Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Csak kíméletesen, Hölgyek és Urak. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) gabyka


gabyka
aktív tag

:R Jó a leírás, én is sokáig gyűrtem egyet. Korának egyik legszebb készüléke volt, nekem volt hozzá cf gps, bt és wifi kártyám is. A legszebb, hogy volt egy wifi kártyám aminek kivezettem az antennáját egy pig-tail kábellel és úgy álítottam a 2,4-es parabolákat, de már nem emlékszem mi volt a progi neve...

(#3) Heeken


Heeken
tag

Fajin kis cucc. Annak idején én csak álmodoztam ilyenekről.
Én is jobban szeretem a célhardvereket. :) Telefonálásra ott a kis qwerty szörnyem, zene hallgatásra meg a jó öreg Philips MP3 lejátszó. :D

Nagyon tetszik a stílusod. :) Jó volt olvasni, végig mosolyogtam. Lehetett volna hosszabb. :DDD

(#4) vamzi


vamzi
őstag

Nagyon jó írás! Olvasmányos és élvezetes. Minden szavával egyetértek.

2006 környékén kezdtem ezekkel foglalkozni. Egy MDA volt az első, aztán a vágyam egy akkori csúcs készülék HTC TyTN volt, de akkor brutális ára volt még mai szemmel is.

Furcsa egy világ volt. A telefonok még nem egy kaptafára készültek és mikor azt mondtam, hogy smart phone, hülyének néztek. Magyarul még nem is említettük, mert mi sem nagyon értettük, hogy mi az az okos teló. A belső memória sem 64GB volt csupán 64MB. De sorolhatnám...

Köszi szépen!

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR

Hu.

Van egy itthon, de egy koltozeskor elkeveredett a toltoje. Lehet olyat meg kapni valahol?

psyho85: Koszi!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) psyho85 válasza proci985 (#5) üzenetére


psyho85
aktív tag

Elvileg lehet még kapni. :)

@gabyka: Na, az már komoly felszereltség volt akkoriban! :K

@Heeken: Pedig direkt nem eresztettem bő lére magam, mondván úgyse túl egyszerű a humorom, nem fárasztok senkit sokáig... :))

@Vamzi: Azok a boldog szép napok... ;)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#7) szcsi


szcsi
tag

Anno nekem is volt ebből egy példány, középiskolásként nagyon menő voltam vele. Emlékszem még sulinet kedvezménnyel vettük, így elég volt rá a zsebpénzem :)
Még ezen olvastam az Alapítvány regényeket, meg jegyzeteltem néhány órán.
Volt benne kézírás felismerés, persze csak ha megtanultál windowsul írni. :)

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#8) csongi


csongi
veterán

Ez nagyon joooo! Remelm lesz olyan vallalkozo szellemu egyen aki aplikal ra droidot, lassuk mi van a droidbanigazabol,es mit lehet kihozni ekkora hardverbol, mert ezek a tulzott sokmagos cuccok tuti nincsenek kihasznalva! Jo kis bemutato, gratula.

(#9) psyho85 válasza csongi (#8) üzenetére


psyho85
aktív tag

Sajnos nem találtam eddig rá leírást, hogy miképp lehetne rá droidot préselni. De persze nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) shiftac


shiftac
aktív tag

Nagyon jó írás. Nekem már elegem van az okostelókból (szó se róla, a droiddal semmi bajom). Ha leejtesz egy mai tabletet, még ha iPad is, könnyen betörik a képernyő :Y . Bezzeg ha egy ilyen Pocket PC-t annak semmi baja. Írtad is, h táskában hordtad. Éljenek a régi cuccok! :))

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#11) moonlight115 válasza psyho85 (#6) üzenetére


moonlight115
tag

"...úgyse túl egyszerű a humorom," )
Ezzel nem értek egyet. ;]
Hangulatos, jó írás, gratula! :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#12) ivana


ivana
Ármester

Jó cucc :D Nekem egy Ipaq h5550-am van, az egyetlen dolog amit utálok, hogy ha nincs használva elfelejti az alkalmazásokat (a RAM-ban tárolja...)

