Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagyon bírom a TransformerBook-vonalat, ez a tab is nagyon bejövős mind külsőre, mind a teljesítményre, de pont a brand húzó tulajdonsága veszett el: a brutális üzemidő. Az akku a korábbi készülékekben szinte mindig átlagon felüli volt, de itt ez az 5 óra elszomorító. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

400 rongyert elobb vennek ipad prot + billenytuzetet. ennyibol raadasul a cellular verzio is boven kijon, ami azert nem rossz, ha utkozben is szeretned nyomogatni.
Nem lenne rossz olcsobban, meg ha nem hereltek volna ennyire ki a procit.

(#3) Cythyel


Cythyel
senior tag

:O hol van már a jó öreg TF300T szintű hordozhatóság, kényelem és teljesítmény... nem hozott ki az Asus azóta egy értékelhető Transformer-t sem, főleg nem androiddal... süthetik a w10-et ha ennyire használhatatlan, droiddal még mindig kényelmesebb volt, akkor is ha a kompatibilitás nem mindig volt meg a programok miatt...

(#4) erahurka válasza hemaka (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Vagy egy Microsoft Surface-t, amiben nem Core M, hanem Core i5 proci van...

(#5) MZperX75


MZperX75
addikt

A szettben borotva nem volt látom ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) Robert07


Robert07
aktív tag

#4 Erahurka:

Pontosan. Az azert meg nyaron se megy le 1.5-1.7Ghz ala. Es azt sem tudom, hogy errol is miert hagytak le a normal USB-t. Ha hirtelen akarok hasznalni egy pendrive-ot, valamit lemasolni rola, akkor mindig tartsak magamnal egy atalakitot? Tudom, ezt mar sokan megmondtak, es tudom, hogy ez a jovo, de nem varhatom el mindenkitol, hogy type-c-s pendrivval saladgaljon csak azert, hogy ezzel is kompatibilis legyen. Meg egy par evig nem. Es az atalakito sem draga, viszont mindig arra figyelni, hogy akkor nalam legyen, na az egy ido utan idegesito tud lenni. A masik dolog meg az, hogy akkor mar egyszerre ket dolgot is lehetne hasznalni, ami meg kulon jo lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó cuccok ezek, csak kérdés, hogy egy jó telefon mellett miért is adjon ki az ember 300+eFt-ot hurcolászós tartalomfogyasztásért/böngészésért:F? Passzívan hűtött Core-m semmilyen komolyabb tevékenységben (pl batch képkonvertálás, hasonlók) nem fog brillírozni. Ahogy a teszt is mutatja, úgy teljesít, mint egy 12éves kamaszgyerek a kuplerájban: 1 perc gyönyör aztán csókolom. Adjunk hozzá 35fokos nyári meleget, akkor 1 perc se lesz. Mondhatnánk a Kaby szuper, viszi a 4k HEVC tartalmakat is - csakhogy ez a modern ARM cuccokból se hiányzik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) Bishi válasza Cythyel (#3) üzenetére


Bishi
tag

Azért azt nem mondanám a Win 10-es ilyen gépekre, hogy használhatatlan.
Nekem is, meg a környezetemben is volt Androidos tablet és hamar rájöttünk, hogy nem olyan sokoldalú, mint egy Windowsos gép. A felhasználhatósága jóval sokrétűbb. USB felhasználása jobb, és többféle program van rá. Jó, esetemben speciálisabb dolgokra is kellett, de sokan vannak, akik nem csak filmet nézni, böngészni és játszani, vagy PDF-et nézegetni akarnak. Na azoknak nem alkalmas az Androidos eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#9) AxBattler válasza Robert07 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz! A teljes USB csati meg a másik: ebben a kategóriában nekem kötelező lenne, teljesen más érzés, hogy csak menet közben rádugod a pendrive-ot, akármit, vagy külön keresgélni/használni kell egy átalakítót. Tudom, kaphatóak már nano adapterek, de akkor is... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) t72killer válasza Bishi (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván megvan a helye a windowsos tableteknek is, csak azt nem látom be, hogy egy ilyen "kamu-power" Core-m termék milyen felhasználót céloz:F?

