Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Természetesen a vegánok a legetikusabban étkezők. A további szintekről (gyümölcs only, fényevés, stb) viszont inkább nem nyilatkozom, mert azok elég radikálisak, kérdéses hogy jó irány-e. :D

Szerintem a vegetarianizmussal illeve vegánsággal nincs semmi baj. Csak ne legyen belőle vallás, s ne álljon neki hittéríteni meg érzelmileg zsarolni, hogy mennyi fájdalmat okozok szegény cuki állatkáknak. Kultúrális beidegződés, alapból arra vagyunk szocializálva, hogy húst is együnk. De mondjuk 100 éven belül el tudom képzelni, hogy az emberiség nem fog húst enni.

Viszont a jelenlegi fő probléma nem a húsevés, hanem a húsipar. A minél nagyobb profit érdekében szörnyű dolgoknak vannak kitéve a húsukért tenyésztett állatok. Persze ez ellen én sem teszek semmit, mivel "tüntetni" ellene legegyszerűbben a hús nem evésével lehet. Arról viszont nagyon nehezen tudnék lemondani. A másik út az, hogy nem boltban venném a húst, hanem megfelelő helyről vagy állatot tartanék, de ez meg elég körülményes és drága. Győzött az occóság és a kényelem. :(

Amúgy nagyon jó az a kép. :DD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) totron válasza lezso6 (#1) üzenetére


totron
addikt

Ténylegesen ezt gondolod, hogy csak kulturális okoknál fogva eszünk húst? :/

(#3) Pala válasza totron (#2) üzenetére


Pala
veterán

Én (ovo-lakto) vegetáriánusként úgy gondolom, hogy a táplálkozás nem etikai kérdés és nem is nagyon szabadna azt csinálni belőle. Az oroszlán se sírja el magát, miközben átharapja a gazella torkát. A természet bizony kegyetlen. És ez teljesen normális dolog.

Az állattartásról pedig: igen, kegyetlen és szó szerint egy mészárszék az egész, de ez egy ipar! Tömegtermelés. Tkp. ezek az állatok nem is léteznének, ha nem akarnánk, hogy létezzenek. Mi "termeljük" őket, hogy aztán kaja legyen belőle a tányéron.

[ Szerkesztve ]

(#4) lezso6 válasza Pala (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az oroszlán nem választhat, te viszont igen. Ez hatalmas különbség.

Nem az ipari tömegtermeléssel van a probléma, hanem a körülményekkel. Azért az életnek szerintem egy minimális tisztelet kijár, legalább a gerinceseknek. Nem kell nekik jogokat adni, csak ne legyünk barbárok. Persze ez a probléma nagyon sok más mellett eltörpül, de attól még érdemes róla beszélni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) lezso6 válasza totron (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. De hogy olyan okai is vannak, az biztos. Én úgy tudom, hogy nem tudja senki, hogy most akkor az ember mindig is evett-e húst vagy sem. Azt viszont tudjuk, hogy az ember simán tud élni hús nélkül, mármint biológiailag. Én nem tudnék. :D (már?)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Chaser válasza lezso6 (#1) üzenetére


Chaser
titán

100 év múlva az emberiség is kérdőjeles ( : de végül is rendben van, ha nem leszünk nem eszünk húst se

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) lezso6 válasza Chaser (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyi. :DD Vagy lehet csak mi maradunk, aztán egymást esszük.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

súlyos tévedés azt hinni, hogy ezek az állatok tudják, mi a boldogság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) dabadab válasza lezso6 (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Én úgy tudom, hogy nem tudja senki, hogy most akkor az ember mindig is evett-e húst vagy sem."

