Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

A gép nagyon fürge, nem gondolkozik sokat

Azért ezt egy tucat-netbook specifikációhoz odaírni...hogy is mondjam... :) A használható szó úgy gondolom hogy helyénvalóbb lenne.

És egy kis infómorzsa, aki ennél azért egy leheletnyivel több infóra kiváncsi: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Termi92 válasza blueMerle (#1) üzenetére


Termi92
tag

Viszonyítás kérdése. :) Akkor elfogadhatóan fürge.
De nekem tényleg nem tűnik lassúnak. Ablakok seperc nyílnak, olyan mappák is amikben 100+ fálj van. Boot idő se 5 perc (és ez nem részletes teszt, csak kis bemutató :)).

[ Szerkesztve ]

(#3) blueMerle válasza Termi92 (#2) üzenetére


blueMerle
veterán

Akkor az én notebookomtól lehet hogy ledobnád a gépszíjat, mert van benne egy i7-es, a további tempóért pedig egy SSD felel valamint 8GB DDR3-as RAM. Na... ez fürge :D Egy netbook az használható. És mindezt onnan sejtem, hogy egy pontosan ugyanilyen netbook mint amit teszteltél/eladsz pihen tőlem 1 méterre (asszonkáé :D )

Az eladáshoz pedig sok sikert árához képest nagyon masszív kis szerkezet :R

[ Szerkesztve ]

(#4) Termi92 válasza blueMerle (#3) üzenetére


Termi92
tag

Elismerem, a gépedhez képest ez tényleg csak használható. :K

(#7) ferensz


ferensz
senior tag

Nem kevés az 1 USB per oldal? Én egy HP Mini 210-1010NR-t nyúzok, szinte detto ugyanilyen specifikációkkal, igaz én Ubuntuzok rajta. Ha nincs kedvem a nagyobbik gépezetet beröffenteni, akkor használom ezt. Egyébként én azért szeretem, hogy az egyik oldalán van 2 USB, mert így letöltős gépnek is jó plusz USB tápos külső vinyóval, illetve így tudom működtetni a DVD írót is.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Kicsit rövidke teszt lett..

Forward thinking. كرر

(#10) agent_k


agent_k
őstag

az a baja ezeknek a kis szutykoknak, hogy gyengék. Ma már a netezés nem azt jelenti, hogy ááá ahhoz nem kell gép. Sajnos csak kevés embernek adatik meg, hogy gyors gépe legyen, ami nem teketóriázik.

Pl a kollegáé. I7+SSD+8Gb. Ebből nekem az i7 már megvan :)

(#11) SWiNEBoY

...hő termelés alig figyelhető meg, még hosszabb használat után is csak alig érezhető melegedés érezhető bal kéz felől.

Gondoltam szólok, hogy egy kis szókavalkádot véltem felfedezni. :K

(#12) floatr válasza blueMerle (#1) üzenetére


floatr
veterán

Mire használható? :)

Van egy 455-ös netbook odahaza binugzal. Háááát néhány flash-es játék akadozásán kívül egyetlen felhasználási területet nem tudnék mondani hirtelen, aminél problémákat láttam volna. Nyilván nem enterspájz jávában fog fejleszteni az ember ilyen gépen, de nem is krájziszhoz veszik, vagy végeselemes analízishez.

(#13) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatást :R
Az Asus netbookok, nagyon megbízhatóak :R
A 10" kivitelt már elérhető áron meg lehet venni :)

Dave666

(#14) kerelo


kerelo
senior tag

Jó írás.A használható jelző azért jobban illik erre a netbookra,de nem rossz.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#15) yerico válasza Termi92 (#4) üzenetére


yerico
senior tag

Különbséget tehetünk fürgeség tekintetében egy 320D BMW és egy Ferrari Enzo között is. Ha az utóbbihoz hasonlítjuk, akkor kissé megmosolyogtató a bömöst sportosnak tekinteni. Pedig az, csak a megfelelő géphez kell viszonyítani.
Nem az I7 a megszokott egy notebookban sem. A netbook pedig bőven elég sebességnek a legtöbb felhasználónak, akik csak böngészőt és max. Wordöt indítanak.

(#16) yerico válasza agent_k (#10) üzenetére


yerico
senior tag

Ennél gyengébb netbookon is szoktam netezni, kiválóan megy. Azért ne kelljen már ennél erősebb gép egy kibeb@szott weboldal megtekintéséhez, mert ott nem a gép a hibás, hanem az oldal készítője. Ha egy netbook simán játszik le 720p-s filmeket, akkor azért ne legyen már nagyobb terhelés egy weboldal megnézése, még ha a legújabb flashcsodákkal is rakják tele.