(#13) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Zéro Pont Modulátor, he-he-he. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14) psyho85 válasza moonlight115 (#11) üzenetére


psyho85
aktív tag

Korrektor, vagy inkább korrekt troll? :P

@Cucuska: ezzel az aláírással bűn lenne nem vágni a dolgot. ;)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#15) quailstorm válasza csongi (#8) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elméletileg lehetséges (ARMv5TE), de 64MB RAM... az kevés. 128 min kell egy froyonak. Mondjuk anno az 1.0-ás droidot egy OMAP850-en demózták, de az lóf@szt se tudott még.

WinMO 6-nak több lenne az értelme, és erre a HW-ra van is.

(#16) psyho85 válasza quailstorm (#15) üzenetére


psyho85
aktív tag

Érdekel ez a WinMo 6, de már egy 5, vagy egy 2003SE mod is jó lenne. Csak akárhogy guglizok, nem találok megoldást. Elég zártnak tűnik ez a dolog. :(

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#17) Cucuska2 válasza psyho85 (#14) üzenetére


Cucuska2
őstag

Jó, most esett le, hogy az én aláírásommal még nagyobb poén ilyet megemlíteni. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Szép darab :) Azért egy 2003-as telefonhoz képest nem rossz.... Biztos megvolt az ár mikor kijött :DD

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#19) HuMarc válasza Ricsko :D (#18) üzenetére


HuMarc
addikt

Háát, ez azért nem biztos, hogy így van. A HTC Wallaby 2002-es, a Palm Treo 600 meg 2003-as, mindkettő mobiltelefon, és szerintem megütik ennek az ASUS-nak a szintjét. 2004-et meg már nem is nagyon hoznám szóba. Nokia 7710, SE P910, HP iPaQ h3615, stb. ;)

(#21) Ygg


Ygg
senior tag

Régen nézegettem, akartam ilyet venni, aztán valahogy sosem jött össze.
De jó volt emlékezni.

(#22) galocza


galocza
aktív tag

nem volt benne anyag, borszasztóan nyekegett... ;]
de volt ilyenem, nagyon szerettem, csak vhol megszabadultam tőle akaratomon kívül. akkor még csodálkoztak a népek amikor a vonaton vki sorozatot nézett és hangosan vihogott egy telefonnak látszó tárgyat bámulva... :DDD

(#23) galocza válasza proci985 (#5) üzenetére


galocza
aktív tag

nnna még szerencse hogy visszaolvastam a kommenteket.
ha minden igaz, hozzácsaptam a kidobandókhoz, de még nem dobtam ki.
megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#24) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Jó tudni, hogy még mindig használható a kütyü. Én is a régi módi gondolkodást követem, miszerint "telefonon telefonálni".

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Nagyon ott van az egész cikk :D ,,a Nokia nagy úr a mobilok piacán"
Milyen szép is volt.Egy egész nyarat dolgoztam, hogy vehessek egy Nokia 6600-át :D Köszönöm a kellemes emlékeztetőt.

(#26) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nagyon tetszik a cucc, igaz mostanában elkapott a nosztalgia engem is. Épp egy Siemens ST60-as telefon után kutakodok, hiányzik a drága. :D Ez viszont tényleg egy letűnt kor gyermeke, de azért nem semmi, hogy akkoriban mikre volt képes.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) Godefroy


Godefroy
senior tag

Nekem is van egy ilyenem de már nem tudom életre lehelni :(
Viszont az A632 es működik még mindig! :)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#28) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Nekem egy hp ipaq 214-em "volt". Az egyetlen ketyere, aminek megvételét utólag megbántam. Persze játékra/sorozatot nézni/zenét hallgatni/bevásárló listát írni/bütykölni jó volt, de véleményem szerint ezek a kütyük nem érték meg az árukat, inkább csak flancolás volt ilyet tartani. :P Anno nem próbáltam megszabadulni tőle, most meg már kb. lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#29) galocza válasza Ereshkigal (#28) üzenetére


galocza
aktív tag

én annakidején sokat utaztam és nagy élvezet volt ezen könyvet olvasni a 8-9 órás (egy irány!) vonatúton és a hetes tartózkodáson, szemben vagy 3 könyv cipelésével. hogy muzsikált és lejátszott videót, csak hab volt a tortán.
a marhaokos telefonomat sem használom másra tel és sms mellett mint olvasásra (na jó, néha egy-egy solitaire).
ja, erre is lehetett tenni térképeket, és bár gps nélkül, csak elvergődtünk párezer kmre vele (és még vissza is! 8)
nekem a megvételt abszolút nem kellett megbánnom, csak az elvesztését.

ps: várj kicsit míg "retro" lesz és add el akkor 8).