Mondjuk az elég erős hint, hogy feltűnően mindenevő fogazatunk van úgy legalább tízmillió éve meg mindenevő bélrendszerünk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) Mister_X válasza dabadab (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sőt, az emésztőrendszerünk közelebb is áll a ragadozókéhoz, rengeteg olyan növény is van, amit nem vagy nehezen emésztünk meg.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) PBA válasza bambano (#8) üzenetére


PBA
aktív tag

Ezek az állatok? Milyen állatokra gondolsz? Szerinted a kutya-macska tudja a boldogságot, de a röfi már nem? Hol van a határvonal? Vagy szerinted mindegyik állat csak egy ehető biológiai gép, érzések nélkül? Nem éreznek fájdalmat, boldogságot, szomorúságot, stb? Érdekes egy fazon lehetsz... vagy szimplán nem volt semmilyen állatod gyerekkorodban (sem) - remélhetőleg gyerekszobád azért akadt. :)
Tipikus vidéki (inkább nem minősítem milyen) hozzáállás...

[ Szerkesztve ]

(#12) Mister_X válasza PBA (#11) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerinted az az élőlény (legyen ember, macska vagy csirke, mindegy), ami meghatározott baromi kicsi élettérrel, meghatározott táplálékkal rendelkezik, semmilyen egyéb külső inpulzust nem kap a világról, annak lehet bármiről is fogalma?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) ncc1701 válasza lezso6 (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Hallottál már arról h esszenciális aminósav? Azért hívják így, mert az élethez nélkülözhetetlen, és csak a húsban van benne. Van vega rokonom, egy szál bél, nincs benne power, kösz, nem. Huszon éve gyúrok, nekem alsó hangon napi fél kiló husi kell. :)

(#14) Csapoati válasza lezso6 (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sajnos vagy tömegtermelés vagy magas húsárak, ez a két lehetőség van.

ncc1701: Az esszenciális aminosavak nem csak a húsokban vannak meg.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Narxis válasza Mister_X (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért ne lehetne? Nem az élettér határozza meg azt, hogy mit érez jónak vagy rossznak, persze ha bővül az élettér akkor magasabb lesz az igény.

Thanos was right.

(#16) Mister_X válasza Narxis (#15) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egyszerűen nincs fogalma arról, hogy mi a jó.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) mephi666 válasza ncc1701 (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt akartam épp: csomó olyan tápanyag van, ami csak a húsokban van meg, növényekben pedig nem :K mellesleg az evolúció is mindenevőnek alakított minket... ha növényevőnek születtünk volna, akkor redős zápfogaink lennének, mint pl a teheneknek :DDD

ez az egész vega/vegán/akármi dolog csak egy új divat, amiből páran hasznot akarnak húzni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Sethdobaloah válasza PBA (#11) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Egy állat definíció szerint nem tudja mi az a boldogság. Úgyhogy ez biztosan nem szempont.
Tudja mi rossz neki, és ha teheti azt elkerüli... de a boldogság egy absztrakt fogalom amit még az emberek se mind értenek, mint a mellékelt ábra is mutatja.

...csak én vagyok helikopter?

(#19) Csapoati válasza mephi666 (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

csomó olyan tápanyag van, ami csak a húsokban van meg, növényekben pedig nem

Erre azért várnék értelmes példát. :) A többiben igazad van.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) mephi666 válasza Csapoati (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

pl omega3 és omega6 zsírsavak, amik főleg a vadvízi halakban vannak... növényekben pedig nem... (valószínű összefügg pl a japánok kiemelkedően magas halfogyasztása és átlagéletkora)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Csapoati válasza mephi666 (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hát ez óriási tévhit, omega-3 és omega-6 zsírsav elég sok növény magvában-olajában (pl lenmagolaj, repceolaj), is megtalálható, ráadásul elég nagy mennyiségben.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) Pala válasza ncc1701 (#13) üzenetére


Pala
veterán

Az esszenciális aminosav nem ezt jelenti, hanem azt, hogy az emberi szervezet nem tudja előállítani, ezért külső forrásból kell bevinni. Valóban csak húsfélékben találhatóak meg? Hmmm....

