Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Köszi a cikket, nem tudom bill-ből valahogy a Roccat Ryos MK Pro Gaming Keyboard MX-Brown nekem jobban bejön, kár, hogy az Asus billből jelenleg csak black és red van, egy brown-t megtapicskolnék. :K

Érdekes viszont, hogy a gamer fejesük "kifejezetten" jó értékelést kapott. :R

(#2) gianni85


gianni85
veterán

Ez a STRIX most akkor a ROG alá pozícionált termékcsalád, vagy mi?

(#3) Goblin12 válasza gianni85 (#2) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem egyenrangú, csak kellett valami új. :))

(#4) HUfantom


HUfantom
őstag

Most tényleg csak én vagyok a fillérbaszó vagy tényleg sok egy füles+ billzetért kiadni a több mint 70.000 Forintot...

Flame On:
A billentyűzet nélkülöz bármilyen ergonómiai kialakítást, de mert vannak benne modern fasza kapcsolók 40K.......................... És ebbe az árba még egy nyomorék csuklótámasz se fért bele csak a kb 1500 forintos tecsos billzet vonalvezetése....
Flame OFF:

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#5) davidsone


davidsone
addikt

kicsit razer kopy ez az egér

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#6) Goblin12 válasza HUfantom (#4) üzenetére


Goblin12
őstag

Ott van a Roccat amit fentebb említettem, meg van Logitech még drágábban, de te tudod. Igen a mechanikusok újak és drágák ezen nem tudom mit kell flamelni minden új termék drága.

(#7) velizare válasza HUfantom (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

nyilván nem lenne versenyképes a termék, ha a csuklótámasz a többi klaviról levehető lenne. de mivel többnyire nem az...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Nunder


Nunder
őstag

Nem tudom, hogy egyedül vagyok-e ezzel, de a fejhallgatót meglátva egy szó ugrott be és végig ott villogott a fejemben, míg olvastam a cikket: gagyi.

Értem én, hogy bagoly, de szerintem a sematikus logót odabiggyesztve és egy normális feketés fedlappal sokkal jobban nézne ki mint így.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#9) rudi válasza Nunder (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Szubjektíven én is nagyon röhögtem a megjelenésén, baromira túlzó - szerintem. Objektíven viszont tudni kell, hogy nem véletlen a gamer cuccok marcona megjelenése. Tajvanon a Computexen elég sokszor láttam például, hogy mennyire el vannak varázsolva a távol-keleti sajtósok azoktól az eszközöktől, ami nekünk, európai sajtósoknak túl villogó, túl hivalkodó volt. Szóval lehet - és kell is - személyes véleményt formálni, de észben kell tartani, megtörténhet, hogy globálisan kisebbségben, esetleg egyedül leszünk vele. Nem neked (vagy nekem) készület a termék, ennyi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Förtelmes ez a Strix Design :( Kár volt ilyen ocsmányságot kitalálni :(

(#11) rambustibi


rambustibi
őstag

Ilyen drágán köszönöm nem kell..

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#12) Nunder válasza rudi (#9) üzenetére


Nunder
őstag

Teljesen jogos. Láttam már kacifántosabb megoldásokat is, meg nyilván nem lehet megfelelni minden igénynek, csak furcsák azok a szemek :)

De ettől még lehet, hogy viszik majd mint a cukrot, ha funkcionálisan rendben van, akkor sokaknak mindegy milyen a kinézet. Maga a kialakítás tetszik, csak az oldalsó fedlap böki a csőröm.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13) dobragab


dobragab
addikt

Strix Claw:

rudi egy apró kérdésem lenne: a DPI Clutch gombja beállítható billentyűzetre is, (konkrétan Left Alt kéne nekem), vagy csak egérgombra?

egyébként akár jó is lehetne, de 18k-ért kicsit drága zsákbamacska, Logitech G402, G502, meg Mionix, meg Zowie kaliberű vetélytársak ellen szerintem nem sokan vennék meg.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#14) rudi válasza dobragab (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, erre nem tudok teljesen biztosat mondani, mert nem volt nálam egyszerre a billentyűzet és az egér (előbbi kicsit később érkezett), de én a nem-re tippelnék, tudtommal nincs kapcsolat a billentyűzet és az egér között. Olyat elvileg csak a Roccat egyes modelljei tudnak (esetleg a Razernél valami, sajnos az ő termékeihez mostanában nem jutottam hozzá privátban sem).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) dobragab válasza rudi (#14) üzenetére


