Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Hmm. Egy ilyen most jól jönne, de csak a jelzett ár feléért max. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

A Hitach, mint márkanév, meddig fog még megmaradni?
Tudtommal a Hitachi már a WD tulajdona - vagy még idő az aukció lebonyolítása?

[ Szerkesztve ]

(#3) csevede


csevede
tag

Megint egy termék ami rosszul van beárazva.. bár nem érint, mivel ennek a tárhelynek a fele is elég lenne nekem/bármely average user-nek! :R

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

ezzel ki vagyunk segitve... 4TB 70k+-ert. :D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) Daywalker válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Az Európai Bizottság csak november végén hagyta jóvá az egyesülést, de vannak bizonyos feltételeik, ami miatt valószínűleg ez csak jövőre fog megtörténni. Tehát a válasz: várhatóan jövőre lesz ilyen, ha valóban megszüntetik a márkanevet.

Akik sokallják az árat: amikor a 2 vagy 3 TB volt a csúcs, azok is magas áron jöttek, aztán szépen bezuhantak arra a szintre, ahol már boldog-boldogtalan meg tudta venni. Most ahhoz adjuk még hozzá, hogy jelenleg nem áll jól a HDD-piac az áradások miatt. Valószínűleg a gyártás a Hitachinál sem rózsás (ugyanis látható, hogy több alkatrész Thaiföldről jön, hiába van Kínában a gyártósor), tehát erre jön még rá a felvásárlást lassító tényező, ami a magas ár. Lesz ez olcsóbb. Az új dolgok mindig drágábbak.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) F34R


F34R
nagyúr

Jól hangzik, a borsos ár ellenére is majd kilábalnak lassan és visszaáll minden a régi kerékvágásba.

(#7) Client


Client
tag

Bocs a kötekedésért, de nem a "4TB-os Hitachi merevlemeze", hanem a "4TB-os Hitachi merevlemez", vagy "Hitachi 4TB-os merevlemeze".

Ex - WaterLo

(#8) Daywalker válasza Client (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

;] :R (Első variáció a Hitachi 4 TB-os merevlemeze volt, az átírásnál meg anomália lépett fel:D)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) Móci válasza F34R (#6) üzenetére


Móci
addikt

Jó lenne, pláne ha az árak is mérséklődnének értelmes időn belül.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) hunmyke válasza Daywalker (#5) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Csak trollkodni jövök, de nem szüntetik meg a márkanevet, azért a HDD-ken kivül még sok mindenen ott a nevük.:)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#11) Daywalker válasza hunmyke (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Természetesen a fenti állításomat csak a merevlemezekre kell érteni. Vicces lenne, ha a teljes márkát szüntetné meg:DDD Ahhoz a WD nagyon kicsike hal.

Például vicces lenne WD logót látni ezeken: [link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) Angel1981 válasza Daywalker (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, köszi az infót! :R

(#13) McCoy20


McCoy20
tag

Azt hittem az atomtámadás ellen is véd... :DD :DDD

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

Ebben 1 terás tányérok vannak?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Daywalker válasza Oliverda (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

Várj, felhívom azt a japán boltot:DDD De szerintem ők sem tudják.:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) Oliverda válasza Daywalker (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Na mit mondtak? :))

Amúgy szerintem terás tányérok lesznek benne 750 gigásokkal még ötből sem jön ki a 4 TB.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) hunmyke válasza Daywalker (#11) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Ezért is jeleztem, hogy csak trollkodni jövök:D
Képzelem milyen pofát vágna a Nidec, ha WD munkagéphez kellene alkatrészt gyártani. :DDD

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#18) Daywalker válasza hunmyke (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze, csak muszáj volt vhogy azt a képet beleszúrnom:D Trollválasz:D

Oli: nem tudom az az igazság, mert jött nekik annó a G-Drive meg G-Raid cuccuk és abban is volt már 4 TB-os, de egyik helyen azt mondták, hogy 1 TB a másikon meg kevesebbet említettek, sőt 7200 rpm is szóba került:D Szóval össze-visszaság az egész. Szerintem is 1 TB-osak, de mindenképpen megvárnám ezzel majd a hivatalos közleményüket, hogy ne menjen ki fals infó.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19) pilóta


pilóta
nagyúr

Így a cím alapján elsőre arra gondoltam, hogy olyan sok 4 TB-os merevlemez ment tönkre az árvízben, hogy a töltések magasságát emelik meg velük... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) aram01


aram01
nagyúr

most hogy arany árban megy nem kell esetleg nyáron,és akkor már minden gondom meg fog szűnni ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Tomcat válasza aram01 (#20) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez szép teljesítmény. Gartulálok a Hitachi-nak! :C

