 64GB-os verziót, rakhatok bele magamnak egy merevlemezt?

(#30) LittleAl válasza peti931 (#29) üzenetére


LittleAl
csendes tag

Simán belerakhatod. ;)

(#31) aizen92 válasza Trialbiker (#20) üzenetére


aizen92
addikt

Egy gyors játék teszt engem is éredekelne. Ismerősöm pont most nézte ki ezt a hibridet. :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#32) psziroot válasza peti931 (#29) üzenetére


psziroot
csendes tag

Ahogy talán írtam is valahol: a doboz része a merevlemez beszereléséhez szükséges csavar készlet. Szerintem a tájékozatlan eladó csak nem tudta, hogy ez egy olyan gép, amibe ehhez kialakítottak egy fedelet a behelyezéshez. Amíg a gépet nem szeded ketté, addig biztosan nem ugrik a garancia.

Játék tesztre most a munka miatt nincs időm. Asphalt 8-at szoktam nyomogatni. Youtube-on láttam, hogy a Trine 2, Torchlight jól megy. A GOG kínálatával és újabb point and click dolgokkal se lesz gond. Dota és LOL állítólag mennek, de hosszú a töltési idő, ami a játékos társak számára zavaró lehet. Autósból Burnout Paradise, Dirt 2 jöhet szóba. Még a Borderlands 2 is elmehet, ha nem is mindig lag mentes.

Aki játszani akar az jobban jár, ha egy 130k-ért vehető konektortól konektorig hordozható laptopot vesz, mert az érintőképernyő, tablet mód felesleges úri huncutság játékok szempontjából, amíg a windows store olyan amilyen most.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#33) gghrtz


gghrtz
őstag

Állítólag ez megoldást jelenthet. Még sajna nem próbáltam.

(#34) flegga92 válasza peti931 (#29) üzenetére


flegga92
senior tag

Simán belerakhatod, a leírásban is benne van. Nekem azt állította, hogy a dokkolóban is van akksi is, hiába mondtam neki, hogy nincs...

(#35) psziroot válasza gghrtz (#33) üzenetére


psziroot
csendes tag

Próbálgattam és biztos van olyan helyzet, amikor van létjogosultsága, de számos problémába is belefutottam: a játékon belül a kameramozgás túl gyors/lassú, a gombok a játék menüjében nem működnek megfelelően, másik gombkészlet töltődik be. Mivel inkább munkára használom a gépet, ezért steam stream funkcióját próbáltam használni, hogy megkíméljen magam a telepítéstől és működött is, de teljesen megzavarodott a steam attól, hogy a tableten ezt a szoftvert, az asztali gépről pedig egy játékot kellett volna futtatnia és folyamatosan jelszót kért, kiléptette magát. Pedig egyébként az tetszett, hogy a nagy monitoron a kép tiszta maradt a hátteret takaró vezérlő elemektől, mert az csak a kliens gépen fut. De utóbbi esetben is egy androidos, telefonon futó virtuális kontrollernek a méretéből fakadói könnyebb kezelhetőség miatt több értelmét látom. Az egésznek nagyon barkács hangulata van és csak azoknak jó, akik hajlandóak az egyes játékok személyre szabott beállításával több időt eltölteni.

Amit jó szívvel ajánlok az irányítás megkönnyítésére az egy virtuális egér, aminek az ingyenes változata is bőven elegendő funkciót biztosít, és sokat segít a kisebb méretű ikonok eltalálásban.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#36) dobost


dobost
senior tag

Egy ideje már én is szemezek ezekkel a csodamasinákkal, TF101est váltana... :C
Csak legyen 4G verzió belőle nem túl nagy felárral. :DDD

(#37) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok, tervezek venni egy ilyen gepet. Akinek esetleg van, es lehetosege is kiprobalni, hogy kapacitiv ceruzaval, tud e egyenes vonalat huzni?! Ertem ugy hogy nem szaggat be a vonal. Mert hallottam, hogy a t100 ilyen, sajnos.
Elore is koszi

(#38) flegga92 válasza Kiskopika (#37) üzenetére


flegga92
senior tag

Sajnos nem lehet. Szerintem egyik kapacitív kijelzővel sem lehet hacsak nincs hozzá külön toll gyárilag (pl note)

(#39) Kiskopika válasza flegga92 (#38) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Mondjuk azt kihagytam, hogy keziras felismeresre kellene foleg. Irni lehet, azert vele, vagy mar ott is elojon a darabossag?

