Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atti777


Atti777
senior tag

Az Asus már mosógépet is gyárt? :DDD

Путин, иди нахуй!

(#2) D.Va válasza Atti777 (#1) üzenetére


D.Va
senior tag

Bakker nekem is a mosógép ugrott be először a mini thumbinal alapján... :DDD :DDD

(#3) ViZion


ViZion
félisten

Én a képet látva szt gondoltam, h valami fancy töltő, beledugod a wireless fülest, 'oszt tőt. :D
szvsz szolgáltatások ide vagy oda, nem rendelnék több raklappal a boltok helyében...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) Patice


Patice
nagyúr

(kék) barlangos test... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Életszerű a földre rakott routerrel a teszt, hisz mindenki ott használja a sajátját...
Tesszelált felület. Hm. Már értem miért százezer. Bányász cucc. De akkor miért kék? ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6) hyperspace


hyperspace
őstag

Azt hittem WPA3-as lesz már.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Inkább vmi mikrotik fele ennyiből.

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem ártana a külső diszket ntfs helyett ext4-gyel tesztelni, mert a routerben valószínűleg linux kernel van és az ntfs-sel nem barátok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Narasim válasza bambano (#8) üzenetére


Narasim
aktív tag

+1
erre én is kíváncsi lennék!! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) citkar


citkar
addikt

Nem vagyok otthon annyira az Asus gyári firmware-jével, de ennek az értelemzésében kérnék kis segítséget:
"Ezt a magas árat persze a sokféle extra szolgáltatás könnyen indokolhatja, hiszen nem csak egy routert vásárolunk, hanem profi tűzfalat, behatolásvédelmet, privát felhőszolgáltatót interneten keresztüli szinkronizációval, VPN klienst és szervert, szülői felügyeletet és rengeteg minden mást is."

Az olcsóbb Asus routerekben nem érhető el tűzfal, nem használható velük a privát felhőszolgáltatás stb?

(#11) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Zseniálisan néz ki.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) sd6


sd6
tag

Ennyi pénzből akkor már inkább egy APU pfSense-el plusz valami 5GHz AP
És ennél sokkal többet is fog tudni...

(#13) bambano válasza sd6 (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

alix apuhoz nem kapsz nagy, stilizált műp<|>át :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) MaCS_70 válasza citkar (#10) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dehogynem. Harmad-negyedennyiért...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15) haxiboy válasza citkar (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Ott is van, de a gyenge hardver az alsó kategóriában, főleg tűzfalnál ha torrent is megy...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ventilator funkcio es flashlight ha lenne benne, de igy... :D

[ Szerkesztve ]

(#17) citkar válasza haxiboy (#15) üzenetére


citkar
addikt

Azt megértem, hogy ARM alatt nem nyerő torrentezni, de a többi szolgáltatás ugyanúgy elérhető ennek az árának a felébe, vagy kevesebbe kerülő Asus routerekben ezek szerint. Na most akkor csak a mosógép dizájn miatt kerül ennyibe ezek szerint. Amúgy tetszik, csak sokallom az árát.
Pedig támogatom a routerek NAS funkcióit, sőt használom is egy AC 56 u-n, de ennyiért frankó NAS-t lehet venni és egy frankó routert, amik teljesítményben és támogatásban is nagyon jók.
Akartam az Asus saját firmware-jet használni, de sok volt a gond vele a NAS funkciókat illetően , ezért furcsallom, hogy emiatt (mint pl szoftveres támogatás) akarnak egy valag pénzt kérni érte. Persze mivel a costum firmware nagyszerű, nem követem a gyári Asus-ét, de pont az ilyen extrák nem működtek korábban, így vannak kétségeim, hogy most fognak-e.

[ Szerkesztve ]

(#18) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Irigylem azokat akiknek a legnagyobb problémájuk, hogy nem tudják beilleszteni a routerüket a lakás stílusvilágába ezért inkább vesznek ennyiért egyet.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) Tidus


Tidus
addikt

..."Funkcionalitás szempontjából legérdekesebb természetesen a hátoldal alja,"...
Miért érdekes, az ASUS RT-AC3200-as routerem ugyan így néz ki, csak feketében.
De még a szoftver is.
Viszont az árát nem éri meg a Cave.

