Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evone


evone
őstag

LOL.

Sajnos itt is elmondható, hogy bár multimédiás készüléknek van reklámozva, a HDMI és D-Sub csatlakozón kívül semmi extra. Se egy E-SATA csatlakozó, se egy Express-Card, de még egy firewire sem futotta. Bár a kialakítást elnézve nem is nagyon van hely, egy kombinált USB/E-SATA megoldás lett volna.

Senki nem erzi ezt gaznak egy 15" gepnel?

ThinkPad T410 14" Van express card, van e-sata, van firewire, van e-sata, displayport .... no comment.

HP EliteBook 2540p 12" Van express card, van firewire, van displayport. ( van benne dvd iro is, amit kilehet venni es a helyere vinyot berakni... vagy masodik aksit )

Hogy lehet hogy meg egy 12" gepre is elfernek ilyen dolgok, egy ekkora tepsi gepre meg nem?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#2) luw2win válasza evone (#1) üzenetére


luw2win
őstag

Hát igen ez így elég gáz :(

De ha az árát nézed kb 160k, és kapsz egy mondern CPU-t és GPU-t hozzá :U
Bár ez nem takarja azt hogy miért nem fértek bele ezek a cuccok, nem mintha óriási költség lett volna beletenni

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Khaal válasza evone (#1) üzenetére


Khaal
őstag

Azért a Thinkpad és az Elitebook kicsit más kategória mint ez az Asus, és az üzleti gépeken is csak most kezd el elterjedni a digitális képkimenet, eddig jellemzően csak a dokkolón volt DVI vagy HDMI.
Ettől függetlenül tényleg elég szegényes a felhozatal csatlakozók terén, ezek a fényes felületek meg remélem kimennek már a divatból, mert ez így szerintem nagyon gáz. Nem hiszem el, hogy annyival többe kerülne normális, anyagában színezett, nem kopós, nem karcolódó, nem ujjlenyomatgyűjtő műanyagokat használni. Ez tényleg annyival megdobná a gép árát, vagy csak egyszerűen most erre a mindenhol fényes dizájnra van igény?

(#4) stevve válasza Khaal (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy húron pendülünk... a példának hozott két laptop azért más kategória és egyáltalán nem gáz, hogy "csak" ennyi csatlakozó van rajta. Nem karácsonyfa ez, hogy mindenfélét rádugdosson az ember és nem is asztali gép. :D

evone:
A HDMI sokáig luxus volt, D-sub meg alap. Egyébként meg ne keverd a megjelenítési lehetőségeket az E-SATA vagy más adathordozó csatlakozási lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#5) mmdms válasza stevve (#4) üzenetére


mmdms
addikt

wazze mennyi kéccázasod van... :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6) zoo8800 válasza evone (#1) üzenetére


zoo8800
veterán

Azonos árkategóriában kéne ám összevetni a gépek felszereltségét. ;)

rip and tear, until it is done

(#7) #41133696


#41133696
törölt tag

Erre a Batterymon-ra rákerestem, de sajnos nem ingyenes :(

(#8) stevve válasza zoo8800 (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

ezt mondom én is. :K

(#9) zoo8800 válasza stevve (#8) üzenetére


zoo8800
veterán

valóban. :)

rip and tear, until it is done

(#10) KakaosCsirke


KakaosCsirke
tag

Mostanaban volt nehany ACER cucc a kezembe, es szornyu amit a billentyuzettel csinalnak. Egyebkent szerintem az acerek ergonomiaja egesz jo, csak a billentyuzet tervezo brigadot kene fenekbe billenteni. Az mostani ACER laptopokrol, mint pl errol is, lesporoltak a HOME gombot, mikozben raaeroltetik a numerikus billentyuzetet. A nyil gombokat teljesen besullyesztik a tobbi gomb koze, igy tapintassal eselytelen megtalalni oket. Vakon hasznalva a billentyuket, nagyon konnyu melle nyomni. Nehany hete, 3-4 orat dolgoztam egy acer laptopon. A vegere mar szivbol gyuloltem a billentyuzete miatt. Amugy a gep teljesen rendben volt.

