Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

i7-7700HQ?

(#2) Wombath válasza zzola (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Van 7820hk-val is. Mi a kérdés amúgy?

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

800k csak? 3 kérek, fizetek! :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Dtomka


Dtomka
veterán

?A hivatalos oldalon is ezzel + Intel® Core™ i7 7820HK szerepel.
ROG G703

(#3) Sub-ZeRo
Te is? :D
Jó gép vitathatatlan, de sokunk nem adna ki ennyi pénzt 1 laptopra. Tudom nem is mi vagyunk a megcélzott piac.

[ Szerkesztve ]

(#5) zzola válasza Wombath (#2) üzenetére


zzola
félisten

Eh, elnéztem! :B

Procesors:
Intel® Core™ i7 7700HQ processzor,
Intel® Core™ i7 7820HK processzor,

(#6) KillHates válasza zzola (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) Strezi


Strezi
őstag

Ki vesz ilyen monstrumot, amikor pl. egy Gigabyte Aero 15x, vagy Asus Zephyrus fele ekkora súlyban modernebb belsőt és tényleges hozrdozhatóságot ad? :F

Mi erre a "use case"?

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#8) ace05 válasza Strezi (#7) üzenetére


ace05
senior tag

A hűtés miatt. Csak tipre, de gondolom azok a gépek kazánok meg a ventijük hangja egyenlő egy sugárhajtású repülő géppel, terhelés alatt.

(#9) arn


arn
félisten

sose ertettem mi ertelme van olyan laptopoknak, amik gyk konnektorhoz vannak kotve.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Geller72


Geller72
veterán

Nemtom, lehet én vagyok "olyan", de 8 kilóba egy ram modul fért bele, 16 gigával? :U Az a RAID 0, az azt jelenti, hogy nem is tudja, vagy csak azt, hogy nem volt benne másik ssd és nem teszteltétek?
Attól sem vagyok elájulva, hogy szintén az árcédula miatt "csak" ekkora SSD-t raktak bele. Azt a + 1 Ghz-es dolgot sem értem.

A 7820HK 2.9/3.9 Ghz, a 7700HQ meg 2.8/3.8 Ghz. Gondolom, nem 1 Ghz-et akartatok írni, hanem csak 100 Mhz-et. :U .

[ Szerkesztve ]

(#11) Geller72 válasza ace05 (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Nyugodtan lehetsz, hogy ennek is, mint minden i7-nek. ;]

"ami maximális fordulatszámra pörgeti a ventilátorokat – ilyenkor azonban csak fejhallgatóban érdemes játszani."

(#12) GeryFlash válasza Geller72 (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hihetetlen hogy milyen szarrágás megy, egy 500 ezres és egy 800 ezres gamer között van telejsítményben +30% kb de a 300 ezres felárba egy +16 GB RAM és egy 500-as helyett 1 terrás SSD nem fér bele, miközben a kettő együtt nincs 100 ezer felár.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Sosem értettem, hogy ennyi pénzért ki az a hülye, aki vesz egy ilyet, miközben asztali gépben 400k körül ugyanilyet, de inkább jobbat kaphat. Ez a hordozhatóság szöveg meg egy bullshit, mert akksiról ezek semmit nem bírnak...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#14) Geller72 válasza GodGamer5 (#13) üzenetére


Geller72
veterán

Az van, hogy van egy i7-8700-as procival megépített Asus strix mini iTX lappal, 3200 mhz rammal, etc megpakolva egy TT Core V1-es házban, amit berakok a kocsiba és viszem magammal ki, ha utazok melózni. Ott meg csak rádugom a kijelzőre és ennyi. De 4 kilóban nem áll meg, csak egy 1080 majd 3 kiló. (tenkjú, vájárok ;] :P ) 350 a gép, meg + a VGA.

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

A 4,5Kg és hálózat igénye nekem "ezt" már átsorolja a hordozható-desktop kategóriába. Onnan szétnézve meg semmilyen szinten nem vált ki egy ilyen árú desktop-ot. Egy kis "extra" a diszkonfortal is szolgál a karnyújtásnyira kiokádott meleg és zaj miatt.

Szerintem tökéletes annak. aki sokat utazik repülővel, és egyszerre félórákat játszik, emberektől távolabb húzódva.