fenil-alanin: tej
hisztidin: tejtermékek, rizs, napraforgómag
izoleucin: tojás, sajt
leucin: kender, földimogyoró, búzacsíra, mandula, zab
lizin: tojás, sajt, borsó, bab
metionin: szezámmag
treonin: túró, lencse, szezámmag
triptofán: zabpehely, datolya, tojás, szezámmag, napraforgómag, tökmag
valin: túró, sajt, lencse, szezámmag

[ Szerkesztve ]

(#23) Mi5u


Mi5u
tag

Látszik, hogy több mint 70 éve béke van a világ nagy részén.
De valószínű, hogy lesz még idő amikor nem az lesz a gond hogy együnk e húst vagy ne , hanem lesz e mit enni vagy nem.

(#24) Arpee78 válasza Csapoati (#21) üzenetére


Arpee78
senior tag

D vitamin: Növényekben alig van, de lehet napozni télen is. Vannak D vitamin pótló készítmények, amely vagy állati eredetűek vagy gombák által készül. Európában az állati eredetű készítmények terjedtek el. Halakban sok D vitamin van.

omega-3: A növényi omega3 alfa-linlolénsav ami nem olyan előnyös mint az állati eredetű EPA és DHA. Az emberi szervezet át tudja alakítani az ALA-t DHA-va és EPA-vá, de mérsékelt hatékonysággal, idősekben és férfiakban az ALA talán 1-2%-a alakul át. Tehát lehet rengeteg lenolajat vedelni, vagy étrendkiegészítőt szedni amit tengeri algákból nyernek, jó esetben. Ahogy alább írták omega6-ból túl sok is van.

B-12 vitamin: Húsokban bőven van. Vegánok számára barna csiperke gombában van a legtöbb, a szükséglet fedezéséhez naponta két kilót kellene enni belőle. Ebből is van étrendkiegészítő, ami jó esetben gombák tenyészetével készül.

(#18) Az állatok lehet nem tudják mi az a boldogság vagy fájdalom, de nagyon is megvan bennük ezek átélésének képessége. 100% hogy ők is éreznek fájdalmat és tudnak boldogok lenni. A gerinces állatokban szerintem megvan ez a képesség, kevésbé fejlett idegrendszerű állatokban nincs, pl a gilisztákban sincs.

[ Szerkesztve ]

(#25) Woodslave válasza Csapoati (#21) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja omega 6 még túl sok is van :D omega 3-hoz meg egy átlag magyar húsevő kb. annyira jut hozzá mint egy átlag vega.. Talán ha szerencséje van akkor olyan tojást vesz amiben van némi..

amúgy az egyetlen a B vitamin aminek kiegészítését szokták vegáknak tanácsolni

Amúgy én szívesen lennék vega, ha mondjuk a Krisna völgyben laknék, vagy lenne egy szakácsom aki megcsinálja, mert magamnak egyszerűbb csirkemellet sütni :D

De nem etikai okból, szomorú de magasról teszek a csirkékre meg disznókra.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26) Rive


Rive
veterán

Nemértem.

Miért van az, hogy a vegákra olyan gyakran rászólnak: ne téríts, aztán minden vega/kajás topikban hemzsegnek a meglehetősen alultájékozott, viszont roppant fanatikusan térítő húsevők :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) Dave™ válasza Arpee78 (#24) üzenetére


Dave™
nagyúr

B-12 vitamin: Húsokban bőven van. Vegánok számára barna csiperke gombában van a legtöbb, a szükséglet fedezéséhez naponta két kilót kellene enni belőle. Ebből is van étrendkiegészítő, ami jó esetben gombák tenyészetével készül.

Valószínűleg két kiló gombát termesztenek per kapszula :) Rosszabb esetben pedig állati melléktermékekből vonják ki, mert ahhoz töredék mennyiség kell és hulladékként olcsón rendelkezésre áll.

