Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Aki ennyiért vesz alaplapot, az meg is érdemli. Komolyan, mi a fenéért kell 50K-t kiadni egy alaplapért, ami lényegében semmivel sem több, mint egy 20K-s?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) K21_overlord


K21_overlord
tag

Ezt pénzt én inkább vga ra költeném, mint ultra alaplap vagy procira...

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#3) sz.mich válasza Blindmouse (#1) üzenetére


sz.mich
tag

Sőt, ha azt vesszük, hogy egy lap, abba pedig proci és memória, akkor bőven 100k felett vagyunk.
Igen jó teljesítményűek az biztos, én is elfogadnám, de ez a kategória még nem érett meg az én pénztárcámhoz illetve igényeimhez. De ha lenne pénzem simulékonyabb lenne az igényem is. :U :B

Csak kp., az ár fix.

(#4) Mr.Csizmás válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert az nem holmi 20-30k-s tömegszemét msi és társai :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) emmm válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


emmm
senior tag

Na igen, távcsöves barátunk is megmondta anno. :D

(#6) fanti


fanti
addikt

Nem is lenne ezeknek az árával gond, ha pl. 4-5 évben gondolkodna az ember.....
Veszek egy jó stabil lapot, jó sok extrával és jó sok pénzért és jó sokáig használom.
De hol lesznek már ezek a lapok 4-5 év mulva?

Amúgy meg szép és jó lapok ezek az asusok, de én megelégednék egy 30k-s giga lappal is.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#7) bsh válasza fanti (#6) üzenetére


bsh
őstag

"Ami pedig a stabilitást, kompatibilitást és tartósságot, megbízhatóságot illeti, ilyen magas szinten keveseknek van rá valóban szüksége."

ééééééérteeeeed?! :))

(#8) JColee


JColee
őstag

amd-s lapok olcsóbbak.
msi gd 70, asus crosshair formula, vagy asus m4a79t Deluxe ezek mind "csúcs"lapok, és mégis belefér 40 körül (gigánál is ennyi a max, csak nem ismerem)
miért ilyen drága egy intel deszka?

(#9) sz.mich válasza JColee (#8) üzenetére


sz.mich
tag

Miért olyan drága egy Lamborghini?... :)) Biztosan van egy lapát pénz a jól bevált márkában is (nem vagyok asus párti, embere válogatja).

Csak kp., az ár fix.

(#10) Móci válasza JColee (#8) üzenetére


Móci
addikt

Azé drága, mert intel. Ennyi. :)
A Pro tetszik, de ennyiért inkább nem kérném. 30 körül reálisabb lenne, anno annyit adtam a P5Q-ért is, s szerintem egy jó lap annyit megér. Többet nem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) JColee válasza Móci (#10) üzenetére


JColee
őstag

én 25öt adtam a p5qért :D

(#12) Móci válasza JColee (#11) üzenetére


Móci
addikt

Majdnem egy éve nem volt annyiért sajnos. Kegyetlenül sajnáltam rá a pénzt. Másrészt viszont megérte, mert stabil volt, jól bírta a tuningot, és nem volt rajta sok felesleges baromság.
Most is azt használnám, ha a villám nem szól közbe. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) divrapier


divrapier
tag

Lehet veszek egy SaberTooth-t, és elküldöm Irakba, hátha hoz egy kis olajat, vagy aranyat. Ezt leszámítva nem sok fantáziát látok ezekben. Drága, fél tucat számomra felesleges bigyó és 50+ ezres lapokra 1 ethernet.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#14) old gray


old gray
addikt

Addig olvastam a cikket míg meg nem láttam, hogy mennyibe kerülnek ezek a lapok.

AMD forever.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#15) Zanik


Zanik
addikt

LGA1156-ért ennyi pénzt elkérni? Akkor inkább valami lesajnált márkájú X58-ast vennék!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#16) cszn


cszn
őstag

GA-P55A-UD3 a jó vétel 32-34e-ért :K Ezen is van SATA3 meg USB3. Többet nem adnék egyikért se.

[ Szerkesztve ]

(#17) pityeszka


pityeszka
őstag

Mocskosul drágák! :(((

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18) Horbal válasza cszn (#16) üzenetére


Horbal
őstag

Abszolút egyet értek egy alaplapért nálam is a max a 30-35K de akkor már nagyon sokat adtam érte. Ezeknek a + fícsöröknek az esetek 90%-ban szinte semmi gyakorlati haszna nincs, erősen E-pénisz növelés jellegű a dolog. Most, hogy adnak hozzá egy hangkártyát pff és akkor mi van, van hangkártyám stb, nem érint meg. Ettől még persze remek lapok, csak valszeg nem racionálisan gondolkodó usereknek lettek kitalálva...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#19) varmi2


varmi2
nagyúr

Szerintem el van írva a táblázat azon sora hogy: processzor támogatás. A helyes az az hogy i3, i5. semmiképpen sem i7!