(#16) Geller72 válasza GeryFlash (#12) üzenetére


Geller72
veterán

Nem kell messze menni. Vegyél egy iphone-t. :D. A 64-es meg egy 128 gb-os modell közt mekkora difi van, ha meg akarod venni, anyagköltségben meg ekkora tételben vagy 2k huf. :D. Persze abból nem tudnak venni a részvényesek maguknak 18. yachtot. :D.

(#17) Solten


Solten
addikt

Nekem az a problemam a gamer notikkal hogy igazi terheleskor hajszaritok.

Saor Alba

(#18) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nem igazán értem, hogy miért 1db memória modulból van benne a 16GB. Én tuti 2x8 vagy 2x16GB-al venném.
Én pl mai napig szeretek néhja haverhoz átmenni gépestül kicsit lanpartizni, csak éppen nem helyi hálón nyomjuk, hanem neten, de akkor is más a feeling, amikor közösen lehet sörözgetni közben, meg pizzát burkolni :D Ilyen alkalmakra szívesen tartanék egy ilyen gépet, mert mégis egyszerűbb ezt vinni, mint széthúzgálni az asztali gépet, ezer kábelt vinni, monitort, stb. Sajnos nem nyertem még meg a lottó 5-öst, de én tuti vennék egy ilyet ezekre az alkalmakra :DDD Mellette persze otthonra tartanék egy asztali 8. genes Intel CPU-s, 2x32GB-os, 1080Ti SLI-s, PCIe-s SSD szörnyeteget, 40'-es 4K monitorral, HTC Vive Pro VR rendszerrel :DDD
Na, megyek feladni a lottót :D

[ Szerkesztve ]

(#19) KillHates válasza Geller72 (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos a 7700-as a 1080 mellett könnyen belecsúszik a CPU limitbe, de így is viszonylag halkan kordában tudja tartani a két turbina a forrófejű Kabytavat :D A 7820-val már szerencsésebb a helyzet mert könnyebben "alá tudo dolgozni" a 1080-nak, de ott meg az egyel nagyobb osztályú TDP miatt kell többet dolgoznia a ventinek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) Wombath válasza zzola (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem vagy egyedül, elsőre én is azt hittem, hogy sample, de aztán felfedeztem, hogy van 7700-assal kínált modell is :)

(#21) KillHates


KillHates
nagyúr

A cikkírónak annyit fűznék hozzá, hogy a tápcsatlakozó aljzatot azért kellett "átdolgoznia" az Asus-nak, mert a G751-es 752-es sorozatnál elkezdtek azok a típushibák jelentkezni, hogy a "kályhacsöves-azaz Dell, HP dizájn" aljzatok "kiszopósodtak" - magyarán lötyögőssé váltak és nem érintkeztek rendesen a dugóval. Egyre több G751-es és G752-es tulaj küzd azzal, hogy a gépeik nagy terhelés esetén kikapcsolgatnak, vagy jobb esetben csak merítik az akkut bedugott állapotban is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) Dr. X válasza Strezi (#7) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Én laikus vagyok, de nekem is nagyon nagydarabnak tűnik, mondjuk mint a legtöbb gamer laptop. Egy Dell xps 15-ben ugyanez a processzor van, igaz csak 1050M, de nagyon vékony. Csak így oldható meg egy ilyen erős gép vagy ebben a szegmensben nem foglalkoznak a vékonysággal?

(#23) Muerte válasza Dr. X (#22) üzenetére


Muerte
addikt

180W-os kártyát nem lehet lehűtni vékony házban,nem véletlenül vannak ilyen méretei a gépnek.