A fejlett USB-kezelés, x86 platform egy ~200EUR-s atom cuccosnál is adott, és az 1GHz-re lethrottlingolt 2magos core-m már nem hiszem, h erősebb lenne egy rendesen kipörgő atomnál.

#9: mindez megszűnik az USB-c-vel. Már kapni fullUSB 3+USB-c kombi pendriveot, ilyet kell venni, ha az ember aktívan tabletezik. Ha elterjed az USB-c az olcsóbb atomos+ARM-es tablicsekek között, meggondolom én is a beszerzést, utazáshoz azért lényegesen kellemesebb egy 10"-os tablet mint egy 14"-os noti.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) smc


smc
addikt

Szerintem ez a cucc egyszerűen az ipad pro ellen megy és a ceruzája ellen. Próbáltak valami hasonlót kidobni, hátha valaki annyira utálja az apple-t, hogy bepróbál egy ilyet.
Aki szeret rajzolni, azoknak jó lehet(ne). Bár én ennyit nem adnék érte az tuti.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#12) panaro válasza hemaka (#2) üzenetére


panaro
csendes tag

Én pedig fekete pénteken vettem 260 ezerért egy i5-ös Surface Pro 4-et type coverrel. És ha azt mondom, nagyon jó döntés volt, még keveset is mondtam. :)

(#13) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Nekem maga ez a coveres tok vonal zavar.
Errol te este agyban nem fogsz semmit se nezni, a dolesszog es a stabilitas hianya miatt.

Az, hogy az android vonalat meg dobta az Asus tabletek teren az engem is elszomoritott. A TF100-at es TF700T-t orommel hasznaltam sokaig. So so massziv dokk, fizikai billentyuzet es androidos tablet. Na ez az ami nincs mar. Se tamogatas.

Viszont ott a Lenovo Yobabook ami minden teren odavagott a jo oreg Transformernek, ugyhogy csinaljon az Asus amit akar a Windowsos, coveres gepeivel, engem mar nem erdekel :)
Gepelni tokeletes, zsaner massziv, es az egyesz gep kozel olyan vastag, mint regen az Asus tab maga.

Szoval, ha barki mas le akarja cserelni a Transformer padjat, a Yogabookot nyugodt szivvel ajanlom.

(Es ezert a postert meg penzt kellene kernem toluk :p )

(#14) panaro válasza szilasz007 (#13) üzenetére


panaro
csendes tag

Ebben az Asusban engem is zavarna cover. Az SP4-emben viszont nem: remekül használható bárhol járművön, a fogorvosom várótermében, ágyban - akár billentyűzettel munkára, akár a billentyűzetet "letépve" vagy hátra hajtva olvasásra, videózásra.

(#15) Fred23


Fred23
nagyúr

Pár éve még bejött volna; most inkább az értelmetlen kategória számomra. Túl kevés dologra jó, de legalább drága és versenyképtelen, ha van már az embernek pár eszköze.

(#16) Bishi válasza t72killer (#10) üzenetére


Bishi
tag

Konkrétan nekem ilyen igényeim voltak:
- Terepre kimenve a drónomat rádugva az USB-re, tudjam újraprogramozni a repülés vezérlőt. Android fel sem ismerte az eszközt, de még a korlátozott szoftverfelhozatal is probléma volt. Persze így nem volt lényeges, hogy a csatlakozás lehetetlen.
- Arduino programozgatás. Ugyanaz mint fentebb.
- A többi igény szokásosabbnak mondható, semmi extra: Legyen könnyű, legyen szétszedhető tabletosra, bírja sokáig akkuval, tudjak rajta böngészni, filmet nézni, pdfet nézegetni, szövegszerkeszteni (esetleg itt az office előnye)

Nekem egy Acer Switchem van win10-el, a 2GB ram nem túl sok - több lapfülön böngészni nem túl gyors, a proci is gyengébb, mint aminek örülnék, de a lényegesebb feltételeknek megfelel. Az andoidos 8 magos nagyon gyors tableten meg ugyanúgy tudtam filmet nézni mint a Switchen, csak sokmindent nem tudtam azzal.

[ Szerkesztve ]

(#17) szilasz007 válasza panaro (#14) üzenetére


szilasz007
aktív tag

No, Ezt viszont jo olvasni. Lehet majd meg kellene neznem ezt, mert elegge szkeptikus vagyok a coverekkel kapcsolatban a hasznalhatosag teren. Ha buszon, agyban, ok, az mar hasznalhato.