[ Szerkesztve ]

(#20) SP!T


SP!T
addikt

Sejtem hol jutott eszébe a designernek.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#21) kenwood


kenwood
veterán

a cikket el se kell olvasni. eleg a foto es az elso ket sor,es mar tudod elore,mi lesz a hozzaszolasokban ....

volt mar olyan a ph tortenelme soran, hogy egy premium termek kommentjeinek a fele nem a "3 fapadost veszek ennyiert" kategoriaba esett ? tenyleg nem ertem,az emberek miert erzik fontosnak egy S Mercedes cikk alatt a Suzukit propagalni. nyilvan nem er 30x annyit,de a premium vasarloknak fontosabb az ertek, mint az ar/ertek.
100k feletti telofonrol sem lehet ugy irni, hogy ne legyen tele noname kinai hulladekkal a komment szekcio.
also es kozep kategoriaban jellemzo ,hogy 20% felarert,40-50% pluszt kapunk,mig a felsoben sokszor 10% pluszert is 50% felarat kernek. ez igy mukodik miota vilag a vilag.
nem kotelezo premium termeket vasarolni.

persze vannak esetek,amikor egy kozepkategorias termekre rajzolnak egy rozsaszin csillamponit,belul ugyanaz,es dupla ar.
sem itt,sem a legtobb premium cikknel nem ez a helyzet, megis mindig megy az esz nelkuli frocsoges.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#22) MaCS_70 válasza kenwood (#21) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért lássuk be, hogy nem ritka az az eset, amikor a "prémiumság" valóban csak a látszatra gyúr, valódi műszaki tartalom nélkül. Eleve többféle irányzat létezik: lehet, hogy maga a műszaki tartalom is komolyabb egy prémium terméknél, lehet, hogy jobb minőségű alkatrészekből raknak össze valamit, amitől tartósabb lesz, lehetnek benne hasznos vagy kevésbé hasznos többletszolgáltatások, lehet, hogy csak a minőségérzeten javítanak, és sajnos nem ritka, hogy kizárólag a dizájnon.

Én ebben a készülékben speciel nem látom azt a pluszt, ami indokolná a felárat, mert úgy látom, hogy itt a megjelenésre koncentrálódik a magasabbra pozicionálás alapja.
Van, akinek így is megéri, van, akinek nem.

Az érdekes helyzet számomra az, amikor valaki megveszi a tudottan gyengébb paraméterekkel rendelkező eszközt a dizájnért fizetett komoly felárral.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23) tuki2200 válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


tuki2200
senior tag

Jobb esetben legalabb a premium latszat megvan, ismerosomnek az a munkaja nemetbe, hogy megjon a napelem kinabol, kicsomagolas, atmatricazas, be a made in germany-s dobozba es mehet premium arral a kamionba :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) ViZion válasza tuki2200 (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Mi is olyan cégnek gyártunk -komplett gépet is, amire felkerül a médindzsörmeni... és sok magyar cég van így ezzel. Nincs ebben semmi különös. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) kenwood válasza MaCS_70 (#22) üzenetére


kenwood
veterán

az oke,de szigoruan nezve a design felar teljes elutasitasa (ami rengeteg emberre jellemzo) szimpla igenytelenseg.
raadasul a legtobbszor arrol van szo, hogy a legjobb ar/ertek aranyu cucc es a design felaras kozott annyi a kulonbseg arban,amennyit egy osztak pincer a 10 perces cigiszuneteben megkeres.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#26) MaCS_70 válasza kenwood (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek teljesen jogos felvetések, csakhogy egyrészt meglehetősen szubjektív a kérdés, másrészt nem éppen fekete-fehér a helyzet.