(#28) Woodslave válasza Rive (#26) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mert a húsevők okosabbak. ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#29) Yutani


Yutani
nagyúr

Semmi bajom a vegákkal és vegánokkal. 100%-ban el tudom fogadni és meg tudom érteni, ha egészségügyi okokból mellőzi valaki a húst (volt olyan kolléganőm, akinek fizikai bántalmai voltak a húsételektől, így felhagyott vele). Ha valaki divatból vagy más, elvont okból nem eszik húst, az az ő élete, úgy ***ja el, ahogy csak tudja. :D

#tarcsad

(#30) Rive válasza mephi666 (#17) üzenetére


Rive
veterán

...ez az egész vega/vegán/akármi dolog csak egy új divat...

Néhány trader ismerős között csodabogárnak számítok, mert 'nagy', azaz hetes/hónapos TF-en is tolok ezt-azt, de most ezzel szemben akkor be kell ismerjem: vesztettem.
Az a hetes-hónapos nyilvánvalóan csak említésre se méltóan kis TF valaki olyannal szemben, aki több évszázados/évezredes távot csak 'új divat' néven emleget :DDD

Oszt' a kőbalta árfolyamát jegyzi-e még a kolléga? :))

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) totron válasza Woodslave (#28) üzenetére


totron
addikt

És valóban. A tűz megjelent az ember életében, hőkezelődhetett már a husi, a fehérjebevitel-hasznosulás miatt pedig elkezdhetett növekedésnek indulni az agy. Bírnám, ha elégtelen bevitelek esetén visszafejlődne az egyén értelmileg is, de durván, meg leépülne teljesen, egyből rájönne, hogy gumós az a fogazat, nem nagyon maradnának aktuális divathívők az étkezés terén.

(#32) Kasya


Kasya
nagyúr

Nem a húsevés az igazi probléma, hanem az állatok tartásának és vágásának körülményei. Nem vagyok bejáratos az állatfarmok területére, de úgy sejtem a lakóik nem igazán boldogok. Attól függően, hogy menyire nem azok, előfordulhat, hogy valóban etikusabb ha nem eszünk húst. Ellenben ha jelenleg is megfelelően jó életük van, akkor pont a vegánság ami nem helyes.

A margóra:
Az allatok "boldogok", tekintve, hogy sokat szigorodtak az allattartasi szabalyok. Tobb gazdasag kerult felszamolas ala, mikor pl. az EU-ba beleptunk, mert a magyar jogszabalyoknal szigorubb eoirasok vonatkoztak egyes teruletekre (pl. baromfi).
Masodsorban a gazda erdeke is, hogy az allat megfeleloen erezze magat. Fuggetlenul attol, hogy jo stresszturo fajtakat valasztanak intenziv tartásba, a hizekonysag alacsony mutatoja es betegsegi (elhullasi) rata bizony komoly anyagi gondokat tud okozni. Meg a szallitas kozben elhullott allat is kieses a gazdanak...a vagohidi minositesen dol el vegul minden.

(#3) Pala: nem az allattartas a meszerszek. Szomoru, hogy a media es a "buta" emberek azt sugalljak, hogy "a ver rossz". A ver nem rossz, hanem maximum az ok, amiert kiontottak. De mar egy nevelo pofon az iskolaban a gyereknek is komoy gondot okoz a mai vilagban.
Szegenyebb, elmaradottabb orszagokban nyilvan konnyen lehet ervelni az allattartas problemai mellett (kutya farmok es tsi.), de ugyanazzal az erovel lehet ervelni a rabszolgasag ellen, vagy a nem megfelelo emberi eletkorulmenyek ellen is. Komoly vita a harmadik vilag problemai mai napig...es meg marad is.

Az allat boldogsagat inkabb allatjoletnek hivnam. Ez letezo definicio.

Az allattenyesztest pedig nem az intenziv allattartassal kell negativ oldalra helyezni, hiszen a tenyesztok az allat (nem csak mero-) tulajdonsagait akarjak javitani. Nyilvan, ez alol is vannak kivetelek, de ez mas teszta.

