Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Ez most komoly ??? Xeon az nem szerver CPU ????? Lassan már tényleg minden GAMER :W

(#3) Amacs


Amacs
aktív tag

Vajon a lap megeszi az ecc ramokat? Elvileg kell hozzá a memóriavezérlő, meg az alaplap támogatása is. Megfelelő processzorral a memóriavezérlő támogatása megoldott, kérdés a lap mit tud ilyen téren?

(#4) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Milyen chipset-re épül a deszka,mert ha z170 akkor blck oc-val lehet ezt rugdosni.

Morgyi : Ja látom már...pedig mekkora lett volna alárúgni a fenti módon.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ringman válasza #32839680 (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem jó már a WS Xeonokhoz az asztali chipset.

ez mióta van így?

(#7) Ligend válasza Ringman (#6) üzenetére


Ligend
tag

Nem lehet túl rég óta, ugyanis a Z87 még támogatta a Xeon E3-12xx v3 (~ Core i7 47xx) processzorokat. :U

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#9) Ringman válasza #32839680 (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a linket, nagyszerű újítás

(#10) berVi válasza #32839680 (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Ezt te hol nezed? En akarhogy nezem, hiaba olcsobb, de gyengebb is.

(#12) Sanchez638 válasza #32839680 (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

És meddig lesz így?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#13) XuChi válasza #32839680 (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Mondjuk ebben igazat adok :) :R

(#16) Fücsök007 válasza #32839680 (#15) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az jó lenne! :K

(#17) Milka 78 válasza #32839680 (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk az Intel álláspontja,hogy oc z170-be és még itt is rezeg a léc ezzel a blck-val.A H-s lapokban sincs akadája ennek,de ott valószínű borulna a bili mint anno a B-s lapokban.

(#19) Borzoló


Borzoló
senior tag

Szep kis deszka. :)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#20) carl18


carl18
addikt

Nekem E5450 volt játékra! :DD Manapság már Xeon is jó gamingra ! :D De persze ez pénztárcától függ!
Nekem I5-3470 van, attól nekem nem kell erősebb :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#21) Milka 78 válasza #32839680 (#18) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az energia gazdálkodás pl alpból tiltva van pedig K-s procim van.A fix fesz,órajel semmilyen hatást nem gyakorol fogyasztás,hőmérséklet terén (az terhelésre jelentkezik)ellenben ha már oc akkor ne garasoskodjunk.
Ami kicsit kényelmetlen,hogy a magok hőfokát nem láthatjuk (AMD magfeloldósat használok ugyan így évek óta),de a kupak hőt igen (1-2 fok difi nálam).
Különben kell két profil külön a játékra/pötyögésre és no problem.
Ellenben az Intel álláspontja hogy a Z-s lap az OC-s lap.Itt megtalálták a kiskaput,kb ennyi.
A H-s deszka ellenben támadható jogilag is.Elméletben a Supermicro H170-ese volt az első úttörő,de a bios érdekes módon eltűnt az oldalukról.
Bonyolult dolog ez és jogilag Intel bácsi elég erős ellenfél,ráadásul nem tetszik neki a szitu,de nagyon. Egyszer már becsukták a kaput a B/H-s deszkáknál,most is megtehetik.Szépen bevásároltak a lapokból,hagyták ülepedni a dolgot,majd jött a frissítés.Elég sok lap lett hirtelen eladó.

(#23) TeeBee73 válasza Amacs (#3) üzenetére


TeeBee73
addikt

Szerintem igen. Most raktam össze nemrég új gépet, amíg nem jöttek meg a HyperX Black memók, a házi szerverből költözött át 2*4GB ecc-s ram. Minden gond nélkül ment, pedig ez csak Z97-es deszka.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#24) schawo


schawo
titán

Ha esetleg itt is sikerül megoldani a bclk tuningot, akkor az X58 platform után ez lesz a következő népszerű Xeon alap (vagy majd a sokmagos változtatok). Ha esetleg marad az alapórajel, az sem katasztrófa, bár akkor párévesen már nem lesz nagy szám. Néhány év múlva zsákszámra jönnek a filléres bontott Xeonok, csak legyen elég lap hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) schawo válasza Milka 78 (#21) üzenetére


schawo
titán

A H deszkán eddig is volt bclk tuning, csak jelentéktelen volt. A Z a szorzózármentes tuninglap, és ez most is így van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) westlake válasza XuChi (#1) üzenetére


westlake
félisten

Nincs már olyan, hogy szerver, meg desktop, meg workstation. Legalábbis felesleges különbségeket tenni. Asztali gépből is lehet szervert csinálni és szerver gébpől is lehet játékos gépet "hegeszteni". Ezek a jelzések arra jók, hogy képet adjanak egy konfigurációról. A C232-es vezérlő olcsóbb, mint a Z170 és ezt a gyártók is kihasználják. Miért fáj, hogy nagy a választék?
Persze azt is figyelembe kell venni, hogy Z170-es alaplapban valóban nem lehet működésre bírni a Xeon-okat. :(

#2: Az ASUS a harmadik a sorban, aki C232-es alaplapot jelentetett be. "Azonos képességeket nézve a Xeon olcsóbb mint egy csúcs i7..". Ennek ebben a formában semmi értelme. Például az 5960X-szel semelyik Xeon sem veheti fel a versenyt. Mint ahogy például az E5-2699-cel sem veheti fel a versenyt egyik i7 sem.