A skála talán két vége:
1. az ember hajlamos elég sok pénzt kiadni funkció nélküli, tisztán esztétikai értékű dolgokért, azaz dísztárgyakért; ugyanakkor
2. Az alapkivitelű dolgok eszközök sem bádogdobozban vagy faládában működnek.

Ennek megfelelően simán lehet, hogy valakinek megér egy rakás felárat a dizájnos külső, még akkor is, ha ez mondjuk funkcióbeli hiányosságokkal vagy éppen szükségtelen funkciókkal jár, ugyanakkor az sem lehetetlen elképzelés, hogy valakinek kifejezetten az olcsóbb kivitel egyszerűbb megjelenése tetszik.

És persze ott van a trendiségi faktor, amin nem keveset lehet kaszálni... (Nem tévesztendő össze a tiszta esztétikummal, bár rokonok.)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#27) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

”Az otthoni hálózatok terjedése egyre inkább magával hozza azt az igényt, hogy a routerek ne szekrény mélyére való (ahol aztán az árnyékolás miatt még rosszul is teljesítenek), csúf dobozok legyenek, hanem olyan tárgyak, amelyeket nyugodtan szem előtt hagyhatunk.”

- kis elírás.

© asszongya'hogy

(#28) ViZion válasza MaCS_70 (#26) üzenetére


ViZion
félisten

ehhez még annyit a szervizes múltamból, h a routerek hatalmas %-ban az íróasztal alatt, szekrány vagy TV mögött vannak... pont a kanócok miatt nem is szeretik kirakni. Szal ha valamire, akkor a routerre kell a legkevesebb design, az ISP úgyis kocka modemet ad, ami ott virít mellette. Persze kivételek biztos vannak, voltam olyan helyen, ahol a nagy házba megvették a szép, rejtett antennás routert, majd lestek, h nincs wifi mindenhol. Kaptak pár ócó TP-linket mellé, kész :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) haxiboy válasza ViZion (#28) üzenetére


haxiboy
veterán

Azért ez nem feltétlen van így. Legutóbb ahova routert telepítettem ott rejtett fali csatlakozó volt. A router teljesen szem előtt, 2 kábel ment bele, az adapter és a Wan, semmi másra nem használják csak Wifire. A kábel meg nem is látszott. Ennyi.

Persze nem egy általánosan elterjedt dolog, főleg itthon ahol bemegy a user a boltba megveszi a második legolcsóbbat, abból kiindulva hogy a legolcsóbb szar, összedugja, ha megy hozzá sem nyúl soha többet, jobb esetben a kábelen még a kis pöcök is megvan, talán nem húzódik ki, rosszabb esetben szigetelés sincs rajt, de hát minek az az internet nem folyik el :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30) citkar válasza kenwood (#21) üzenetére


citkar
addikt

Lehet azért van ilyen sok hozzászólás ezzel kapcsolatban, mert sokak nem értenek egyet azzal, hogy csupán a dizájn miatt aggasztó dupla vagy még nagyobb felárat fizetni.
Továbbá rossz a hasonlatod, mert az S Merci és a Suzuki közt, nem csak dizájnbéli különbség van. Míg ez a termék akárhogy is érdeklődtem, úgy néz ki, semmiféle extra szolgáltatást nem tud nyújtani ugyanezen gyártó sokkal olcsóbb eszközeivel szemben. Tök ugyanaz a szoftver hajtja, mint a társait, hasonló árban inkább RT-AC88U-t vennék, de lehet 30 ezerrel olcsóbban egy RT-AC87U is jobb vétel lenne.

Az emberek azt mondják, amit gondolnak, éreznek, ha tetszik a termék és az ár, pozitívan nyilatkoznak, ha kaki kerül a palacsintába, azt teszik szóvá, hát most az ár volt a kaki.