Tomcat

(#22) aram01 válasza Tomcat (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

az,csak az árak...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) Patice válasza Tomcat (#21) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek a sok terás vinyók eszembe juttatták azt az időt, amikor megvettük az első gépet otthonra a családnak 6 GB-os vinyóval. És az akkor még mekkora volt! :D

A következő gépemben meg lehet már 6 TB-os lesz? Egyszer lehet. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24) aram01 válasza Patice (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

az én első gépemben 40 megás vinyo volt :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#25) Tomcat válasza Patice (#23) üzenetére


Tomcat
őstag

Óóóó, 6GB!, nekem 20MB-os volt az AT-ben bő 20 éve az első HDD-m! Sőt, az XT-mben vég vinyó sem volt hanem két floppy, az egyiken a DOS, a másikon a programok. :DDD

Tomcat

(#26) Patice válasza Tomcat (#25) üzenetére


Patice
nagyúr

:DDD Azok a szép monokróm idők. ÁÁjjj... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27) Tomcat válasza Patice (#26) üzenetére


Tomcat
őstag

Mi az, szín, 3 betű és nem kék? Ződ! :D
Nekem zöld-fekete mono monitorm volt akkoriban a PC-hez, az AMIGA500-hoz meg a gyári színes. :)

Tomcat

(#28) csilisz


csilisz
tag

Jó lenne egy ilyen csak mondjuk 40k ért :N

(#29) lvb válasza aram01 (#24) üzenetére


lvb
aktív tag

Nekem meg 170 megás volt az első PC-mben a vinyó, és akkor a haverjaimnak 20 - 80-asok voltak ('93). Mindenki azzal jött, hogy minek ekkora tárkapacitás, átlagember ezt úgyse tudja kihasználni. Aztán mikor megjelentek a "hatalmas" 4 - 8 floppis játékok, elkezdtek sírni, hogy tanulajanak meg programozni, játékot írni, mert ez nonszensz :)

(#30) Tomcat válasza csilisz (#28) üzenetére


Tomcat
őstag

Arra még várhatunk. Lehet hogy még több lesz mint 100e mire ideér. Egyébként szerintem olyan 60-70e Ft körüli áron lenne egy ilyen reális egy megnyugodott hazai HDD piacon.

Tomcat

(#31) priti


priti
addikt

Ebből ráfér egy mai RAM méretű nyáklapra 8db minimum és az akárhogy számolom úgy már nem bit, hanem byte ha 8db van belőle és azért 128GB-os RAM-ból egy pár már elég fincsi lesz egy alaplapban, új értelmet nyer a RAM drive. Oké hogy a cikk mobilokba szánt cuccról szól, és nem PC-s termék, de a várható eredményeket azért tükrözi... Előbb-utóbb a HDD-nek kampec. itizötájm

Hardverlesen

(#32) Patice válasza priti (#31) üzenetére


Patice
nagyúr

Hja, csak ha RAM-Drive-ot használsz és esetleg azon tárolnád az adataidat, akkor mindig áram alatt kellene lenniük. Vagy rosszul gondolom?

Így új értelmet nyernének a szünetmentes tápok is. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33) bmollszeptim válasza Tomcat (#30) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

szerintem 40 lenne a reális ára majd.

üdv.

(#34) priti válasza Tomcat (#25) üzenetére


priti
addikt

Milyen hangja volt a 20-asnak :DDD Fizikai méretre viszont alázta a mai HDD-ket keményen.Havernak volt kettő is sokáig Ő volt a helyi csúcstartó, aztán csak pislogott amikor meglátta a 212MB-os WD Caviar HDD-met :)) (A mai napig működik, 20 éves, az más kérdés, hogy az Ő 20MB-os HDD-i is mennek :Y )

(#32) Patice

Ez inkább az SSD-k várható méretnövekedését jelenti, csak a cikk láttán hirtelen az jutott eszembe, hogy lehet sokan azt hitték mekkora üzletet csináltak, amikor most vettek 8GB RAM-ot a gépbe feleslegesen, pusztán azért, mert olcsó, aztán benne van a kalapban, hogy jó nem, mert csak mégolcsóbb lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#35) Móci válasza priti (#34) üzenetére


