Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devast


devast
addikt

Ha belerakták az mt8135-öt, és rábiggyesztenek egy jó árcédulát, ezzel hatalmas eladásokat produkálhatnak.... Mi más lehet 1,6ghz-es négymagos, ami valószínűleg nem qualcomm?

(#2) Sonja válasza devast (#1) üzenetére


Sonja
veterán

Inkább Rockchip RK3188 lesz benne szerintem. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3) tjb007 válasza devast (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

RK3188 (ez van amúgy benne).

(#4) devast válasza tjb007 (#3) üzenetére


devast
addikt

Az nem jó... :O Pedig mediatek 2013Q3-ra ígérte... Nyilván, nem rossz az a soc sem, csak már több mint fél éve elérhető, nem újdonság, a9 és mali400 :U . Viszont akkor piszok olcsónak kellene lennie.

(#5) tjb007 válasza devast (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt az információt kaptam a kint lévő kémeimtől, de ezt nem kell készpénznek venni, nem ez lenne az első eset, hogy félretájékoztatnak a gyártó emberei.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Csak legyen benne 3G és rá egy kellemes árcímke. :)

szerk.: MemoPad HD 8-ra reagálva

[ Szerkesztve ]

(#7) C$abi


C$abi
aktív tag

Hát ha a 8 inchest hasonlóan nyomott áron adják mint a HD 7-et (pl.:70 000 Ft)
akkor nagy siker lehet.

(#8) devast válasza C$abi (#7) üzenetére


devast
addikt

45-50k most a hd7. A 70k szerintem sok lenne érte. Túl sok még az ismeretlen változó.

(#9) rhonin


rhonin
senior tag

Érdekes, hogy a cikkben nem említitek az fhd 10 lte változatát pedig abban is 4 magos van méghozzá snapdragon s4 pro.
Bár igaz még nem kapható. :U

(#10) moli.hu válasza devast (#4) üzenetére


moli.hu
őstag

nem ismerem a rockchipet, miert annyival rosszabb opcio, mint a mediatek?

(#11) devast válasza moli.hu (#10) üzenetére


devast
addikt

4x cortex a9, 1,6ghz, mali400-mp4 400 vagy 533mhz-en. Nem rossz, de a mali400 már nagyon kikopóban lesz a közeljövőben.
Másik meg big.litte 2db ~1,7ghz-es cortex a15 + 2db 1,2ghz cortex a7 -el, és sgx6 szériás gpu-val.
Az első a múltba tekintő, a második a jövőbe :DDD
Másrészt meg már dunát lehet rekeszteni rk3188-as tabletekkel, annyi van a piacon. Akinek kellett, már megvehette.

[ Szerkesztve ]

(#12) moli.hu válasza devast (#11) üzenetére


moli.hu
őstag

ja, de az MT8135 csak egy alom, nem? Ha a Memo Pad HD 7-ben levo MT8125-hoz hasonlitod, aminek azonos a felbontasa, es ami 4*1.2 A7 28nm + 300 SGX544, akkor mar nem olyan rossz, nem? Foleg, hogy a Rockchipre is 28nm-t irnak. Egyedul azt latom gondnak, hogy allitolag minden 3d-s jatek a PowerVR-re van optimalizalva az iphone miatt. Ez igy van?

[ Szerkesztve ]

(#13) devast válasza moli.hu (#12) üzenetére


devast
addikt

Azt mt8135 valós dolog. Csak valószínűleg ezekben a memo pad-okban nem az lesz. Az mt8125-höz hasonlítva tényleg jobb, de nem sokkal. Igazából az mt8125 meg az rk3188 is gyenge ;)
A tavalyi apq8064-et meg sem ugatják, pedig azóta már volt snap 600, meg most van snap 800 is. Látom, hogy a qualcomm nagyon fejlődik, és valami hasonlót szeretnék látni az alsóbb kategóriákban is. A cortex a12-es rockchip csak 2014 közepén lesz, addig meg légüres tér (ha csak az mt8135 nem robbant)

(#14) C$abi


C$abi
aktív tag

A 8 hüvelykesre értettem a 70-75 000 Ft-os árat.

(#15) moli.hu válasza devast (#13) üzenetére


moli.hu
őstag

ugy ertettem, hogy a Te almod, hivatalosan nem volt szo rola soha

(#16) devast válasza moli.hu (#15) üzenetére


devast
addikt

Így van. Álom helyett inkább nevezném spekulációnak.

(#17) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Itt is megkérdezem...
Az Asus Memo Pad HD 8 ról nem tudja véletlenül valaki, hogy tényleg nem lesz benne gps? Ez alapján a táblázatban csak a HD 10 hez van írva, hogy van benne A-GPS. De létezik az, hogy a HD 7 ben is, meg a HD 10 ben is van, csak pont a HD 8 ban ne lenne?
Mert ha nincs benne akkor megvenném már most a HD7 et, ha van akkor meg meggondolom, csak jobb az az 1,6os quad proci, olyan 56 ezer környékén jön elvileg.

(#18) Bazsee71 válasza HevonenKulli (#17) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mindenhol azt írják, hogy kimaradt. Affene...eddig csak a 3G-t hiányoltam. Kár érte...

(#19) moli.hu válasza Bazsee71 (#18) üzenetére


moli.hu
őstag

igen, igy nalam szoba se johet. A HD7-re meg meg varom a tobbfelhasznalos modot.

(#20) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Érdekes... Nehezemre esik elhinni, elég gáz, így nállam sem jöhet szóba gps nélkül. Marad a HD7 :)

(#21) patow


patow
senior tag

Akkor marad a hd 7. Vajon a LG G Pad 8.3 milyen áron lehet majd?, elég űtösen néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#22) Rosep


Rosep
senior tag

Itt ugyanúgy a 'support' szó szerepel a GPS-nél, mint az összes többi Memo Pad-nál. Én bízom benne, hogy lesz benne, megvárom. Ha 56-ért lesz, akkor veszek is mindjárt egyet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Nutshell válasza devast (#1) üzenetére


Nutshell
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Több helyen kerestem eddig eredménytelenül a 8"-as Memo pad, itthoni megjelenési dátumát és várható árát. Tudtok erről esetleg valamit? Várható, hogy a karácsonyi vásárlási lázra kihozzák?

Köszi!

L520

(#24) Real Ghoost válasza Nutshell (#23) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Pl. az ipon-on már fent van, sajnos, szerintem nagyon túlárazták a 8ast, 82400 ft a webes ára, ebben az árkategóriában versenyez az LG G-Pad is, ami szinte mindenben felülmúlja a kis memó padot.

(#25) Nutshell válasza Real Ghoost (#24) üzenetére


Nutshell
csendes tag

Hát köszi! Megnéztem, de ennyit nem adok érte. A kis 7-esnek a baráti árából max 70re saccoltam volna a 8"-ast, az még oké lett volna.

L520

(#26) Real Ghoost válasza Nutshell (#25) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nagyon elmérték ezt az árazást, ennyi pénzért már kéne a nagyobb felbontás, meg a 2 giga ram, mint az LG modelljében, és akkor van miről beszélni, de ez így ennyiért, nem igazán versenyképes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.