[ Szerkesztve ]

Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

(#11) Dave™ válasza KakaosCsirke (#10) üzenetére


Dave™
nagyúr

az ugye megvan, hogy ez asus és nem acer?

(#12) Lenry


Lenry
félisten

ki volt az az agyoniskolázott Asuséknál, aki képes volt két totál különböző RAMot beleszerelni a gépbe? :W

egy javítanivaló az utolsó mondatban: "A billentyűzeten viszont van mit javítani, hogy ez típus hiba, vagy „future” majd az idő és a szervizek eldöntik."

az feature akart lenni gondolom, mert a future az a jövőt jelenti :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Lars válasza Lenry (#12) üzenetére


Lars
őstag

Nem lennék meglepve, ha a hazai kisker lett volna az elkövető :U
Nekem egy régi asusom van, és itt sikerült 2 egyformát találni bele még a gyárban. Tovább megyek, az összes eddigi asusban, amit ismerőseim használnak, ott mindenhol egyforma. Kivéve ahol bővítették utólag. ( Amikor leszakadt 1 éve kb a ramok ára, akkor jött ez be nagyon )

(#14) Peat;) válasza KakaosCsirke (#10) üzenetére


Peat;)
veterán

Nagyon sokaknak meg kifejezetten tetszik az acerek billentyűzete, modell név nélkül nehéz bármit mondani. Ugyebár egy nevesebb márkáról koppintották és végül annyira bejött hogy ennél maradtak. Az biztos hogy megtanulni nehezebb rajta gépelni, de aki már tud azok általában szeretik, pláne a numerikus résszel együtt. Persze a tesztben nem acer billentyűzet van, hanem asus. De valóban hasonló a két márka és nem csak névben.

(#15) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jó kis lapos! Én is ilyenen gondolkoztam anno. Végül inkább i7-et vettem helyette bár néha jól jönne a hordozhatóság... :U

#nincsbennetarcsi

(#16) zoo8800 válasza Qru (#15) üzenetére


zoo8800
veterán

vegyél egy ilyet is :D

rip and tear, until it is done

(#17) benoce


benoce
tag

evone: valo igaz, mostansag nagyon szeretnek sporolni ezeken a konzumer gepeken, duhito az hogy jonnek a multimediaval, és ez manapsag USB, HDMI jelent.
De mint irtak, ne uzleti gepekbol induljunk ki, ebben az estben

Lars: Ez bizony originalt gep volt, nem akarom a nagykert meggyanusitani, kiskerbe meg tutti nem nyultak bele. Asus-rol annyit, bizony csinalnak ok ennel nagyobb "csinyeket".

Peat;): billentyuzet, nem akarom semelyik A betus gyartot bantani, de mint hogy emliteted, nevesebb markarol masoltak, - mar elnezest ha lopnak, akkor tenyleg normalisan sikeruljon az eredmenye.
Mint irtam, majd a szerviz eredmenyek eldontik.

(#18) Dyingsoul válasza benoce (#17) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azt nem lehetne megtudni, hogy melyik nevesebb márkáról koppintottak? csak mert elég rossz igy végighallgatni, hogy nem tudni miről van szó... :S

amúgy jó kis írás, megkérdezhetem, hogy te konkrétan mire fogod használni?

Lassan-lassan énis befektetek egy laptopba, de még enm találtam 15.6'-sat i7 procival :S majd talán nyárra lesz...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19) evone válasza Dyingsoul (#18) üzenetére


evone
őstag

15.4" i7. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#20) rizso


rizso
addikt

Most szereztem egy ilyet ismerősnek, csak oprendszer nélkül, és szállítással együtt belefért 150k-ba. Netezni, filmezni meg sims3-azni neki bővel elég lesz egy darabig :D Illetve nekünk volt a csomagban egy táska és egy egér is...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#21) benoce válasza Dyingsoul (#18) üzenetére


