Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

A bélyegkép alapján azt hittem ez megint egy PS5 hír. :DDD

(#2) user12


user12
őstag

A "kisebb" 65.000 Ft, a nagyobb 100.000 Ft. Ennyiért már beleférhetett volna egy 2.5Ge wan port. Szerintem - most így, hogy már sok helyen elérhető a 2/1G csomag és kopogtat a 10G.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ez mekkora bámulatos parasztvakítás, jó sok marketingrizsával megsózva...

a drágábbnak az árából már össze lehet rakni egy ennél sokkalta komolyabb routert sokkalta komolyabb szoftverrel, valamint egy 10G switchet mellé ls tadamm, ugyanannyiból kihoztál egy kb minden szempontból is jobb és nagyobb tudású hálózati gerincet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) biscuit válasza fatpingvin (#3) üzenetére


biscuit
aktív tag

DE AZ NEM GÉMER!!!!!!!! :W

Úgyértem, persze! Vagyis izéééé... :U

De ahoz kellene ismerni legalább alapszinten a hálózatokat, arról nem is beszélve, hogy egy routert (a GÉMER közösségből) hány % tudna bekonfolni?!?! Ők fizetik ezeket a túlárazott sza... drágajó termékeket! Ezt ne feledd!!! :)

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#5) szaszyka válasza fatpingvin (#3) üzenetére


szaszyka
senior tag

Lehet én vagyok a béna, de sehol nem találtam 100k alatt 10Gbe-s switchet :B

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#6) user12 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


user12
őstag

Még ha nem is jönne ki az árából, de ha azt nézed 100.000 ft-ért kapsz egy cyber design eszközt 4+1 gigabites porttal és AX wifivel
Ugyanezt a TP-link archerek is tudják 20.000 ft körüli összegért. Max a dedikált vpn, ami van benne, de aki nem ért mélyrehatóbban a hálózati dolgokhoz, akkor ez se jelent neki semmit.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#7) Armagedown


Armagedown
őstag

Az RGBtől több headshotod lesz CS:Goban :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8) fatpingvin válasza szaszyka (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

használt piacon azért találni. tudom, az nem garis meg egyebek de van. arról nem beszélve hogy aminek a világháló felé kell gyorsnak lennie oda nem kell 10G ugyanis nem a helyi hálón lesz lassú.

nekem is sima gigabit a teljes hálózatom, egyedül a fileszerver és az asztalim között van egy point-to-point 10G kapcsolat. még az X forwarding se vészes sima gigabiten.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) fatpingvin válasza user12 (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

a szoftver kit érdekel, úgyis OpenWRT megy rá :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) hallador


hallador
addikt

Az ASUS supportja elég gyenge routerek téren. Szoval nekem is van egy de inkább a következő Mikrotik lesz. Persze tudom gamer vagy micsoda. 🙃

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Meg lehetne oldani, hogy az invitel/digi koaxkábeles rendszerén is működjönek az asus routerei? Ha igen, akkor örömmel váltanék vissza asus routerre. Addig csak polcdísz. [Hiba: 12-24 óránként megszakad, router restart, vagy kb 10-12 perces csendes pihenő után újra magára talál. Jött ki erre a gondra FW frissítés, ami pontosan semmit sem oldott meg.]

(#12) fatpingvin válasza Krugszvele (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

nagyon jó kérdés és amúgy a szívemből szóltál, eléggé a halálom hogy nem lehet sima PCIe bővítőkártyát venni amibe közvetlenül bele lehet dugni a szolgáltató koax vagy optikai kábelét. ha lenne ilyen tök jó lenne, szoftverből majd behazudom a többit, csak ne kelljen ezeket a fos szappantartókat használni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) user12 válasza Krugszvele (#11) üzenetére


user12
őstag

Ilyenről még nem is hallottam.
Asus vagy Router gondok topikban megérne egy kérdést, hogy van-e rá megoldás.
(mármint a cserén kívül)
Nem jól kezelné a dinamikus wan ip változását? Azért ez elég nagy bug.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#14) fatpingvin válasza user12 (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem a kollégának inkább az a problémája hogy a koaxot nem tudod beledugni ennek az eszköznek a seggébe. though luck, de mivel ilyen bővítőkártya nem nagyon van ezért itt kb vége is a dalnak :/