dobragab
addikt

Elvileg Logitech se tudja, de LGS-re tudtam olyan script-et írni, ami ezt csinálja, minden Logitech G-egérrel működik :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Azt tudni kell, hogy a keleti (távol kelet) piac az irányadó, ugyanis ottani népek (gamerek) zabálják, szinte remegnek az ilyen (számunkra már-már eltúlzott) méretű, színvilágú és csilli-villi cuccokért.
Ugyan ez tendencia vonatkozik a mobil piacra is (csillogó (zongora lakk) burkolat és minél nagyobb, annál jobb, ott ezekkel a külső jegyekkel megálmodott termékeknek van piaca, mi meg örülhetünk egyáltalán, hogy eljut ide (nem EU/Magyarország a célpiac).

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) NandoXXL válasza rudi (#9) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ne pont ez jutott eszembe. Kínai bazári cucc. Eddig furcsa volt számomra hogy tudtak megfelelő eladási számokat hozni (itt azért elég komoly árak vannak). Most hogy említetted Computexet, már meg van. A keleti piacra hanyag módon nem gondoltam.

(#18) Smiley


Smiley
őstag

Szamomora hihetetlen, hogy tobb mint tiz ev nem volt eleg ezeknek a nagy cegeknek, hogy normalisan lemasoljak a powerbook-ok billentyuzetenek a hattervilagitasat...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#19) r0ach


r0ach
tag

Drágára sikeredtek ezek, csak a hithű "Strixisták" fogják venni (vagy a drága strix karikhoz fogják majd adni ajándékba :D ).
Aki komolyabban átnézi a fórumokat olcsóbban talál majd magának hasonlóan jó minőségű kiegészítőket (ha nem jobbat :U). Már ha ezek tényleg olyan szuper jók. Az egér annyira nem vett le a lábamról, bár ízlés kérdése, én nem szeretem a tömzsi magas egereket (súlyozhatóság miért maradt le?).

Az egérpadhoz még annyi, hogy szépen le van varrva az oldala, így biztos nem fog egyhamar elhasználódni.

Billentyűzetre pedig ekkora árcédula mellett igencsak ráférhetett volna egy USB hub, audio/mic kimenet is.
(én Tesoro-t használok, kevesebb mint 30k-ért benne van a csuklótámasz, fény, usb-hub, audio/mic kimenet, cherry mx blue, magyar kiosztás. Minőségre nincs panasz :R)

Az egéren kívül a többi kütyü dizájnja nagyon bejön. :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=r0ach

(#20) Egon


Egon
nagyúr

A billentyűzetet elnézve, az egyik szemem sír, a másik nevet (de inkább sír).
Egyrészről örömmel tölt el, ha az ilyen komolyabb (mechanikus, világítós stb.) klaviatúrák piacán megjelenik 1-1 újabb, honosított példány: sajnos még mindig ritkaságszámba megy a magyar kiosztás.
Ugyanakkor szinte ez az egyetlen pozitívum, amit meg lehet említeni. Ezen a szinten már kötelező kellene legyen a levehető kéztámasz (akinek nem kell, az le tudja venni...), és nem ártana 1-2 (természetesen 3.0-s) USB csatlakozó sem. A sárga világítás pedig nem szép, de legalább ronda... Illett volna állítható színezést belerakni (ha már nem sikerült pl. fehér háttérvilágítást tervezni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Abyssus


Abyssus
csendes tag

Nem elég, hogy az egér úgy néz ki, mint a DeathAdder, de az a fejhallgató tök úgy néz ki, mint egy Tiamat. :D Csak persze megpakolták egy kis Strix stílussal.
A billentyűzet tényleg elég ronda, nem érdekel milyen kapcsolók vannak benn, de még a 3000 Ft-os Geniusom is jobban néz ki.

(#22) capulet75


capulet75
addikt

40k egy billentyűzetért... :N Ha már "gémer" a numerikus részt nyugodtan lehagyhatnák, akkora hogy szinte kívánja a fidesz székház "ostromát". ;] A füles tényleg bazári egy kicsit, de ha jól szól, hát ez legyen a legnagyobb probléma vele.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#23) Egon válasza capulet75 (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha már "gémer" a numerikus részt nyugodtan lehagyhatnák

Szerintem a "gémer" cuccok jelentős részét használják általános célra (is). Speciel én biztos nem vennék numpad nélküli klavit, pedig most is "gémer" cuccom van...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Coccolino_O válasza capulet75 (#22) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ha már gémer, ne legyen akkora, mint a fél asztalom. A többségük amúgy eléggé súlyos darab is, pont a masszív felépítésük miatt. El nem tudom képzelni, hogy ugyan hányszor használja az ember a bill. két oldalán lévő speciális gombokat.

