Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magnum_


Magnum_
nagyúr

tipikus barátnőnek való FB telefon.. mondjuk 100mb-s mobilnettel. zseniális.

I humbly and respectfully decline™

(#2) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

VGA kamera... WTF!? :DDD

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#3) amanoba


amanoba
őstag

egész pofásak az új asha-k, és az előzetes ár is szimpatikus. :K

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) meroly válasza MuzikJunkie (#2) üzenetére


meroly
veterán

Én is ezen vagyok kiakadva, hogy csak egy nyamvadt VGA került bele? Akkor már inkább ne raktak volna bele semmit....

Impossible is nothing

(#5) Benőke


Benőke
őstag

Frankó lenne, de néhány ponton elrontották:

"...320 x 240 képpontos megjelenítőt...
...VGA kamerát...
...EDGE átviteli képességet,...
...1020 mAh kapacitású akkumulátort kapott..."

Olcsó oké, de adhattak volna még valamit. Legalább nagyobb akkut. 94g -ba még bőven fért volna.

(#6) Genova1983


Genova1983
tag

2012,FB gombbal ellátott telefon és.....VGA kamera???Ez komoly?Hátulról nem látunk róla képet,de remélem ekkora nyílást vágtak neki minimum,hogy jól ki is hangsúlyozzák:
Mert ezzel ilyen szépet lehet lőni:
Azért ezt még a facebookra is gáz feltölteni!
Egy 2mpix-eles kamerát azért a fejlődő országok is megérdemelnének!
Sőt,ha egy villanót is oda tennének mellé még én is elfogadnám.

(#7) Benőke


Benőke
őstag

Olyan Nokia X2-01 érzésem van.

(#8) csab2 válasza Benőke (#5) üzenetére


csab2
veterán

"...320 x 240 képpontos megjelenítőt...
...VGA kamerát...
...EDGE átviteli képességet,...
...1020 mAh kapacitású akkumulátort kapott..."

Egy olcsó telefonra, 2,4 collos kijelzőre bőven jő a 320x240-es felbontás.
Egy olcsó telefonra, amelyre előre van telepítve a 90%-os tömörítést használó Nokia Express böngésző bőven megfelel az EDGE.
Az 1020 mAH kapacitású akksi bőven jó egy kis fogyasztású mobilba. Ezzel lazán elmegy 3 napot.

Egyedül a VGA kamerás megjegyzéseddel értek egyet. Egy olcsó mobilba is lazán elmenne egy 2 vagy 3,2 megapixeles kamera.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9) erahurka


erahurka
félisten

VGA kamera még a kacsacsőrös tükörben fotózott képekhez is kevés...

(#10) Benőke válasza csab2 (#8) üzenetére


Benőke
őstag

3 napos készenlét az az androidos mezőnyben kiemelkedő, egyébként nevezzük nullának.
5-7 nap tól kezdődik egy mobiltelefon. De most komolyan meddig tartott volna egy nagyobbat beletenni?
Mondjuk ki. Semeddig. Ha feature fónt veszek, azt ne keljen 2-3 naponta töltögetni. Ne a minimum legyen már a cél. Legyen drágább a nagyobb akku miatt, persze 20k a kis droidok vadászterülete már, de aki olyat vesz meg is érdemli.

EDGE nem azért probléma mert majd ezzel böngészni akarnak. Telefonon mobilnetezni csak ha nagyon muszáj. 10" alatt úgy is csak szenvedés/bohóckodás. Hanem mondjuk ha már tudja mondjuk a mail -t és jönnek mennek a levelek, ne kelljen szenvedni a sávszélességgel. Nem egy BlackBerry hogy összenyomja a levelet úgy hogy nem tudod elérni a havi 100Mb forgalmat.

VGA kamerára vagy kamerára semmi szükség, az max erőltetett. Ha már tesznek rá valamelyet legalább használhatót.

(#11) meroly válasza Benőke (#7) üzenetére


meroly
veterán

Igen, elsőre nekem is beugrott mintha láttam volna már.... ;]

Impossible is nothing

(#12) moleculez válasza Benőke (#7) üzenetére


moleculez
veterán

ja nekemis de javu elegge. Szeretem a nokia qwerty-s teloit, mistis egy e72rol irok, de ez most nem...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) oceanrush


oceanrush
senior tag

Egesz pofasan nez ki, es ennyiert nem is draga.

(#14) AMD Power válasza meroly (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Egy jó párszor, igen. :U

(#15) meroly válasza AMD Power (#14) üzenetére


meroly
veterán

(#16) .Szaki. válasza Benőke (#7) üzenetére


.Szaki.
addikt

Épp ezt írtam a mai hírhez, a billentyűpadon és a színkombinációkon kívül a háza tök ugyanaz, csak ez már 2 SIM-es. Viszont ilyen áron olcsóbbnak ígérkezik, az X2-01 még mindig 24.000 Ft körül mozog és tavaly én is ennyiért vettem az enyémet. Szóval elég jó választásnak tűnik 15-ért, viszont a VGA kamerával még ennyiért sem tudnék kibékülni. Minimum 2-3 megapixel kéne.