benoce
tag

15,6" Intel i7 procival

HP Pavilion dv6-2190us
ASUS G Series G51J-3D
Lenovo IdeaPad Y550P(324156U)

mind olyan 1000$ kozeli arban ertendo

(#22) Killing


Killing
addikt

Nem két egyforma RAM? :Y A K50 (azon belül is K50AB) széria jobban megérte az árát. Én egy K50AB-SX077D-t nyúzok 4GB RAM-mal, 320GB HDD-vel, HD4570 (512MB)-al, és Athlon X2 QL-65 (2,1 Ghz)-el. Plusz a többi nyalánkság, mindezt 140k-ért. Egyedül csak akkumlátor üzemidővel nem vagyok kibékülve, a cikkben írt noti ezen a téren fejlődött.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) Dyingsoul válasza evone (#19) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi szépen, de én nem szeretem a férges almát...

benoce válasza már jobban tetszik köszönöm az ajánlást! :K

Egyébként nem értem, hogy mi ez az állandó sopánkodás, hogy erre sem elég meg arra sem egy ilyen laptop. Azért emberek, ebben egy dupla magos proci dobog, a mai laptopokat már 2-4 GB rammal szállítják, és ez a 320-500 GB-os vinyó is csúcsszuper a korábban divatolt 120-160 GB-os vinyókhoz képest, az 1 GB-os ddr3-as VGA-król meg nem is beszélek inkább...

Megjegyzem lakótársam egy 1.6 Ghz-es egymagos 64 mb VGA-s 128 vagy 256 mb ramos géppel Doom 3-azik, warcraft 3-azik, mount and blade-et játszik és így tovább. Számomra nagyon is kihasználhatónak tűnik egy-egy ilyen core i3-as gép és csodálkozom rajta, hogy nem találok semmi tesztet, cikket vagy ilyesmit, ami régebbi, 1-2 éves alkalmazásokhoz, esetleg játékokhoz is lefuttatna valami teszt féleséget, mindig csak az van, hogy assasins creed 2, bioshock 2 meg hogy a legújabb játékok nem futnak el maxon... A némelyik legújabb játékhoz már multi VGA kell, négymagos cpu-val meg full vízhűtéssel (persze azért a felbontás nagyban befolyásolja az egészet)...

Nah mindegy, majd nyár környékén én is ráteszem a mancsomat valami ilyesmire, szeretnék egy négymagost, de minimum valami i5 szerzetet összeszedek! :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24) benoce válasza Killing (#22) üzenetére


benoce
tag

nem az abaj, hogy nem egy forma, hanem hogy az idozitesek sem stimmelnek a memoriaknal

(#25) Digital


Digital
addikt

Akkor már inkább egy Vaio EB...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#26) benoce válasza Digital (#25) üzenetére


benoce
tag

Nem tudom, ott azon (VPCEB1E1E) mosolyogtam nagyon, hogy olcsosag cimen, egy kicsi akkumulatort csomagoltak melle (3500mAh), de igaz a nagyobb testverre is (VPCEB1S1E)

full teljesitmenyen egy orat nem bir ki

(#27) iBlast


iBlast
aktív tag

nem tudom...valahogy nem jön be ez a csillógós felület...nem mondom, hogy jól néz ki...1 óráig miután megvesszük...szereti az ujjlenyomatokat... :(

(#28) febee91


febee91
csendes tag

terheléstől függően lehet az intel és az ATI gpuja között manuálisan váltani?

(#29) benoce válasza febee91 (#28) üzenetére


benoce
tag

az ati 5470 nem tudja ezt a funkciot emlekeim szerint, csak a nagyobb tesok

(#30) febee91


febee91
csendes tag

üzemidőről milyenek a tapasztalatok?(irodai,filmnézés,gémer)

(#31) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Szörnyen magyartalanul fogalmazol időnként, nyelvhelyesség fogalmával is meg kéne ismerkedned. Szenvedés volt olvasnom a tesztet...

