Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Praston


Praston
tag

"A GTX 960 Ti vonalon a legjobban felhúzott változat a Phantom GLH. Ennek GPU órajele a referencia 1126/1178 helyett 1279/1342 MHz, a 2 GB GDDR5 RAM pedig 1750 MHz helyett 1800 MHz-en jár. Természetesen a vételár egy kicsit magasabb, körülbelül 64 500 forint; ezen az áron kapunk 4 GB-os Gainward GTX 960 Ti Phantomot is, viszont kisebb gyári tuninggal."

Nem is tudtam, hogy kiadták a 960 Ti kártyákat. ;] :P

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#2) ViZion


ViZion
félisten

PCX akciót mág kitárgyaltuk másik topikban... azért egy 100k VGA-nál esetleg 1-2000 Ft-vel a konkurencia alatt adni nem egy hajdenagy akció. De sajnos ez a többi akciójukra is igaz. Szeretem amúgy - bár a kereső és a szűkítési lehetőségek több kategóriában évek óta khmmm... beteges-, sokat is vásárolok ott, de ezek az akciós hírleveleik csak látogatottságot növelnek maximum...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Nézem a Gainward kínlódását ezzel a lamella + alatta lefelé fújó venti + alatta részben-zárt-részben-megnyitott borda hűtővel, és eszembe jut, hogy mennyire elcseszett dolog, hogy a keepout zónákkal és a PCI-E x16 elhelyezésével olyan helyzetet hoztak létre, ahol a megfelelő hűtés ennyire problémás. Eleve az is hüleségnek tűnik, hogy a PCI-E alkatrészoldal lefelé néz. 75W disszipáció sem lópikula, a csúcskártyák meg pláne durvák, ráadásul igen költséges, ha megfő a kártya. Mi meg trükközzünk drága házakkal, megfordított alaplappal, és vegyünk spéci hűtésű kártyákat. Eleve VGA fronton elég erősen fog a gyártók ceruzája, nem hiányzik még ez is.

[ Szerkesztve ]

(#4) #45185024


#45185024
törölt tag

Mindentől eltekintve ez a Főnix kártya nagyon szép dizájnú termék.
Kicsit megkésettnek érzem másfél hónappal az új kártya generáció előtt, de a dizájnereknek el kell ismerni a munkáját !

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A BenQ SW2700PT három év garanciával 198 000 forintért vásárolható meg"
De hol? A linken 205k az ára.

(#6) lajosba51


lajosba51
csendes tag

Az E sorozatos thinkpadeket mindenki felejtse el, főleg 300ezerért. 150-200ért egy használt T vagy X sokkal jobban megéri.

(#7) Dr. Akula válasza lajosba51 (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából azokat is, a Lenovo lassan de biztosan dolgozik a TP márkanév tönkretételén. Nekem már sok volt amit műveltek, inkább márkát váltottam (persze ha egyszer észhez térnének nem okozna problémát visszatérni, de erre reálisan 0% az esély).

(#8) Akula


Akula
őstag

szépek ezek a hangszórók! :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) eldiablo válasza lajosba51 (#6) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egyetértek! Nem méltó a Thinkpad névre. Törő, kopó burkolatok, hulladék alaplapok.

[ Szerkesztve ]

(#10) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Annyira nem rossz ez az okos VILLANYKÖRTE :DD

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#11) foodlf


foodlf
csendes tag

Acer BX320HK: IPS paneles
kevés az infó. milyen típusú IPS panel? nem mindegy.

arról nem is beszélve, hogy elég kevés tesztet találtam róla az interneten, ráadásul más monitorokkal való összehasonlítások nélkül. így én biztos nem vennék semmilyen monitort. sőt, igazából a mostani monitorommal való side by side összehasonlítás nélkül nem vennék semmit sem...
egy monitor kiválasztása elég szubjektív lehet. és kiválasztási procedúra túlmutat azon, hogy lefedi-e az sRGB színtér 98% százalékát, mert ez önmagában még nem sokat mond.

esetleg a PCX-nek / Oázisnak / akárkinek itt lehetne egy fejlődési lehetősége, ami túlmutat a 2000 forintos leárazásokon, hogy be lehet(NE) vinni a meglévő monitorodat és össze lehet(NE) hasonlítani azzal, amit meg szeretnél venni, vagy inkább többel. ;)

Ha már van egy jó nagy képernyőnk, nézhetünk hozzá valami hangszórót. A német bázisú Thonet & Vander sokoldalú, és 24 000 forint körüli árával megfizethető modellje a Grub 2.1.

tudom, hogy kell az összekötő szöveg, különben hülyén néz ki a bejegyzés. de azért aki egy 300e monitort vesz, az minimum egy 100e forintos dac+erősítő+sennheiser kombóban gondolkodik már ha normális audiót is szeretne a monitorja mellé, nemcsak prüttyögést. arról nem is beszélve, hogy a felette lévő monitorban van hangszórási képesség. :DD

(#12) józsi9995 válasza ViZion (#2) üzenetére


józsi9995
tag

Ezek álakciók. Az akció előtt felviszik az árat úgy, hogy a 10/15%-os akciós ár 20 eHUF-os tételnél pár 100 forint.
Vagy mégsem álakciók, de pont úgy alakul a külföldi valuta árfolyam, hogy pont az akció előtt egy nappal ugrik fel egyes termékek ára. :D
Félreértés ne essék, én tőlük rendeltem és raktam össze a gépem, egy szavam nem lehet, de ezeknek az akcióknak nem szabad bedőlni.

