Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AAAgold


AAAgold
senior tag

Sőt, egyes hardver szakértő oldalak úgy festik le termékeiket, mint a jövő hírnökeit, a jövő technológiáinak előfutárjait.

10/10 :C

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#52) AAAgold válasza AAAgold (#51) üzenetére


AAAgold
senior tag

de hogy legyen a cikk többi tartalmához is:

köszi a tesztet, jó volt életszerű körülmények között készült eredményeket olvasni - a "nagy tesztek" átka, hogy nem az otthoni körülményekre reflektálnak, hanem megpróbálják a kártyák valódi maximumát megtalálni - de a többség számára ez maximum iránymutatás lehet, a valóság meg sokszor más

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#53) Hunork


Hunork
veterán

És itt egy rövid írás az új tesztről: TimeSpy

(amúgy a Steam-en most akciós a program, akinek a full verzió kell)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#54) Hunork válasza AAAgold (#52) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon örülök, hogy tetszett! :K

Közben lement a külső hőmérséklet, és most Idle: 35-38, játékok alatt meg 70 fok a VGA. maximum. Nyilván számít, milyen játék, milyen grafikus motor, milyen régi. Bf4 volt a 70 fok. :) De így már jobb azért.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#55) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ez igen! Nagyon jó lett a cikk!

(#56) Hunork


Hunork
veterán

darky@: Köszönöm szépen! :R

Íme, egy videós teszt: 4 VGA
RX480 és GTX970 a lényeg, no meg az R9 390.
Ami érdekes, hogy DX12-ben, és Far Cry, Crysis 3 esetében az R9 390 egyértelműen vezér! :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#57) ->Raizen<- válasza Hunork (#56) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Érdekes látni , hogy abban a pár tesztben mennyivel jobb a 970-es. Jól választottam amikor megvettem. Oc-zsva is 66 fok max.

(#58) pomorski válasza Hunork (#56) üzenetére


pomorski
őstag

Érdekes volt látni a videón a különbségeket, köszi!

(#59) Hunork válasza ->Raizen<- (#57) üzenetére


Hunork
veterán

Mmmm. Nem voltál elég figyelmes... :)
Jó is a 970, én is filóztam rajta, hogy azt kéne venni, de ha megnézed, akkor DX12 és az említett másik két játék alatt az R9 volt az első. Természetesen nem vagyok elfogult, de ilyenkor látszik pl. az a mondat, hogy az AMD a jövő hírnöke, mert bizony DX12 / Vulkan alatt most jobbak. És az RX nem volt túl meggyőző, legalábbis nekem. Biztos kevesebbet fogyaszt, egyelőre ennyi.
Persze az új NV kártyák bekavarnak most, de azok árfekvése egy darabig nem az átlag magyar gamer-nek kedvez. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#60) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó cikk, kellemes olvasni, mert nagyon jó a megfogalmazása!
Egy dolgot a cikknél és általánosságban a fórumokban nem értek:
A legtöbben Core i7-et akarnak játékra. Minek? :F
Egy i5-höz képest nincs semmilyen gyorsulás vagy elhanyagolható!
A CPU erő különbségek csak 720p felbontáson vagy alatta jönnek ki igazán, FullHD és felette teljesen felesleges i7-et venni, a sok mag/szál még mindig felesleges, mert a játékok 99%-a DX11-en jön, ami nem skálázódik. Még mindig az egyszálas teljesítmény a lényeg.

Szóval én mindig teljesen értetlenül állok az előtt, amikor sokan mondják, hogy erős VGA-hoz és játékhoz i7 kell, amikor tonna számra vannak tesztek a világhálón, melyek ennek az ellenkezőjét bizonyítják. Az i7 játékra pénzkidobás, hiszen egy 50.000 forintos i5 ugyanolyan teljesítményt ad játékok alatt, mint egy többszáz-ezer forintos CPU!

Ezért is tartom buta döntésnek, amikor 1000 dolláros CPU-kkal tesztelik a VGA-kat, hiszen kb. a felhasználók/vásárlók 0,000001%-a rendelkezik ilyennel (lehet, hogy így is túlbecsültem) és semmi értelmük ezen a fronton!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#61) TechN7ne válasza huskydog17 (#60) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan nincs semmi gond az i5-el, csak hát ez mégis egy "csúcs" kártya egy 1155-ös nem mai CPU- val....