#3: Ilyen irányba én is csak most kezdtem el nézelődni, de a mostani asztali chipset-ek valamilyen formában kezelik az ECC ramokat. Nyilván nem ECC módban. Viszont az ECC-s alaplapokba nem lehet sima RAM-okat tenni. Bár, erre is lehet ellenpélda.

#5: Nincs olyan, hogy "WS Xeon". A Xeon az Xeon. ;)

#25: Nem a chipset szorzózármentes, hanem a CPU. ;] A chipset-nek csak a tuningot, mint "fogalmat" kell támogatnia. Ha a funkciók megvannak a C232-ben, akkor a gyártók kiaknázhatják azt. Persze csak akkor, ha az Intel-lel nem olyan szerződést kötöttek, ami tiltaná ezt.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#27) Milka 78 válasza schawo (#25) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Minden deszkán volt eddig ami a mostani generációnál jobb esetbe 101,rosszabb esetben fagyi lett a vége.Itt 130-140-150-es blck-ról van szó.

(#28) Ringman válasza westlake (#26) üzenetére


Ringman
nagyúr

Viszont az ECC-s alaplapokba nem lehet sima RAM-okat tenni. Bár, erre is lehet ellenpélda.

de lehet, csak keverni nem lehet a kettőt.
pl:
hp z210

vagy másik példának ott a régi hp microserver N40L

(#29) westlake


westlake
félisten

Az MSI-nek vannak C236-os alaplapjai. Az ASRock-nak meg szintén C232-es. A C232 a Z170 herélt változata, viszont a C236 még a Z170-nél is többet tud. Leszámítva a tuning-ot. Bármit jelentsen is ez chipset szinten.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#30) hallador válasza westlake (#26) üzenetére


hallador
addikt

Nincs olyan, hogy "WS Xeon". A Xeon az Xeon. ;)

2008-ban még úgy volt ma nem úgy van, legalábbis az Intel szerint ugyanis több féle XEON van:

Workstation

E5-1600, E5-1200, E5-2600 (csak kettő pCpu-ig)
http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/xeon/xeon-e5-workstation-brief.html

Datacenter:
E5-2600, E5-4xxx

Valamint az E5-4xxx, E7 8xxx CPU-kat elég nehéz beletenni WS-be, mivel kifejezetten nagy szerverekbe szeretik beletenni. (HP pr 580,980 stb.)

Szóval az intel szerint legalábbis van olyan, hogy WS Xeon.

Nincs már olyan, hogy szerver, meg desktop, meg workstation. Legalábbis felesleges különbségeket tenni. Asztali gépből is lehet szervert csinálni és szerver gébpől is lehet játékos gépet "hegeszteni".

Szerintem, ha egy szervert, nem kapcsolsz ki egy évben csak egyszer, vagy annyiszor sem, akkor nem lesz baja, ameddig egy PC esetében ez sokszor hardver károsodással is járhat (hűtő, tápegység, hdd stb)
Meg a szerverben olyan alkatrészek vannak, amik kategóriákkal komolyabb, és tartósabb alkatrészeket tartalmaznak mint a PC. Mert ugye azért majd szólj ha láttál olyan PC-t amibe belemegy 1 TB ram, meg olyan PC-amiben bele tudsz tenni gyárilag tervezettem 8 db 15 krpm-es hdd-t. Vagy éppen alaphelyzetben támogatja az 1 - 8 pCpu-t is, esetleg az 1 - 8 * 1 - 10 GB LAN-t.
Hegeszteni lehet, csak minek, ez olyan majd lesz valami, csak ne várjuk ki a végét, mert nem lesz jó vége életérzés, a magyar valóságból, szerintem.
Persze azzal is elő lehet jönni, hogy van valakinek olyan PC-je amit nem kapcsolt ki 3 évve, csak nekem meg van 5000 szerverem, amit nem kapcsoltam ki 1 éve, és mennek, ellenben 5000-PC-ből x100 már rég nem működni, ellentétben a szerverekkel, amiből kevesebb mint 10 esett ki az 5000-ből...

#2: Az ASUS a harmadik a sorban, aki C232-es alaplapot jelentetett be. "Azonos képességeket nézve a Xeon olcsóbb mint egy csúcs i7..". Ennek ebben a formában semmi értelme. Például az 5960X-szel semelyik Xeon sem veheti fel a versenyt. Mint ahogy például az E5-2699-cel sem veheti fel a versenyt egyik i7 sem.

Lehet, hogy rosszul tudom, de az emlegetett 5960x pont hogy egy megzabolázott XEON. Az intel nem is titkoltan azt csinálta azh elmúlt években, hogy az előző generációs XEON-ját kiadja csúcs i7-nek, majd jól eladja, mint i7 extreme, mert annyi szál van benne, mint amit az általános i7 felhasználó ritkábban lát, ugyan nem tudom, de gyanítom ez ma is így van még, tehát az emlegetett processzor egy báránybőrbe bújtatott farkas, az az egy olyan XEON, amire nem azt írták, hogy XEON, hanem i7, de a lényeg ettől még nem változik, ennek a processzornak több köze van a XEON-hoz, mint az i7-hez natívan, szerintem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.