Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Érdekes lehet.
Ennek a mobility kártyának tényleg kell az az 1gb vram ?

(#2) Pubszon válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Pubszon
veterán

Pár játéknál nem jön rosszul, de egy gyorsabb 512-es jobb lenne bele.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3) norbert087 válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


norbert087
csendes tag

Elgondolkodtató viszont a másik kérdés, akku időtartama... :F

Egy csomó olyan segédeszköz létezik, amivel a nők szexuális kedve növelhető. Itt van például a Mercedes-Benz 380SL.

(#4) ADAM1337 válasza norbert087 (#3) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdekes lehet az akku időtartalma, mivel 4gb ram(ddr2) + 1gb vram(ddr2).
Szóval vista-s noti az 100%, szerintem fogja olyan sokáig bírni az akkuja....

(#5) strike-force


strike-force
őstag

[link]

azért ennyiért jobb lenne :D ;)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6) Metalfan válasza ADAM1337 (#4) üzenetére


Metalfan
senior tag

Memóriáknál nem sok különbség van a különböző kapacitásúak között, ha ugyanannyi chipet raknak a modulra. Inkább a többi komponens a lényeges, például a GPU, kijelző, proci. De szerintem sem bírja majd a 3 órát.

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

ez a 9650m gt lényegében a 9600gt notiba szánt változata? mert akkor nem lehet olyan rossz azért a grafikai teljesítménye... de az akkut gyorsan leszívja, az is biztos... a vram-ra visszatérve, ennek még mindig több értelme van, mintha 2gigát toltak volna rá :D (lásd tegnapi cikk)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) kali válasza mephi666 (#7) üzenetére


kali
legenda

notiba is létezik 9600m gs és 9600m gt, valamint 9650m gs és 9650m gt!
érdemes megnézni a fogyasztásukat; link

(#9) luw2win válasza strike-force (#5) üzenetére


luw2win
őstag

Ha alacsonyan lenne a dollár...ááá mind1 :)
Nagyon baba darab :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Úgy látom kicsi a bors de sok Vram van benne! :DDD
15.4" esben is jöhetne!

...

(#11) lightstick válasza strike-force (#5) üzenetére


lightstick
csendes tag

lol 900$-ért azonnal vennék egy ilyet. Mo-ra nem szállítanak?;)

(#12) lightstick válasza Devid_81 (#10) üzenetére


lightstick
csendes tag

Nekem pont ez a méret lenne ideális. wxga esetében ez amugy is csak kisebb pixelméretet jelent, ami jobb képminőségel jár.

(#13) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Kicsit off:
Ugyan mikor jönnek már azok a notebook-ok Magyarországra, amikben nem 9600M GT, 9650M GT kari van, hanem egy kicsit komolyabb? :U Úgy tudom, hogy ma Magyarországon a legerősebb notebook, amit meg lehet venni az a MSI Megabook GT735, amiben egy HD 3850 van. Nem értem, hogy miért csak ilyen notebook-ok vannak? Miért kell külföldről behozatni az erősebb gépeket, pedig biztos volna rá igény, hisz látom itt PH!-n meg az életben is, hogy sírnak, hogy nincs komolyabb notebook, amiben nem egy 9600M GT volna, hanem valami erősebb! :((( Na, jól kidühöngtem magam! :) Bocs az off-ért!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#14) sanzi89


sanzi89
addikt

Szokásos, és mindig visszatérő kérdés: Vajon ebben is majdnem 100 fokos lesz a GPU? :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) bazsade válasza sanzi89 (#14) üzenetére


bazsade
tag

gondolom igen, eddig csak olyan nvidiakkal talakoztam notebookban, ami nagyon fűtött...

(#16) (Darkwood) válasza bazsade (#15) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ez nagyon sztereotipikus volt! Ez nem mindig így van ám! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#17) bazsade válasza (Darkwood) (#16) üzenetére


bazsade
tag

írd meg kérlek az ellenpéldát,mert szeretnék vásárolni egy nvidias notebookot, de az ismerőseim gépeivel nem túl jók a tapasztalatok. tény, h sztereotipia volt, pl. a (már nem is annyira) új 9400-as integráltak nem melegednek, de nekem munkához ennél erősebb gpu-ra lenne szükségem.
szerk.: állítólag a quadro-k sem melegednek vészesen a thinkpad-ekben, persze jó pénzért..