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20) Devid_81 válasza emmm (#5) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez gonosz volt, foleg, annak aki tud az elozmenyekrol is :DDD ;] :C

...

(#21) hunmyke válasza varmi2 (#19) üzenetére


hunmyke
aktív tag

INTEL Core i7-860 2.80Ghz
INTEL Core i7-870 2.93Ghz

Ezek is 1156 foglalatúak...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

50-70K-s P55 alaplapok? rofl. Ennyiért X58-at adnak.
Egyébként ~50K-ba volt a lapom+procim... AMD rulez...

(#23) szki


szki
őstag

Szépek, meg jók ezek a lapok. De inkább X58 ennyi pénzért (+i7 930)! És az még jópár évig bővíthető lesz. Szóval az LGA1156, P55 v. H55/H57 bizots kimarad az életemből.

Fél éve AMD vonalon az AM3-as 790FXT Giga csúcslapot vettem 31eFt-ért...

(#24) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...A négy vizsgált modell legolcsóbbika 50 000 forint környékén kapható, a legdrágább viszont 70 000-be kerül..." vs "...Pro utótaggal ellátott modell E-s verziója lényegében a sima Pro továbbfejlesztett változata, egy amolyan középkategóriás modell..."

Ez nekem tűnik csak ellentmondásnak?

https://www.coreinfinity.tech

(#25) pottyantós


pottyantós
aktív tag

A P7P55D sokkal olcsóbb de ugyanolyan megbízható!!

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#26) Robi BALBOA válasza Zanik (#15) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát ennyi pénzből (50k volt a logolcsóbb a lapok között) már egy jó márkás x58-as lapot is lehet kapni, amúgy teljesen igazad van aki 50k-ért vagy attól drágábban vesz LGA1156-os foglalatú lapot az h.lye, én ilyen foglalatú lapért max 30k-t adná ki.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#27) Ari18


Ari18
őstag

Ennyiért inkább egy X58-as, lap és egy D0-ás I7 920. Ez legalább időtállóbb. Röhejes ez a 1156.

(#28) WD40


WD40
aktív tag

A MemPerfect leteszteli nekünk a túlhajtott memóriát, a GO Button segítségével pedig „turbo módba” kapcsolhatjuk a számítógépet.
És visszatérünk a turbo gombhoz, az új generációs gamer házakon majd ilyet is találunk.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#29) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Lassan tényleg jobban megéri az amd-s konfig, mert sebességben nagyon már nem veszt az ember, bár ez csak magánvélemény.

(#30) lorenzen válasza WD40 (#28) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Még egy nagyon hasznos fejlesztés:

"Egy merevlemezzel még nem történik semmi különös, ha azonban mindkét portra HDD-t csatlakoztatunk, akkor szimplán a BIOS-on keresztül felállíthatunk egy RAID 0 vagy RAID 1 tömböt meghajtóprogram installálgatása nélkül; ugyanakkor ezeket a merevlemezeket így már nem használhatjuk rendszerlemezként."

Most megtakaríthatunk néhány gombnyomást a 'no boot' árán.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#31) mv


mv
aktív tag

Az Express Gate-hez tartozó böngésző tartalmaz bővítményeket? Videókkal, flash játékokkal elboldogul?

A lapok árairól csak annyi a véleményem, hogy nem bérből és fizetésből élőknek találták ki őket. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#32) llax válasza WD40 (#28) üzenetére


llax
senior tag

Már csak a turbo LED tüskéi hiányoznak a lapról :)

(#33) Zanik válasza mv (#31) üzenetére


Zanik
addikt

várj, miből lehet még élni? ja, segélyből! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#34) hunmyke válasza lorenzen (#30) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Pedig raid 0-n 2db ssd-vel lett volna értelme...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#35) varmi2 válasza hunmyke (#21) üzenetére


varmi2
nagyúr

ooopsz, bocsi,
nem tudtam

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36) mv válasza Zanik (#33) üzenetére


mv
aktív tag

Meg BKV-s végkielégítésből. ;]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#37) toyone


toyone
őstag

Láthatóan nagy a "felháborodás" hogy 50K+ ban vannak ezek a lapok. Csakugyan nem olcsó de nem is a belépő kategóriáról van szó ezt ne tessék elfelejteni. Más gyártóknál is megtalálhatóak a felsőbb-igényű/pénzesebb tulajok számára szánt deszkák. X58-ból is vannak horror áron lapok meg "olcsó" fajták is. Ha valaki a P55 csúcs lapjára vágyik van az is,tessék. Akinek ez kell az úgy is megveszi, aki meg sokallja annak meg kínálnak kedvezőbb árral mást. Nem kötelező MIIIF-t vásárolni mindenkinek...