(#18) Radványi


Radványi
aktív tag

Többet vártam tőle.... Inkabb tovább sporolok egy Surface Pro ra.

(#19) panaro válasza Radványi (#18) üzenetére


panaro
csendes tag

Én 849 Euróért vettem fekete pénteken az osztrák MS Store-ban az SP4 i5/4GB/128GB verzióját Type Coverrel együtt.

(#20) #20691712 válasza hemaka (#2) üzenetére


#20691712
törölt tag

Es azt az ájped pro-t ugyan mire hasznalnad? :U
Azert az arert kapsz egy rakas kaputelefon alkalmazast.
Ez viszont egy teljes erteku "pc".

#8
:K

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza Bishi (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs mese akkor, win kell, esetleg x86-os linux.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) .mf


.mf
veterán

"Komolyabb munkánál számítani kell rá, hogy a Core m nem éppen erőgép, ráadásul a passzív hűtés és a vékony ház miatt meglehetősen energiatakarékosra szabták az órajel menedzsmentjét. Nálunk a legkisebb Core m3-7Y30 processzorral járt, ami a rövidebb, legfeljebb pár másodpercig terhelő feladatok elvégzése közben ugyan felpörgött 2,3-2,6 GHz környékére, de ha huzamosabb ideig kellett maximális fordulaton dolgoznia, akkor alaposan visszavett. Egy perc után már csak 1,4-1,6 GHz-en dolgozott, öt perc után pedig már csak 1,0-1,2 GHz között kapcsolgatott, ilyenkor már kezdeti teljesítményének csak a felét nyújtotta."

Nevetséges. Itt sem a Core m a gond, hanem hogy még ezt se bírják lehűteni.
Valamelyik kínai tabletnél láttam egy videót a hűtés tuningolásáról. Szétszedték, és gyárilag csak egy kis lemezke volt rajta; így egész magas hómérsékleten járt a proci, és hamar elkezdte csökkenteni a frekvenciát (pedig még nem is annyira alacsonyra, mint itt). Ennek tetejére egy kis gap pad, és egy kb. 8×15 cm-es vékony rézlemez (hogy még beférjen a burkolat alá), és láss csodát: 10-15°C-kal csökkent a hőmérséklet, a terhelést sokkal tovább bírta órajel-csökkentés nélkül, és a végén is magasabb maradt az órajel. Valamelyik játékot megnézték, ~50%-kal magasabb volt az FPS. Pedig ez csak a gyári hűtőbordára gap-pad-del felkókányolt rézlemezke volt, ha a gyárban rendesen megtervezték volna és nem sajnáltak volna még pár centnyi rezet belőle, talán jobb is lehetne a teljesítmény...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Khelben válasza .mf (#22) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem a hűtés a gond, hanem a TDP korlát. Lásd még a Core I cpu-kat cpu és vga egyidejű terhelése esetén. Alig melegszik, de csak fél órajelen tud menni.

(#24) kbhuinfo válasza t72killer (#10) üzenetére


kbhuinfo
tag

Vállalati szféra. 1500 € és üdv az ipar 4.0 ultramobil platformok világában - még egy hololens és egy rugged jacket, máris megvan a pilotprojekt :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#25) t72killer válasza Khelben (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a TDP-t elereszted, lesz ott hőség rendesen. Régesrégi atom procim az eeePC-ben 80 fok felett jár (akkoriban még nem volt ilyen "okos" a throttling), pedig csak 5.5W-ot eszik ÉS aktív ventis borda van rajta. Ezek után el lehet képzelni, mi folyik a simán a tablet házához tapasztott core-m-ekkel, 7W környékén ilyen kompakt méretben bizony aktív hűtés kell.

Mellesleg a core-m semmivel sem fejlettebb, mint az U-sorozat, azaz adott frekin, adott tesztprogram alatt uannyit fog fogyasztani, mint az U-s notebookproci. Utóbbit meg kimértem, bizony komoly terhelés alatt 20+W-ot eszik önmagában, ergo a core-m stabil ~2.4GHz-en terhelve is 20W körül fűtene.