[ Szerkesztve ]

(#18) x-calibur


x-calibur
csendes tag

Azt hiszem, valami ilyesmit keresek magamnak. Végre jönnek sorban ezek a 14-es notik, amik azért egy X3100-nál erősebb vga-val vannak felvértezve, ez jó dolog. Arról esetleg van vkinek gyakorlati tapasztalata, hogy egy ilyen videókártya mire képes igazából pl játékok terén?
(Egyébként szerintem ekkora gépekbe felesleges túl erős videókarit pakolni, mert csak melegszenek, meg a lehetséges minimumra redukálják az akksi üzemidejét. Tudom, ez ilyen dolog, ha erős a hardver, akkor kicsi az üzemidő, de egy ekkora kijelzőn ki akarna órákon keresztül tervezni, grafika dolgokat szerkeszteni, játszani? Sztem nem sokan, aki pedig mégis, az úgyis olyan terülten dolgozik, hogy kétszer ennyiért vesz profi cuccot, az esetleges hardcore lan gamernek pedig tökéletesen megfelel a 17"-os notebook, ha már mindenképpen ragaszkodik ahhoz, h akkor és oda vigye a gépét, ahova csak akarja(meg ahol van a közelben külső áramforrás... :D ))

HP 6730s noti eladó. Érdeklődni privátban.

(#19) cucka válasza mephi666 (#7) üzenetére


cucka
addikt

ez a 9650m gt lényegében a 9600gt notiba szánt változata?
Igen, de teljesítményben azért messze van tőle. Crysis benchmark-ban 1024x768-as felbontásban high beállításoknál az asztali kártya 30fps fölött teljesít, a mobil kártya pedig 14 fps-t bír kipréselni magából.. :U

(#20) cucka válasza (Darkwood) (#13) üzenetére


cucka
addikt

Miért kell külföldről behozatni az erősebb gépeket, pedig biztos volna rá igény, hisz látom itt PH!-n meg az életben is, hogy sírnak, hogy nincs komolyabb notebook, amiben nem egy 9600M GT volna, hanem valami erősebb!
Valószínüleg azért, mert aki itt a ph!-n sír emiatt, az nem képes 4-500 ezret kiadni egy notira. Akinek meg ennyi pénze van notira, annak jó eséllyel nem az a fő érdeklődési köre, hogy vajon hány fps-el meg milyen grafikai beállításokkal megy a tököm tudja milyen játék.. :U

(#21) tothbe válasza bazsade (#17) üzenetére


tothbe
addikt

Nekem egy F8SV-m van már lassan 1 éve(kb ennek az elődje, mert ugyanekkora, majdnem ugyanígy néz ki és a beépített feature-ök is hasonlóak csak mindenből picit kisebb van benne) és akárhogy nyúzom, nem megy 70-75 fok fölé a GPU még játékkal sem. (NVIDIA GeForce8600M GT van benne)
Szvsz ez sem biztos, hogy olyan túlmelegedős lesz.
És az aksi is bírja Entertainment mód mellett kb. 3,5 órán át(6 cellás, ami nem lóg ki).

By(e) Tothbe

(#22) Solten


Solten
addikt

"Windows Vista Home Premium operációs rendszert, valamint kiegészítő szoftvereket is mellékel."

Na ezekkel a kiegészítő szoftverekkel ki lehetne kergetni a világból, sok felesleges vacak... :)

A gép tetszetős, az Asus notik szuperek.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#23) (Darkwood) válasza bazsade (#17) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Pl.: az én notebook-om. Idle mód: 43 fok körül, load mód: 65-70 fok körül.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#24) (Darkwood) válasza cucka (#20) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Jobb gamer notebook-ot, bőven 400 alatt is lehet kapni! Ha már veszek egy gamer notebook-ot, akkor csak nézem, hogy az a game mennyi fps-sel megy, nem? Én legalábbis nézem...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#25) cucka válasza (Darkwood) (#24) üzenetére


cucka
addikt

Jobb gamer notebook-ot, bőven 400 alatt is lehet kapni!
Az volt a kérdés, hogy miért nincs radeon 3850-nél erősebb grafikával szerelt noti a magyar piacon. Azért nincs, mert az nem bőven 400 alatt lenne, hanem inkább fölötte.