(#24) Geller72 válasza KillHates (#19) üzenetére


Geller72
veterán

Le tudod venni a tdp limitet 45-ről 35-re a 7820-nál (is)

"TDP 45 W
Configurable TDP-down 35 W"

[ Szerkesztve ]

(#25) KillHates válasza Geller72 (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, pl. az XTU-val, de akkor ugrik a tuning! :R
Ahogy a keleti bölcselet tartja: Csak Amperből lehet FPS-t csinálni! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#26) Lacok válasza arn (#9) üzenetére


Lacok
őstag

A kérdés jogos és elgondolkodtató.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) x_o_n


x_o_n
veterán

Elgondolkodtató hogy minek ir kommentet az aki nek még az életben nem volt gamer notebookja igy nem érti hogy miért jobb alternativa sok esetben mint egy böhöm nagy asztali gép monitorral perifériákkal amit ha
1:Szeretnék mozgatni a lakásban akár napi több alkalommal,nem tehetem meg
2:nem tudom cipelni magammal ha ingázom
3:nem tudom külföldre vinni magammal
4:sokal nehezebb és 15-20x annyi helyet foglal
5:a repülön és a vonaton is baromira hülyén néz ki egy asztali géppel civ6 al játszani....

stb stb stb
:DDD

(#28) MeszesKPT válasza arn (#9) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Egyértelműen annak aki sokat utazik.

Mikor hajón dolgoztam egy 20" 8 kg-os monstrumot hordoztam át a fél világon (legalább erősödött a karom). Nem mellesleg repülőn se kötöttek bele egyszer sem, pedig a "laptop" táska majdnem akkora volt, mint a carry-on.

(#29) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Nekem csak annyi bajom van ezekkel a gépekkel, hogy még mindig 5-6 évvel ezelőtti kávákkal dolgoznak más meg tudta oldani, de így kőkorszakinak néz ki főleg ha egy zephirust leraknak mellé.

(#30) Geller72 válasza x_o_n (#27) üzenetére


Geller72
veterán

..némi túlzást érzek a karaktereid közt... (pedig van "gamer" notim)

"1:Szeretnék mozgatni a lakásban akár napi több alkalommal,nem tehetem meg

-Mert? 7m-es HDMI kábelem van. Hova mozgassam? A budira játszani? A notit is az asztalon tartom. Egy 5 kilósat meg biztos. Azt sem olyan könnyű húzni-vonni. Majd másfél kilós táppal. L.O.L.
De minek mozgassam? :N

2:nem tudom cipelni magammal ha ingázom
-Hova? (Lásd 3. pont)

3:nem tudom külföldre vinni magammal
-Mert? Az utazó bőröndömbe belefér a V1 ház. Én kocsival járok, de vittem már ki 29-es monitort iis. És még az is a bőröndben volt. :D. (LG Ultra Wide)

4:sokal nehezebb és 15-20x annyi helyet foglal
-Na ezt érzem bazi nagy túlzásnak. A fenti noti, MONDOM 5 kiló meg a táp másfél. 2 kilóval nehezebb a mini iTX gépem. "15x20x annyi helyet foglal". L.O.L.

5:a repülön és a vonaton is baromira hülyén néz ki egy asztali géppel civ6 al játszani...."
Ebbe az egybe nem tudok belekötni, mert ez ízlés kérdése. Én ilyen helyeken alapból nem játszom, még notival sem.

Ha azt mondod, hogy szerinted a noti NEKED jobb, akkor azt mondom ok, ez egy érv. De ezek a pontok? :(

(#31) satz18


satz18
őstag

4 magos procival ajánlott laptop 800k ért? :U Főleg a 144 Hzes kijelző fényében nem értem. Én nem vennék 60 Hz feletti monitor mellé nem i7-8750H-val szerelt laptopot az tuti. Én még néha 60 Hz-en is belefutok CPU limitbe a i7 6700HQ-val.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#32) echterion válasza Geller72 (#30) üzenetére


echterion
nagyúr

El sem tudod képzelni, hogy valaki nem csak az asztalnál görnyedve használhat egy pc-t? Én pl. minden reggel a kanapén elnyúlva kezdek egy kv-val, majd a konyhába viszem a gépet a pultra, esetleg másik szobába. Szóval jah, van ilyen. Ha tv-n akarok játszani, akkor arra jó lesz a ps4 pro.
Repülő esetében meg főleg kritikus nem csak a súly, hanem a méret is, ezt is tapasztaltam már.

[ Szerkesztve ]

**********

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

min fps lol, hulladek
meg hogy nez ki? tenyleg egy szornyeteg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) X Factor válasza arn (#9) üzenetére


X Factor
addikt

Nekem egy use case merül fel.