(#40) flegga92 válasza Kiskopika (#39) üzenetére


flegga92
senior tag

Arra éppenséggel jó lehet.

(#41) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Nem ertem, hogy mert van ilyen hihetetlen keves iras a t200 rol. Egy bemutato es kesz a magyar oldalakon. T100 ellenben sokkal tobb, es mas tesztek is csak arra hivatkoznak. Megeri a minimalis felar a t200 vagy t100 is untig eleg?

(#42) flegga92 válasza Kiskopika (#41) üzenetére


flegga92
senior tag

Én a kijelzőméret miatt vettem ezt. Illetve sokszor jól jön a 2 usb és a lan port. Hordozhatóság szempontjából rosszabb sokkal nehezebb. Tabletként hatalmas és sokszor kényelmetlen jatékkor. Teljesítményben minimális a különbség.

(#43) Kiskopika válasza flegga92 (#42) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En a laptop kivaltasara tervezem, bongeszes teren, es ha mukodik a tollalvalo keziras normalisan, akkor az szinten nagy pirospont lenne. Laptopnal meg mindig konnyebb olbe, fekve, es kell ez a meret szerintem az egeszseges bongeszeshez.

(#44) flegga92 válasza Kiskopika (#43) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is e miatt kellett, tökéletesen helyettesíti. Előny volt a passzív hűtés és az üzemidő. Ilyen méretű notebookba nem találtam olyat ami megfelelt volna mindennek.

(#45) Kiskopika válasza flegga92 (#44) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ha esetleg van lehetoseged, kiprobalnad a tollal valo irast? A Myscript Stylus 3.2 keziras felismero program tud magyarul, van proba verzioja is! Digitalizalo tablaval pc-en szinte hiba nlkul teljesit nekem.

(#46) flegga92 válasza Kiskopika (#45) üzenetére


flegga92
senior tag

Pénteken leszek a tollam közelében mindenképpen megnézem.

(#47) Kiskopika válasza flegga92 (#46) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Elore is nagyon szepen koszonom, es varom az eredmenyt!

(#48) peti931


peti931
csendes tag

Helló!

Ma vettem egy ilyen gépet, első benyomások alapján teljesen korrekt, talán a hangzása kicsit dobozos, és nem elég hangos, de a sebességen pozitívan csalódtam. Egy 2008-as Dell Inspiron 1525-öt váltok vele, abban 2 magos, 2x 1.73ghz intel proci volt 2 gb 533mhz memória társaságában, szerintem sebességben 2x sebesség növekedés tapasztalható. Eddig a 2gb memóriát nem érzem kevésnek, bár ha 4 lenne, biztosan még jobb lenne a helyzet.

Ha valaki kíváncsi valamire a géppel kapcsolatban, nyugodtan kérdezzen, megpróbálok válaszolni rá. Sajnos elég kevés teszt van még jelenleg erről a típusról.

Üdv., Peti.

(#49) flegga92 válasza Kiskopika (#47) üzenetére


flegga92
senior tag

Na kipróbáltam. Vegyes érzéseim vannak, de ez lehet a toll hibája. Sokszor odatapad, leragad, ilyenkor nem érzékeli a program. Egyébként egész jól felismerte a betűket. Viszont nagyon kényelmetlen így írni. A képletes része nagyon ötletes, tetszik, hogy egyből ki is számolja. Igazából szerintem ki kéne próbálnod, nekem nem volt dolgom még digitáblával. Hova valósi vagy?

(#50) flegga92 válasza peti931 (#48) üzenetére


flegga92
senior tag

Megnéznéd légyszi, hogy a dokkolóból kijön e úgy, hogy nem nyomod a gombot, hanem a sarkánál tolod felfele le róla? Illetve, hogy szétszedett állapotban a kis körmök látszanak e vagy sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.