Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ötletes megoldás, remélem külső fejlesztők is rámozdulnak és megjelenik a többi típuson, esetleg más gyártóknál is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) Xpod


Xpod
addikt

Tetszik, hasznosnak tűnik. Kérdés, hogy mennyire meríti az akkut. Most is Asus laptopot használok, és próbáltam már az a feature-t, hogy a telefonom a touchpad, és tetszett. (Bár hosszú távon üzemszerűen még nem próbáltam.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) Fiery


Fiery
veterán

Keszitse mar el vegre az Asus a ScreenPad SDK-t, es mar pakoljuk is ki erre a remek kijelzore az AIDA64 szenzor ertekeket :K

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó megoldás és szimpatikus is,de kétlem hogy egy darabig megjelenik olcsóbb termékeken. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Viszonylag kevés ergonómiailag értelmetlen, de drágább fejlesztést tudnék elképzelni a touch helyére, úgyhogy szép munka. ;]

(#6) hajbel


hajbel
addikt

Én személy szerint kivenném a tapipadot minden laptopból. Nem tudtam megtanulni használni soha, csak a helyet és a költséget foglalja.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7) cucka


cucka
addikt

Kicsit hasonlít az apple touchbar-ra. Jól néz ki, nem túl hasznos a valóságban, ha munkára használnád a gépet.

(#8) PHM


PHM
addikt

"egy középkategóriás mobiltelefonban komolyabb panel dolgozik, így számíthatunk arra is, hogy az eleve a prémiumkategóriába szánt ZenBook Pro árát szignifikánsan nem dobja meg a beépítése."
De. Sajnos. Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#9) bacsis válasza hajbel (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én meg tapipaddal vittem végig egy halom fps játékot is ;) de napi szinten játdzok trackpointal, trackballal is... Szal megtanulható, csak egyénfüggő ;) ne vegyék ki, csak csináljanak használhatót. Mi kell hogy jó legyen? Dedikált egérgombok, és kb 3-5mm-es sűlyesztés. Mint 15 éve... Manapság tényleg használható tapipad ritka :U

(#10) FoxiestFox válasza bacsis (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Trackpoint valóban simán jó sok játékhoz, és is játszom vele. De tapival nem tudnék, külön galaxis a kettő.

(#11) bacsis válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az IL2 sturmovikban pl mindegyiket használtam anno, már nem emléxem milyen szituációkban, de volt ahol a trackpoint, volt ahol a touchpad volt a jobb...
Jóféle Touchpaddal a crysis-t többször kivittem, illetve az egész mass effect trilógiát, hanyattegérrel max payne3, witcher3, skyrim, far cry primal ami most így hirtelen eszembe jutott..
...jahh lanpartykra is laptoppal megyek, és trackpointal szórom a fejeseket:))

(#12) FoxiestFox válasza bacsis (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Multi fps-re semmiképp sem használnám, de ezek szerint tehetségesebb vagy :D
Single cuccokat simán, a legutóbbi a S.O.M.A volt, de az Dead Space-eket is, GTA-kat, Portalt stb
A tali nekem inkább point and click-re tűnik alkalmasnak.

(#13) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Most komolyan. Tényleg ekkora megerőltetés lett volna gusztustalan ujjlenyomatok nélküli képeket csinálni az eszközről? :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#14) nyunyu válasza LamerGyuri (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Meséljétek már el, hogyan lehet ujjlenyomat mentes képet csinálni egy eszközről, ami arra van, hogy az ujjaddal böködd?

Vagy inkább ne akarj megnézni egy 1-2 éve ipari célra használt tapiképernyőt :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) FoxiestFox válasza nyunyu (#14) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meg kell törölni.

(#16) Male válasza LamerGyuri (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Legalább azt látod, amilyen a valóságban lesz :D

(#17) LamerGyuri válasza Male (#16) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hál' isten, száraz a bőröm. Nem vagyok mániákus :U de sokkot kapnék, ha így nézne ki a gépem :D

Hogy On is legyen: tetszetős megoldás. Végre valaki nem csak szivárvány ledekkel rakja körbe, hanem ésszerű funkciót ad a tapicskának.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha egy második kijelzőként is lehet használni, akkor kiváló.

Tehát pl áthúzni a böngészőt ide, akkor részemről nyert.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Redneck


Redneck
veterán

Biztos sokaknak jó, de én utálom az összes tapipadot a notebookokon, pedig próbáltam már istenített verziót is, és nem jött be. Egyszerűen fájnak az ujjaim tőle, kényelmetlen az egész, de mondjuk jobb megoldást nem tudok ami nem jár plusz hardverrel.

Ebben a koncepcióban nem értem, hogy lehet egerezni, ha épp valami más funkciót tol a kijelző?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20) matteo_szg válasza Graphics (#18) üzenetére


matteo_szg
őstag

Igen, működik másodlagos kijelzőként; FN gombbal funkciót választ Screen Extender módra és már húzhatod is át rá az aktív ablakokat. :)

jupiiii

(#21) Male válasza LamerGyuri (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor nem lennél jó ilyen fotózáshoz :)
Erősen felület függő, hogy mi lesz tele ujjlenyomatokkal, és mi nem. Nyilván erre figyelhetnének a gyártók, csak a marketing fotókon úgysincs ilyen gond.

Nem neked: Ha ez a plusz kijelző Full HD, akkor miért "640x480, illetve 800x600" a két felbontás, amit tud másodlagos kijelzőként? Nem elég, hogy jóval kisebb felbontás ( ekkora méretben végülis elég ), de még a képaránynak sem megfelelő :F

(#22) moleculez válasza Graphics (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Lehet, ahogy benne is van a cikkben.
Ennek sokkal több értelmét látom, mint a Apple-féle Touch Barnak. Nagyon tetszik a megoldás, remélem elterjed jobban, ígéretes, hogy már indulásra van Office meg Adobe funkció.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Végre egy ötletes funkció.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#24) Rimuru válasza hajbel (#6) üzenetére


Rimuru
veterán

Probald ki egy macbookon. Szerintem hasznalhatosag: macos > linux (bar a libinput rontja az elmyent :() > windows.

A cikkhez: linux alatt hogy lehet beallitani, csak touchpad vagy tud erintokijelzokent is mukodni?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.