(#13) ViZion válasza józsi9995 (#12) üzenetére


ViZion
félisten

Ez az! :K
Ált. jók az áraik. Más oldalon összerakom, utána megnézem itt mi van, most 2 full gép jött tőlük, mert a végeredményben 15k-val voltak jobbak. De az akciót nem kell nézni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) HummeRC


HummeRC
senior tag

Próbált már valaki ilyen BT Villanykörtét? Lehet ezekből egyszerre többet is ugyanarra az eszközre kötni BT-n keresztül? Gondolok itt például egy 4 izzós hangulatvilágítás együtt állítására és hogy mindből ugyanaz szóljon egyszerre? Nem a hangerő miatt, hanem hogy egyenletesebben betöltse a teret a fény és a hang. Úgy látnám értelmét. :F

(#15) hallador válasza lajosba51 (#6) üzenetére


hallador
addikt

Főleg mert 200 -ezerért van HP ProBook 4xx G3 ami ugyanezt tudja M.2 foglalattal, csak 2/3-ad áron. A Lenovo drága és minőségben jobb nem lett, mint 2 évvel ezelőtt, amikor az E széria még 150 - 200 000 Ft-ba került.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Mercutio_ válasza foodlf (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minek vigyem be a monitorom, amikor van Oázisban belőle? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) bluyoo válasza ViZion (#13) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A VGA akcióara szavaztam hátha ... ugyanis pár napja VGA vadászat van. :DDD
De a konkurenciával még mindig ~ egy árban van (sőt a Phantom olcsóbb), + ott kapsz mellé egy játékot is.

Bazinga!

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Benq monitor korrekt darab.

(#19) #20655360


#20655360
törölt tag

950 még rendben van, 45k körül, de én már drágább 900-as kariba nem fektetnék be.

Ja, am a Gainwarddal mi lett? Régen prémium kategória volt. Legalább is árazásban. Nem is volt ilyenem soha. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Met


Met
nagyúr

Árpilisi hardveradag

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21) 5150head válasza #45185024 (#4) üzenetére


5150head
senior tag

Szia. Mit értesz az alatt hogy

"másfél hónappal az új kártya generáció előtt"

Kicsit lemaradtam kártya fronton, GTX660 2GB van a gépben, de mostanában agyaltam a váltáson (960 4GB). Ezek szerint érdemes várni? :U

(#22) #20655360 válasza 5150head (#21) üzenetére


#20655360
törölt tag

A te esetedben nagyon is érdemes. 50W alatti tdp-s 470, meg 100W körüli 480-ról pletykáltak vhol. Mindezt jóval nagyobb teljesítménnyel. Pascalról nem olvasgattam. (16 nm, meh ósdi. :DDD )
Nem tudhatjuk még mi lesz, de én tutira várnék. Csak kibírod addig a 660-nal. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Mercutio_ válasza #20655360 (#22) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem ősz rémlik a megjelenésre, és az árakról még nem igazán tudunk semmit :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24) #20655360 válasza Mercutio_ (#23) üzenetére


#20655360
törölt tag

[link]

Lazzán lehet kacsa mondjuk, de legyünk bizakodóak. zöld párti voltam mindig is, de nagyon szurkolok nekik, legyen újra kiélezett verseny.

(#25) Poetro


Poetro
csendes tag

Ez az ASUS Echelon Gaming egér pont úgy néz ki, mint az MSI W8 Gaming egere, és azonosak a specifikációk is.

(#26) #79335424 válasza Scrydhan (#10) üzenetére


#79335424
törölt tag

De miért hangszórós? :W Már megint egy hangszórós fényforrás. Mikrofonos miért nincs? Nem zenét akarok hallgatni egy villanykörtéből, hanem szólni neki, hogy világítson (vagy ne). Meg, persze más berendezéseket is vezérelni a mikrofonjával.

(#27) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Okos villanykörte? Még ha lenne normális fényereje látnám értelmét a szabályozásnak,de ennél haloványabban még egy wc-t is alig világít be....
Thonet & Vander Grub 2.1 ---nagyon tetszik,egy fm rádiót tehettek volna még bele :Y

Wasabi...