[ Szerkesztve ]

(#30) Ereshkigal válasza galocza (#29) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igaz, a navigációt kihagytam, az még hasznos lehetett, ha valaki utazgatott.
Rendben, várok még vagy 10 évet, aztán eladom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó lett a cikk, öröm volt olvasni! :R Én jó darabig egy HTC TyTn-t nyúztam, nagy megelégedéssel.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#32) BlackPriest


BlackPriest
őstag

én a kézírásos jegyzetelést bevásárlólista helyett használtam, ekkora képen is elfért az a pár dolog, amit venni kellett és nem pazaroltam a papírt :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) psyho85 válasza BlackPriest (#32) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hehe, én is pont erre használtam, de a cikkbe azért nem mertem beletenni. :DDD

@mindenki: Köszönöm az olvasást, és örülök hogy néhányotoknak okoztam pár kellemes percet!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#34) tvamos válasza psyho85 (#33) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi a cikket, jo neha ilyesmit olvasni!
Van okos telefonom, de pl. a bevasarlo listat, meg az emlekeztetoket meg mindig az amugy buta Nokiamba irom... nem is tudom, miert... ugy megszoktam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35) myatarix


myatarix
csendes tag

Tetszett a cikk :)
Nekem is van hasonló masinám, egy Acer n10 -es, elő is bányászom :D

The ultimate vintage computer collector :)

(#36) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nekem is volt, én is szerettem, bár pont a kapcsolatok korlátozott volta miatt inkább csak a kütyümániám miatt volt jó.....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#37) Peter789


Peter789
senior tag

de jó volt ismét feleleveníteni az "okos"eszközök hőskorát :)

miután a bátyámnak volt (jobban mondva a mai napig megvan) egy PalmPilot gépe és nagyon tetszett, így 2002 felé elég olcsón (talán 12-15e) vettem egy Philips Nino 200-as gépet:

75MHz-es MIPS proci, 4MB RAM, valamennyi flash de az teljesen readonly és a RAM-ból kapott overlay-t úgy lehetett felülírni a fix fájlokat, a kijelzője 240x320 monochrome 4 színárnyalattal. Mostmár nem is tudom hogyan, de valami bartelezés nyomán hozzám került egy Nino 300-as, ami annyival volt több hogy 8MB RAM-ja volt, így a 200-ast eladtam jó áron, nem is került pénzembe a csere, talán még nyertem is kicsit... A WinCE 2.0 erősen korlátozta - bár létezett hozzá elméletben cserélhető 2.11-es ROM amivel többféle programot tudott volna futtatni, de sajnos akkor ilyet égen földön nem találtam... Azért egyszerű játékokat így is futtatott, a napi 2x 1 órás buszozásomat a suliba feldobta. Jack kimenete még nem volt, csak egy mono hangszórója, de én kreatív voltam, a hangszórót kikötöttem valami kis csatlakozóra amit az opcionális modem vakdugója helyére tettem, így mono-ba jól meghajtott egy fülest is, és úgy halgattam az MP3-akat... mono, 16bit, 22KHz - ez volt a max, úgyhogy a 256MB-os CF kártyára jó sok ilyen minőségre konvertált zene elfért :))

Fél-1 év használat után lehetőségem akadt hogy olcsón vegyek egy alig használt Dell Axim X5 Advanced vasat, ami pedig a mai napig megvan...

