Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LW


LW
őstag

rendben, hogy kisebb az anyagköltség, de miért jó ennyire a mATX? :N

(#2) Jim Tonic válasza LW (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

HTPC felső mérethatára, illetve sokkal kisebb álló házat igényel. A business (irodai) PC-k mind ekkora lappal vannak szerelve, bár általában BTX szabványúak.

Nekem nagyon tetszik, de semmi olyan funkciója nincs, ami számomra megéri ezt az összeget.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) #59070464 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nincs egy hete, hogy inkább egy P8Z77-M PRO-t választottam 15k-val olcsóbban (ami azóta feljebb is ment 3-4k-val). Pedig nagy volt a kísértés egy Maximus II Gene után...

Szerk: jók ezek a mATX lapok. Nem is tudom mikor volt utoljára rendes ATX méretű alaplapom, pedig a házamba az is beleférne.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jim Tonic válasza #59070464 (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Teljesen egyetértek a választásoddal. Pontosan erre gondoltam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezt a grafikus BIOS-t vajon miért kell erőltetni? Számomra meglehetősen visszataszító...

(#6) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Processzor mivel volt hűtve?

⭐ Stella

(#7) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tényleg minden földi jó megvan kompakt méretben, de azért meg is kérik az árát. Elgondolkonék az mATX méreten, ha lenne kompromisszum mentes alternatíva felszereltség / ár tekintetében, addig is marad az ATX, klasszikus toronyházban.

<< Heimdal >>

(#8) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Mutatós darab. Jól nézne ki a falamon.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9) Oliverda válasza radi8tor (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Beletettem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) radi8tor válasza Oliverda (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, ez csak a 4.7 GHz-es eredmény miatt érdekelt volna.

⭐ Stella

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

A minőség miatt jöhet(ne), de sok csicsa nem kellene rá. Remélem kikapcsolható a díszkivilágítás mint eddig is lehetett, és éltem is vele.

Tök jó, stabil, kezes lapok voltak mind, ezek miatt szerettem bele az Matx-be :B

az a tűsort a táp mellett nagyon x@r helyen van szvsz :(((

(#3) NewmanHD

Jól tetted!

Most látom hogy ezeknél a lapoknál már nincs integrált FireWire?! :(

[ Szerkesztve ]

(#12) csucsbicep válasza #16939776 (#11) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

FireWire kihalóban van a legtöbb lapon.

(#13) #16939776 válasza csucsbicep (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem kell az életemhez legalább egy ilyen port!
Persze bővítőkártya azt csókolom...DE így még kevésbé érzem úgy hogy "ki lenne ny@lv@ a se##em", és ezt egy prémium kategóriás/ilyen árú laptól elvárnám. Ja az eddigi összes(~7db) asus lapomon volt, ezért is fura nekem.

(#14) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Most megint elkapott az érzés, hogy cseréljek lapot. De akkor már házat is.

(#15) radi8tor válasza AndrewTdi (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi bajod a kertes házatokkal? :D
Ohh. Gratulálok!
Remélem nem társasházba költözöl. :B

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16) AndrewTdi válasza radi8tor (#15) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Azzal sincs semmi. Azt is eladtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) franc0


franc0
őstag

Ennyi. Sosem értettem, mi ez a "fúj ez mATX, tehát szar" duma.
Vegyen lóbaszó lapot lóbaszó házzal aki akar, én már többet nem teszem az tuti.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#18) #59070464 válasza franc0 (#17) üzenetére


#59070464
törölt tag

:R

(#19) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó alaplap, megéri az árát.
Van benne mSATA és még világít is.Húúúúú de menő apukám. ;]

Nálam sajnos most nem fér bele a keretbe, mivel kompletten új konfigot rakok össze. De lehet hogy majd karácsony táján már bele fér egy ilyen lap a költségvetésembe.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) ledgeri


ledgeri
nagyúr

(házigazda!! Nincs valami jobb megoldás a képek rendezésére, mert engem zavar a mindet külön megnyitom kategóriás nézegetés.... jobb lenne szerintem egy olyan, hogy katt az uefi képekhez, és ott egy kis jobbra,balra vihetős kis ablak megnyílik... vagy valami)
egyébként lap és írás: :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) Macka válasza radi8tor (#10) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem inkább az a kérdés,hogy terhelés alatt 1.3 volton hány fokosak a magok. Nálam 1.18 volt,4.4 ghz,Thermalright Silver Arrow 70-73 fok. (prime alatt, de Bf3 alatt is 65)