[ Szerkesztve ]

(#31) sd6 válasza kenwood (#25) üzenetére


sd6
tag

Ez azért így erős általánosítás :)
Mások nevében nem nyilatkozhatok, de én ár/érték arányt nézek, nem a legolcsóbbat veszem meg. A design is számít, de indokolatlan felárat nem fizetek rá.
Ebben legalább már használhatóbb vas van, de mivel a linux kernel modullal trükköző hardveresnek hazudott de igazából szoftveres Broadcom chips modellek is túlárazottak voltak, így nyilván ez még drágább.
Korábban nem vitték túlzásba a frissítéseket / használható fw-ek kiadását, szerintem itt sem lesz ez másképp.
Az ár alapján elvárttól (messze) elmarad az Asus routerek szoftveres tudása, lásd a felokosított custom fw-eket.
Tehát ár/érték arányt nézve én ebből a pénzből inkább pfSense boxot veszek

(#32) kenwood válasza citkar (#30) üzenetére


kenwood
veterán

igen,ez oke,de mindig,minden termeknel ez van,es nem mindegy,hogy azt mondod "ez nekem nem er ennyit" ,vagy azt , hogy "hulye,aki ezt megveszi"
nyilvan nem szoszerint,de rendszeresen ilyen kicsengesu hozzaszolasok szuletnek minden olyan termeknel,amibol letezik olcsobb is hasonlo parameterekkel.
te is felhoztal egy sima fekete routert,amibol tizezer van,nyilvan nem lehet konkurense ennek a speci dizajnnak.
az,hogy tetszik-e neked,vagy sem,irrelevans.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) kenwood válasza kenwood (#32) üzenetére


kenwood
veterán

egy slager termekkel marcsak azert is felesleges az osszehasonlitas,mert abbol eladnak 1 millio dbot,ebbol meg otezret.
munka viszont (tervezes,design,csomagolas,support,teszteles,marketing stb ...) ezzel is ugyanannyi van,mint azzal, igy oriasi buko lenne hasonlo aron adni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) citkar válasza kenwood (#32) üzenetére


citkar
addikt

Hát mert bosszantja az embert az ilyen és szélsőségesebben fogalmaz.
Azért azokat a fekete Asus routereket csak te nevezed "sima fekete routereknek", nem egy tégla formájú dobozka, inkább egy áramvonalas katonai járműre hasonlít (az, hogy te ezt nem értékeled irreleváns), ellenben ezzel a mosógépre hajazó dobozkával...gyakorlatilag minden háztartásban van mosógép.

[ Szerkesztve ]

(#35) Fall-N válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is irigylem. Szerintem a legtöbb router azért annyira nem ronda hogy el kelljen rejteni. De ha annyira zavar valakit akkor el lehet rejteni esztétikusan. A modem nálam is a TV-asztal mögött van.

De ha már ennyire home design akkor miért nem valami minimalista váza kinézet kerámiából. Lehetne akkor dupla ennyi is az ára. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) balaaazs válasza SP!T (#20) üzenetére


balaaazs
senior tag

Én amikor ránézek erre a címlapképre, egyből valami mosógép reklámra asszociálok :D

¯\_(ツ)_/¯

(#37) bigdady


bigdady
nagyúr

Nagyon profi cucc, ac65p-t cseréltem.

(#38) Noukoum válasza bigdady (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Cserébe melegszik is rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) bigdady válasza Noukoum (#38) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van rajta luk rendesen így akár melegedhet is bár nem szoktam fogdosni no meg jobb nézni melegen ezt mint hidegen antennával bármit :)
Az inkább zavaró hogy reboot után legfrissebb szoftverrel sem talál netet csak ha a szolgálatói modemet is ujrainditom. Renelem javítják

[ Szerkesztve ]

(#40) bigdady


bigdady
nagyúr

Viszont legfrissebb fw bug-os, legalábbis rebbot után nem kapcsolódik vissza a szolgáltatói modemre. Neten is írják sokan. Előző fw viszont pöpec, veri ac65p-t simán

[ Szerkesztve ]

(#41) bigdady válasza bigdady (#40) üzenetére


bigdady
nagyúr

Frissítés megoldotta már príma újra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.