Hasonló mint a cikkben is lévő, csak ebben még az előző generációs PXA250-es proci van szintén 400MHz-en (talán valami cache dologban különböznek és alig pár % sebességkülönbség van köztük azonos órajelen), viszont a 64MB RAM mellé 48MB ROM társul, amiből a PPC2003-ra frissítés után még ~25-30MB van szabadon, plussz nem csak CF, hanem SD/MMC kártyát (SDIO sajnos nem) is lehet beletenni egyszerre! Wifi ebben sincsen csak infra - én így neteztem rajta annó az ágyból, hogy az infravevőt a polcra tettem és ha nem forgattam el nagyon a gépet akkor volt netem :)

A mai napig működik, az akkuja viszont a sok évnyi nullára merített állapot miatt megdöglött teljesen. 1x próbáltam megmenteni úgy, hogy szétbontottam az akkupakkot és mint kiderült, kb a Nokia BL-4 akkujából van kettő a műanyagházban, így 2 olcsó íbéjest tettem bele, viszont ezeket nem akarta tölteni sehogy sem - de lehet hamisított szárazelem "akkukat" kaptam 2-3$-ért, az se lepne meg :)

A cikkben a játék téma rövidre sikerült, ennél sokkal komolyabb játékok is vannak már rá!

OpenTTD PPC:

Age of Empires PPC:

Ezek lényegében teljesértékű, a PC-s verzióval kb azonos tudású játékok voltak, nem csak valami buta utánzat... De ezeken felül volt még rá sokminden, annó warezoltuk (sicc!) giga számra rá a játékokat és programokat. Merem állítani, legalább akkora szoftverválaszték volt rá a maga módján mint most Androidra, csak hát akkor még messze nem volt ennyire széles körben elterjedt az ilyen eszközök használata, nem létezett központi market rendszer, de szó szerint ezrével lehetett rá taláni a legkülönbözőbb témákban a programokat... Valaha a Palm és a PSION volt a menő, de a microsoft erőből egyszerűen kivégezte őket: a fejlesztőkörnyezeteket ingyen adták, boldog boldogtalan fejlesztett rájuk mindenféle programokat - visualbasic rendszerben még én is irkáltam rá egyszerű, az én igényeimre faragott mértékegységváltó és hasonló programokat, nem volt bonyolultabb mint Delphi-ben win alá

Én a mai napig kitartottam az ms mellett, és a jövőben is valószínűleg maradok: ~4 éve használok egy Omnia2-t ami lényegében ennek a PPC2003 (WinCE) oprendszernek a ráncfelvarrásából született (ebből kifolyólag igazából már irtó buta volt annó is, de olcsón vettem és akkor is tetszik) és most meg a Lumia 520, esetleg majd 525-tel szemezek, bár tisztában vagyok vele hogy ezekkel már nem kapom meg azt a szabadságot mint a régebbi WinCE platformmal, de már nem is nagyon igénylem, csak a megbízható alap okostelefon funkciókat...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#38) Peter789


Peter789
senior tag

Még1 komolyabb játék is eszembejutott, a SimCity 2000 PPC:

Továbbá aktívan használtam a PocketDOS nevű PC emulátort, amiben egyszerűbb játékok is elfutottak már, mint pl a Civilization:

Úgy rémlik, hogy 500MHz-re tekerve a DOS-os benchmark-ok egy 30MHz körüli 286-osnak taksálták a vasat, amivel a 286-os játékok elég jól elfutottak általában, a 386-os igényűek már nehézkesebben...

Igazi finomság, bochs-ban futtass win95/98-at! :))

Természetesen semmire sem jó, a vidkártya driver / emuláció is lassú és az egérkezelés is problémás - furán érzékel sokszor - így sajnos kiesett az is amiben reménykedtem annó, hogy tudok esetleg rendes excel-t használni a butácska beépített helyett... De azért kötelező kipróbálni és megmutatni a haveroknak! :DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#39) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Az én kedvenc játékom a Orions: Legend of Wizards volt.

(#40) psyho85 válasza Peter789 (#38) üzenetére


psyho85
aktív tag

Tyű, atya gatya, ezeket meg se találtam. Pedig áttúrtam pár oldalt, ahonnan letölthető még ilyen "oldszkúlnak" számító Pocket PC-s progi, de ezek nem jöttek szembe. Az viszont 100, hogy rengeteg elérhető tartalom van hozzá mind a mai napig. :)

A Win98 pedig már nálam a nettó elmebetegség kategória határmezsgyéjén lavíroz. :D

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#41) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Beugrott most egy kérdés, anno régebben is foglalkoztatott, de aztán eltelt az idő: lehetséges ppc programokat pc-n valamilyen emulátorral futtatni?