(#22) zack


zack
nagyúr

Jó, jó, de nem tudom a HAF 932-be beférne e. :DDD
Maximálisan az Asus ROG lapokra esküszöm. Megbízhatóságban, tuningban, sebességben szerintem nincs jobb náluk.
Tény hogy túl vannak árazva, de 2-3 évente egy túlárazott lap bele kell hogy férjen. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23) toyone


toyone
őstag

Nagyon tetszetős, már a z68 Gene is nagyon jó lap volt.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#24) #59070464 válasza zack (#22) üzenetére


#59070464
törölt tag

Én ezért vettem egy Asus Z77-t a középkategóriából (és nem egy ASRock-t 20k-ért). Úgy érzem bőségesen kiszolgál, pedig elsőnek egy ideiglenes G840-t tettem bele, de rájöttem, hogy minimum egy i3-2120-ra van szükségem. Most elégedett vagyok és bőven van időm egy Ivy i5-3570K-ra várni. :) Esetleg egy i7-3770K-ra. Bár utóbbira nem tudom, hogy szükségem van-e, valószínűleg nem ettől lesz a nagyobb a f#rkam. :D No meg a tapasztalat is azt mutatja, hogy ne vegyünk overpowered gépet, ha nincs rá szükség, mert ha később kevés lesz, akkor ott már egy mai Ivy-s i7 sem fog megmenteni és az eladási bukó-ráta is csak magasabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25) _Atesz


_Atesz
addikt

Jó kis lap. Azonban ha az ember ilyen minőségben és igényességgel rak össze egy gépet, akkor a végszámla fél milla lesz.. :O

(#26) Angel1981 válasza LW (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Mert kisebb az anyagköltség! :))

(#27) zack válasza #59070464 (#24) üzenetére


zack
nagyúr

775-ös Maximus Formula-m van. Nem fiatal darab, de stabil és gyors is. Van benne egy Q9650 (4,2Ghz-en), 4x1Gb RAM, és egy 6970 CF.

Felesleges azon agyalni, mennyit buksz rajta. Meg kell venni és sokáig használni. Akkor nem buksz rajta semmit. Illetve csak akkor, ha összefossa magát valami, és már nem kapsz olyan minőségű Socket-es lapot amilyen volt. Ezért kell a viszonylagos drága kategóriát venni, amit gari időn belül nem kell cserélni.
Ezekben a kondikon se spórolnak, és igazából semmin se.
Szerintem ennek köszönhető hogy a 3 éves Maximus lapom napi átlag 12h használattal köszöni jól van. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28) ledgeri válasza #59070464 (#24) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez tetszik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) radi8tor válasza #59070464 (#24) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Viszont egy erősebb proci hamarabb végez az adott munkával/feladattal és nem kell OC-zni, amitől nem is melegedik annyira a gép (halkabb is lehet nagyobb procival).

⭐ Stella

(#30) Keksz03


Keksz03
senior tag

legjobb alaplap, IMÁDOM! :))

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#31) zed1983


zed1983
őstag

Ez még mindig nagyon szép!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#32) #59070464 válasza radi8tor (#29) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem használok olyan dolgokat, amivel előbb végezne egy i7 az i5-el szemben. Játékban sehol nem hoz semmit. A Windows/programok betöltése is az SSD-n múlik. 1080p mkv-re húzok filtereket (madVR, avisynth LFSMod, stb), de úgy érzem, h ezzel az i3 is megbirkózik (E8400@4ghz és G840@3ghz kevés volt). Csak extrém esetben kevés ide az i3. Örülnék az i5-nek, de ezek mellett az i7-t jelenleg feleslegesnek vélem, dolgaim intézésére.