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) worxland válasza fatpingvin (#8) üzenetére


worxland
addikt

"használt piacon azért találni.": SPF-et meg olyant, amin 2 10 gigabites van, magyarán szart sem ér (egy jön a routerből, egy megy tovább a PC-hez - ennyi erővel kihagyom a switchet).
Szólj, ha látsz TP-Link SX105-öt használtan, az már érdekelne (kettő is).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16) fatpingvin válasza worxland (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, ebben van valami, viszont a másik oldalról közelítve, 10G-re azért nem sok eszköznek van szüksége, ha meg a routeren kívül csak 2-3 eszközzel akarod összekötni akkor az is egy élhető megoldás hogy veszel magába a routerbe (ami nyilván egy sima ATX deszka hálózati vezérlőkkel telepakolva) egy vagy két dual SPF+ portos 10G hálókártyát. azzal megvagy 50k körül használtan.

mindegy, ez már szőrszálhasogatás tudom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) worxland válasza fatpingvin (#16) üzenetére


worxland
addikt

? what ?
Nem épített routerben gondolkodom, hanem abban, amit a Digi ad majd. Esetleg valami home/SOHO routerben.
Abból megy switchbe, onnan PC-(k)be és esetleg másik switch-be, majd onnan tovább - attól függ, hány Cat5e/Cat6 kábel tudok átdugni a szobák között fúrt lyukakon (panelban lyukat fúrni nem leányálom, nem szívesen állnék neki megint, egyszer elég volt).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) Fecogame


Fecogame
veterán

Az RGB-től lesz gamer ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) Victorio válasza szaszyka (#5) üzenetére


Victorio
aktív tag

A MikroTik CRS305-1G-4S+IN bőven 100eFt alatt van még 4 db SFP-vel együtt is.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#20) Krugszvele válasza user12 (#13) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

vagy 3-4 hónapig küzdöttem vele, amit lehet, megcsináltam. A FW frissítés utáni új menüpontokat is kipróbálgattam. minden más internettel csodásan ment, kivéve ezzel. Aztán mondom rohadjon meg, rádugtam egy 4000 ft-os tp-linket, azzal nem szakadt meg... hetekig.. vettem 10k-ért egy gigabites noname-t, azóta nincsen gondom az internettel. wrt-n18u típusú volt. Szerintem egyszerűen csak ezzel a modemmel nem szeretik egymást, előfordul. WAN ip cím változás nem szokott lenni.

(#21) atok666 válasza fatpingvin (#8) üzenetére


atok666
őstag

Egy hasznaltpiaci, mokolt firmwares cuccot hasonlitunk ehhez. Gratulalok :U

Atok

(#22) Cifu válasza szaszyka (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de ez esetben te vagy béna, pontosabban csak nem kerestél rá rendesen...
A Mikrotik CRS-305-1G-4S+IN már volt említve, de a CRS309-1G-8S+IN is megkapható már 100e Ft alatt, ott van a TP-Link TL-SX105, de Qnap QSW-M408-2C is találhat már ebben az árkategóriában.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ez a TUF mit takar?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24) szaszyka válasza Cifu (#22) üzenetére


szaszyka
senior tag

Bocsánat, de "laikusként" csak az ebayen csináltam egy gyors keresést, és rj45 csatolóval működő "konzumer" switchekből csak 100k felett találtam. Optikai csatlakozóval ellátottakat nem is kerestem.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#25) KISDUCK válasza MaCS_70 (#23) üzenetére


KISDUCK
addikt

TUF = The Ultimate Force
ROG = Republic Of Gamers

A TUF úgymond a ROG termékek "olcsósított" változatai ami az anyagminőségben és a tartósságban is megmutatkozik.

(#26) Cifu válasza szaszyka (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: A [TP-Link TL-SX105] egy kutyaközönséges "konzumer' switch...
2.: Nem feltétlenül kell optikai megoldásban gondolkodni. Az SFP+ csatlakozó univerzális, mehet bele optikai SFP+ modul, de akár [RJ45 (szakszerűen: 8p8c) csatlakozós 10Gbps modult is].
Tehát egy CRS305-1G-4S+IN-be rakhatsz két ilyen modult és két optikait (amelyek jóval olcsóbbak) például.
3.: Ha eBay-es használt cuccokban gondolkodsz, akkor eleve sokkal olcsóbb az optikai megoldás. [Lásd a 2 évvel ezelőtt általam írt Logout cikk]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) user12 válasza Krugszvele (#20) üzenetére


user12
őstag

Olyan nincs, hogy két eszköz az ethernet hálózaton "nem szereti" egymást.
Attól, hogy nem változik meg az IP címed, attól még lejár a DHCP címbérlet ideje és új címet fog kérni - ezek szerint a DHCP szerver ugyanazt adja neki, mint az előző bérlet idején. Lehet, hogy pont ez zavarja meg, hogy nem változik a cím.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#28) Create.