Ha már veszek egy gamer notebook-ot, akkor csak nézem, hogy az a game mennyi fps-sel megy, nem?
Arra gondoltam, hogy aki gamer notit akar venni (ami ugye önmagában is hülyeség), annak jellemzően nincs 400 ezer forintja erre a célra, legalábbis Magyarországon..

(#26) (Darkwood) válasza cucka (#25) üzenetére


(Darkwood)
őstag

1; Ha behoznának az általam is használt Gateway P6831-FX notebook-ot, akkor szerintem az nem lenne 400 fölött és mégis egy 8800M GTS-sel szerelt notebook-ot kap a vevő.

2; "Arra gondoltam, hogy aki gamer notit akar venni (ami ugye önmagában is hülyeség)" Na, erre már nem is reagálok! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#27) bazsade válasza (Darkwood) (#26) üzenetére


bazsade
tag

bocs, hogy off
kérdezni is szerettem volna, hogy muzsikál a gateway notebookod, ill. hogy(/és hogyért) jutottál hozzá. régen -már alig emlékszem- volt egy gateway-em, nagyon szerettem. azt hittem azóta nem gyártanak már, nemrég akadtam rá az amerikai honlapjukra. 1szóval elégedett lennék egy olyan masinával, ami neked van, amennyiben tényleg 70 fok alatt marad a gpu. főleg ha a 300E-es ársávban meg tudnám venni....
</off>

(#28) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Megjegyezném, hogy ez a mobil 9650GT nagyon nem az aminek látszik, brutálisan meg van csonkítva az asztali 9600GT-hez képest, sokmindent egyszerűen megfeleztek benne, hogy ne egyen annyit ez az ipari hulladék. :((( :W

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) (Darkwood) válasza bazsade (#27) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Abszolút meg vagyok elégedve vele. Használtan vettem augusztusban 310K-ért itt PH!-n. Meg tudod venni most itt PH!-n: [link] Ez annyiban különbözik az én masinámtól, hogy gyengébb benne a CPU és kevesebb (nem olyan márkás) ram van benne, mint az enyémben. A GPU még a GTA IV-nél sem megy fel 70 fok fölé!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#30) mephi666 válasza lezso6 (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

tényleg ott nyírtak a sima 9600gt-n, ahol legjobban fáj... felezett sp, 128bites membusz, csökkentett gpu/memfreki :S meg az a csúnya ddr2 visszatér itt is... meglátszódik a teljesítményen is, hogy sehol nincs a simához... sorszámozás szempontjából meg többet várna az ember :S ezt reálisan valami 9400m gs-nek neveztem volna el, ha rajtam múlik :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) x-calibur


x-calibur
csendes tag

kicsit jobban utánanézve a dolgoknak arra jutottam, hogy ez a gép szinte tökéletes lenne, ha tényleg egy gyorsabb 512-es vga lenne benne, és nem ddr2-es, hanem min ddr3-as vrammal szerelve, (de ennyi pénzért már lehetne 5ös is), és 340k HUF helyett 280-ért vesztegetnék. Sztem nem győznének belőle eleget szállítani :)

[ Szerkesztve ]

HP 6730s noti eladó. Érdeklődni privátban.

(#32) mephi666 válasza x-calibur (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen, egy dolog a ddr2->gddr3... a fájóbb az a 128bites mem. interfész :S meg a csökkentett sp szám... hasonló csonkolás, mint a múltheti "sparkle 9600gt" esetében...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) lezso6 válasza mephi666 (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

8600GT feelingje van a dolognak. :(((
Viszont a teljesítménye jelenleg még így is jobb az Ati 36xx kártyáinál... :U
[link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.