[ Szerkesztve ]

(#33) oszi666


oszi666
őstag

ez az etikusság akkora ordas nagy kamu ahogy a természetvédelem jó része is. Rohadt álszentség.
Azért nem esznek marhát meg disznót mert milyen körülmények között tartják meg mert fáj neki. Mintha egy sz@rrá szelektált paradicsomnak nem lenne szar az üvegházban. Sőt a növényeknek ugyanúgy vannak biokémiai jelátviteli útjai a szövetek megbomlására (magyarán a sebesülésre sérülésre) Állatok közül is csak a cukikat védik az emberek: pandát koalát nagy sörényes cicát meg cuki fáramászó szőrös dögöket. Pedig ha a békák halnak ki az nagyobb gáz a seggem lyukából is rovarok másznának elő. Dettó ha a méhek eltűnnek akkor kalap kabát az emberiség jó részének. Csak a paprika nem ordít a fájdalomtól ha levágod a növényi testről az apró gyerekeit, míg a marha igen.
Miért járna a gerinceseknek több tisztelet? Megmondom miért: mert evolúciósan közelebb állnak hozzád. AZ önző gének miatt mindig azokat az egyedeket részesíted előnyben amelyik leginkább biztosítja a te genetikai állományod örökítését.
Gondolat kísérlet: döntened kell hogy két élőlény közül kit kell megölnöd.
Egysejtű-csótány
Csótány-gyík
gyík-cica
cica-ember
idegen-barát
barát-rokon
távoli rokon-közeli rokon
lehetne folytani. Mindig azt ölöd meg aki távolabb áll a genetikádtól. De ez, hogy szinteket képzünk, hogy minél fejletebb egy élet annál több tisztelet jár neki... Akkor a diplomásoknak több tisztelet, és szavazati jog és általában minden jóságból több jár mert fejletebbek a nemdiplomásoknál.
Aljas, szemét hipszter álszent banda. Mindig felhúznak a sötétzöldek.
Elnézést ezt már régen ki kellett írnom.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#34) #56573440


#56573440
törölt tag

Az összes ilyen vegánnak üzenem ott a kobe marha tessék azt enni. Boldogabb mint mi vagyunk összesen.

Egyébként meg:

Ez mind kultúra, ideológia, és környezet függő. Ahogy itthon nem eszünk csótányt meg más ízeltlábút, úgy máshol ez teljesen elfogadott kaja. Hugom akkor lett 5-ös szintű vegán* amikor egy évet kint volt németeknél cserediákként, és ott ez volt a "trendi". Persze azóta meggyógyult, és lehet vele steak house-ba járni. :DDD

*Simpsons féle nem eszek semmit aminek árnyéka van ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Kasya válasza #56573440 (#34) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jo neked. Parom huga azert lett vega, mert kiskoraban mocsingra harapott...azota havonta ha egy falat csirket meg lehet vele etetni, mar boldogok vagyunk. Halat meg tán sose kostolt.

(#36) The Goth


The Goth
tag

Reszemről ugy vagyok ezzel, hogy ha a jóistenke azt akarta volna, hogy növényevő legyek, most négykezláb legelnék egy réten. Bár nem ítélem el azokat akik nem esznek húst, de nincs az az Isten, sem nő akiért én lemondanék róla. :D

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#37) Met


Met
nagyúr

Arra még nem gondoltak a vegák hogy azzal hogy nem esznek húst csak az állatoknak ártanak mert tovább "szenvednek" a telepeken?:D
Eat 'Em All !

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38) #56573440 válasza Kasya (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah nem az én érdemem. Csak nem volt 20 amikor mindenféle szarságot -ciszta jellegű történeteket- találtak a méhében, és több dietetikus is mondta, hogy bizony diétázni kell, fix fehérjebevitellel, etc, és megmondták hogy nem azért küzdötte fel magát a tápláléklánc csúcsára hogy utána legeljen kizárólag.