[ Szerkesztve ]

(#33) lujó55


lujó55
őstag

Na ez az amikor egy gyártó minőséget csinál.
Komoly cucc reális áron :C
A külsőről nem is beszélve. Erre olyan gyönyörű Cerberus moddingot lehet csinálni :R

(#34) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

50K-s ár talán annyira nem is vészes mert itt biztos fogják olcsóbban is kínálni ha meg lesz használtan jóval olcsóbb is lesz. IV GENE-Z-n is gondolkodtam de most az V jobban tetszik :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#35) tomic válasza radi8tor (#10) üzenetére


tomic
addikt

De majdnem mind1. Hőfokokat nem látsz. ;)

(#36) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyanez kellene Asrockban, mondjuk 35k HUF-ért.....
Tudom, álmodik a nyomor.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37) csucsbicep válasza Bogyó bá' (#36) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Asus mindig is drágább lesz, de valahol joggal is..

(#38) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis lapocska. Mondjuk én inkább a Full méretű lapokat szeretem a több csati végett. Akinek viszont kicsit helye van és kis házikóba akar pakolni annak jó megoldás ez a alaplap.
Nekem tetszik! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) #59070464 válasza KAMELOT (#38) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nekem van helyem és a házam sem kicsi, mégis mATX-t használok, mert jelentősen olcsóbb, mint az ATX (nincs szükségem extra mennyiségű csatlakozóra).

(#40) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Miért jó ez a kis méret? Aki ilyen lapot vesz annak gépházra is telik a nagyobb fajtából.

(#41) M@cika válasza Bogyó bá' (#36) üzenetére


M@cika
őstag

Szerintem meglesz az, de lehet már rég meg is van. De aki rászánja a pénzt az Asusra,az tegye nyugodtan. /Nekem sose lesz asus asrock helyett jóval drágábban/

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) KAMELOT válasza #59070464 (#39) üzenetére


KAMELOT
titán

Valószínű te a lap tudása végett választottad ezt. Minőségi rajta minden. Kinek hogy!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) #59070464 válasza KAMELOT (#42) üzenetére


#59070464
törölt tag

De nekem nincs Maximusom. Nem vagyok én Gladiétor. :)

KaiotEch: mert ma már az ATX lappal csak több csatlakozót veszel meg. Illetve extra-ultra-brutál-tuninghoz és egyéb nyalánkságokhoz több dolgot ad az ATX-es lap, az 50+ ezres kategóriában). Ha ezekre nincs szükséged, olcsóbban veszel jobb minőséget(? - nem találom a legjobb szót - ) azonos áron.

[ Szerkesztve ]

(#44) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

De jó lenne tudni, hogyha az első PCI-E slotba beteszek egy VGA-t, akkor elfér-e fölötte egy Dark Rock Pro CPU hűtő.

(#45) KAMELOT válasza AndrewTdi (#44) üzenetére


KAMELOT
titán

Összes lap szabvány szerint van megcsinálva. Tehát a proci hűtő bármelyikének muszáj illeszkednie oda.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46) KaiotEch válasza AndrewTdi (#44) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ne a VGA miatt félj, hanem inkább a ram miatt.

(#47) AndrewTdi válasza KaiotEch (#46) üzenetére


AndrewTdi
addikt

RAM-ból low profileom van ami bemegy a hűtő alá.
Ami miatt aggódom, az ez. Itt eltakarja a hűtő az első PCI_e slotot. Bár ez maximus IV, nem pedig V, de szerintem ugyanaz.

(#48) KAMELOT válasza AndrewTdi (#47) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi ez a hűtő atombunker? Figyelj mind a kettő PCI--E 16x Szóval ha a másikba rakod nem történik semmi. Ha viszont mind a kettőbe raknál graf kártyát akkor 8x -ként használná.

2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 or dual x8, red)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#49) AndrewTdi válasza KAMELOT (#48) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Na igen, ebből a sorból én is erre következtetek. De a gyártó oldalán lévő manuálban megint máshogy írják.
Manuálban így szerepel.
Eszerint meg pont úgy értelmezem, hogy csak az első slot x16.

(#50) Oliverda válasza AndrewTdi (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Sosem találkoztam ezzel a hűtővel. Kérdezz rá a hűtő gyártójánál. Nekik kell tudni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.