Create.
addikt

Nekem asus routerem van invitel koax kábelen jön a 100/8-as net. Ha elindítok egy letöltést, akkor szakad a net kb fél percre, utána semmi gond. Ugyanezt csinálta egy tp-link routerrel is, mindkettő gigabites wan porttal volt szerelve. Én is kipróbáltam mindent is (az asus routert is azért vettem), itt csak a szolgáltató váltás segítene, vagy az optikai kábeles digi, de jelenleg nincs más opció sajnos.

(#29) Årpi válasza user12 (#27) üzenetére


Årpi
őstag

Nálam a TUF 5400 4 alkalomból (6 órás lease-en vagyok) naponta 2-3 alkalommal képtelen normálisan meghosszabbítani azt, így kiesik 3-4 percre a net 6 óránként :(( Néha meg teljesen változatlan körülmények között 5 ilyen ciklus is lemegy simán, fene se érti :D Kiteszteltem, gép tökéletesen megoldotta ezt a "problémát" és anno a szolgáltatós router-modem kombóval sem volt ilyen probléma. Most az a terv, hogy az asus routerek (AiMeshben van egy TUF 5400 + AX55) elé kerül egy Mikrotik router, azokat meg átkapcsolom AP módba, szerencsére úgy is megy a Mesh.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#30) Aprósólyom válasza user12 (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elektromágneses interferencia nem okokzhat ilyen random jelenséget?
(pl. Úgy tudom, hogy PSU-VGA szerencsétlen párosítása is okozhat coil whine-t vagy szimplán erősebb a jelenség, mint más PSU-VGA párossal.)
Nem tudom minden elekotrnikáttesztelnek-e, de bizonyosokat biztosan tesztelnek EM kibocsátásuk szempontjából, illetve, hogy mennyire zavarhatóak kívülről vagy az elektromos rendszeren belül.

Jevons paradox

(#31) MaCS_70 válasza KISDUCK (#25) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

A RoG-t (enyhe hányingerrel) ismertem, de a TUF-ra soha a büdös életben nem jöttem volna rá magamtól... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) Zwodkassy válasza szaszyka (#5) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

https://mikrotik.com/product/css610_8g_2s_in
https://mikrotik.com/product/CSS326-24G-2SplusRM
https://mikrotik.com/product/crs305_1g_4s_in
https://mikrotik.com/product/crs326_24g_2s_in
Mondjuk ezekben "csak" SFP+ port van

[ Szerkesztve ]

(#33) fatpingvin válasza worxland (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor félreértettelek, elnézésedet kérem. nekem úgy jött át hogy a végponti eszközt akarod cserélni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) fatpingvin válasza atok666 (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

pontosan, ugyani cégek nem ilyet fognak venni, magánban meg igenis van relevanciája a DIY illetve használtbpiaci megoldáásoknak. szóval igen, ezeket hasonlítjuk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) user12 válasza Aprósólyom (#30) üzenetére


user12
őstag

Én azt gondolom, hogy nem. (bár nem vagyok villanymérnök)
A leírás alapján nem gondolnám, hogy külső behatás okozza.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#36) Fall-N válasza user12 (#35) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet nincs HPF szürő [link] a splitter után a kábel TV oldali koax ágon. Nekem is elfelejtettek elsőre rakni, utólag lett pótolva.

[ Szerkesztve ]

(#37) Krugszvele válasza user12 (#27) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Akár ez is lehetett a probléma. Azt hittem a router a rossz, emiatt vásároltam egy másikat, de mivel nagyon bíztam az asus márkában, azt vettem... Két nap sem telt bele, ugyanúgy szakadozott a net, akkor raktam be a kallódó filléres tp-linket, majd a mercury vagy milyen gigabiteset. Azóta nincsen gond. Innentől a gond meg van oldva. Természetesen nincsen ilyen, hogy "nem szereti" egymást, csak egzaktabb választ nem találtam a bajra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.