(#28) Tsebacsi válasza Poetro (#25) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rettentő sok átfedés van fülesektől kezdve egereken át billentyűzetekig. A gyár egy, csak a matricázás más kb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 4k/32"-os IPS monitor nagyon jól hangzik :K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) Scholes9 válasza t72killer (#29) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jónak tűnik nekem is tetszik :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) t72killer válasza Scholes9 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre be vagyok vásárolva monitorból, de pont ilyen paramétereket (esetleg még majd 120Hz+3D) kívánok a swift-em utódjának úgy 3-4 év múlva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Én ilyen monitorra vadászok: UHD, IPS, 144hz, 1ms :K

(#33) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"Teljes grafikuskártya-kínálatát akciózza a PCX.hu..." -- na vajon miért ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) tibaimp válasza t72killer (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ahhoz ám vas is kell, ha játszani is akarsz :) , de persze sok sikert hozzá... :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) #20655360 válasza tibaimp (#33) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na mé? :)

(#36) ViZion válasza tibaimp (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Mé'má? Ennyi píz és nincs benne a fullhádé? :U :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) t72killer válasza tibaimp (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyszerűbb játékokat tolok, amik ma is 100fps körül mennek 4k-n egy gtx970+4770k párossal: starcraft2, diablo3.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) Dr. Akula válasza hemaka (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jónak jó, csak drága. Ebben a méretben Dell U2715H 50-el olcsóbb, vagy kicsit rápakolva 40" / 4K. Igaz ez utóbbi "csak" PVA panel. Ha már többmint 2 kilót el szeretnék költeni, akkor inkább ASUS PQ321QE. 32", 4K, IGZO panel. Valahogy nem nagyon érzem miért lenne jó 27"-en leragadni. Oké, 14bit LUT, de abból érzékelni is valamit? Kicsit olyan mint a zenebuzik akik állítólag meghallják a denevérhangot is, de csak állítólag.

(#34) tibaimp:
Kell, de ha nincs, még mindig visszaveheted fullHD-re. 27" felett irreális ára van a WQHD monitoroknak, olcsóbb venni egy nagyobb 4K-sat.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dr. Akula válasza Tomassy00 (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

... és 1 Ft, azt ne hagyd ki!

(#40) Syz


Syz
senior tag

980Ti jöhet :R

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#41) dobragab


dobragab
addikt

Az egerek közül a Sica és a Strix Claw jók, mindkettőt teszteltük. A többi sajnos hulladék szenzorral van.

Cerberus volt is a kezemben nemrég Veletechen, rettenet.

GX8xx (valamelyik) ősszel volt a kezemben, az is rettenet. A többire is rá van írva, hogy sz@r a szenzoruk. :W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#42) tibaimp válasza t72killer (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy OK.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) tibaimp válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, de kérdezem, mert nem láttam még!
Egy 4k-s monitoron a nem natív felbontáson (full-hd-n) szép a kép? Mert mondjuk egy fullhd-s monitoron lejjebb állítod a felbontást, konkrétan egy moslék (legalábbis az enyémen, meg a munkahelyin, meg még sok másikon, ahol néztem, direkt).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) t72killer válasza tibaimp (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a 4k pontosan 4db fhd felülettel lefedhető, nem számítok minőségromlásra a sima fhd-hez képest. Persze a windows is megtanulhatna végre skálázni, á'la hiDPI... Ha már a legutolsó nullktg-vetésű csontamatőr linuxdisztró és a régi androidok is tudják:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Praston válasza tibaimp (#43) üzenetére


Praston
tag

Egyetlen egy dolgot nem játszom natív felbontáson a 24" FullHD monitoromon, az pedig a cs:go. 1024x768-ban picit torz valóban, de 1280x1024-ben teljesen jó és éles a kép. Ha esetleg ez számít nálad.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#46) dash17291 válasza hallador (#15) üzenetére


dash17291
tag

Billentyűzete milyen a Thinkpad-hez képest?

(#47) tibaimp válasza t72killer (#44) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na látod ezt a windows féle skálázási problémát nem tudtam. Amit láttam az annyi, hogy visszavéve a felbontást pocsék a kép, legalábbis azokon a monitorokon amiket én láttam (nekem pocsék). Az hozzá teszem, egyik monitor sem valami űber ips panelos, nekem is csak egy régi tn-es van, szóval....lehet itt kellene kezdenem...
Egy 27-es IPS panelos, de "csak" fullhd-s monitor vásárlásán gondolkodtam már.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) BiP válasza tibaimp (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

Hiába a 4pixel, ami nem natív, nem szép.
De amúgy ez paneltől, 4k-tól függetlenül is igaz.
Max. elviselhető/kevésbé ronda, de sosem szép.

(#49) hallador válasza dash17291 (#46) üzenetére


hallador
addikt

Semmivel nem rosszabb szerintem, a thinkpad billentyűztetek már meg sem közelítik az ős thinkpad billentyűzeteket.
Egyedül a kurzort kell megszokni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) sagit válasza tibaimp (#47) üzenetére


sagit
addikt

Win10, 3200*1800 baromi ronda 1600*900-ba :/

Jatekok és film alatt nem vészes mondjuk.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.