Nekem a CM Storm billentyűzetek tetszenek például.

(#25) #97716736 válasza davidsone (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Olyasmi :K

(#26) capulet75 válasza Egon (#23) üzenetére


capulet75
addikt

Microsoft X6.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Vérpistiknek jó lesz, sok használhatót nem találtam köztük. Olyat meg főleg nem, ami még esetleg tetszett is volna.

(#28) Egon válasza capulet75 (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi van vele? Az egy jó koncepció, de nekem nem játszik, mert ninsc belőle honosított verzió...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Hát ez a füles nagyon komoly.Barátnőm este ránézne félhomályban,felsikoltana az biztos. :))

06-3o/9759I39

(#30) capulet75 válasza Egon (#28) üzenetére


capulet75
addikt

Ez user error, nekem tökéletesen megfelel, tudom hol van rajta az ő meg az ű betű. :) Ráadásul pár forintért meg kaphatsz rá kis betűmatricákat is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#31) Egon válasza capulet75 (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

User error? Vicces fiú. A §'"+!%/= jeleket is tudod fejből, okoska? Tudod, van aki ezeket is használja... :U
Egyébként meg: ha te igénytelen vagy, másnak még nem kell annak lennie

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) capulet75 válasza Egon (#31) üzenetére


capulet75
addikt

Nem tudom miért kell átváltani bunkó módba ha nem tudsz valamit. :(( Nem szégyen az, ott a net, tájékozódj. Az meg hogy te kijelented mi az igénytelen... hát barátom el vagy te tévedve nagyon.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33) Juliuska válasza fornettisuti (#16) üzenetére


Juliuska
senior tag

mindenesetre igen érdekes disign-al rukkoltak most elő

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#34) mepet


mepet
addikt

Aki gamer egeret, egérpadot akar venni, az nem asuséknál fogja keresni. Pedig szép is és valószínűleg jó is. De minek kockáztassunk...

A füles gyönyörű. Ha lesz negyedáron a hardveraprón, biztosan veszek egyet! :B

(#35) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Looks

G A G Y I
A
G
Y
I

:DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) Synthwave válasza Coccolino_O (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PS/2-es IBM M-keyboard all the way. Meg PCD Maltron L90 Dual 3D, csakhát az ár, ugye..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) menpee válasza Egon (#31) üzenetére


menpee
aktív tag

Német kiosztású X6-on még az í-nek is van gombja a megszokott helyen+nagy enter, mert a kicsitől falra mászok.
A § jelen kívül az összes általad felsorolt hihetetlenül ritka egyedi jelet megtanultam 3-4 keresés után. A keresés alatt azt értsd, hogy 1 perc alatt végigpötyögtem a vásárlás után, nagyjából láttam, mi hol van, utána 2x megismételve, amikor elfelejtettem. Összesen 3 perc kiesés az életemből és ez is tanulással telt. Sőt, mivel sokszor váltok valutát, ezért az € és a $ is megy reflexből.
Egyébként meg: attól, mert képtelen vagy megtanulni 7 mozdulatot, még más erre képes lehet.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#38) idegen lény válasza mepet (#34) üzenetére


idegen lény
őstag

"Ráadásként októberben egy Asus Stix Pro fejhallgatót is NYERHETSZ, ha az átvételhez a FOXPOST csomagautomatákat választod." PCX

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#39) pilsner


pilsner
aktív tag

Lehet ezt MO-n bárhol kapni nem piros vagy fekete kapcsolókkal? Ill. kipróbálni? Nem volt még mechanikus billentyűzetem, nem tudom, hogy meilyik kapcsoló lenne nekem a megfelelő.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#40) TomBond


TomBond
aktív tag

Látom nem pörög a topic, de hátha.
Van egy ASUS Strix Tactic Pro billentyűzetem. A hétvégén kivettem a M1-M10 billentyűket, mert nem használom őket, és beraktam a helyére a gyári takarólemezt. Azóta viszont a számítógép kikapcsolása után a ledek nem alszanak ki mint azelőtt, hanem világítva marad.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.