(#62) Dhampir


Dhampir
félisten

Vérbeli AMD-s cikk. Brávó! :C

Nekem csak egy AMD-re épülő laptopom van (AMD Carrizo FX-8800P + R9 M385X konfiguráció), és nagyon szeretem.

(#63) TechN7ne válasza Dhampir (#62) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen,az AMD-t van miért szeretni,sokoldalú,színesebb és felhasználóbarátibb,főleg az új driver-ek amik atom stabillá varázsolják még a régebbi Ati gpu-kat is.

Nvidia átlagos ,olyan amilyen és azon változtatni a felhasználó nem nagyon tud ,ráadásul napjainkban érezhető hogy hamarabb elavulnak a régebbi modellek.

Ez a kártya sokkal tovább fogja bírni az újításokat mint egy GTX970....

[ Szerkesztve ]

(#64) Hunork válasza huskydog17 (#60) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon köszönöm a cikket, amit belinkeltél! :K Tényleg érdekes! És hát elsősorban úgyis a játékok dominálnak, akinek professzionális cél-gép kell, az úgyis úgy válogatja össze az alkatrészeket. És örülök, ha tetszett az írásom.

TechN7ne: Igen, én is így gondolom. De majd az idő eldönti. A Vulkan biztos jót tesz, és a fentebb belinkelt videó teszt is azt mutatja, hogy a DX12-es játékoknál, vagy az "energiaigényes" grafikus motorok esetében nagyon erős az R9 sorozat.

Dhampir: Nagyon köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#65) TechN7ne válasza Hunork (#64) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az idő már bebizonyította....

Azonos időn belül megjelent nvidia és amd kártyák között melyikek használhatóbbak napjainkban?
Sztem ez nem kérdés...

GTX5xx/6xx vs HD7xx/R9 2xx időszakokban is már több vram-okat pakolgatott az AMD a kártyáira és már akkor fejeltebbek voltak DX szinten....

Jelenleg egy majdnem 4 éves AMD Tahiti kártyát használok FHD felbontásra ami egy i5 mellett combos grafikai beállításokkal is teljesen kielégíti az amúgy sem szerény igényeimet.

Az AMD gondol a jövőre az Nvidia meg: Vegyél újat....

[ Szerkesztve ]

(#66) ribizly válasza huskydog17 (#60) üzenetére


ribizly
veterán

Ez egészen addig van így, amíg nem szaladsz bele egy CPU intenzív játékba mondjuk GTA5) magasabb felbontáson (1440p, 4K). Igazából az i7-nek az ereje ott jelentkezik, hogy az fps drop-ok száma és mértéke csökken le jelentősen egy i5-höz képest. Természetesen egy mezei átlag gamer számára elegendő egy i5. Én is sokáig toltam azzal. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67) huskydog17 válasza ribizly (#66) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem. Minél feljebb mész felbontásban és grafikai részletességben, annál kevésbé számít a CPU, mert nem CPU-limitbe, hanem GPU-limitbe ütközöl. CPU-limitbe alacsony felbontás/részletesség esetén lehet botlani.

A GTA 5-nél sincs ez másképp:

FullHD-nál az i7-nek még van +3 FPS előnye, ami kb. 5-6%:

Ha feljebb mész felbontásban, ez az előny teljesen szertefoszlik:

Most jön a legjobb, a 4K! Ezen a felbontáson már a 20.000 forintos Athlon X4-hez képest is elszállt az i7 előnye (pontosabban jelentéktelen az előny, hibahatáron belüli):

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#68) Lacok válasza electrodoki (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Ha a bevezető részt egy picit figyelmesebben elolvasod akkor abból ki fog derülni, hogy egy fórumtársunk készített egy szerintem nagyon jó kis tesztet. Azért nem túl szerencsés összekeverni egy hardverekkel foglalkozó számítástechnikai weboldal tesztjével ahol a vga gyártók adnak kártyákat egy teszthez és az eszközparkjuk is sokkal profibb.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#69) AAAgold


AAAgold
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#70) kikikirly


kikikirly
senior tag

Nekem pont az amatőr környezet tetszik ezekben a cikkekben.5960X 4,4ghzre húzva,SSD-ről játék,keveseknek van ilyen konfigja.Ipon-on is tesztelték a GTX1080-at i5 3570K-val 4,4ghz.Ez egy teljesen átlagos konfig,megmutatja mit várhatok a 1080-tól mezei gépben.Ezekből a tesztekből az is kiderül QHD,4K gaminghez mennyire nincs szükség 6,8 magos intel processzora,kőkemény VGA limit van, ezt a 5960X-es tesztből nem tudod meg.Köszönöm a tesztet.:)

