Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Nagyon komoly! Tetszik, hogy van benne miniPCIe és mSATA!
Ez a Realtek ALC1150 nem gyenge kicsit hozzá?

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#2) Trebron09 válasza IgnisFatuus (#1) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem gyenge hozzá... 112dB-vel rendelkezik, ami több mint elég. :K
(Érdekes hogy itt nincs se elszeparálva, se "lefedve" a chip.. én így olyan ~110dB-re saccolom a tudását.)

Itt a cikkben 8 +2-es tápellátás van írva, a hivatalos oldalon pedig 12-esnek írják plusz két fázis a memóriáknak, de szerintem, ha jobban ránézünk a lapra akkor ez csak 6 +2-es fázisú (plusz 2 fázis a memóriáknak). :U

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#3) Trebron09 válasza Trebron09 (#2) üzenetére


Trebron09
őstag

szerk.: Most nézem, hogy a gyári oldalon is 8 +2-esnek van írva, de valami fázis csak kell az IMC-nek meg az IGP-nek. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#4) tikshow


tikshow
addikt

Az a vicces ezzel a lappal, hogy külföldi teszten gyengében szerepelt, mint a fele annyiba kerülő "vetélytársai".

link

(#5) matteo_szg válasza tikshow (#4) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ezzel a cikkel több probléma is akadt...én inkább más irányból, extrém tuningos frontról várnék megerősítést a képességeit tekintve.

jupiiii

(#6) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez a minimális hőátadó felületű "borda" a chipseten már a Rampage III Extreme-en is megbukott: elforrt alatta a chipset, és kukás lett az alaplap. Ráadásul itt össze sincs kötve heatpipe-al a többi bordával, szóval még inkább esélyes a meghibásodás...

[ Szerkesztve ]

(#7) Trebron09 válasza GAI (#6) üzenetére


Trebron09
őstag

Azért azt is nézd, hogy a 8X chipsetek már 32nm-en készülnek, tehát ez a hűtés bőven elég rá szerintem. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#8) matteo_szg válasza GAI (#6) üzenetére


matteo_szg
őstag

Most hirtelen nem jut eszembe, hogy a Z87 PCH-t milyen csíkszélességen gyártják, de szerintem 32 nm-en készül.
A Z87-es lapok többségén ilyesmi bordák vannak, nem lesz ebből galiba.

jupiiii

(#9) subaruwrc válasza GAI (#6) üzenetére


subaruwrc
félisten

az X58 chipset egy igen melegedős darab volt, az meg miért előny ha még a cpu fetekkel is össze van kötve a borda,annál jobban összefűtik egymást. Az R3E-n inkább a használt paszta minőségével volt probléma nem feltétlen a hő leadó felület méretével, azon a 3-4 darabon amit újrapasztáztam, a gyári paszta minősége kritikán aluli volt de miután kaptak egy sima egyszerű fehér vagy szürke pasztát, nem volt semmi probléma a hőmérsékletekkel. Persze a szellőzés továbbra is szükséges volt.

(#10) Mustaros válasza GAI (#6) üzenetére


Mustaros
aktív tag

alaplapot venni gari nélkül.. had ne kommentáljam.. :U

(#11) Zod tábornok válasza tikshow (#4) üzenetére


Zod tábornok
csendes tag

a teszt a vicces...

(#12) jocek91 válasza tikshow (#4) üzenetére


jocek91
aktív tag

TTL eléggé lehúzta ezt a lapot... Az OC Panel mint ötlet nem rossz de a megvalósítás elég szánalmas 2013-ban.

(#13) matteo_szg válasza jocek91 (#12) üzenetére


matteo_szg
őstag

Átolvastam az összes kommentet a cikk alant; nos, TTL egy-két megnyilvánulása önmagában hiteltelenné teszi ezt a reviewt. Illetve a konklúziót egy az egyben másolhatná a Gigabyte Sniper 5 cikkhez, mivel az sem nyújt kiugró teljesítményt a fele annyiba kerülő Z87-es lapokhoz képest.

Én továbbra is várom a hazai teszteket, és tuningos srácok tapasztalatait. Ez a lap sem tökéletes, de ha a hibákat hisztivel karöltve tálalják, akkor inkább mókás fröcsögés lesz csak belőle.

jupiiii

(#14) GAI válasza subaruwrc (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

én direktbe fújattam a tesztek során a bordáját egy 9 centis, magas légszállítású server ventilátorral, a felső bordarészekre pedig a processzorhűtő fújt nem kevés levegőt, de még úgy is olyan tűzforró volt, hogy nem lehetett megfogni, pedig kis mértékű tuning volt csak rajta, feszemelés nélkül. Egyszerűen az a borda lényegében nem is borda, csak egy alumínium tömb, amibe pár igen kis mélységű légjáratot vájtak, vagyis hűtésnek totál alkalmatlan.

(#15) GAI válasza Mustaros (#10) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Használtan vettem a cikkem tesztjeihez, akkor már 2-3 éves modell volt, szóval eleve szinte esélytelen lett volna garisat kifogni. Persze választhattam volna valami olcsóbb modellt is (mint ahogy egy sokkal egyszerűbb MSI lappal lett befejezve a cikk) de ez jó áron volt, és gondoltam megbízok az ASUS csúcskategóriás lapjának minőségében... hiba volt. Mondom ezt úgy, hogy amúgy általában ASUS lapokat veszek, és most is az van a gépemben, de a Rampage III Extreme nálam totálisan megbukott.

(#16) beteg válasza GAI (#15) üzenetére


beteg
őstag

Azt én is utáltam, de már a IV megint atom stabil és halhatatlan.

Csak futni kell!

(#17) Angelo69


Angelo69
senior tag

A mai nap hivatalosan is bejelentették a Maximus VI Formula alaplapot.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#18) JóGeri.


JóGeri.
tag

jó kis lap..elfogadnám!

..ne érezd magad feljebbvalónak, nem tudod kivel beszélsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.