#24: addig nem jutottunk el, hogy ny-EU-ban a laborjegyzőkönyveket átállítsuk papírról tabletre, pedig erre képes eszköz már ~10éve van, irogatni nem kell csúcstechnika. :U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) margithid


margithid
veterán

Nagyon drága ez a cucc, nem tudom, hogy egyáltalán lesz-e mire lecserélnem az asus T100-at amit jelenleg használok.
Ez a core M nem sok előrelépést hozna Bay Trial atomhoz, legalábbis nem annyit amekkora árkülönbség van köztük.
Ami hiányzik a T100ból nekem az a kicsit nagyobb felbontás és a 4 GB Ram. Ha ezek meglennének meg se fordulna fejemben lecserélni.
Talán majd a Xiaomi Mipad 3 ha kifutó model lesz kb 1 év múlva szóbajöhet, vagy esetleg a Snapdragonos win10 tabletek.

Tartalomfogyasztára azért durva a 400k-s ár...

[ Szerkesztve ]

(#27) szilasz007 válasza margithid (#26) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Neked konkretan ajanlanam a Yogabookot. Az 4 giga Ram, 64 giga belso tarhely+ microsd.
Sztereo.

Mostmar ezt tobbet tenyleg nem fogom mondani, csak egyszeruen ennyire meg vagyok vele elegedve :p

(#28) alevan


alevan
őstag

Nem rossz, de a 330k kezdőár nagyon húzós. Kínából 120k - 150k környékén már m3-7Y30-es tabletot lehet venni, mágnesesen csatlakozó billentyűzettel, (bizonyos modelleknél Wacom EMR toll is használható, vagy van hozzá aktív ceruza). DHLes szállítással egy héten belül itt van. Mondjuk hátránya, hogy support nincs hozzá és garancia is felejtős. De még évi egy javítással is olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#29) margithid válasza szilasz007 (#27) üzenetére


margithid
veterán

Ennyiért inkább Xiaomi, azért a Core M mégse Atom...
De, hogy öszinte legyek ennyit se áldoznék már rá...
Megvárom még, hogy Snapdragonos tabletek mikor jönnek, jönnek-e egyáltalán.
Viszont ha ott meg nem teljes értékű win10et adnak, hanem azt a Win Cloudot vagy mit, akkor asszem ennyi volt... Nem lesz több tabletem, hacsak nem egy ipad mini.

(#30) t72killer válasza margithid (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Snapdragon = ARM, azaz a normál win10-et felejtheted.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) panaro válasza t72killer (#30) üzenetére


panaro
csendes tag

Vagy mégsem? :)

http://www.windowscentral.com/microsoft-announces-windows-10-arm

(#32) margithid válasza t72killer (#30) üzenetére


margithid
veterán

Valamit olvastam, hogy majd emuláls lesz.

(#33) t72killer válasza margithid (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+31: persze, alakul az emulálás, de sokat nem tennék rá. Ez egy eleve szűkös erőforrásokból (<<10W) gazdálkodó platform, nem akarom nagyon elképzelni, mennyire akadozna egy chatproginál komolyabb x86-os alkalmazás emulált környezetben akár egy drága snapdragon 8xx procin is. Tippre hasonlókra számíthatunk, mint a konzolos játékok PC-portjai esetében.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) doooo


doooo
veterán

A Pro változattal szemezgettem, még amikor bejelentették. Erre a sima változatra meg már akkor legyintettem a Core M miatt, és lám... Nem sok értelme van ennek a tabnak, ahogy felettem is írták. De még ha nem lenne olyan csillagászati áron. Hogy is képzelik...?

(#35) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Méregdrága. Hihetetlen rossz az ár/érték aránya.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) orbano válasza t72killer (#33) üzenetére


orbano
félisten

photoshoppal és world of tanks-szel demózták...

A vér nem válik VAZZE!™

(#37) t72killer válasza orbano (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyakorlatban kíváncsi leszek rá. A (Dx-es) WOT külön érdekes a grafikus terhelés miatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Procit lecserelni Pentium N4200-ra, kijelzot egy 11.6"-os 1920x1080-asra, Windows-t Androidra, megvastagitani 1.5mm-rel es tenni bele egy 1.5x ekkora akkut, engedni 100K-t az árából es maris jo :-)

(#39) #06658560


#06658560
törölt tag

"Kézbe fogva a Transformer 3-at egyből éreztük, hogy olyan vállalat termékéről van szó, amelyik nem ma kezdte a tabletkészítést."