(#71) Hunork válasza kikikirly (#70) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon örülök, hogy tetszett! :K :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#72) deja vu


deja vu
addikt

Jó kis kártya. Én is majdnem beleugrottam egy ugyan ilyen Asusba, csak a tápom éppen, hogy elég lett volna neki ezért inkább az újabb generációba fektetem a pénzem, az RX480-ba, vagy a GTX1060-ba árazástól függően.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#73) , válasza huskydog17 (#60) üzenetére


,
addikt

Újonnan valóban nem éri meg i7-et venni játékra, ez igaz. Ellenben például a tesztben is szereplő 1155-ös foglalat esetében egy használt i7 mindössze kb 35ezer Ft-ba kerül.

(#74) huskydog17 válasza , (#73) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja hát a használt piac értelemszerűen más, ott egy i5-öt pedig 25-ért is kapsz (vagy akár picivel alatta is). :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#75) , válasza huskydog17 (#74) üzenetére


,
addikt

Ez így van, és az a +10ezer Ft már nem pénz egy i7-es prociért. :)

(#76) huskydog17 válasza , (#75) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja aminek továbbra sincs semmi értelme, azt a pluszt tízest inkább VGA-ra kell rádobni és akkor legalább gyorsulás is lesz és nem csak az e-penisz nő. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#77) , válasza huskydog17 (#76) üzenetére


,
addikt

Konkrétan az összes tesztben és az összes játékban, amiket megnéztem, jobb eredményeket kaptam i7-es processzorral, mint i5-össel, és nem hiszem, hogy ezzel egyedül lennék. :DD Magasabb órajel, nagyobb gyorsítótár, több szál. Semmi értelme i5-öst venni, 10ezer Ft már nem oszt nem szoroz, ráadásul ha tuningolni is akarod a (tegyük fel) K-s i5 processzorod, ahhoz olyan alaplap is kell, és itt máris elbuktad azt a minimális árelőnyt is, ami az i5-ös mellett szólna. Ráadásul a tuninghoz nem csak jóval drágább alaplap kell, de jóval drágább hűtés is, így gyakorlatilag még a végén az i5-ös konfigod fog többe kerülni, mint egy i7-es. Hát erről ennyit.

A játékok alatti teljesítmény pedig elsősorban a VGA érdeme, éppen ezért mondjuk egy GTX 960 mellé egy i7 gyakorlatilag istenkáromlás, mert egy olyan szintű VGA mellé még egy i5-2300 is bőven sok a brutális VGA limit miatt.

(#78) huskydog17 válasza , (#77) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Uh, ember, ezt inkább e folytasd, mert saját magaddal kerültél ellentmondásba!

"Konkrétan az összes tesztben és az összes játékban, amiket megnéztem, jobb eredményeket kaptam i7-es processzorral, mint i5-össel"

Milyen játék, miben felbontás/részletesség és pontosan mekkora a sebesség és a különbség? Kérlek mutass konkrét eredményeket drámai sebességkülönbségről nagy felbontás és részletesség esetén!

Hogy jön ide a tuning és a szorzózármentes CPU-k?

"egy GTX 960 mellé egy i7 gyakorlatilag istenkáromlás, mert egy olyan szintű VGA mellé még egy i5-2300 is bőven sok a brutális VGA limit miatt."
Egy erősebb VGA esetén nem lehet VGA-limit? Itt saját magadnak mondasz ellent.

Ja és jobb lenne, ha off-ba raknád ezt a témát.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#79) , válasza huskydog17 (#78) üzenetére


,
addikt

A tuningot azért hoztam szóba, mert nem volt teljesen világos, hogy mondjuk egy i5-2300-at akarsz tegyük fel egy i7-3770-hez mérni? Nagyon nem egy kategória a két processzor, ezért gondoltam arra, hogy talán valami K-s processzorról beszélsz, ami felhúzva talán megközelíti egy kicsit az i7-est, és erre írtam ennek az anyagi vonzatait (drágább alaplap, drágább hűtés). De akkor ezek szerint még csak nem is K-s, tuningolt processzorra gondoltál, hanem egy az egyben összeeresztenél mondjuk egy i5-2300-at például egy i7-3770-nel? :C (Szándékosan egy ugyanazon foglalatba illeszkedő processzorokról beszélek.)
És szerinted nem lenne különbség? :C Nyilván játékoknál a VGA erősen korlátozó tényező, de ezt említettem is, ugyanis onnantól kezdve, hogy VGA limited van már a kisebbik processzorral is, máris nem remélhetsz túl sokat a nagyobbtól sem. (Eleve nincs is értelme egy alsó-középkategóriás VGA, mint pl. a GTX 960 mellé csak a játékok miatt i7-et tenni, hiszen már egy i5 mellett is akkora VGA limit van ennél a kártyánál, mint a ház.)