Anno, amikor egyetemre jártam, akkor volt egy valag csoporttársam, aki pont azzal szenvedett, h. hétfő-csütörtökig Pesten volt koliban, a maradék időben otthon. Általában vagy volt vmi játéra legkevésbé alkalmas laptopjuk, lévén csóróság volt, vagy egy asztali gép és akkor ment a dilemma, h. hétvégén játszik otthon, vagy hétköznap a koliban.

No, ha lett volna köztük tehetősebb, akkor egy ilyen cucc simán jó lett volna nekik. Csak ugye az ember átalában addigra engedhet meg magának ennyiért laptopot, amikor ezaz eset már nem áll fenn :D

Make things work

(#35) Geller72 válasza echterion (#32) üzenetére


Geller72
veterán

De el tudom. Ezért is írtam, hogy ha azt írjátok hogy mert csak, akkor ok. Én is olvasok híreket a reggeli kávéhoz, de tableten. Ez is egy módja. Ki így, ki úgy. Olvasd el, mit írtam. Azt, hogy azok a pontokba szedett cáfolatok nem cáfolatok, hanem túlzások. Ez a noti meg repülőn egy csomagban, töltővel, táskával 6 kiló. Sok mindent mondhatsz rá, de hogy könnyű, azt nem. :D. Hogy kicsi, na azt meg pláne nem. :D.

(#36) Geller72 válasza X Factor (#34) üzenetére


Geller72
veterán

Viszont erre tényleg áll a pénz miatt az, hogy akkor inkább már egy PS4. :D. 8Ha van a koleszban TV. ;]

(#37) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

800.000 forintért Cpu trhottling :DDD

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#38) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Épp egy G75VX-ről írok. Nem rossz gép, nagyon egyben van. Viszont újra biztos hogy nem vennék ilyen notit. Hurcolni kínszenvedés, ha hosszabb távon kell vele mászkálni, leszakad a vállad (Noti + töltő + minden sallang amit hurcolok). Teljesítményben kompromisszumos, a hűtése viszont nagyon jó.
Annyi előnye volt hogy erősebb gépet lehetett venni így olcsóbban, mintha mobil munkaállomást vettünk volna. Játékra viszont már akkor is kompromisszumos volt amikor meg lett vásárolva. GPU csere az egyedi nyák miatt nem lehetséges (hiába MXM).

(#32) echterion: ha ezzel elnyúlsz a kanapén miközben a combodon van, fél óra múlva a lábad sem érzed majd mert a vérkeringés leáll a súlyától. :D

[ Szerkesztve ]

(#39) keIdor válasza GodGamer5 (#13) üzenetére


keIdor
titán

Ha éveken át hotelről hotelre járnék, de szeretnék játszani, akkor egy ilyenben gondolkoznék...
Könnyebben cipeled, mint egy asztali gépet... ez még táskában is elfér.

Bár nekem egy GTX-1060 Max-Q-nál erősebb nem kéne notebookba. 1080p@60Hz is elég.
Semmi értelme az erősebbnek, ha nem lehet hűteni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) arn válasza x_o_n (#27) üzenetére


arn
félisten

Ne aggodj, epp ugyanolyan hulyen nez ki, aki vkinek utazas kozben az a legfontosabb, hogy egy asztali pcre valo jatekot futtasson egy otromba nagy laptoprol. Ha mar mindenkepp konnektorra kell kotni, erdemesebb lenne egy normalisabb hutest, vagy akarmi mast belerakni a dognehez akku helyere, es ugy kialakitani az egeszet, hogy egy gemernek megfelelo legyen, aki konnyu szallithatosagot akar, es ne egy notebookra hajazzon a kialakitas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) tibaimp válasza Geller72 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"A 7820HK 2.9/3.9 Ghz, a 7700HQ meg 2.8/3.8 Ghz. Gondolom, nem 1 Ghz-et akartatok írni, hanem csak 100 Mhz-et. :U ." -- igen, ez nekem is szemet szúrt, még meg is néztem az ark.intel.com-on, hogy amit itt írtak, az lehetséges-e, mondom ki tudja, de úgy van ahogy írod, 100MHz lesz az!!