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#38) Robi BALBOA válasza toyone (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csak az a gond, hogy egyik 1156-os csúcslap sem log olyan teljesítményt adni mint egy olcsóbb x58-as lap, tehát ezeknek a foglalatú lapoknak 20 és 45k között kellene tanyázni, nem 70k :Y és sehol tri channel se 2x16 pci-e, ez a lap jó indulattal is közép kategória úgyhogy az árának is úgy kellene alakulni, ez csak mostanában divat, hogy egy normális lap 50-100k között van, régen a csúcs s939-es lap 45-50k volt, egy csúcs 775-ös lap pedig 50-55k körül volt.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#39) -Gabesz- válasza Robi BALBOA (#38) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Azt hiszem a 750-860-870 procik hozzák a 920-asok teljesítményét.
Aki 1 VGA-ban gondolkozik, annak elég 1x16 sáv :D
A 3 sávos memória vezérlő ahogy nézegettem az everest képernyőképekett a fórumokon, nem hozz nagyságrendekkel többet, sőt húzott rendszereknél szinte egál a 1156 és a x58 920.

Szerintem 30K körül egész jó kis 1156-os deszkákat lehet venni.

(#40) anaqer


anaqer
veterán

a sabertooth fosbarnasaga klassz; az st6-e ota talan a legszinpatikusabb deszka - persze zart hazban nem latom es a full atx idejetmult es ennyit alaplapert amugysesose, de ettol eltekintve szep.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) F e Z o


F e Z o
veterán

A beépitett Memtest progi elég gáz. Egy 50k+ -ös laptól elvárná az ember, hogy normálisan működjön, vagy adjanak mellé Memtest86 CD boot lemezt, az biztos jó lesz.

H2O über alles!

(#42) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jók ezek, meg minden. De nálam a lélektani határ 25K. A jelenlegi Asus P5K/EPU-mat egy féléve vettem 22K-ért, és P35-ben eléggé ásznak számít. Majd akkor fogok fogok platformot váltani (P55 lesz egyébként), ha 20-25K között lesz egy hasonló kategóriás alaplap ezen a fronton is. Tehát annak is jónak kell számítania a mezőnyben. :K

(50K egy számítógép ára használtan. 6-7K alaplap, 5-6K 2Gb RAM, 17K HD4830, 11K E5200, 6K 350W-os FSP, 3K valami gagyi ház, és a vinyó, optikai meghajtó jöhet a régiből.
1280x1024-ben 4XAA 16AF minden fullon lehet játszani.)

(#43) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

A Sabertooth-ot csakis ajánlani tudom, szépen bírja a tuningot, és egyáltalán nem meleg. :DD

(#44) Tommmmka válasza Robi BALBOA (#38) üzenetére


Tommmmka
senior tag

öreg ne beszálj már marhaságokat, a tri channel és dual pciex-en kívül semmiben nem tud többet az x58. én spec az életben nem építek CF rendszert, de sz.tem az x58 tulajok kb 80% sem. A dual channel memkezelés meg alig marad el az x58 tri chaneljétől.

Esetleg mutatnál valami tesztet amivel alátámasztod,h. nem képes olyan teljesítményre a p55 mint az x58?

(#45) cszn válasza Tommmmka (#44) üzenetére


cszn
őstag

Nem ez a lényeg, hanem hogy felesleges pénzkidobás, mert a 30 ezres kategóriás lapok kb ugyanezt tudják (hacsak nem kell nagyon valamelyiknek a speckó fícsörje).

(#46) Zanik válasza cszn (#45) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem sokkal nagyobb gond az, hogy nem tudsz se olcsóbb, se drágább procit rakni a drágán vett alaplapodba, mert az LGA1366-os procikhoz ill. az IGP-s Clarkdale procikhoz is új lapot kell venned, ami szerintem kibaszás!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#47) cszn válasza Zanik (#46) üzenetére


cszn
őstag

A legnagyobb kib*szás az, hogy 1156 után jön az 1155. Ezt ki találta ki? :(

(#48) Picturemaker


Picturemaker
őstag

A SaberTooth azért nagyon királyul néz ki.
Amúgy 25e-nél egy alaplap sem ér többet. Sebességkülönbség, ha van, elenyésző. Tuningban manapság néhány olcsóbb lap is "villant" néha. A sok "ficsőr" meg olyan, hogy úgysem használja soha senki, csak jól mutat a promóciós anyagban!

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#49) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

hát pont ezért lesz sláger (sokkal népszerűbb) egy H55 chipset-es lap. :K

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#50) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

hát ez hogy ment el kétszer :B

[ Szerkesztve ]

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.