Saját méréseim: szintetikus tesztek alatt (pl. 3DMark11), brutál VGA limit mellett (R9 380) a két processzor között kb 66% a különbség (Physics score, 5635->9357), a Graphics score magától értetődően kb ugyanannyi a VGA limit miatt (kb 11880), így a Combined score is csak másfélszeres (+50%) eredményt ad (5738->8626). Az összpontszámban csak kb +20% a különbség egy olyan VGA mellett, ami már a kisebbik processzor mellett is bőven VGA limites.

Játékbeli mérésekkel nem tudok szolgálni, mivel nem szoktam fps-eket méricskélni, de utoljára a Fallout 4-et próbáltam ki, mindkét fenti processzorral jól játszható volt, de az i7-essel érzésre egyértelműen jobb volt. Gondolom a minimum fps nőtt meg. Mint írtam, nem mértem meg, én csak hardvertesztelés miatt indítok el játékokat, de azért az szembetűnő tud lenni, ha már érzésre is jobban fut egy játék. (A gép többi része változatlan volt, a monitorom FullHD-s, és max beállításokkal néztem meg egy R9 380-on.)

Amint lesz újra VGA-m (semmiképpen sem olyan, ami még egy 4 generációval régebbi, legkisebb i5-ös processzor mellett is VGA limites lesz), tudok konkrét játékbeli mérésekkel is szolgálni, processzorom úgyis jelenleg 4 db is van a 1155-ös foglalatba (i5-2300, i5-2400, i5-3330, i7-3770).

(#80) Hunork válasza , (#79) üzenetére


Hunork
veterán

És az i7 3770-t akár el is ajándékozhatnád! :K Nekem! :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#81) Hunork


Hunork
veterán

Hát amúgy kivan kis lelkem. Már a platform-váltás okán.
1150 vagy 1151? Mindenki mondja, hogy 1151. Ok, de akkor memória is bukik. Nem, mondják sokan. Oké, erre én, keresek, és találok combo lapot. Tetszik, minden rajta van, volt már régebben is combo lapom. Amúgy ez az: b150m Aztán nézem a CPU/Memory support részt, minden oké, amit kinéztem CPU rendben van, és a mostani memóriák is benne vannak a listában. Aztán nézem Intel oldalát, konkrétan a CPU okán, ott meg azt írja, hogy nuku sima DDR3, csak DDR4 vagy DDR3L. Most akkor mi a retek van?
Tényleg nem értem én ezt. Aztán meg írják szakértők, hogy: "Az 1,5V-os DDR3 károsítja a processzor memóriavezérlőjét."
Na, mindegy. Szerintem nem érdekel lassan, és veszek egy használt i7 3770-t. És pont nem érdekel a platform...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#82) , válasza Hunork (#81) üzenetére


,
addikt

Mivel mindkét platformra kb azonos árban lehet beszerezni a processzorokat, így egyértelműen a 1151-es már a befutó. Egyedül az alaplap kerül párezer Ft-tal többe, de nem vészes a felár annál sem.

1151-ből nekem egy DDR3-as ASUS H110-es alaplapom volt (ASUS H110M-K D3), egy i7-6700-as processzorral, tökéletesen működött normál DDR3-as RAM-okkal.
Kb 60-65ezer Ft-ért beszerezhető újonnan az a processzor a hardveraprón, majdnem mintha boltban vennél egy i5-öst. Kb ennyiért vettem az i7-4771-es processzoromat is, szóval akkor már legyen inkább az újabb 1151-es platform.

