Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet nagyon szépen köszönjük! :C

De...

"...de nemcsak a LAN, hanem a WAN oldalon is, az utóbbi esetben a WAN és a LAN4 portok „összevonásával”, ami azt jelenti, hogy az 1 Gbps-nál nagyobb sávszélességű internetkapcsolatokat is kihasználhatjuk a készülékkel..."

Nos, a Telekom HGW-jeinél például nincs Link Aggregation, tehát ott konkrétan két eszközre kell kivezetni a netet, hogy ki tudjuk használni.

Kliensoldalon dettó hasonló problémákba ütközük, ha mondjuk Windows 10-et használunk, ugyanis a Picipuha szépen kivette menet közben ezt a képességet alapértelmezésben belőle. Különféle kerülőutak elvi szinten megvannak (Samba fájlmegosztásnál pl. az SMB Multichannel), de ezek vagy működnek, vagy nem.

Szóval "jövőtállónak" nevezni egy olyan méregdrága routert, amely nem rendelkezik legalább egy 2,5 vagy 5, esetleg 10 Gbites kábeles hálózati opcióval, nos, minimum megmosolyogtató. De inkább kínos.

Nem, ez a router nem jövőtálló. Mint wifi-router lehet, hogy ér valamennyit, de a marketing "akár" 6 Gbites sebesség csak marketing marad, ez a tesztből is látható.

Más szóval: szerintem túlárazott és max. csak a működő mesh képessége miatt érdemel szót. Sajnos...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.