Más: nem azért, de engem nem győzött meg. Ha vennék is valaha ilyen drága lapost, akkor már inkább az Acer Triton 700, simán.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) afterwhite09


afterwhite09
tag

Megvan a felhasználói köre ennek is.. Pl. a függő tiniknek, akik elmennek nyaralni, de nem tudják mellőzni a játékot este... Ha kocsival mész, akár konzolt is vihetsz magaddal, mert méretben még kisebb helyet foglal, mint a laptop+adapter+táska és a legtöbb helyen már van egy közepes apartmanban is LCD TV a falon... Lehet mini itx konfigban is gondolkozni amúgy, csak oda még kell kijelző, bill+egér... Függ attól is, hogy hova megy az ember és mik a lehetőségei. Szerintem kellenek ilyen gépek is, mert sokan nem játékra, hanem munkára használják. Tudom, mert nem egy darabot adtam el a G75X sorozatból 3D-re meg videovágásra is. Összességében hordozni a súly ellenére még mindig "egyszerűbb", mint egy itx+monitor+egérbill cuccossal rohangálni.

Ott van még amúgy a külső VGA-k is egyébként, bár azok sem tökéletesek. Valakinek valami személyes tapasztalata velük ?

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#43) DamianB válasza tibaimp (#41) üzenetére


DamianB
őstag

Még rá fizetsz 3-400 k hogy gyengébb teljesítményt is kapj érte nem ilyen hűtést és etc ...? :U
Megvan ennek a helye és a teszt értékelés is jó róla .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#44) Dexar007


Dexar007
veterán

Jo lesz a banyaba. 10 dbnal adnak kedvezmenyt?

Give me your cum,bull!

(#45) tibaimp válasza DamianB (#43) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Cserébe a sokkal kompaktabb kialakításért és a mechanikus bill.-ért....Igen. Bár, mondom, iylen veszély nem fenyeget. Bár lenne ilyen gondom :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) #54625216


#54625216
törölt tag

Eddig nem sok értelmét láttam az ilyen gamer notebookoknak, de pl. egy windows mixed reality hmd-vel (aminek nincsenek külső szenzorai) VR demózáshoz ügyfélnél vagy kiállításokon már lenne realitása.

(#47) #42098752 válasza GeryFlash (#12) üzenetére


#42098752
törölt tag

Így igaz és nem az Asus az egyetlen gyártó: nekem AW 18 R1 van, ami ennél anno jóval drágább volt, mégis képes volt a gyártó a cpu hűtőn spórolni, pedig nagyon jól tudták, hogy a cpu is cserélhető benne. Utólag kellett a csúcs cpu miatt hűtőt csrélni. Ilyen szinten ez elfogadhatatlan.

(#48) echterion válasza Geller72 (#35) üzenetére


echterion
nagyúr

Kisebb, mint egy asztali pc. Azt erre írtam. Meg nem csak ilyen szörnyetegek vannak gamer notik, sőt, 4-5 kg közöttiek a leggyakoribbak, meg sok van 15-ös méretben. Simán hurcolhatók, és mindenre jók, plusz mobilisak. De attól, hogy szerinted nem így van, nem kell azokat kinevetni, akiknek ez hasznos cucc. Bár igazából ki nem tesz rá magasról, hogy mit gondolsz...

(#38) kriszpontaz: Szánalmas... :C

[ Szerkesztve ]

**********

(#49) #42098752 válasza GodGamer5 (#13) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nagyon nem szerencsés a noteszt hasonlítani az asztali géphez: mintha az Opel Corsát viszonyítanánk a Ferrarihoz. Mindkettő autó ugyan, de mégis mások.
Ezeknek a gépeknek megvan a maguk piaca. Akinek erre van pénze és igénye, nem fog Tescos ipari hulladékot venni 80 ezerért, ugyanúgy, mint az akinek Ferrarira van pénze és igénye, ő sem fog Suzukit venni.
A hordozhatósággal nincs gond, ami tapasztalat: AW 18 R1 súlyosabb darab, de a minősége és a hűtése kiváló. Hátizsákba téve könnyen hordozható; néhány kg nem árt meg senkinek.
Ami az akkumulátoros időt illeti, nos az valóban nem eget rengető, de valamit valamiért. Aki ilyet vásárol, tudja mit vesz és alkalmazkodik a helyzethez.

[ Szerkesztve ]

(#50) #42098752 válasza #16939776 (#15) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nem te vagy a célközönség. Ennyi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.