Egyébként meg volt ilyen fejtegetés látom hogy evett e az ősember húst e vagy sem e. Nem olyan marha bonyolult kitalálni hogy jellemzően igen, egyébként kihaltunk volna mint a szél. Az életmódja rengeteg energiát igényelt, szaporodni kellett ezerrel, menekülni az állatok elől, ezeket bogyón annyira esélyes kivitelezni mint norbi update reggelivel délig kaszálni. A telet átbogyózni se lehet nagyon, nagy energia és fehérjesűrűséget meg az állatok húsa, zsírja adott. Bár lehet hogy csak a bőrükért ölték őket a többi ment a kukába ;]

Met: az a baj hogy megeszik a kaját a kajájám elől ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Vegánokat eszek.

x gon' give it to ya

(#40) Rive válasza Woodslave (#28) üzenetére


Rive
veterán

Látom :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) mephi666 válasza Rive (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

hidd el pénz is van benne, mint minden hóbortban :K ...mindegy, nem akarok senkit megtéríteni, mint ahogy én sem fogok átállni a másik oldalra... nem azt mondom, hogy húst-hússal eszek, fogyasztok zöldségeket is, de azt mindenki aláírhatja, hogy növényi+állati eredetű táplálékban is vannak ugyanúgy nélkülözhetetlen tápanyagok... a kapszulák/kivonatok pedig nem teljes értékű helyettesítők: pl lehet zabálni zöldség/gyümölcs helyett a különféle vitamintablettákat, de ezzel nem kerül be a szervezetbe élelmi rost, amire ugyanúgy szükség van :K

na és akkor jó ebédhez szóljon a vegan black metal chef :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Például a 2001: Űrodüsszeia nyitójelenetét is lehet úgy értelmezni (vagy csak így lehet értelmezni), hogy agresszív, ragadozó húsevővé kellett válnia az előembernek, hogy egy intelligensebb emberré tudjon fejlődni a jövőben.

(#43) Cathfaern válasza ncc1701 (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Esszenciális aminósav ahogy írták mások is, meg van növényekben is. Csak annyi a különbség, hogy húsban meg van az összes, a növények nagy részében csak egy részük. De mivel mindegyikben más, ezért jól összeválogatva meg lesz a teljes amino profil. De még csak nagyon válogatni se kell, mert pl. krumpli teljes amino profillal rendelkezik, minden esszenciális aminosav meg van benne.

"Van vega rokonom, egy szál bél, nincs benne power, kösz, nem."
Ennek semmi köze a vegánsághoz. Ennek a nem megfelelő tápanyagbevitelhez és a mozgásszegény életmódhoz van köze. De ezt el lehet érni "húsevőként" is.

"Huszon éve gyúrok, nekem alsó hangon napi fél kiló husi kell. :)"
Proteinre van szükséged, nem húsra :)

Félreértés ne essék én se vagyok vega / vegán, de azért jó tisztában lenni a dolgokkal.

Arpee78
"Az állatok lehet nem tudják mi az a boldogság vagy fájdalom, de nagyon is megvan bennük ezek átélésének képessége."
Mi a fájdalom és boldogság definíciója? Mert amennyiben "külső behatásra ingerület reakció", akkor ezzel rendelkeznek alacsonyabb rendű állatok, sőt a növények is.

(#44) #19617792 válasza lezso6 (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Veganizmus, gyümölcs only, fényevés mind nem hatékony, pazarló megoldás. Regenerálódjunk, mint a borg :DDD

(#45) #56573440 válasza #19617792 (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

ki kezdi a respawnt?:D

(#46) Yutani válasza #56573440 (#45) üzenetére


Yutani
nagyúr

Áh, az ellenállás hasztalan! :DDD

#tarcsad

(#47) Cathfaern válasza mephi666 (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Élelmi rostra nincs szüksége az embernek. Nem, a normális széklethez sem kell. Ellenben túl sok élelmi rost (főleg kevés folyadék mellett) szorulást okoz. Ja meg rontja a tápanyag (és vitamin) felszívódást, szóval vihetsz be ezekből is többet.

