Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waithEard


waithEard
őstag

Ez tényleg ügyesnek tűnik, és nem csak reklám hablaty...

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2) zolee5016


zolee5016
őstag

Lehet Twinn Frozr 1-2-3,lehet Windforce,lehet phantom akármi ,lehet bármilyen turbó biz-baz.....én is úgy látom az Asus az aki érdemi előrelépéseket,és fejlesztéseket visz a termékeire. :C Ha a dcu-még nem is a legjobb lett,de a 2 óta bizony nehéz lepipálni őket...Az még külön szimpi,hogy anno a ROG-ra megjelent hűtést ,már sima szériára ültették..

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Tök kár, hogy a zajszint viszont NEM csak a fordulatszám függvénye, hanem nyilván a kialakítástól is erősen függ. A fülünk sem RPM-et érzékel, hanem decibelt -> a videóban is azt kellett volna mérni.

Ez így elég megtévesztő egy demó. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Kiki18 válasza anaqer (#3) üzenetére


Kiki18
őstag

Én is hasonlóan gondolom. A sűrűbb és kisebb,kesze-kusza lapátok miatt szerintem a szélzaj is erősödött,ami alapjáraton is tud zavaró lenni sajnos. :(

(#5) ---Lasali--- válasza Kiki18 (#4) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Biztos hogy sokkal hangosabb az a venti a "normál" ventilátornál.. mondjuk én eleve nem maradok meg egy 3600 at forgó akármilyen ventilátor mellett sem.. de ennek nem is a zaj a lényege.. hanem hogy azzal a miniatűr kártya mérettel és hűtő mérettel el tudja fújni azt a 170 wattot.. ami azért nem kevés.

(#6) ittakary


ittakary
nagyúr

Ez valami marha jo :) respekt az ujitasert a mernokoknek.

(#7) F34R válasza anaqer (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

65 dB :DDD

(#8) jocek91


jocek91
aktív tag

Az milyen hogy, multkor amikor megtaláltam ezt a vidit én is pont ezt a számot hallgattam? :DDD

(#9) #97716736


#97716736
törölt tag

Nagyon jó ez a megoldás, és grat az Asus-nak, nem gondoltam volna, hogy erre képes a kis ventilátoruk :))

(#10) helkis


helkis
addikt

még jó hogy nem csak magában szokott lenni egy venti a kártyán, hanem némi borítással a megfelelő irányba vezetik a hűvös levegőt.. :U

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#11) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Alacsonyabb fordulaton is ennyire jó?

(#12) radi8tor válasza helkis (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is pont ez a bajom a kártyával: szétszórja a meleg levegőt a pici házban (mivel ITX rendszerbe tervezték). :U

Silentfrog: alacsonyabb fordulaton még rizst is főz. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13) Silentfrog válasza radi8tor (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha Magyarországon csinálták volna a videót akkor nagy valószínűséggel dobozos sör nyitófüleket csapattak volna szét és nem rizst! :DDD

(#14) helkis válasza radi8tor (#12) üzenetére


helkis
addikt

konkrétan milyen kártya?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15) radi8tor válasza helkis (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ami a cikkben van. Oldalt nyitott a borítása, fújja rá a meleg levegőt az alaplapra és be a házba.

⭐ Stella

(#16) banhammer


banhammer
veterán

A hangjára azért kiváncsi lennék.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) mghltm válasza anaqer (#3) üzenetére


mghltm
addikt

tobb tesztet is megneztem, mind a homerseklet, mind a zajszint jonak tunik:

33dba

48dba

48dba

50dba

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#18) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Fura (nekem), hogy maradtak szemek középen is, ami ugye a célzott terület..
Arra gondoltam volna, hogy belülről "kiveti" a szemeket..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) helkis válasza radi8tor (#15) üzenetére


helkis
addikt

rosszul látod, ha lenne egy m2n-es alaplapod, az még örülne is, hogy 50fokkal hűtöd a 80+.os déli hidat ;]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20) TomiLi


TomiLi
addikt

Érdekes vga, nekem nagyon tetszik.
A hűtés hatásfokát (vagy inkább az alacsonyabb zajszintet ugyanazon hőmérséklet mellett) úgy lehetne optimalizálni, ha a venti közvetlenül a házon kívűli levegőt tudná beszívni. Abból nagy káosz lehet, ha lényegében ugyanazt a levegőt (vagy egy részét) szívja vissza a venti kis lapát része, mint amit a külső nagyobb már ki akart tessékelni a házból.