Ha meg nem akarsz minden áron alaplapot is cserélni, akkor meg tuti vétel egy i7-3770 is, vagy az alacsonyabb ára miatt leginkább egy i7-2600, mert nincs az a játék, ami akár csak ezeket is megszorongatná, szóval van tartalék rendesen a jövőt illetően is.
Egyébként a jelenlegi legújabb, 6. generációs (1151) i5-ös procikból a létező legerősebb (i5-6600) van sebességben egy 2. generációs i7 (i7-2600) szintjén. Viszont mivel még új, így sajnos dupla áron kapnád csak meg, mint egy i7-2600-at használtan.

(#83) Bo,Ky


Bo,Ky
csendes újonc

Remek cikk lett! :DD
Erős videókártya. Én szeméy szerint továbbra is Nvidia preferáló vagyok,de nem veszem azért semmibe az AMD-ket. :C

[ Szerkesztve ]

(#84) Hunork válasza Bo,Ky (#83) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm szépen! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#85) Hunork válasza , (#82) üzenetére


Hunork
veterán

Tudom, elmélkedem is rendesen. :K
Az azért lejött, hogy a DDR3 / DDR4 között azért hatalmas különbség nincs. A Haswell i5-ösök is alaposan rávernek a mostani i5 3470-re. A Skylake meg nyilván jobb. Itt a kérdés, hogy egész héten 1150-ben gondolkodtam, alaplap kinézve, és hozzá az i5 4590 vagy 4690. És memória marad ugyebár.
CPU csere a szokásos helyemen lenne, ahol megy a beszámítás.
Aztán jöttek sokan, hogy legyen 1151. rendben, elkezdtem utánajárni.

Tehát 3 féle járható út van. (az i7 3770 a harmadik...) És nem tudom jelenleg eldönteni, hogy melyik a legjobb. A mostani lapom már 5 éves, innen indult a mizéria, hogy váltani kéne, de a lehető leghatékonyabb módon. 1150 lap 20k alatt van jó (B85), proci kérdés is megoldott. Ha viszont 1151, akkor a lap 25-26k, és még mindig mATX, és a fentebb írt B150M Combo-G. A proci picit több, de nem vészes. Viszont jön a memória frász, hogy most akkor viszi a 1,5V-ost, mivel az alaplap gyártó azt írja, miközben meg az Intel nem? És akkor meg kell memória csere is. Na, az féléves. És nyilván áron alul menne el...
Na, mindegy, jó sok OFF került ide, de nem baj, ha jönnek ötletek, főleg most, hogy kesze-kusza lett minden. :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#86) ->Raizen<- válasza Hunork (#85) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De van különbség a ddr3 és 4 között. ddr4 nagyon tuningolható, és magas a sávszélesség is, amitől már használhatóvá válik a skylake igp játékokra 1280 720p-ig. Ezen kívül nagyon reszponzív az egész rendszer. i5 6600k meg egy 30-40k körüli márkás lap, és még 5 évig nem kéne nyúlnod az egész gépalaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#87) , válasza Hunork (#85) üzenetére


,
addikt

Az i5-4590 azért valamennyivel gyengébb ám, mint egy i7-3770, vagy akár egy i7-2600 (a korábban írt konfigban, amiket írtam pontszámokat, ezen három proci esetén a Physics pontszámok ezek voltak nálam: i5-4590: 7426, i7-2600: 8402, i7-3770: 9357). Ettől függetlenül játszani tökéletesen elegendő az is.

Én nem ragaszkodnék a DDR3+DDR4 combo alaplaphoz, mivel jelenleg a DDR3-as RAM-ok árai meglódultak fölfele, jelen pillanatban olcsóbb a DDR4 egy kicsivel, mint a DDR3, mikor váltson az ember, ha nem most? Viszonylag jó áron meg tudsz most szabadulni a régi DDR3-as memóriádtól, és minimális plusszal válthatsz DDR4-re. B150-es DDR4-es alaplapot már 20ezerért is találsz (Asrock, MSI), de 23ezerért már van ASUS is.

Ha a hardveraprón megnézed az árakat, a 1150/1151-es i5/i7 árakban sincs különbség, így igazából gyakorlatilag semmi sem szól már a 1150 mellett. (B150/B85 alaplapok árai között van mondjuk 5ezer Ft-nyi különbség, ami nem egy nagy összeg.)

Még az is lehet, hogy amennyiért beszámolják a mostani processzorod, annál többet is kapsz érte a hardveraprón. A RAM-okat nem tudom mennyiért vetted, de kb fél éve én a 8 GB-os Kingston-okat 8ezer Ft körül vettem újonnan, ugyanennyiért simán el is lehet őket adni jelenleg is (az árak emelkedése miatt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.