Egyébként a netbookomat szoktam használni munkacélra is. Na jó, azon nem fut az eclipse, de office-t futtatni, még a 2010-et is bőven elég, pedig csak 1 GB RAM van benne, és W7 van rajta telepítve.
Bármikor bevágom a hátizsákba, nem nehéz, és mivel 11,6-os, még a képernyő mérete is megfelelő (1366x768).
Egyébként a mostani belépő szintű notebookok (értsd 70-80K kategória) se bír sokkal erősebb processzorral egy dualmagos atomnál. De mellete 2 GB RAM és egy XP bőven elég a hétköznapi embernek.

[ Szerkesztve ]

(#17) Termi92 válasza SWiNEBoY (#11) üzenetére


Termi92
tag

Köszi. Javítva. :K

(#18) blueMerle válasza yerico (#16) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyébként a mostani belépő szintű notebookok (értsd 70-80K kategória) se bír sokkal erősebb processzorral egy dualmagos atomnál

80K-s notiban lévő proci:
Intel Pentium Dual Core T4500
Cinebench R10 pontok: 4366

vs.

Intel Atom 330
Cinebench R10 pontok: 1527

Majdnem háromszor erősebb :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#19) kpal


kpal
veterán

Jó noti sok márka mondhatni ezzel a többteljesítményűvel rukkol elő .

A youtobe -os HD 720 ,1080 videokkal megbirkózik ?

(#20) kpal válasza blueMerle (#3) üzenetére


kpal
veterán

Neked milyen márka ,típus van ?

(#21) blueMerle válasza kpal (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem nincs netbookom, a páromnak van mégpedig egy Asus Eee PC 1001PXD
Majdnem ugyanez :)

(#22) agent_k válasza yerico (#16) üzenetére


agent_k
őstag

mennyivel gyengébb?

(#23) yerico válasza blueMerle (#18) üzenetére


yerico
senior tag

Hát igen, sikerült találni egy paramétert, amiben gyengébb.

Egyébként hagy soroljak fel pár belépő szintű professzort: Intel Celeron Mobil M9XX, Intel Celeron T3500, AMD Sempron V1XX, AMD E-350, AMD Athlon II P320.

Ezekkel kényelmesen partiban van, a T4400 is 10-15%-kal veri CPU-ban. A CPU ZLib-ben az Atom meg jó háromszoros pontszámot produkál (1326 vs. 3640) És itt a D525-öst hasonlítottam másokhoz.

(#24) yerico válasza agent_k (#22) üzenetére


yerico
senior tag

Atom Z520-as a processzora, amúgy Acer 751-es (?). 1,33 GHz-en jár.

(#25) kpal válasza blueMerle (#21) üzenetére


kpal
veterán

De neked milyen notid van amiben 8Gb ram van ?

(#26) floatr válasza yerico (#23) üzenetére


floatr
veterán

Kár ebbe belemenni. Ráadásul ő is egy teljesen más procit hozott elő, mint ami a cikkben van. Arra tökéletesen megfelel, hogy napi teendőket ellásson vele az ember, nomeg én 6 cellás akkuval vettem, így akár egy napot is röhögve elklattyog. 53ért most már n550-est is kap az ember. Ehhez képest a "belépő szintű" noti majdnem duplaannyi, és a minősége is kérdéses.

(#27) blueMerle válasza kpal (#25) üzenetére


blueMerle
veterán

Pavilion DV6

(#28) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Jó kis tetszt lett:)+ Milyen kis pici a cucc:D

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#29) yerico válasza floatr (#26) üzenetére


yerico
senior tag

Noti is vehető már 72-73 körül, ami egy mezei otthoni felhasználásra bőven elég, és korrekt gépek is vannak közöttük. Ráadásul most láttam az Euronicsban már 45-ért is EEE PC-t.
Egyszóval mindenki megtalálja, ami neki kell.
Szerintem notinál a hozdozhatóság a fő szempont, az meg a 14"-nál feljebb értelmét veszti.

(#30) forgonati


forgonati
őstag

Jó kis holmi, da azért az a 2 USB, ráadásul a két szembeni oldalon, eléggé gázos. Eleve szerintem kavés a 2 USB, ráadásul én pl. a 2,5-ös külső vinyómat hirtelen nem is tudom hogy dugnám rá (2 USB kell legyen egymás mellett) esetleg ha beszereznék egy hosszabbítót...
Nekem egy régebbi 1000HD van, azon legalább 3 USB van. Mondjuk az 900-as Celeronnal "hasít" és netezni bőven lehet rajta, vígan nyitja az oldalakat, nem akadozik, nem lassú. Mondjuk HD videó már megfekteti, ez a proci nem arra való. De amire én használom, net, zene, itt-ott sorozatok, arra bőven megfelel. A lényege hogy kicsi és sokáig bírja szusszal. Ha meg teljesítmény kell, van teljes értékű notebookom :)

Keelah Se'lai!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.