"de azt mindenki aláírhatja, hogy növényi+állati eredetű táplálékban is vannak ugyanúgy nélkülözhetetlen tápanyagok..."
Azt aláírom, hogy vannak növényekben is nélkülözhetetlen tápanyagok meg vannak állatokban is nélkülözhetetlen tápanyagok, de azt nem írom alá, hogy vannak olyan tápanyagok amik kizárólag állatokban vagy kizárólag növényekben vannak :) Mind a tisztán húsevés, mind a tisztán növényevés lehetséges életforma az embernek, hiánybetegségek nélkül. Csak ahogy a vegyes táplálkozásnál is, ezeknél se mindegy mit eszel. Mert ha a tisztán húsevés kizárólag csirkemellet jelent, attól ugyanúgy problémáid lesznek, mint ha a tisztán növényevésnél kizárólag kukoricát ennél, vagy ha a vegyes táplálkozásnál kizárólag hot dogot.

blackrulz
"Csak nem volt 20 amikor mindenféle szarságot -ciszta jellegű történeteket- találtak a méhében"
Inkább petefészekben, nem? :) Amúgy ezek valószínűleg a túlzott szénhidrátbevitel miatt alakulnak ki, nem önmagában a vegánságtól (és nem, vegánság nem kell hogy azt jelentse hogy tömény szénhidrátot eszik cukorral az ember).

Kasya
"Parom huga azert lett vega, mert kiskoraban mocsingra harapott...azota havonta ha egy falat csirket meg lehet vele etetni, mar boldogok vagyunk. Halat meg tán sose kostolt."
Kiskoromban én is jártam így, egy darabig nem nagyon ettem húst utána (kicsi voltam, időemlékem elég rossz akkoriból, szóval nem tudom megmondani hogy pár hónap vagy pár évről van szó). Aztán szépen visszaszoktam rá, eszek bőségesen jelenleg is. Hallal mindig is úgy voltam, hogy bár szeretem, de a szálkával való macerálódás miatt inkább nem eszem, pedig mindig megpróbálom rávenni magam, mert amúgy nagyon egészséges lenne :)
És bár nincs túl sok közöm hozzá, de esélyes hogy nem a mócsing okozta a hosszú távú problémát, hanem a környezet (család) reakciója, ami azóta is fenáll kiindulva a "ha egy falat csirket meg lehet vele etetni, mar boldogok vagyunk" mondatból.

(#48) lezso6 válasza Cathfaern (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hsz-ek alapján nagyon úgy érzem, hogy a vegaság ellen pont olyan idióta és demagóg módon érvelnek az emberek mint mellette a hittérítők. Sőt, jöttek a húsevők, akik nem eszenek zöldséget. Ez mekkora baromság már. Mármint nem a húsevés, hanem amikor így nyilvánítják ki, hogy a vegák hülyék, mármint a hittérítő "veganácik", csak ezt ugye kiterjesztik az összes vegára. :D

Én pl sosem mondtam, hogy az állatnak boldognak kell lennie amíg le nem vágják. Csak annyi a lényeg, hogy kevésbé szenvedjen. Egy növény pedig nem szenved (mivel nincs idegrendszere), amikor a termést letépedről róla, sőt, az a legjobb neki.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) Chaser válasza lezso6 (#48) üzenetére


Chaser
titán

mindenki hüJe aki nem azt eszi mit én, és én mindig azt eszem amihez kedvem van - ideális esetben ( : -
a topik zárható:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) lezso6 válasza Chaser (#49) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenki hülye, aki nem olyan mint én. Fórum zárható. :P ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.