Móci
addikt

Mekkora az a 'csöppség'? havernak valami cd meghajtónál nagyobb szörnyetege van, remélem meg tudom majd szerezni... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#36) vanhalen válasza aram01 (#24) üzenetére


vanhalen
senior tag

"az én első gépemben 40 megás vinyo volt :B"

Enyém"ben" meg ilyen "háttértár" volt:

:D

Viszont menő volt, tudott már ilyet:[link] :DD

Egyébként a cikkhez: Hitachi azon túl, hogy (winyó)válság van, "indokoltan" adja mai áron 79 425.8732 Ft-ért ezt a 4 terrás winyót? Nem vagyok tisztában vele, mennyibe szoktak ezek "normál áron" fájni :)

[ Szerkesztve ]

(#37) priti válasza Móci (#35) üzenetére


priti
addikt

Egyenméret volt akkoriban is. A 20 megások sokkal nagyobbak voltak, mint egy mai HDD ezen a képen jobbról a második az 20MB-os, szerintem mind ekkora ami 20-as, haveré is ilyen mind a kettő.

(#38) Patice

Jönni fognak előbb-utóbb, nincs mese. Viszont ha azt veszem, hoyg hány sata van egy mai alaplapon már az is elég, ha megjelenik egy nagy SSD ami lenyomja a 128GB-os árát. Ha olyan olcsó lesz, lehet veszek 6db 128-ast aztán szasz, a PC házban elfér ;] :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#38) Patice válasza priti (#34) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha SSD, akkor OK. Jöhetnének végre már azokból is az 1 TB-osok 40k alatt :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39) vanhalen válasza priti (#37) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Egyenméret volt akkoriban is. A 20 megások sokkal nagyobbak voltak, mint egy mai HDD ezen a képen jobbról a második az 20MB-os, szerintem mind ekkora ami 20-as, haveré is ilyen mind a kettő"

Ha R2D2 lány lenne, ezek láttán menten maga alá csöppentene (egy kis olajat) olyan kis tetszetősek :DDD

Egyébként, kíváncsi vagyok, most hogy a winyógyártás 2 óriása iszapot lapátol és állítólag jövő ilyenkorra is még csak a -1 steppinges winyóik várhatók, mennyire pörgeti fel Intel ezzel az új NAND chipjével az SSD piacot, feltéve, ha tényleg 2012 első felére várhatóak az első ezekre épülő termékek :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Angel1981 válasza Oliverda (#16) üzenetére


Angel1981
veterán

Több, mint valószínű, hogy 1 terások lesznek! :K

(#41) aram01 válasza vanhalen (#36) üzenetére


aram01
nagyúr

olyan nekem is volt :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) tdd587 válasza Patice (#38) üzenetére


tdd587
őstag

Csak a sebessége nő azoknak is. A megbízhatóság a fórumok szerint nem, az árak meg az árgép szerint nem.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#43) worxland válasza Angel1981 (#40) üzenetére


worxland
addikt

Storagereview szerint 800 megásak a tányérok.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#44) siriq


siriq
őstag

Nekem mar itt pihen a 3 TB-s Hitachi. Szinte tavalyi aron vettem meg(minimalisan volt dragabb). Talan majd jovore megnezem ezt a 4 TB-s csodat.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#45) mikej95


mikej95
aktív tag

Én 18Mátyásért vettem egy 2Tb-s samut ugyanezzel a fordulatszámmal, kétszer akkora gyorsítótárral(3 hónapja). El vannak szállva az árak, de nagyon... :Y

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#46) Oliverda válasza worxland (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor ezek szerint pont 5000 tányér van benne. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) pilóta válasza Oliverda (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor már az ára is érthető, miért pont ennyi: [link]
:D

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) vanhalen válasza Oliverda (#46) üzenetére


vanhalen
senior tag

5 tányéros?? Jesszus, mit kezdjek én 5 tányérral, csak jobban akadályozza a munkát..

Nem értem, minek bonyolítják ezek az ember életét.. höölye hitachi.. :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#49) aram01 válasza vanhalen (#48) üzenetére


aram01
nagyúr

ez kemény ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#50) vanhalen válasza aram01 (#49) üzenetére


vanhalen
senior tag

Asszem korund :DDD (Vágod, hogy orvosi szikét élez a csávó? Vajon mire készülhet? ;] csak nem valami besérült rendsz@rgazdi? :P )

Vigyázni kell ám ezekkel:[link] Se legalább könnyen felismerhetőek :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.