(#32) benoce válasza ígyvanferi (#31) üzenetére


benoce
tag

en kerek elnezest erte

(#33) ClioRS


ClioRS
őstag

Jó kis teszt, nekem 1 éve van meg az M51-em, szeretem is nagyon. Érdekes, hogy olvastam már pár notebook tesztben, hogy lekapcsolja a noti a ventit, hát nekem mindig pörög. Ennyire jobb lenne a hűtése az újabbaknak? :U

Ja, nekem is 2 különböző RAM-om van, és tuti nem a boltban cserélték ki, mivel ismerem őket. Csak nálam az időzítések megegyeznek...

1. Unifosa GU332G0AJEPR8H2L4C 2gb
2. Nanya NT1GT64U8HB0BN-3C 1gb

(#34) benoce válasza febee91 (#30) üzenetére


benoce
tag

irodai offline, akar tobb mint 3 ora, filmnezes olyan 2 ora alolrol, jaték bo 1 ora

(#35) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Jó részletes leirás....Gratula... :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#36) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

cs 1.6-ot hogy viszi? :D csak eleg egy i3 5470 kombo a fix 100fps-hez.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#37) sztivi87


sztivi87
csendes tag

Helósztok!
Most vásároltam egy Asus K52JR-sx101d típusú gépet, és olyan problémám lenne hogy nem találom hozzá sehol az xp-s drivereket, csak Windows7-est. Eddig XP-s voltam ahhoz van mindenem, azt szoktam meg, és persze lassan át akarok állni az új 7-re. Reméltem hogy ezt megtehetem úgy hogy mind a két rendszer fent lesz a notin, és lassan elhagyom az xp-t ahogy sikerül megszokni az újat, de szomorúan látom hogy nem így lesz:( A cd-n illetve az asus global honlapján csak 7-hez vannak cuccok. Egyik angol fórumon írtak vmi olyat hogy a hangkártyájához jó asszem a K52F XP-s drivere is, amit kipróbáltam és nem volt jó. Tudnátok vmi tippet adni hogy mivel lehetne probálkozni? Akár hasonló alternatívákat más asus modellek xp-s drivereivel vagy nem tudom. Vagy pedig megvannak hozzá xp-s driverek is csak rossz helyen keresem?

Bármilyen jellegű segítségnek nagyon örülnék!
Kösz előre is, István!

(#38) Kroni1 válasza sztivi87 (#37) üzenetére


Kroni1
veterán

szia! már nem igazán fogsz találni korrekt xp-s drivereket, mivel az már több mint 10 éves oprendszer, ezért nem erőltetik, és szerintem jobb is lenne ha erre már win7-et tennél, nincs egetverő különbség a kezelésben, van benne xp mód ha van progid ami csak xp alatt futna, ugyh ne halaszgasd sztem a dolgot.

(#39) sztivi87


sztivi87
csendes tag

Igen rájöttem. A másik dolog meg hogy linuxra is szükségem van windows mellé a suli miatt, és nem is sikerült felrakni csak a 7 mellé, mert van a biosban vmi sata mód, amit lehet IDE-re meg valami AHCI-re állítani. Az xp-t csak IDE esetén sikerül felrakni, de akkor nem megy fel a linux. Ha xp-t rakok IDE-vel és átállítom AHCI-re utána nem indul el az xp. A 7 persze működik mindkettővel, szóval marad ez a verzió:)
Egyébként a 7 eddig nagyon szimpatikus, csak még meg kell kicsit szokni. Annyi hogy 2GB ram van benne,azt szeretném még 4-re bővíteni, nem tudjátok mennyi lehet ez az ASUS szervízben? Bár nincs a gép alja leragasztva ilyen garanciás matricával, de azért nem akarom én belerakni, nehogy ugorjon a gari.
Egyébkéntmeg nagyon tetszik a masina, remélem nem fogok benne csalódni:)

Köszi, üdv!