Jó, hogy cask a testvéroldalig kell menni ennek cáfolatáért.

(#40) margithid válasza secretgarden (#38) üzenetére


margithid
veterán

Ezt a pentiumot miért nem látom passzív táblagépekben? 4W-os, igy jó lenne, nem?
És 100$ral olcsóbb mint Core m...

(#41) secretgarden válasza margithid (#40) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Ez látod egy jo kerdes. Az N4200 meg eleg uj, par honapja jott ki. De az elodjet, az N3710-et, N3700-at, N3540-et se nagyon latni tablagepekben vagy 2-in-1 gepekben. Laptopokban van beloluk boven. Es ezek valodi negymagos procit, nem ketmagosak mint a Core M-ek meg a legtobb mobile Core I. Persze gyengebbek joval. Viszont passziv hutessel is vigan elmennek, kepesek maximumon futni viszonylag sokaig (nem csak 10-20 mp-ig mint sok Core M / leskalazott mobile Core Ix passziv hutessel) mielott lelassitanak magukat.

(#42) .mf válasza Khelben (#23) üzenetére


.mf
veterán

Nem.

Vannak órajel-profilok, hogy CPU+IGP együttes terhelése esetén milyen szorzókat állíthat be; de érdekes módon ugyanez a proci más gépekben többet is megfut. A kutya itt az alaplap BIOSában van elásva, az korlátoz, nem a proci. Alacsonyra állították be a hőmérséklet-korlátot, hogy ne melegedjen, mert nem terveztek olyan hűtést hozzá. IGENIS A HŰTÉSSEL VAN A GOND.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) User64476


User64476
őstag

Ennyiért nincs kérdés: Surface...

(#44) Robert07 válasza Khelben (#23) üzenetére


Robert07
aktív tag

A hutes is rendesen beleszol. Egy Surface Pro 3-ban van egy 15W-os 4300U. Ez turboval fel tud menni 21W-ig, de csak addig, amig el nem eri a 80°C-ot, es akkor visszamegy olyan 8-10W korulre, meg aktiv hutessel is. Ez olyan 1.6-1.8Ghz-et jelent maximum. Es azert nem olyan rossz a hutese, mert a femhaz jol elvezeti a meleget, plusz meg ott van a ventillator is. Es meg ez is keves. Ahhoz, hogy a 15W-ot tudja tartani, mar sugarhajtomu kellene 1cm-es vastagsag alatt.

(#45) Scholes9 válasza hemaka (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46) Feri1977


Feri1977
senior tag

Soha semmi pénzért nem vennék tabletet...+12,6 hüvelykes, 2880x1920 jó kis parasztvakítás! Egy 32 colos monitoron még oké ez a felbontás!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#47) Duree válasza User64476 (#43) üzenetére


Duree
veterán

Támogatlak.

duree54

(#48) panaro válasza Feri1977 (#46) üzenetére


panaro
csendes tag

Nem mondom, hogy kisebbel nem lehetne élni, de nagyon klassz az SP4-em képe. A kijelző nem nagy, de remekül olvasható minden a nagy pixelsűrűség miatt kisebb méretben is.

(#49) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

60k-ért vettem asszonynak egy hasonló gépet. Email, face, böngészés, zene, film, munka, skype. Neki erre kellett. Szuper, szereti. A cikkben szereplő tárgyat sem tudod többmindenre használni, hiddjétek el. Nekem Teclas x98pro van, hiábba fut el rajta egy csomó játék ( és ez meg volt 50k-ból :) ), egy idő után kell a nagyobb kijelző. Ennyiért csak vagizni vesszi meg az ember. Aki meg ennyit költ vegyen egy normális laptopot, az úgy pi@csán veri 40 fokos nyári melegben, hogy csak úgy sűvít.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#50) User64476 válasza panaro (#48) üzenetére


User64476
őstag

Ennyike, ha lenne pénzem sajátot venni, simán vennék. Tökéletes masina.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.