(#42) psyho85 válasza Ereshkigal (#41) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ha jól emlékszem Smartphone 2003 Emulator néven elérhető valami, vagy talán a Windoes Mobile Developer Power Toys is tartalmaz ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#43) Peter789 válasza Ereshkigal (#41) üzenetére


Peter789
senior tag

elméletben lehetséges, ha feltelepíted a C/VB fejlesztőkörnyezetet akkor abban van emulátor, viszont nehézkes rá egyéb programokat rakni, mert nem igazán erre találták ki hogy külső programokat futtasson hanem kifejezetten a fejlesztés alatt álló programoknak van

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#44) psyho85 válasza Peter789 (#43) üzenetére


psyho85
aktív tag

így utánanézve a Power Toysban van egy tool, ami az emulált környezetbe küldi a progikat.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#45) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Köszi, lehet megér egy próbát. Boldog lennék, ha 1-2 nagy kedvenc menne desktopon is. :U

(#46) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#45) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Á, hatalmas! Felraktam a windows mobile emulatort (6.1.4), követve ezt a videót, és megy is az Orions. :C

[ Szerkesztve ]

(#47) galocza válasza Peter789 (#38) üzenetére


galocza
aktív tag

...és ne feledjük, van wince-re scummvm, azaz egy rakás régi lucasarts, revolution, sierra, egyéb kedvenc kaland futtatható rajtuk. már csak ezekkel évekig el lehet lenni. kell a francnak cod.

(#48) Peter789 válasza galocza (#47) üzenetére


Peter789
senior tag

Váááá, ezt hogy elfelejtettem, pedig milyen jó is volt nosztalgiázni vele! Day of the Tentacle, Monkey 1-2, sőt még a 3-at is képes volt futtatni! Csak hát azokban az időkben nem is volt olyan könnyű elhelyezni a sokszáz megányi adatfájlját a memóriakártyán - ezért is volt jó az Axim X5 A, mert még a nino-ból volt egy 256-os CF kártyám, plussz az addigra csökkenő árak mellett vettem egy fél gigás MMC-t amit hol a PDA-ba, hol a fényképezőgépembe, hol meg a 6230-as telefonomba raktam, így mindig tudtam sakkozni a szabad tárral, és mindig szólt valahonnan a zeném is :)

És bár véletlenl se leszólni akarom a fenti játékok művészeti értékét és a belefektetett munkát, de ugye ami annó a 2-3-486-on szép volt még nekünk, az a 320x200 256 szín már elég rondácska volt később a 19 colos monitoron... A kis 3.5 colos LCD kijelzőn viszont natív felbontáson futtatva kifejezetten szép lett! :))

Engem ez a hőskora fogott meg nagyon, 8-10 éve még rengeteget babráltam ilyenekkel, mostanra viszont az Androidos telefonok nem hogy nem is vonzanak, hanem kifejezetten taszítanak... Tabletből se droidosat vettem hanem egy x86 procisat win7-el mert nekem nem tartalomfogyasztásra és bugok vadászatára kell hanem produktív munkára..

u.i.: mindjárt meg is nézem a monkey 2-t a 32 colos LCD TV-n dosbox-al fullscreen-ben :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#49) psyho85 válasza Peter789 (#48) üzenetére


psyho85
aktív tag

"u.i.: mindjárt meg is nézem a monkey 2-t a 32 colos LCD TV-n dosbox-al fullscreen-ben :C"

A Júdeai Nemzeti Front Elit Öngyilkos Alakulata? ;]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#50) Napfénysüti

Nagyon jó kis írás lett erről a nosztalgikus eszközről. Majdnem egyidős vagyok veled és emlékszem régen emnynire sóvárogtam ilyesmi PDA-ra csak hát anno diákként nem engedhettem meg magamnak. :)

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.