(#40) kp78 válasza sztivi87 (#39) üzenetére


kp78
addikt

Sikerült XP-s drivert találni, mert most első körben egy rövid időre szerintem még nekem is azzal kell használnom a masinát, ha holnap, vagy holnapután megjön. :U

Esetleg vista drivereket adtak mellé, mert azt még tudnék rá tenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Kroni1 válasza sztivi87 (#39) üzenetére


Kroni1
veterán

ha beleraksz egy ramot nem ugrik a gari. ha viszed esetleg gariztatni vmiért akkor elotte meg kiveszed és ugy adod le, ennyi. A ph vannak már 7-7,5k körül ramok, a lényeg h ugyanolyan gyártótól való ugyanúgy 2GB-os 1066os ramot érdemes belerakni amilyen benne van, és nem kisebbet! amugy megnézted már mien van a tiédben? azt hiszem hynix nem?

(#42) sztivi87


sztivi87
csendes tag

(#40) kp78 - komoly? és hol találtad? én néztem az asus gyári honlapon, kerestem google-n meg angol fórumokon, de értelmes xp-s drivert nem találtam. Illetve volt egy google-s találat ahol pont ehhez a típushoz egy zip fájlban minden, dehát felraktam és kb semmi nem működött belőle. ha találsz valamit működőt belinkelhetnéd.
(#41) Kroni1 - nem mertem csavarozgatni meg ilyenek, nehogy vmi látható sérülést csináljak rajta, szal passz, sőt azt sem tudom hogy 1db 2GB-os vagy 2db 1gigás kari van benne. Mert ha az utóbbi akkor szívás, mivel két slot van benne a ramnak. De ha esetleg megnézném mindenképp megírom.
viszont kicsit később bővítem, mert eléggé fent vannak most az árak.

(#43) kp78 válasza sztivi87 (#42) üzenetére


kp78
addikt

Bocsánat, az kérdés akart lenni, mint ahogy feltettem privátban is feléd :B
Asus topicban írtam, hogy májusra ígérték Asus központban, hogy felkerülnek xp-s driverek a honlapra.

(#44) Kroni1 válasza sztivi87 (#42) üzenetére


Kroni1
veterán

1db 2GB-os modul van benne, az biztos.

(#45) sputyi70 válasza sztivi87 (#39) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ha Linuxot is akarsz a gépedre próbáld meg az Ubuntu-t felrakni Wubi-val.Az olyan mintha a Win 7-en egy programot raknál fel. Ugyanúgy megtalálod a programok telepítése és törlése részben mint bármi más progit,onnan tudod unistallálni is ha már meguntad. Nem kell a Biosban semmit átállítani hozzá. Kiírod az Ubuntut lemezre majy a Windows alatt sajátgép rákattintasz az Ubira ott kitudod választani a Wubi-t.

(#46) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!
Én is már e típus táborát erősítem. Naon jó a gép bár írtam egy hibát de már kaptam is rá választ.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#47) Kroni1


Kroni1
veterán

Na raktam a K52JR-be mégegy 2GB-os modult, úgyhogy megvan a 4GB, jó hír hogy nem lényeg ha a két ram külömböző spd időzítésű, mert saját időzitésen járatja őket dualban.
Egyet sajnálok hogy az akkus üzemidő növeléséhez nem lehet az 5470-est lekapcsolni, pedig láttam már olyan acer timelineX gépet amiben az 5470 "switchable"..
Ettől eltekintve nagyon hűvös, halk és erős a gép, Dirt2 igaz mindent alapra húzva, de simán elfut HD felbontáson! Ajánlom mindenkinek aki ilyenen gondolkodik!

(#48) kp78 válasza Kroni1 (#47) üzenetére


kp78
addikt

Mennyibe fájt a további 2 giga?

(#49) Kroni1 válasza kp78 (#48) üzenetére


Kroni1
veterán

7k volt itt a ph-n..

(#50) milszab


milszab
senior tag

Az miért van hogy 3dmark06, 3700 pontot adott neki, míg 1 ugyanilyen felépítésű Acer-nek(5740g) meg 7000-et???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.