A reklámokban látott PC-Q11-es ház részben jó is lehet erre a célra. (bár nem értem több szempontból, miért ezt a házat használják marketingre, amikor ebbe a házba hosszabb vga is fér)
Persze hdd a vga alatt felejtős, és az lenne az igazi, ha lenne egy kivágás a ház alján, ahonnan tudna közvetlenül friss levegőt szívni. A ház oldalain lévő kivágás meg egyenesen jó, hogy távozzon a vga melege.

Bogyóka

(#21) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Ez egy ütős megoldás. Tetszik a hossza a VGA-nak, ilyesfajta kompromisszumos megoldásra vevő lennék. Idle-ben gondolom ez sem hangosabb, mint a többiek, ha pedig játszok, akkor már annyira nem érdekel.

Lájk.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#22) #16939776


#16939776
törölt tag

Kicsit megtévesztő a videó..
A koncepció lényege -gondolom- a halk idle állapot(hagyományos lapátok) és a nagy légnyomás(mókuskerék) közepes fordulatszám mellett.

A kártya mindenesetre ügyes kialakítású, ha azt nézzük hogy mekkora a kiterjedése, teljesítménye viszonylatában.

Részemről valami olcsó univerzális blokkal megtámadnám a GPU-t, a memóriákra+vrm-re néznék valami + felületet. a házban úgy is kell valamekkora légmozgásnak lennie:)

(#23) Borgi válasza helkis (#19) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Nekem M2N-E lapom van és a déli híd hőcsővel küldi el a meleget hátra amiről a proci venti elfujja azt. Nem hiszem hogy 80 fok körül enne mikor terhelés alatt is csak 47 fokig megy fel a lap az érzékelője szerint.

A venti ötletes és kiadhatnák kellékként egyéb bordákhoz is. PL 12 cm-es proci hűtőhöz, persze valami irányíto csővel vagy olyasmi módon mint a régi Zalman CNPS7000/7700 cpu hűtő.

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#24) Rubinhood


Rubinhood
csendes tag

Birom az ilyeneket, amikor egy evtizedek ota lenyegeben valtozatlan technologiat vegre ujragondolnak.

(#25) Akula válasza Rubinhood (#24) üzenetére


Akula
őstag

+1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) #97716736 válasza Rubinhood (#24) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát végre megjött az eszük :D

(#27) helkis válasza Borgi (#23) üzenetére


helkis
addikt

talán az a lap a kivétel az egész sorozatból (bár), de a többi, egy nagy halálszéria, eddig ahány ilyen lapom volt mind megdöglött.. :( pl ezek igen szépen tudnak melegedni: [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28) szab.tam


szab.tam
nagyúr

az ilyen rövid nyákra jó kis passzív hűtőt bírnék faragni.
lelógót, átszellőzőt. (4 slot vastagot....) :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) kriszpontaz válasza helkis (#27) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az M3N78-EM lapom déli hídja is egy rezsó, vagy inkább grill. Képtelenség normálisan hűteni, először azt hittem rosszul látok amikor a hőfokát lemértem. 70+ felett üzemel. Kész szerencse hogy a VGA mellé tették. :W Hátha megsül az is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Borgi válasza helkis (#27) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Az SLI-s az gyengébb chippel van szerelve. Nálam 6 éve müködik gond nélkül, már a 3. procit hajtom benne. És igazából minden tekintetben meg vagyok vele elégedve.
építéskor így nézett ki:
VAS

azóta már több memo, több hdd, új proci (hűtő is) és új vga került bele. De a lap még mindíg bírja. Persze most már bővíteni nem lehet sehova se ésszerű keretek közt. FullHD ban játszok a géppel.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#31) Borgi válasza Borgi (#30) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Na megmértem mert kiváncsivá tett:

AIDA64 40°C ot mért, miután levettem ház oldalát 42 re felment. Ekkor multiméter K tipusú TC probe-ját odatettem a hőcsőhöz blokkból kijövő pontjához, megmértem a hőmérsékletét és az 41,6°C ot mutatott, a szoba hőmérsékletére pedig 25,5 °C ot, ez persze net és zene közben. De játék közben sem láttam még 47 °C nál többet és akkor a proci és a vga felfűti a házat. A hőcső hőmérséklete a bordáknál 37,5°C (ott nagyon nem tudtam hozzáférni) és nálam még egy LPT szalagkábel is blokkol némi áramlást.

Tehát nem tudom hogy hozták össze azokat az értékeket de az tuti hogy a ház belső áramlásait igencsak benézték.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#32) Borgi válasza kriszpontaz (#29) üzenetére


Borgi
aktív tag

HI,

arról a lapról el is hiszem hogy forró, de abban van egy IGP is, én mondjuk meglesném egy Zalman chip bordával, mit mutat:
zalmi

nekem pl van egy ilyenem tarcsiba ami végül nem került beépítésre sehova. De annyira tetszett hogy 2-őt vettem. Egyet haverom gépébe raktunk a chipre és brutál jól nézett ki rajta, miközben kellemes hűvös is lett a lap.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#33) kriszpontaz válasza Borgi (#32) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezzel bepróbálkozom én is, anno majdnem rendeltem egyet, csak nem tudtam elfér-e a PCI-E X1 slot mellett úgy hogy a TV kártyámra nem lóg rá.

Nehezíti a hűtést hogy egy olyan DTK házam van, amiben fejjel lefelé van az alaplap, értsd: a VGA van felül, proci alul, és a déli híd passzívan ráfűt a GPU hátuljára, ami nagy öröm.

[ Szerkesztve ]

(#34) Borgi válasza kriszpontaz (#33) üzenetére


Borgi
aktív tag

HI,

Mármint BTX-es ház? az szivacs :) A bordával kb annyit lehet tenni hogy rápróbálni. Ha közelebb lennél azt mondanám rápróbálhatod az enyém. Nekem kb dísz marad már, a dobozából is csak nézelődni szedtem ki, de benne tárolom.

A kialakítása olyan hogy pont el szokott férni mellette egy kari, Haveromnál is pont úgy forgattuk hogy a VGA mellé lógott. Nagyon kitalálták ezt az eltolt borda formát. De tényleg csak a próba mondja meg, felszerelni amúgy nem volt nehéz de alaplapot ki kell szedni hozzá.

Illetve érdemes olyan CPU hűtőt ami alaplap felé nyomja a levegőt. Nekem alaplappal párhuzamosan levegőztető van (AC freezer 64 Pro).

Vagy ha mindezek nem jók/elegek akkor egy aktív hűtőt rá. Akár vizest.

pl1

pl2

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#35) radi8tor válasza Borgi (#34) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Zalman fan :D

⭐ Stella

(#36) helkis válasza Borgi (#30) üzenetére


helkis
addikt

azért megy még, mert egész életében meg volt hűtve rendesen, értsd a mostani hőfokjaid fölé nem nagyon ment, de ha nincs hőcső, akkor el tud melegedni szépen, mivel jól meg tud ragadni a levegő ott, és egyre rosszabb lesz, a vége egy szép kis chipsetzárlat, venti pörög, de semmi életjel..
a zalmanos megoldásodat osztom, én is így szoktam hidegre tenni a különösen veszélyeztetett lapokat, és be is vált! :K
pont ebből kifolyólag írtam hogy a vga-val lehet hűteni a chipsetet, ha ilyen vagy egy miniGTX670 van a lapban.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#37) Pityesz666


Pityesz666
csendes tag

Nagyon ügyesen meg terveztèk, elismerèsem. Szerintem fantasztikus. Asus... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.