Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flakter


flakter
tag

Köszi az írást, anno sokat szívtam bele, hogy összehozzam normálisan :)

..FlaK..

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kíváncsi lennék a gyorsulás mértékére.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) devast válasza zsolt501 (#2) üzenetére


devast
addikt

Én kíváncsi lennék az adatbiztonság mértékére "katasztófahelyzet" esetén... :U

(#4) idlof


idlof
csendes tag

Én meg kíváncsi lennék egy alapos tesztre, hogy ez mennyivel dobja meg a teljesítményt.

(#5) Shatter98 válasza idlof (#4) üzenetére


Shatter98
tag

igen én is :D ( gondoljunk a memória-tuningra )

(#6) LordX válasza zsolt501 (#2) üzenetére


LordX
veterán

http://lmgtfy.com/?q=intel+srt+teszt

(#7) djculture


djculture
félisten

Ssd gyorsítótár akkor jó ha kicsi az ssd és nem fér rá az oprendszer, máként nulla értelme de ez ott is van a cikkben... Aki már ilyen alaplapot vesz az nem 16-32 gigás ssd-vel fog kínlódni meg gyorsító tárazással.

[ Szerkesztve ]

(#8) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az Apple Fusion Drive féle megoldás jobb, mert az folyamatosan, monitorozza milyen fájlokat használunk és frissíti az SSD-s gyorsítótárat, újakat emel be törli amit nem nagyon van már használatban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9) LordX válasza zoltanz (#8) üzenetére


LordX
veterán

Tehát pontosan ugyanazt csinálja, mint az Intel megoldása.. Csak közbe még magát is szopatja, mert amikor be kell emelni egy blokkot az SSD-re, egy másik blokkot ki is kell írni, ergo lassabb.. Persze valamit valamiért, ott összeadódik a két meghajtó tárhelye (mondjuk jelentkezzen, aki pl. a gyorsabb 4000 GB helyett a kicsit lassabb 4128 GB helyet választaná).

(#10) LordX válasza djculture (#7) üzenetére


LordX
veterán

Én is ilyen megoldást használok (nem az Inteles alaplapit, hanem a Dataplex-féle szoftvereset), 1,5 TB vinyó + 64 GB SSD, nem csak 128 vagy 256 GB adatom gyors, hanem gyakorlatilag mind az 1 TB ami kb most használva van. Azt nem gyorsítja, amit nem kell (gondolom pl. videók), de a programok, játékok mind gyakorlatilag SSD-n vannak, és a legjobb, hogy nem kell foglalkoznom vele, hogy videót ide töltök, programot oda telepítek, de jajj, elfogyott az SSD tárhely, valami ritkán használt programot át kell migrálnom. Úgyhogy véleményem szerint ez jobb is, mint a sima SSD, amíg nem kizárólag SSD van a gépben (mert az esetben az első olvasás is gyors, nem csak a többi). Öcsémnek pl. csak SSD-je van, mert neki elég a 128 GB.

Milyen kínlódásra gondoltál? Én 2 éve feltelepítettem a programot, azóta megy nulla felügyelettel. (Ja bocs, nem, egyszer frissítettem verziót.)

(#11) zoltanz válasza LordX (#9) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem mindenki Rockefeller családból származik ám. (mint te gondolom) :)
Nem mindenki olyan gazdag hogy 4 TB merevlemeze legyen, maradjunk az átlag 300 GB-nál és nem mindegy, hogy 100 GB-al több e, igen.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12) LordX válasza zoltanz (#11) üzenetére


LordX
veterán

:F

(#13) Maximum1 válasza zoltanz (#11) üzenetére


Maximum1
őstag

Te aztán szépen beláttál a sorok mögé, van egy képességed. ;]

LordX (#9) én is gondolkodtam hogy így kötöm, mert a 2 éves lapom is támogatja ezt a ficsört.
De lustaságból csak az op rendszer van ssd-n, lehet kipróbálom ahogy Te is használod.

(#14) Shatter98 válasza zoltanz (#11) üzenetére


Shatter98
tag

átlag 300 gb???
:F :Y

(#15) zoltanz válasza Shatter98 (#14) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem annyi, nem a PH-n az országban. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16) LordX válasza zoltanz (#11) üzenetére


LordX
veterán

Eh.. Mert az Apple Fusion Drive az olcsó kategória? :U

Szerintem próbáld újraértelmezni mit írtam..

(#17) Shatter98 válasza zoltanz (#15) üzenetére


Shatter98
tag

bár az is igaz hogy nekem eléggé különleges gépem van :/ :DD

(#18) zoltanz válasza LordX (#16) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én mint hasonló technológiára értettem, vagy más nem tudja le programozni? :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

erdekes cikk, de az ASUS-nak is van sajat SSD Caching megoldasa, es egyszerubb beallitani.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#20) ASch


ASch
csendes tag

Nálam eddig nagyon jól működött ez a megoldás, most viszont vettem egy 256GB SSD-t rendszernek. Van valami megoldás arra, hogy az ssd legyen gyorsítva (a régi 60gb-os) ssd-vel? :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.