(#17) H_Gab80


H_Gab80
csendes tag

Olvashatunk tesztet valamikor erről a készülékről?
Engem érdekelne, mint munka eszköz.

(#18) gprspeter


gprspeter
senior tag

(#19) meroly válasza gprspeter (#18) üzenetére


meroly
veterán

Speckók alapján gyengébbnek tűnik az akku.
Viszont a kijelző is kevesebb színnel bír és a kamera is gyér, nincs usb.
Az EDGE átvitel meg gyorsabb, ebben jobb.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#20) haematuria


haematuria
újonc

Vettem egy Asha 205 készüléket, mert dual simes és qwertz-es ketyerére fájt a fogam. Megtetszett a formája, mert valljuk meg elég jól néz ki! (egyéni véleményem, hogy az eddigi legállatabb qwertz-es telefon dizájn)
Leírom a benyomásaimat, hátha valakit érdekel:
A két sim kártyát gond nélkül kezeli. Ha van netes előfizetés, akkor egy ócska, tetűlassú böngészdénk van, akárhogy is propagálta a Nokia (Lomha, meg hozzá a kis kijelző, szégyenteljesen kevés optimális betekintési szöggel). A facebookozás (és itt inkább a csetelésre szorítkoznék) vállalható. A Nerby alkalmazás, ami szórakozó-, és kultúrhelyeket mutatna meg. Nos nem mutat meg szinte semmit, pontatlan, térképe minősíthetetlen. Nagyon szuper viszont a teljes gombsor, villámgyorsan lehet gépelni, és ez nem csak csetelés közben, hanem egy gyors naptárjegyzet írása közben is jól jön. A kamera konkrétan a vicc kategóriába versenyez, baromi hosszú ideig izzad, exponálja nekem az értékelhetetlen pixelhalmot, aminek kapcsán a hangzatos Slam funkcióval (amit csak alsó tagozatos gyerekek élveznének matekórán) már szót sem ejtenék.
Amúgy az usb hiánya spec engem nem zavar, hisz ott a bluetooth. Az aksi bírja két napig viszonylag sok nyomkorászás, fb-ozás, telefonálás mellett, azzal sem volt gond.
Nos a fentiek értelmében csak a magamhoz hasonló aszkétáknak tudom ajánlani a telefont, akiknek nem kell simogatós, androidos cucc. Akik nem neteznek, fotóznak telóval, viszont egy olcsó, "teljes kiörlésű", primitív, de szép kis cuccra vágynak, ami két kártyát kezel és telefonálás-sms-mp3-naptár funkcióját mérlegre téve azért kezes, olcsó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#21) WellnessPepe válasza haematuria (#20) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

Szia! Én is most vettem egy ilyen telefont, de nem tudok se az áruházba belépni, se fb-ra. Böngészni érdekes mód tudok, de a közösségi dolgokat nem tudom használni. Neked hogyan sikerült belépned fb-ra?

(#22) haematuria válasza WellnessPepe (#21) üzenetére


haematuria
újonc

Üdv...
Lehet későn reagálok, de azért válaszolok:
Először is: van netes előfizetéses tarifacsomagod, amire lehet építeni ez ügyben? Mert ezen a telefonon nincs wlan.

Ha van netes előfizetésed akkor az X-press böngészővel felmész a Facebookra, megkérdezi, hogy kell e a mobiltelefonos Facebook alkalmazás.ott le kell tölteni és nagy valószínűséggel az alkalmazások mappában ott lesz. Néha frissítik olyankor újra X-pressen keresztül kell belépni és még egyszer letölteni...ilyenkor lecseréli automatikusan a korábbi verziót.

Én amúgy a telefont azóta megszoktam, megszerettem. Persze a szutyok fotóteljesítménye továbbra is idegesít néha, ha tényleg jó lenne valamit megörökíteni. Ami hibát még felfedeztem: Ha a telefonon keresztül nézem a képeket, úgymond duplikálja azokat! Baromi idegesítő, valamikor tizet reprodukál, magyarán mintha osztódnának a fotók. Ja érdekes visszanézni a képeket pc-n...lilába borult, pixelhalom a monitoron, a telefon kijelzőjével megegyező kis méretecskében. A videója meg egy vicc...szóval ez a telefon tényleg csak azoknak jó, akiknek sok naptárbejegyzés, sms, beszélgetés és a két sim az igényük, és nem hajlandóak simogatós telefonhoz érni. (mint én)
Hogy még tovább szapuljam a kis telefonomat: kaka a beszélgetés hangminősége is:)
Szóval aki ilyesmit vesz az csodát ne várjon...

[ Szerkesztve ]

(#23) WellnessPepe válasza haematuria (#22) üzenetére


WellnessPepe
csendes tag

Lehet én is későn írok már :) de közben megoldódott a dolog, szolgáltatói oldalon volt a probléma, nem a készülékben. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.